خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

موسسه رفع سرقت علمی

انتشار 30 دی 1397
مطالعه 6 دقیقه

سرقت های علمی موجود در مقالات شما را به صورت کامل رفع می نماییم و مقالات علمی شما را به صورت تضمینی به چاپ می رسانیم .

موسسه رفع سرقت علمی

سرقت های علمی موجود در مقالات شما را به صورت کامل رفع می نماییم و مقالات علمی شما را به صورت تضمینی به چاپ می رسانیم .

برای پذیرش و چاپ تضمینی مقالات علمی دانشجویان و پژوهشگران عزیز در مجلات معتبری از جمله مجلات isi باید تمامی سرقت های علمی موجود در مقالات را رفع نمایید تا مقالاتتان در این نوع مجلات مورد داوری و پذیرش قرار بگیرند .

انجام چنین فرایندی به صورت کاملا حرفه ای و اصولی از خدمات موسسه اشراق می باشد . کارشناسان و محققان موسسه اشراق می توانند تمامی سرقت های علمی موجود در مقالات علمی دانشجویان و پژوهشگران را به طور کامل تشخیص دهند و بعد از مشخص شدن میزان سرقت علمی موجود در مقالات آنها را به صورت کاملا اصولی و حرفه ای رفع می نمایند .

برای آشنایی بهتر با خدمات موسسه اشراق در زمینه رفع سرقت علمی ، بهتر است در ابتدا با سرقت علمی و انواع آن ، نحوه تشخیص سرقت علمی موجود در مقالات و رفع آنها آشنا شوید .

تصویر

  

 

سرقت علمی یا plagiarism

دزدی علمی یا سرقت علمی که معادل انگلیسی آن plagiarism است در زبان فارسی به صورت‌های مختلفی مانند دزدی علمی، سرقت علمی، دستبرد علمی و سوء استفاده علمی ترجمه شده است .

سرقت علمی یا plagiarism یکی از عمده ترین معضلات دنیای نگارش و نشر است . منظور از سرقت علمی استفاده و بکاربردن مطالب و اطلاعات شخصی دیگر در نوشته خودمان است بدون اینکه منبع آن را ذکر کنیم. وقتی مطلبی را از نوشته های شخصی بر می داریم و عیناً در نوشته خود بکار می بریم باید آن را بطور نقل قول بیان کنیم و یا منبع و نویسنده آن را بطور کامل بیان کنیم .

انواع سرقت علمی

دستبرد فکری و سرقت ادبی انواع گوناگون دارد. اگر این سرقت افکار و ایده ها در حوزه ادبیات صورت گیرد، سرقت ادبی، اگر در حوزه هنر باشد سرقت هنری، اگر در حوزه پژوهش‌های دانشگاهی انجام شود سرقت علمی و اگر در حوزه مدیا باشد  سرقت رسانه ای نامیده می‌شود.

 • سرقت ادبی در سبک نگارش 
 • سرقت ادبی مستقيم 
 • سرقت ادبی تغییر و تحریف کلمات و ارجاعات 
 • سرقت ادبی از نوع تشبیه و یا استعاره  
 • سرقت ادبی ایده
 • سایه نویسی  
تصویر
 

نحوه تشخیص سرقت علمی

به منظور جلوگیری از سرقت ادبی و پایمال شدن حقوق مولف، روش های مختلفی از جمله سایت های آنلاین اینترنتی و نرم افزارهای تشخیص سرقت علمی می باشد .

 • سایت های اینترنتی :

در این سایت ها با بارگذاری و یا کپی کردن متن مقاله خود در بخش مخصوص ، از سایت خواسته می شود تا میزان سرقت علمی موجود در متن مقاله را اعلام کند . موتور جستوجوگر سایت با جستوجو در میان مقالات ثبت شده ای که به آنها دسترسی دارند مطالب سرقت شده را مشخص می نماید . البته این سایت ها به تمام مقالات چاپ شده دسترسی ندارند که این یک ایراد بزرگ برای تشخیص سرقت علمی به این روش است .

 • نرم افزار های تشخیص سرقت علمی :

نرم افزار های مربوط به یافتن سرقت های ادبی که عموما با نام بین المللی Plagiarism Checker ارائه می شوند و کارکرد این نرم افزارها نیز مانند سایت های گفته شده می باشد که متن مقاله را در آن بارگذاری یا کپی می کنیم و بعد از مدتی نرم افزار اعلام می کند که چه مقدار از متن مقاله شما کپی برداری شده است.

البته این نوع نرم افزارها نیز مانند سایت های اینترنتی به تمامی مقالات علمی چاپ شده در مجلات معتبر داخلی و خارجی دسترسی ندارند .

در نتیجه نمی توان به این دو روش تشخیص سرقت علمی اعتماد نمود و باید به دنبال یک مرجع اصلی و قابل اعتماد برای تشخیص سرقت علمی باشیم .

تصویر
 

موسسه تشخیص سرقت علمی مقالات

با راه های تشخیص سرقت علمی مقالات آشنا شدیم . نکته مهم در مورد استفاده از این روش ها مربوط می شود به اعتبار و میزان دسترسی این روش ها به مقالات معتبر به چاپ رسیده است . در مورد سایت های تشخیص سرقت علمی ، نمی توانیم زیاد به آنها اعتماد کنیم ، زیرا به تمامی پایگاههای معتبر علمی دسترسی ندارند . در مورد نرم افزارها هم گاهی این مشکل وجود دارد . از این روست که وجود موسسه ای قابل اعتماد که بتواند به طور تضمینی و گسترده از تمامی مقالات علمی چاپ شده استعلام نماید الزامی است . موسسه اشراق با دسترسی به تمامی مقالات چاپ شده در پایگاههای معتبر Elsevier ، isi ، Spring و غیره می تواند به طور تضمینی وجود سرقت علمی در مقاله شما را تشخیص دهد و همچنین میزان وجود این سرقت را تعیین نماید . هزینه انجام این فعالیت ها در موسسه اشراق 150 هزار تومان برای تشخیص سرقت علمی هر مقاله می باشد . و همچنین پس از تشخیص میزان سرقت علمی ، کارشناسان موسسه اشراق با مهارتهای خاص خود اقدام به رفع سرقت علمی موجود در مقاله می نمایند.

رفع سرقت علمی مقالات

روش های متفاوتی برای رفع سرقت علمی وجود دارد :

 • استفاده از روش پارافرایزر ، Paraphrasing است . در این روش از کلمات دیگر  هم معنی با کلمه اصلی استفاده می شود . ویا فاعل و فعل را تغییر می دهند.
 • رفرنس دهی صحیح ، موارد کپی شده را بطور دقیق رفرنس دهی می کنند تا از حکم دزدی خارج شود و در قالب قرض گرفتن قرار گیرد .
 • نقل قول مستقیم ، به بازنویسى دقیق کلام شفاهى یا کتبى دیگران نقل قول مستقیم است ، وقتى می‌خواهیم عین کلام کسى را در نوشته خود نقل کنیم، باید:  آن را بین دو گیومه ( « » ) بیاوریم و بلافاصله منبع را ذکر کنیم.
 • ذکر منبع ، اگر مطلب یا سخنی را از شخصی آورده ایم ولی عینا بیان نشده است حتما باید منبع آن ذکر شود. حتى هنگامى که یک عبارت یا یک کلمه خاص و مهم را از کسى یا منبعى نقل می‌کنیم. آن را در گیومه بیاورید. حتماً صفحه و کل دقیق مطلب نقل شده را ذکر کنیم.
تصویر
 

موسسه رفع سرقت علمی مقالات

همان طور که پیش تر گفته شد ، موسسه اشراق به همراه کارشناسان و متخصصان مجرب خود قادر به کشف سرقت علمی موجود در مقالات علمی شما می باشد . نرم افزار مورد استفاده در موسسه ، نرم افزار مرجع داوران مجلات معتبر خارجی می باشد . از این رو می توانید به نتایج حاصل از این فرایند اعتماد کامل را داشته باشید . پس از تشخیص سرقت علمی موجود در مقالات و کشف میزان سرقت علمی موجود کارشناسان قادر به رفع سرقت علمی یافت شده در متن مقاله می باشند . کارشناسان بخش رفع سرقت علمی می توانند با تخصص لازم و کافی خود در این زمینه تمامی سرقت های علمی موجود در مقالات شما را رفع نمایند . از آنجایی که کارشناسان موسسه اشراق اطمینان کامل به انجام فعالیت های خود دارند پس از اتمام رفع سرقت علمی ، گواهی رفع سرقت علمی تا زیر 15% را به صورت رایگان ارائه می نمایند . هزینه رفع سرقت علمی برحسب تعداد کلمات و عبارات سرقت شده موجود در مقاله است و به درصد وجود سرقت علمی بستگی دارد .

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق