خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


نکات کلیدی در استخراج مقاله از پایان نامه

انتشار : 24 آذر 1397
مطالعه : 4 دقیقه

پس از دفاع از پایان نامه خود و یا در زمان تدوین و آماده سازی پایان نامه یا رساله خود اگر احساس کردید که به نتیجه جدید و ناب علمی رسیدید که نیاز است به گوش جهانیان برسد ، معطل نکنید و به فکر چاپ نتایج خود در مجلات معتبر داخلی و خارجی باشید .

نکات کلیدی در استخراج مقاله از پایان نامه

پس از دفاع از پایان نامه خود و یا در زمان تدوین و آماده سازی پایان نامه یا رساله خود اگر احساس کردید که به نتیجه جدید و ناب علمی رسیدید که نیاز است به گوش جهانیان برسد ، معطل نکنید و به فکر چاپ نتایج خود در مجلات معتبر داخلی و خارجی باشید .

علاوه بر این همگی از روند و نحوه نمره دهی بخش پایان نامه دوره کارشناسی ارشد آگاهی دارید . که علاوه بر تدوین و نگارش رساله و دفاع از پایان نامه باید مقالاتی را در باب پایان نامه خود به چاپ برسانند تا نمره کامل را دریافت نمایند . در بخش نمره دهی 2 نمره از نمره پایان نامه به بخش پذیرش و چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی مختص نموده اند .

دانشجویان مستعد و کوشا باید از ابتدای آغاز دوره تحصیلات تکمیلی موضوع پایان نامه خود را انتخاب کرده باشند و به مطالعه و گردآوری اطلاعات پیرامون موضوع خود بپردازند . همچنین از لحظه ورود به پروسه دفاع و پایان نامه از آغاز نگارش رساله به فکر ارائه مقالات علمی خود باشند . باید از همان ابتدا و همسو با رساله مقالات علمی خود را نگارش نمایند . اما بعضا به دلیل مشغله های شدید در بخش پایان نامه و یا کمبود زمان و دلایل دیگر عمل نگارش مقاله موکول می شود به بعد از دفاع از پایان نامه .

بعد از دفاع از پایان نامه روند نگارش و تدوین مقاله به 2 نوع ممکن است انجام شود یا خود دانشجو دست به نگارش مقاله می زند و یا بازهم به دلیل کمبود زمان و همچنین مهارت های نگارش اقدام به استخراج مقاله از پایان نامه می نماید. فرایند استخراج مقاله از پایان نامه به همین راحتی که گفته می شود نیست آن هم نیازمند مهارتهای خاص و همچنین صرف وقت است . درست است که استخراج مقاله از پایان نامه یک راه حل برای عدم نگارش مقاله بود ولی آنقدر هم آسان نیست که در توان هر شخصی باشد بلکه نیاز به اصول و قوانین خاصی است که باید رعایت شوند . از این رو برای اطمینان از استخراج اصولی مقالات علمی خود می توانید از کارشناسان موسسه اشراق کمک بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن در مدت زمان 2 الی 3 روز کاری مقالات علمی شما را کاملا اصولی و فرمت بندی شده با توجه به مجله موردنظرتان استخراج نمایند .

نکات مهم در استخراج مقاله از پایان نامه 

  • مقاله استخراجی دارای ساختاری مشابه پایان نامه است و در این مقاله دانشجو باید بتواند پایان نامه خود را طبق اصول مقاله نویسی در حداکثر 10 تا 15 صفحه خلاصه نماید.
  • عنوان مقالات استخراجی نباید یکسان بوده و همچنین با مقالات قبلی تفاوت داشته باشد. با یک جستجوی ساده به فارسی و انگلیسی در گوگل یا گوگل اسکولار Google Scholar می توانید از این مورد اطمینان حاصل کنید.
  • سعی کنید موضوع مقالات به شیوه ای طراحی شود که به روز باشد تا شانس اکسپت مقاله در مجلات ISI، مجلات ISC، مجلات اسکوپوس Scopus و یا پابمد pubmed و مدلاین medline افزایش یابد.
  • چکیده پایان نامه بایستی شامل موضوع تحقیق، هدف تحقیق، مراحل انجام کار، نوآوری های مدنظر، نتایج کلیدی مقاله در حدود 100 تا 200 کلمه نوشته شود و سعی کنید از این تعداد کارکتر تجاوز نکند. 
  • به نقل و قول از مقاله های چاپ شده در مجلات غیر معتبر اعتنا نکنید و به مقالات اصلی جهت ارجاع دهی مراجعه کنید. برای این کار می توانید از نرم افرار zotero، Endnote و یا سایت https://scholar.google.com/  استفاده نمایید.
  • دانشجویان می توانند قبل از تدوین مقاله مستخرج از پایان نامه با شیوه های نگارش مقالات فارسی از نمونه های مشابه در حیطه تخصصی خود به پایگاه مقالات جهاد دانشگاهی www.sid.ir و یا مجلات الزویر، تیلور، اشپرینگر و … مراجعه نمایند و مقاله خود را در قالب ساختار مورد نظر نگارش نمایند.
  • مجله مورد نظر را بر اساس موضوع مقاله و سطح علمی مقاله استخراج شده خودتان انتخاب نمایید و از آنجایی که فرآیند داوری مقالات در مجلات داخلی و یا خارجی در پایگاه های الزویر، اشپرینگر، و …طولانی بوده بهتر است دانشجو با توجه به زمان خود مجله را انتخاب نمایند.

با ذکر تمامی این موارد انتظار می رود که تمامی پژوهشگران و دانشجویان عزیز بتوانند به درستی و با کیفیت مقالات علمی خود را از پایان نامه استخراج نمایند ولی برای آن دسته از پژوهشگران و دانشجویان عزیز که به دلیل مشغله کاری و همچنین کمبود زمان نمی توانند خودشان مقالات علمی مناسب مجلات معتبر را استخراج نمایند ، محققان موسسه اشراق بهترین و معتبرتیرن گزینه می باشد . محققان موسسه اشراق با مهارت و تخصص خود می توانند مقالات علمی شما را در عرض 2 الی 3 روز یعنی در کوتاه ترین زمان ممکن از پایان نامه شما استخراج نمایند . همچنین فرایند استخراج مقاله از پایان نامه در موسسه اشراق با کمترین هزینه انجام می شود .لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس موسسه اشراق
6 ماه پیش
بازدیدکننده
راحیل😊
6 ماه پیش
😊😊😊😊😊😊😊


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق