خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

نحوه ارسال مقاله به مجلات علمی معتبر

انتشار 7 مهر 1398
مطالعه 4 دقیقه

دانشجویان مشغول به تحصیل و محققین و دانش پژوهان، اگر به دنبال راهی برای پذیرش و چاپ مقالات علمی خود در مجلات معتبر هستند. می‌توانند به کمک همکاران متخصص و ماهر موسسه اشراق اقدام به چاپ مقالات خود نمایند.

نحوه ارسال مقاله به مجلات علمی معتبر

طبق آیین‌نامه‌های دانشگاهی و وزارت علوم برای ارتقاء رتبه‌ی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها، گرفتن پذیرش در مصاحبه دکتری و یکی از شرایط دفاع از پایان‌نامه‌های دکتری، چاپ مقاله در دسته‌ای از مجلات است که این عمل به نحوی برای دانشجویان الزامی شده است. این دسته از مجلات که دانشجویان، اساتید و محققان باید مقالات علمی که نگارش کرده‌اند جهت اعتبار سنجی در آن چاپ کنند؛ از بانک‌های اطلاعاتی در دنیا به حساب می‌آید زیرا دانشمندان و محققین پرآوازه از اقصی نقاط جهان در این مجلات مقالات علمی خود را نمایه کرده‌اند. اکسپت مقاله‌ی دانشچویان و استاتید در پایگاه‌های علمی دنیا از جمله آی اس آی، آی اس سی، الزویر (اسکوپوس) و پاب‌مد به این معنی است که هم مقاله و هم نویسنده مقاله در سطح قابل توجهی از دانش قرار دارد و اعتبار علمی ویژه‌ای به نگارنده‌ی مقاله می‌دهد.

💠طریقه‌ی ارسال مقاله به مجلات علمی معتبر 💠

برای ارسال مقاله به مجلات علمی ابتدا باید ژورنال متناسب با مقاله خود را پیدا کنید و مطمئن باشید که محتوای مقاله‌ی شما با اسکوپ مجله مورد نظر هم‌خوانی داشته باشد. ارسال مقاله به مجلات معتبر در دنیا می‌تواند به سه روش مختلف انجام بگیرد. روش‌های رایج برای ارسال مقالات عبارت‌اند از: ارسال ایمیل به سردبیر مجله، سایت مجله و سیستم آنلاین.

 🔵ارسال ایمیل

برخی از مجلات بر اساس قوانینی که تدوین کرده‌اند، از محققین درخواست کرده‌اند تا مقالات‌شان را با همراه نامه‌ای به پست الکترونیک سردبیر ارسال نمایند. متن پست الکترونیکی، همان نامه‌ای است که توسط محقق نوشته می‌شد که مقاله و سایر داده‌ها همراه آن ارسال می‌گردد.

🔵🔵سایت مجله

برخی از مجلات در سایت خود و به شیوه‌های متفاوت و جداگانه‌ای اطلاعات را دریافت می‌کنند. در وب سایت این نوع مجلات قسمتی وجود دارد که از طریق آن می توان اطلاعات خواسته شده و فایل مقاله علمی را ارسال کرد. این روش از ارسال مقاله و نحوه پر کردن اطلاعات و ارسال فایل به دستورهای تدوین شده خود مجله بستگی دارد و باید بر اساس دستورالعمل‌های خود وب‌سایت مجله این کار انجام و تکمیل گردد.

🔵🔵🔵سیستم آنلاین

امروزه بیشتر مجلات علمی در سطح دنیا از سیستم آنلاین برای دریافت مقاله استفاده می‌کنند. در این روش این امکان به نویسنده داده می‌شود که در تمامی مراحل از روند مقاله گرفته تا نحوه داوری مقاله‌ی خود اطلاع داشته باشد. برای ارسال مقاله باید وارد سایت https://authorservices.wiley.com شوید و الزامی است مانند باز کردن ایمیل، یک نام کاربری و رمز عبور برای خود تعریف کنید که با این نام کاربری می توانید مکاتبات و فایل های که قرار است ارسال کنید را از این طریق انجام دهید. برای ارسال مقاله به وسیله سیستم آنلاین ابتدا گزینه Submit A New Manuscript را باید انتخاب کرده سپس یک به یک مراحل زیر را باید بگذرانید.

 • 🔹گام یک: قسمت عنوان مقاله و چکیده پر شود. معمولا مجلات چکیده مقاله را به صورت جدا می‌خواهند.
 • 🔹گام دو: نام نویسندگان نوشته شود. همه اطلاعات مربوط به نویسنده مسئول یا Corresponding Author فرستاده شود و اگر این قسمت را تعریف نکرده باشید، نمی‌توانید به مرحله بعد بروید.
 • 🔹گام سه: قسمت تعهدنامه باید تایید و تکمیل شود.
 • 🔹گام چهار: Cover Letter باید پر شود.
 • 🔹گام پنج: باید نمودارها، جداول، شکل‌ها و مقاله را بارگذاری کنید.
 • 🔹گام شش: مرحله نهایی بعد از پر کردن اطلاعات  توسط در قالب پی دی اف و یا Html، گزینه سابمیت را بزنید.

این‌گونه مقاله شما به مجله فرستاده می‌شود.

تصویر
 

🔰نمونه‌هایی از مراحل ارسال مقاله به مجلات الزویر و ISI

🔴ELSEVIER

 1.  پس از ورود به سایت ELSEVIER وارد قسمت submit your paper شوید.
 2. نام مجله مورد نظر را بطور کامل نوشته و جستجو نمایید.
 3. ثبت نام Register در سیستم ژورنال Accident Analysis and Prevention.
 4. پر کردن فرم های آنلاین به صورت گام به گام :مشخصات نویسنده، عنوان مقاله، چکیده، کلمات کلیدی، وارد کردن نام نویسندگان و مدارک مربوطه.
 5. ارسال نامه cover letter که نامه کوتاهی است خطاب به سردبیر مبنی بر اینکه مقاله تحت عنوانمقاله نوشته شده که برای داوری ارسال می‌‌گردد.
 6. ارسال متن مقاله.
 7. برخی مجلات اعلام می کنند که اسم نویسندگان بایست حذف شده باشد؛ در این صورت در صفحه جدا باید نام نویسندگان ارسال گردد.
 8. سیستم Elsevier فایل های office را هم علاوه بر JPEG و …قبول می‌کند. در مورد اشکال هم آن‌ها باید را جدا آپلود کنیم.

🔴ISI

مجلات ISI به دو حالت پستی و الکترونیکی سابمیت می‌شوند امروزه بیشتر مجلات ISI، مقالات را به صورت الکترونیکی به دلیل امن‌تر و سریع‌تر بودن آن ترجیح می‌دهند. در ارسال با پست حتما کاویر لتیر را با سه تا پنج نسخه از مقاله پرینت گرفته شود و همراه با CD حاوی متن مقاله، اشکال و جداول به آدرس پستی مجله ISI سابمیت شود. فایل مقاله را به فرمت Word یا PDF استفاده کنید. فایل ارسالی را با دقت مطالعه کرده تا مطمئن شوید تمام حروف، اعداد و نمادها به درستی نوشته شده‌اند و غلط املایی وجود ندارد. از نمادهای غیر استاندارد استفاده نکنید. پس از ارسال مقاله باید منتظر دریافت نامه اعلام وصول از طرف سردبیر بمانید که به ایمیل شما ارسال می شود.

 

\ موسـ〰ـسه   اشـ〰ـراق /

⚪🔼درخواست خود را  از طریق راه های ارتباطی به موسسه اشراق ارسال کنید.

🔼⚪کارشناسان موسسه اشراق درخواست شما را بررسی می‌کنند.

⚪🔼بعد از بررسی درخواست، کارشناسان موسسه از شما خواستار ارسال چکیده مقاله تان را می‌کنند.

🔼⚪پس از قبولی درخواست، شما باید مدارک لازم را ارسال کنید.

⚪🔼در صورت عدم پیشنهاد نام مجله برای چاپ مقاله‌تان، همکاران ما مجلات مناسب در اسکوپ مقاله شما را معرفی می‌کنند.

🔼⚪مجله انتخابی باید از طرف شما تایید شود.

⚪🔼موسسه اشراق مقاله شما را بعد از گذراندن پروسه‌های لازم به مجله درخواستی می‌فرستد.

🔼⚪مقاله در مرحله داوری از طرف مجله قرار می‌گیرد.

⚪🔼وضعیت مقاله توسط موسسه پیگیری شده و در صورت اکسپت، پاسخ نهایی از سوی مجله دریافت می‌شود.

🔼⚪نامه اکسپت به نویسنده مقاله ارسال می‌شود.

// جهت سفارش کلیک کنید \\

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق