خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


نمونه استخراج مقاله از پایان نامه

انتشار : 10 آبان 1397
مطالعه : 4 دقیقه

استخراج مقاله از پایان نامه یکی از شیوه های نگارش مقاله برای دانشجویان و پژوهشگران جویای علم می باشد . نشر و چاپ  مقاله در ژورنال های معتبر از مراحل جدایی ناپذیر تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی می باشد

نمونه استخراج مقاله از پایان نامه

استخراج مقاله از پایان نامه یکی از شیوه های نگارش مقاله برای دانشجویان و پژوهشگران جویای علم می باشد . نشر و چاپ  مقاله در ژورنال های معتبر از مراحل جدایی ناپذیر تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی می باشد. که در این زمینه استخراج مقاله از پایان نامه را می توان یکی از شیوه های نگارش مقاله دانست . هر پژوهشگری که در حال ارتقاء پایه های تحصیلی خود می باشد موظف به ارائه مقاله می باشد . یکی دیگر و از اصلی ترین مراحل تحیلات تکمیلی و مهم ترین بخش تحصیلات تکمیلی که پیش زمینه امر مقاله نویسی می باشد ارائه پایان نامه و یا نگارش رساله می باشد که حاصل تلاش دانشجو در دوران تحصیل خود می باشد. پایان نامه نویسی در دوره کارشناسی ارشد و دکتری دارای قواعد و استانداردهای خاص خود می باشد ، پژوهشگران با ارائه و تدوین رساله ، آمادگی خود را در زمینه علمی و ارائه نتایج و راهکار های جدید در علوم مورد مطالعه خود را اعلام می نمایند. از این رو پژوهشگری که در صدد پایان تحصیلات تکمیلی خود می باشد مستعد و آماده چاپ مقلات و ارائه نتایج جدید خود به پژوهشگران سراسر دنیا می باشند .  در دوره کارشناسی ارشد پژوهشگر با ارائه پایان نامه و دفاع از آن به خودی خود تمام نمره را اخذ نمی کند و  2 نمره از نمره پایان نامه صرف ارائه مقاله و چاپ آن در مجلات معتبر به دانشجو داده می شود . استخراج مقاله از پایان نامه اصول و قواعد خاص خود را دارد که با رعایت آن اصول می توان مقاله خود را از پایان نامه استخراج نمود . اما برای آن دسته دوستانی که امکان استخراج مقاله از پایان نامه را ندارند و یا فرصت کافی برای این کار را ندارند  موسسه اشراق به همیاری و کمک آنها می آید و باعث افتخار است که موسسه اشراق چندین سال است در زمینه استخراج مقاله از پایان نامه ها و رساله های دوره کارشناسی ارشد ودکتری ، همراه دانشجویان و پژوهشگران می باشد . 

دلایل استخراج مقاله از پایان نامه؟

تدوین یک پایان نامه و استخراج مقاله از پایان نامه (استخراج مقاله از پایان نامه کارشناسی ارشد- استخراج مقاله از پایان نامه دکتری) یکی از اصلی ترین تجربه های پژوهشی هر دانشجوی تحصیلات تکمیلی به شمار می رود. چرا که با صرف وقت و دقت نظر بسیار به دنبال حل مسئله پژوهشی خود بوده و در نهایت طی یک جلسه ای از انجام آن در محضر اساتید داور و راهنما یا مشاور دفاع می کنیم. طی این فرآیند اگر به شکل مناسبی صورت گرفته باشد حتماً انگیزه انتشار یافته های پایان نامه را در قالب یک مقاله (علمی پژوهشی، ISC، ISI و یا SCOPUS و PUBMED ) زنده خواهد کرد. چرا که مطلع کردن جامعه پژوهشی از یافته های یک پایان نامه در سطح ملی و بین المللی تنها از طریق انتشار مقاله استخراج شده از پایان نامه امکان پذیر خواهد بود. علاوه براین چاپ مقاله برگرفته از پایان نامه امکان استفاده دیگران از نتایج پژوهشی و افزودن به غنای جامعه علمی هرچند به میزان اندک را تحقق خواهد داد. در نهایت این کار رزومه شما را برای ورود به دوره های تحصیلی بعدی یا ورود به شغل مورد نظر را تقویت خواهد کرد.

تبدیل پایان نامه به مقاله

استخراج و چاپ مقاله از پایان نامه مستلزم رعایت نکات اساسی است و برای موفقیت مقاله باید به تک تک این نکات توجه ویژه شود

تبدیل پایان نامه به مقاله به تصور برخی از افراد کپی پیست کردن بخشهای پایان نامه در قالب یک مقاله است اما چنین ایده‌ای بسیار اشتباه می‌باشد. تبدیل پایان نامه به مقاله به عبارت ساده‌تر به آشپزی شبیه است. برای مثال، برای پخت یک غذای خوشمزه اقلام اولیه مورد نیاز زیادی وجود دارد. سر آشپز برای پختن این غذا به خرد کردن این اقلام، سرخ کردن آنها و ریختن مقدار معقولی از هریک به قابلمه می‌پردازد اما آنها را هیچ وقت به همان شکل خودشان در درون قابلمه و بدون حساب کتاب نمی‌ریزد. تبدیل پایان نامه به مقاله نیز دقیقاً به همین شکل است. مطالب موجود در پایان نامه باید با ظرافت و دقت و مهارت در کنار همدیگر قرار گیرند تا مقاله به وجود آید.

 برخی دیگر نیزبر این گمان اند که منظور از استخراج مقاله از پایان نامه یعنی خلاصه و فشرده کردن آن و  بعد از اتمام پایان نامه، شروع به خلاصه کردن پایان نامه می کنند، مثلا پایان نامه 13۰ صفحه ای را به 12 تا ۱۵ صفحه می رسانند. بعد فکر می کنند که مقاله پایان نامه شان آماده است. همواره بیاد داشته باشیم نوشتن مقاله سخت تر است از کاری که برای خود تحقیق انجام می دهیم.

از این رو در میابیم که استخراج مقاله از پایان نامه به همان راحتی و آسانی که به نظر می رسد نیست و نیاز به رعایت اصول و قواعد و استانداردهایی دارد که فقط یک کارشناس خبره و متخصص می تواند از پس آن برآید که خوشبختانه موسسه اشراق باداشتن متخصصین مجرب خود دراین زمینه قبول مسئولیت می نماید.

برای ثبت سفارش میتوانید با شماره های 09149724933 و یا 04133373424 با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید و از مشاوره آنها بهره مند شوید و یا درخواست خود را از طریق ایمیل  [email protected]  ارسال نمایید تا مشاور های مورد نیاز برای شما ارائه شود.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق