خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

وضعیت اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان

انتشار 31 شهریور 1401

وزیر آموزش و پرورش گفت: فردا 31 شهریور ماه آخرین مهلت بارگذاری مدارک در سامانه رتبه بندی معلمان است، اگر افرادی جا بمانند این مهلت تمدید خواهد شد.

وضعیت اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان

وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان گفت: فرهنگیان در حال بارگذاری مدارک هستند و چندبار از ما مهلت خواستند. فردا مهلت تمام می‌شود اما اگر افرادی جامانده باشند و دلیل هم داشته باشد، برای آنها فرصتی را ایجاد می‌کنیم. بعد از اینکه مدارک را بارگذاری و ثبت کردند، ارزیابان نظر می‌دهند و به هیئت ممیزه ارسال می‌کنند تا احکام صادر شوند.

مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان به کجا رسید / حقوق مرداد چه شد!؟

یوسف نوری در حاشیه مراسم جشن غنچه‌ها و آغاز سال تحصیلی 1402-1401 که در دبستان و کودکستان صاحب الزمان، منطقه 11 آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد، با بیان اینکه فردا «جشن شکوفه‌ها» برای دانش آموزان اول ابتدایی برگزار می‌شود و روز شنبه مراسم بازگشایی مدارس را با حضور رئیس جمهور داریم گفت: شاهد حضور میلیونی دانش آموزان در فرایند تعلیم و تربیت با تدریس یک میلیون معلم هستیم.

وی درباره رتبه بندی معلمان اظهار کرد: فرهنگیان در حال بارگذاری مدارک هستند و چندبار از ما مهلت خواستند. فردا مهلت تمام می‌شود اما اگر افرادی جامانده باشند و دلیل هم داشته باشد برای آنها فرصتی را ایجاد می‌کنیم. بعد از اینکه مدارک را بارگذاری و ثبت کردند، ارزیابان نظر می‌دهند و به هیئت ممیزه ارسال می‌کنند تا احکام صادر شوند.

نوری افزود: انتظار داشتیم مدارک زودتر بارگذاری شود اما به هر دلیلی از جمله تابستان و سفر همکاران، این امر قدری با تاخیر مواجه شد و توقع ما این است که همکاران کار را تمام کنند تا ارزیابان نظر خود را بدهند و رتبه افراد مشخص شود.

تلاش برای بازگرداندن بازماندگان از تحصیل به مدارس

وی درباره تمهیدات بازگشت 900 هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل به مدرسه گفت: سال گذشته آمار بازماندگان، همین تعداد بود. سال گذشته در یک و نیم ماهی که مدارس باز شدند یعنی از 14 فروردین تا آخر خرداد توانستیم 164 هزار نفر از این تعداد را برگردانیم. دیروز در حضور معاون اول رئیس جمهور بودیم تا برنامه‌ای را داشته باشیم و هرتعداد از دانش آموزان بازمانده از تحصیل را بتوانیم برگردانیم مگر موارد نادری که دیگر امکان جذب آنها وجود نداشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: به نظر می‌آید نباید فردی را داشته باشیم که جذب نشود. به عنوان نظام تعلیم و تربیت باید تلاش کنیم هیچ دانش آموزی محروم از تحصیل نماند.

وی درباره کمبود معلم در سال تحصیلی جدید عنوان کرد: کسری معلم داریم و سازوکارهایی را اتخاذ کردیم از جمله اضافه تدریس همکاران شاغل، تدریس بازنشسته ها، خرید خدمات، سرباز معلم و بخشی از طریق دانشجویان سال چهارم دانشگاه فرهنگیان که تعدادشان 6300 نفر است و مجوز آن را دریافت کرده‌ایم تا امسال را بدون کسری معلم طی کنیم.

سهمیه سال آینده دانشگاه فرهنگیان برای جذب معلم، 2 برابرمی‌شود

وی همچنین درباره تقویت مدارس دولتی عادی گفت: از میان 122 هزار مدرسه‌ای که داریم 85 هزار مدرسه دولتی عادی است و 10 هزار مدرسه کمتر از 10 دانش آموز داریم. باید مدارس عادی دولتی را تقویت کنیم. برای آنها امسال 2000 میلیارد تومان تجهیزات فرستادیم و باید آنها را با سرعت بیشتری قوی کنیم و معلم از دانشگاه فرهنگیان برای آنها جذب کنیم که برنامه ریزی شده و سهمیه سال آینده دانشگاه فرهنگیان دو برابر خواهد شد.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق