خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


نگارش مقاله isi

انتشار : 17 دی 1397
مطالعه : 7 دقیقه

شاید برای بسیاری از دانشجویان و یا اساتید که به دنبال کسب رتبه علمی و امتیازات چاپ مقاله Isi هستند ، در پی یافتن راهی برای نگارش مقاله Isi باشند .و ممکن است برای آنها سوال باشد که چگونه مقاله خود را نگارش نمایند .

نگارش مقاله isi

شاید برای بسیاری از دانشجویان و یا اساتید که به دنبال کسب رتبه علمی و امتیازات چاپ مقاله isi هستند ، در پی یافتن راهی برای نگارش مقاله isi باشند .و ممکن است برای آنها سوال باشد که چگونه مقاله خود را نگارش نمایند .

علاوه بر این ممکن است دانشجویا ، اساتید و پژوهشگران سرزمین عزیزمان دست به تحقیقات علمی بزرگی زده باشند که نتایج بزرگ علمی نیز در پی خود دارد . و این نتایج باید به گوش جهانیان برسد و این نتایج در خور چاپ در مجلات معتبر isi هستند .

ولی شاید محققان عزیز نتوانند این نتایج علمی را به درستی در فرمت و قالب مقاله isi دربیاورند . بنابراین قصد داریم تا در خصوص نحوه نگارش مقاله isi صحبت کنیم تا تمامی عزیزان جویای علم بتوانند مقالات isi خود را نگارش نمایند و از طریق کارشناسان موسسه اشراق آنها را به صورت تضمینی در مجلات isi به چاپ برسانند .

موسسه افق با کادری مجرب و متخصص در زمینه پذیرش و چاپ مقالات isi می توانند مقالات علمی شما را به فرمت مقالات isi در بیاورند و آنها را به صورت تضمینی در مجلات isi به چاپ برسانند . با این همه در خصوص نحوه نگارش مقاله isi مواردی را به صوت مختصر ارائه می نماییم :

مقالات علمی isi را باید به این ترتیب و در این فرمت نگارش نمایید :

  1. عنوان TITLE:

عنوان موضوع خود را به اندازه کافی ریز کرده بگونه ای که به خوبی محتویات مقاله را توصیف نماید ولی نه به اندازه ای که فقط متخصصین بتوانند موضوع آن را درک نمایند. موضوع باید برای مخاطبان مورد نظر مناسب باشد.

عنوان باید موضوع اصلی را که مقاله بدان پرداخته است را توصیف کند. به عنوان مثال: "تاثیر سیگار کشیدن بر روی عملکرد تحصیلی"

در برخی موارد استفاده از عنوانی که نتایج را بطور خلاصه بیان میکند موثرتر است. مثلاً "دانش آموزانی که سیگار میکشند، نمره پایین تری کسب میکنند."

  1. نویسندگان AUTHORS:

فردی که کار را انجام داده و مقاله را نوشته است اصولاً به عنوان اولین فرد در لیست نویسندگان مقاله قرار میگیرد.

در مقالات چاپ شده، افرادی که قسمتی از کار را انجام داده اند نیز به عنوان مولف مقاله لیست می شوند. توجه کنید که قبل از نوشتن نام ایشان حتما از آنان اجازه لازمه را بگیرید.

  1. خلاصه ABSTRACT:

خلاصه، به همراه مقاله اصلی منتشر شود بدین منظور که به خواننده یک دورنمای کلی از مقاله ارائه دهد. همچنین این خلاصه ها بصورت جداگانه در اختیار کاربران قرار میگیرند تا به محققان این امکان را بدهند که در بین تعداد زیاد مقالات بسرعت بتوانند مقاله مورد نظر خود را برای خواندن بیابند.

خلاصه، باید یک پاراگراف متشکل از 100 – 250 کلمه باشد که بطور کلی هدف، روش، نتایج و نتیجه گیری را مختصراً بیان کند.

نمیتوان تمام اطلاعات موجود در مقاله را فقط در تعداد محدودی کلمه بیان کرد. ابتدا خلاصه ای از مطالبی را که فکر میکنید مهمتر هستند را نوشته سپس با حذف کلمات غیر ضروری آن را تقلیل دهید به گونه ای که مفهوم اصلی از دست نرود.

از نوشتن علائم اختصاری و ارجاعات در فسمت خلاصه، خودداری نمایید.

یک "خلاصه" خوب :

سوال اصلی تحقیق را مطرح کرده و اهداف اصلی تحقیق را بیان میکند.

محتوای علمی تجربیات تحقیق را مشخص می کند.

کارهای انجام شده در تحقیق را بطور خلاصه بیان می کند.

نتایج بدست آمده را بطور خلاصه بیان کرده، و

نتیجه گیری اصلی تحقیق را عنوان می کند.

  1. مقدمه INTRODUCTION:

چه سوالی را در آزمایشات از خودتان می پرسیدید؟ چرا این سوال برایتان مهم و جذاب بود؟ مقدمه بصورت مختصر به بیان کارهای مربوط می‌پردازد به طوری که خواننده متوجه می شود که چرا شما به مساله مورد نظر علاقه مند هستید. یک الی چهار پاراگراف منتهی به سوال اصلی، برای این قسمت کافی است.

مقدمه یک پیش زمینه برای کاری که شما انجام می دهید فراهم می کند. اینکه چه سوالاتی در این تحقیق از خود می پرسید؟ چه چیزهایی را مورد مطالعه قرار داده اید و اینکه چرا آن ها برای شما جذاب بوده و یا به کار شما مربوط می شوند؟ فرضیات تحقیق خود را بیان کنید. به خواننده بگویید که چرا باید ادامه مطلب را بخواند و اینکه چرا این مطلبی که شما می خواهید ارائه دهید جذاب است. به صورت خلاصه رویکرد اصلی تحقیق و روش های مورد استفاده (آزمایشات، مشاهدات، شبیه سازی کامپیوتری و غیره) را بیان کنید. این کار به عنوان پل ارتباطی به بخش بعدی عمل میکند. به هر منبعی که استفاده کرده اید ارجاع دهید تا خوانندگان بتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر بدان مراجعه کنند. این ارجاعات باید در قالب استاندارد در بخش انتهایی مقاله تحت عنوان "منابع" آورده شوند. از زمان گذشته برای بیان تجربیات تحقیق خود و از زمان حال برای بحث در مورد کارهای مربوط و مشابه استفاده نمایید.

یک مقدمه خوب:

سوال اصلی تحقیق را به واضح و شفاف بیان می کند.

فرضیات تحقیق را بیان می کند.

بعضی از محتویات را با پرسیدن اینکه چرا این مطلب مهم است را مورد سوال قرار می دهد.

اهداف تحقیق را بیان می کند.

توضیح می دهد که چگونه این تحقیق قسمتی از جای خالی را در دانشمان پر میکند.

همه اطلاعات مربوط به سوال تحقیق را شامل می شود.

توضیح مختصری در مورد روش استفاده شده در تحقیق را بیان کرده، و در نهایت

کلیات نتایج تحقیق را عنوان می کند. خواننده را منتظر نگذارید و اجازه دهید در جریان تحقیق قرار گیرد.

  1. مواد و روش ها - MATERIALS AND METHODS:

چگونه این سوال را جواب دادید؟ در این قسمت باید اطلاعات لازم آورده شود به گونه ای که محقق دیگر بتواند آزمایشات را برای خود تکرار نماید. به مقالات چاپ شده در رشته خود نگاه کنید تا نحوه نوشتن این قسمت را یاد بگیرید.

اگر از الگوریتم پیچیده ای استفاده میکنید، بهتر است از نمودار، شکل و یا فلوچارت برای توضیح مطلب استفاده کنید.

نتایج را در این قسمت ارائه نکنید.

  1. نتایج RESULTS:

این قسمت برای ارائه نتایج بدست آمده است. از نمودار و جدول برای ارائه نتایج استفاده کنید. همچنین از متن برای توضیح یافته‌های اصلی خود بهره بگیرید. در این بخش در مورد علت وقوع اتفاقات بحث نکنید زیرا در قسمت "بحث" بدان خواهید پرداخت.

لزومی به بیان تمامی نتایج بدست آمده در طول آزمایشات نمی باشد، چرا که این یک دفتر خاطرات نیست!

از روشهای مناسب برای نمایش نتایج و داده ها استفاده کنید. داده ها را دستکاری نکنید و بگذارید چیزی را که واقعا انجام داده اید را نمایش دهند.

جداول و نمودارها

اگر از نمودار یا جدول برای نمایش داده ها بهره میگیرید ، از عنوان برای توضیح اینکه چه چیزی در جدول (یا نمودار) ارائه شده است، استفاده کنید. همچنین برای نمودار برای محورهای عمودی و افقی عنوان تعریف نمایید.

از جدول و نمودار صرفا جهت زیبایی استفاده نکنید. اگر میتوانید محتوا را در یک جمله بیان کنید نیازی به استفاده از جدول و نمودار نیست. 

  1. بحث DISCUSSION:

مهمترین نتایج بدست آمده را برجسته کنید ولی صرفا مطالب عنوان شده در قسمت نتایج را تکرار نکنید. توضیح دهید که این نتایج چگونه با سوال اصلی مرتبط هستند. آیا داده ها فرضیه های شما را پشتیبانی میکنند؟ آیا نتایج شما با نتایج گزارش شده توسط دیگر محققین همخوانی دارد؟ اگر نتایج شما غیرمنتظره بود توضیح دهید چرا. آیا راه دیگری برای تفسیر داده ها وجود دارد؟ چه تحقیقات دیگری میتوان در ادامه تحقیق شما و بر اساس نتایج بدست آمده توسط شما انجام داد؟ نتایج بدست آمده شما در ابعاد بزرگتر چگونه تفسیر می شوند؟

با یک جمله خلاصه که تاکید بر مرتبط بودن تحقیقتان دارد، این بخش را به اتمام برسانید.

  1. تشکر و قدردانی ACKNOWLEDGMENTS:

این بخش اختیاری است. میتوان در این قسمت از افرادی که به هر نوعی شما را در این تحقیق کمک کردند تشکر نمایید.

  1. منابع REFERENCES:

روشهای متعددی برای سازماندهی این بخش وجود دارد که دو نوع مرسوم آن توضیح داده میشود.

مستقیماً در متن مقاله در قسمت مربوطه منبع مورد نظر را در درون پرانتز ذکر کنید.
Scarlet (1990) thought that the gene was present only in yeast, but it has since been identified in the platypus (Indigo and Mauve, 1994) and wombat (Magenta, et al., 1995).

در قسمت متن مقاله فقط از شماره استفاده کرده و تمامی منابع را در قسمت "منابع" بر اساس حروف الفبا، یا ترتیب ظاهر شدن در متن و یا موارد دیگر مرتب نمایید.
[1]Indigo, A. C., and Mauve, B. E. 1994. Queer place for qwerty: gene isolation from the platypus. Science 275, 1213-1214.
[2] Magenta, S. T., Sepia, X., and Turquoise, U. 1995. Wombat genetics. In: Widiculous Wombats, Violet, Q., ed. New York: Columbia University Press. p 123-145.
 لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
7 ماه پیش
در پاسخ به:
تبدیل پایان نامه به کتاب +مقاله ISI +مقاله لیست سفید دانشگاه ازاد
سلام وقت بخیر ابتدا فرمت پایان نامه به فرمت کتاب تبدیل می شود که هزینه آن با توجه به تعداد کلمات پایان نامه و تعداد رفرنس های فایل می باشد. بعد از آماده شدن فایل کتاب وارد پروسه چاپ کتاب می شویم که هزینه آن با توجه به تعداد صفحات فایل کتاب و تعداد جلد درخواستی است . جهت دریافت جدول هزینه ها و همچنین براورد فرمت بنید فایل کتاب از طریق ایمیل و یا واتساپ شماره زیر درخواستتان را ارسال فرمایید. [email protected] 09911851170 بهراد @eshrag_company باتشکر
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
1 سال پیش
در پاسخ به:
با سلام یک سوال داشتم تا اونجایی که سایتتون رو مطالعه کردن شما نگارش مقاله ندارین میتونید مقالات و مجلات مربوط به رشته منو بر ام معرفی کنید هزینه شم تقدیم میکنم
با سلام و احترام بله خدمات نگارشی نداریم . می توانیم مجلات مرتبط با تخصص شما را با تمامی شرایط خدمتتان معرفی کنیم تا مورد بررسی قرار دهید . درصورت تمایل به دریافت لیست مجلات لطفا عنوان و چکیده مقاله ، مقطع تحصیلی ، رشته تحصیلی ، دانشگاه محل تحصیل ، نام و شماره تماس را به آدرس ایمیل زیر و یا تلگرام و واتساپ ارسال فرمایید تا کارشناسان ما پس از دریافت درخواست شما لیست مجلات مرتبط را ارسال نمایند. [email protected] 09911851170 بهراد @eshrag_company
بازدیدکننده
حمیدرضا
2 سال پیش
تبدیل پایان نامه به کتاب +مقاله ISI +مقاله لیست سفید دانشگاه ازاد
بازدیدکننده
امیررضا اشرفی
3 سال پیش
با سلام یک سوال داشتم تا اونجایی که سایتتون رو مطالعه کردن شما نگارش مقاله ندارین میتونید مقالات و مجلات مربوط به رشته منو بر ام معرفی کنید هزینه شم تقدیم میکنم


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق