خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


منابع آزمون تافل (TOEFL)

انتشار : 2 اردیبهشت 1397
مطالعه : 2 دقیقه

منابع مختلفی برای آزمون زبان تافل وجود دارد که بر حسب سطح دانش و اطلاعات زبان فرد، به دو دسته مقدماتی و پیشرفته تقسیم بندی می شوند.

منابع آزمون تافل (TOEFL)

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون تافل را دارند هنگامی که برای خرید منابع ازمون تافل به بازار مراجعه می کنند با حجم وسیعی از کتابها که برای آزمون تافل پیشنهاد شده اند مواجه می شود و اغلب کتابها خودشان را به عنوان منابع تافل معرفی کرده اند، در این هنگام پیدا کردن یک منبع اصلی بسیار دشوار می شود. آزمون تافل iBT نیز از جمله همین آزمون‌ها می‌باشد و به داشتن منابع جامع و معتبر بسیار وابسته است.

منابع سطح مقدماتی

 • کتاب North Star Building Skills for the TOEFL iBT-High Intermediate: این کتاب با مروری بر مهارت‌های آزمون تافل، برای شروع مطالعه مناسب می باشد.
 • کتاب Delta’ s Key to the Next Generation TOEFL Test: مجموعه دلتا برای برنامه‌ریزی جهت تافل iBT  تنظیم شده است. این مجموعه با استفاده از تست‌های آزمون تافل، تمامی مهارت‌های لازم برای شرکت در این آزمون را آموزش می‌دهد و در دو جلد که کتاب اول شامل موارد آموزشی آزمون تافل اینترنتی و کتاب دوم شامل ۶ نمونه تست از این آزمون را در بر دارد.
 • کتاب Longman TOEFL iBT: اگر نمی خواهید در كلاس‌هاي تافل حضور داشته باشید، اين كتاب بهترين مرجع براي آغاز آموزش شيوه پاسخ به پرسش‌ها در آزمون مي‌باشد.

منابع سطح پیشرفته

در صورتی که در تعیین سطح بالاتر از Intermediate قرار دارید از منابع زیر استفاده کنید.

 • کتاب Barron’ s How to Prepare for the TOEFL : یکی از مجموعه‌های معروف برای تافل iBT  است که سطح آن بالاتر از دو کتاب Longman و Delta است. تست‌های جامع این مجموعه جهت بخش‌های Listening و تا حدودی Reading آزمون تافل توصیه می‌شود. در اين كتاب، بيشتر نويسنده بر روي تقويت مهارت‌هايي مانند نت برداری (Note Taking) كار مي‌كند.
 • کتاب ETS Official Guide to iBT TOEFL : مجموعه دیگریست که تست‌های آن کمی ساده‌تر از آزمون واقعی است، اما از نظر نوع سوالات بسیار شبیه آزمون واقعی هست. اين كتاب نرم افزار شبيه‌سازي شده هم دارد.
 • کتاب Mastering skills For The TOEFL iBT: كتابي بسيار خوب با تمرين‌های بسيار زیاد است که هر ۴ بخش مهارت‌های مورد نياز تافل iBT را پوشش داده است. تمرينات شنيداري اين كتاب مي‌تواند گامي مفيد در جهت تقويت مهارت شنيداري باشد.
 • کتاب KAPLAN Internet-Based TOEFL: این کتاب يكي ديگر از مراجع به نام اين آزمون تافل است. موردي كه اكثرا در اين كتاب اشاره مي‌گردد اين است كه سطح اين كتاب كمي از آزمون اصلي دشوار‌تر است.
 • کتاب Answers to all TOEFL Essay Questions: این کتاب برای  Writing بسيار مفيد بوده و داراي ۴۵۰ انشا مي‌باشد. با مطالعه دقيق آن می‌توانید با ساختار انشانويسي به طور کامل آشنا شويد.

نرم افزار تعیین سطح

نرم افزار TPO که مخفف عبارت TOEFL Practice Online است به آزمون‌های آمادگی آزمون تافل گفته می‌شود که موسسه ETS  برای آشنایی شرکت‌کنندگان در آزمون تافل اینترنتی (iBT) طراحی نموده است. شرکت در آزمون‌های آمادگی TPO در واقع به شما اطمینان بیشتری نسبت به سوالات داده و در بهبود توانایی‌های شما در بخش‌های مختلف تافل نقش زیادی ایفا می‌کند.

 سایت نرم افزار شبیه‌ساز آزمون تافل iBT

کتاب های تقویت لغات برای آزمون تافل

 • ۴۰۰ Must-Have Words For The TOEFL: مزيت اين كتاب اين است كه لغات را دسته‌بندي كرده و اين قابليت به خواننده كمك مي‌كند تا با سرعت بالاتري آنهارا فرا گيرد .
 • ۵۰۰ Absolutely Essential Words: این کتاب یکی از مراجع مهم در زمینه لغت می باشد.
 • Essential Word for the TOEFL: این کتاب از انتشارات Barron’s می‌باشد و مرجع اصلی لغات آزمون تافل است و خواندن آن بسیار توصیه می‌شود. با مطالعه اين كتاب قادر هستيد بخش‌هاي مختلف يك لغت را نيز بخاطر بسپاريد.


لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق