خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

نمایه DOAJ

انتشار 19 خرداد 1400
مطالعه 3 دقیقه

DOAJ (نمایه مجلات دسترسی آزاد) در سال 2003 توسط دانشگاه لوند کشور سوئد، با 300 مجله دسترسی آزاد راه‌اندازی شد. امروزه این پایگاه داده در برگیرنده 12000 مجله دسترسی آزاد در همه حوزه‌های علمی شامل علوم، تکنولوژی، پزشکی، علوم اجتماعی و انسانی است.

نمایه  DOAJ

DOAJ چیست؟

راهنمای مجلات دسترسی آزاد پایگاهی برای نمایه سازی مجلاتی است که مقالات خود را به صورت رایگان در اختیار خوانندگان قرار می دهد. این پایگاه از سال 2003 شروع به نمایه سازی مجلات نموده است. به منظور اطمینان از نمایه سازی مجله مورد نظر در این پایگاه می توانید به وبسایت این پایگاه به نشانی doaj.org مراجعه نمایید. ماموریت اصلی این پایگاه افزایش رویت پذیری، شهرت، استفاده بیشتر از مجلات دسترسی آزاد بدون محدودیت های جغرافیایی و زبانی است. بدون نیاز به ثبت نام کاربر و رعایت استانداردهای کیفی مجلات، مثل انجام داوری همتا و کنترل کیفی مقاله.

DOAJ متعهد است که کاملا مستقل باشد و تمام خدمات و فرا داده خود را به صورت رایگان برای استفاده همه ارائه کند. در سال 2015، DOAJ معیارهای ورود را به روز کرده و گسترش داد. در اواخر دسامبر سال 2017، 5000 مجله از مجموع 11600 مجله را به دلیل بررسی مجدد از مجموعه خارج کرد. با وجود این پاک سازی، تعداد مجلات موجود در DOAJ افزایش یافته و تا فوریه سال 2019 به 12728 مجله رسیده است.

ویژگی های پایگاه doaj

  1. تمام مجلات این پایگاه به صورت رایگان و تمام متن و بدون محدودیت دسترس پذیرند.
  2. پایگاه مذكور پایگاهی جامع بوده و تمام موضوعات علمی را دربر می گیرد.
  3. پایگاه DOAJ دارای ساختاری ساده بوده و دسترسی به متن مقالات آن بسیار راحت است.
  4. همه عناوین در پایگاه DOAJ روزآمد هستند و مجلاتی كه دیگر منتشر نمی شوند، از این پایگاه حذف می گردند؛ مگر اینكه عناوین دیگری جایگزین آنها شده باشد؛ و این رویكرد، مزیت آشكاری است، زیرا در این صورت می توان از فهرست عناوین موجود در این پایگاه برای پی بردن به وجود مجلات جاری و فعالِ دسترسیِ آزاد استفاده كرد.
  5. یكی از نقاط قوت راهنمای مجلات دسترسی آزاد، تنوع آن است؛ در واقع این پایگاه مجلات را به تمام زبانها در بردارد و اكنون در این پایگاه، زبان انگلیسی رایج ترین زبان است. این عناوین در پایگاه، گستره كاملی از حوزه های دانشگاهی را پوشش می دهند.

نحوه جستجو در doaj

این پایگاه دارای 4,197,835 مقاله است. جستجو در فیلدهای عنوان، کلمه کلیدی، موضوع، ISSN، DOI، کشور منتشر کننده، زبان انتشار، ناشر، چکیده مقاله، سال انتشار مقاله، عنوان مجله، نویسنده و عنوان جایگزین مجله امکان پذیر است. آدرس https://doaj.org/static/doaj/images/logo_cropped.jpg را در مرورگر خود وارد کنید و عبارت مورد نظر خود را در جعبه جستجو تایپ کنید. تعداد نتایج بازیابی شده در بالای صفحه دیده می شود. می توانید نتایج بازیابی شده را بر اساس ارتباط، تاریخ اضافه شدن به DOAJ، عنوان و تاریخ انتشار مقاله مرتب کنید. از پنل سمت چپ، می توانید مدارک علمی بازیابی شده را به حوزه موضوعی، DOAJ Seal، Journal license، ناشر و زبان متن کامل مقاله محدود کنید.

تصویر

روی عنوان مورد نظر خود کلیک کنید. در این صفحه می توانید عنوان مجله، DOI، ISSN، رده موضوعی کنگره، کشور، زبان و فرمت مقاله را ملاحظه کنید. در صورتی که نیاز به متن کامل مقاله دارید روی Full Text کلیک کنید.

تصویر

در قسمت Browse Subjects مجلات و مقالات بر اساس رده بندی کتابخانه کنگره دسته بندی می شوند. در جعبه جستجو می توانید کلیدواژه مورد نظر خود را وارد نمایید یا بر روی حوزه موضوعی مورد نظرتان کلیک کنید. با کلیک روی حوزه های موضوعی در درخت، تعداد مدارک علمی در آن مشخص می شود. با انتخاب View Journals/Articles مدارک علمی این حوزه موضوعی را ملاحظه خواهید کرد.

معرفی رایگان مجلات

برای دریافت لیست مجلات معتبر مرتبط با مقاله کافی است با یکی از مشاره های زیر تماس حاصل فرمایید و یا درخواستتان را از طریق ایمیل و یا واتساپ ارسال فرمایید .

33373424-041 09149724933 09911851170 isiisc2011@gmail.com isi.ehsragh@gmail.com

ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید :

کانال تلگرام : https://t.me/eshragh1

صفحه اینستا گرام : https://instagram.com/eshragh_company?igshid=1wptltk7ov8kr

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق