خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

مراحل پذیرش مقاله ISI

انتشار 20 آبان 1397
مطالعه 5 دقیقه

به طور کلی روند ارسال مقاله به یک مجله معتبر جهت چاپ پس از نگارش آن صورت می گیرد ولی به منظور کاهش زمان این روند بهتر است قبل از اقدام به نگارش مقاله مجله مورد نظر خود را انتخاب نمائید تا مقاله را در چهارچوب و فرمت آن نگارش نمایید جهت جلوگیری از دوباره کاری برای بازنگری و یا رد مقاله .

مراحل پذیرش مقاله ISI

به طور کلی روند ارسال مقاله به یک مجله معتبر جهت چاپ پس از نگارش آن صورت می گیرد ولی به منظور کاهش زمان این روند بهتر است قبل از اقدام به نگارش مقاله مجله مورد نظر خود را انتخاب نمائید تا مقاله را در چهارچوب و فرمت آن نگارش نمایید جهت جلوگیری از دوباره کاری برای بازنگری و یا رد مقاله .

در هر حال از نگارش مقاله تا پذیرش و چاپ آن پروسه پر پیچ و خمی پیش روست، که موسسه اشراق در این مسیر همراه شما است و مدت زمان این پروسه را برای شما کوتاه می کند.

بطور خلاصه به آشنایی با مراحل پذیرش و چاپ مقاله پس از اتمام نگارش آن می پردازیم.

  1. ارسال مقاله

پس از اتمام نگارش، مقاله به مجله مورد نظر ارسال می شود. این مرحله ممکن است توسط خود پژوهشگر صورت گیرد و یا با همکاری و هراهی موسسات فعال در زمینه . که موسسه اشراق یکی از معتبرترین و موفق ترین موسسه در بخش پذیرش و چاپ مقالات ISI می باشد .ارسال و سابمیت مقاله ISI در مجلات ISI روش های متفاوتی دارند . برخی از مجلات به شیوه سنتی و از طریق ایمیل مقالات را می‌پذیرند اما برخی دیگر سیستم آنلاین دارند که شما می‌توانید هر روز فرایند داوری مقالات خود را بررسی کنید.

انواع روشهای سابمیت مقاله عبارتند از : سايت مجله ، ايميل به سردبير ، سيستم آنلاين

  1. بررسی اولیه توسط سردبیر

در این مرحله مقاله ارسال شده توسط سردبیر مجله مورد مطالعه و بررسی قرار می گیرد . در صورت مطابقت با استانداردها و قواعد مجله و فاکتورهای تعیین شده از سوی مجله و نیز همخوانی موضوع مقاله با مجله ؛ مقاله وارد پروسه داوری می شود .

 قبل از ورود به پروسه داوری ، نتایج حاصل از این مرحله ( بررسی توسط سردبیر ) به سه صورت می باشد : 1- عدم پذیرش و رد مقاله : که در این صورت ریجکت شدن مقاله به نویسنده اطلاع داده می شود و مقاله بایگانی می گردد .

2-برگشت به نویسنده جهت بازنگری : اگر مقاله نیاز به یک سری تغییرات و بازنگری های نگارشی و یا اصلاحاتی داشته باشد ، به منظور بازنگری به نویسنده برگشت داده می شود که نویسنده پس از اصلاحات این موارد دوباره مقاله را ارسال می کند .

 3- تایید اولیه و ارسال به داوری : در صورت مطابقت با فرمت مجله و صلاح دید سردبیر ، مقاله جهت داوری به داوران ارسال می گردد.

  1. داوری مقاله

 داوران قبل از مطالعه کامل مقاله شما، چکیده، مقدمه و نتیجه مقاله تان را بررسی خواهند کرد و اگر مورد تایید قرار گرفت وارد جزئیات می شوند، به همین دلیل حائز اهمیت است که در مقدمه به مزایای کار اشاره شود. و به این جهت که کلیه منابع تک به تک بررسی می شوند باید از ذکر منابعی که در تهیه مقاله از آنها استفاده نشده جداً خودداری شود.

داوری مقالات به سه شکل صورت می پذیرد:

Single blindreview :  داوری یک سو کور که در این نوع نام داوران مشخص نیست.

Double blindreview : داوری دو سو کور که در این نوع هم نام داوران و هم نام نویسندگان مشخص نیست، که در ایران اغلب این نوع داوری صورت می گیرد.

Openrevie : داوری باز که در این نوع هم داوران و هم نویسندگان مشخص هستند.

نتیجه حاصل از کار داوری به هئیت تحریریه ارسال می گردد . ممکن است با توجه به نظر داوران ژورنال، مقاله نیازمند اصلاح و ویرایش باشد، به این معنی که محتوا و کلیات مقاله مورد قبول واقع شده است ولی نیازمند یک سری تغییرات و اصلاح جزئیات دارد ؛ پس از بررسی هئیت تحریره ، پیش نویس مقاله به علاوه نکات و پرسش داوران، توسط سردبیر مجله بازگردادنده می شود. لازم است نویسنده به تمامی نکات ذکر شده توجه کند و اصلاحات مورد نیاز را به دقت انجام دهد و در سندی جدا کلیه سوالات داوران را پاسخ دهد.

  1. نتیجه حاصل از بررسی هئیت تحریریه و داوران 

در این مرحله پس از مطالعات انجام شده توسط داوران و ارسال نتایج به هئیت تحریریه و بررسی نتایج توسط هئیت تحریره نتایج حاصل از این بخش با سه عنوان اعلام میگردد :

1-عدم پذیرش: ریجکت شدن مقاله به نویسنده اطلاع داده می شود و مقاله بایگانی می گردد.

2-پذیرش مشروط : منظور از پذیرش مشروط این است که پذیرش مقاله منوط به انجام یک سری اصلاحات و تغییرات است . در این مرحله نکات و اصلاحات ارائه شده توسط داوران به نویسنده ارسال میگردد. نویسنده پس از بازنگری مقالات و انجام اصلاحات مجددا مقاله را به مجله ارسال می کند که این بار مقاله را به مسئول ارزیابی تطبیقی ارسال می کند . پس از بررسی توسط ارزیاب تطبیقی ، مجددا مقاله به داوران ارسال می گردد و دوباره وارد همان پروسه داوری می گردد.

3- پذیرش مقاله :

درصورت پذیرش مقاله توسط داوران و هئیت تحریریه ؛ مقاله به بخش ویراستاری ارسال می گردد.

در این مرحله نامه اکسپت و پذیرش مقاله به نویسنده نیز ارسال می گردد .

  1. ویراستاری جهت چاپ :

مقالات پذیرفته شده به بخش ویراستاری ارسال گشته . ویرایش ها ی نهایی روی مقاله صورت می گیرد و مقاله به چاپ می رسد و در دسترس عموم پژوهشگران در سرتاسر جهان قرار می گیرد .

موسسه اشراق درخصوص پذیرش و چاپ مقالات  ISI چندین سال است که سوابق درخشانی دارد وتجربه کافی و لازم را در این زمینه دارد . و می تواند به همراه کارشناسان متخصص خود شمارا از مرحله ارسال مقاله تا مرحله چاپ آن همراهی و یاری رساند . موسسه اشراق در کوتاهترین زمان با فعالیت های تخصصی کارشناسان و محققان خود با ارائه استانداردهای مطابق با مجلات معتبر دنیا و  رایزنی موثر با مجلات ISI در چاپ مقاله های علمی درکمترین زمان ممکن فعالیت می نماید.

تصویر
 

راههای ارتباطی موسسه اشراق                                       

  041-33373424                                          09149724933                               isiisc2011@gmail.com                                       

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق