خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

پایگاه داده پاب‌مِد PubMed

انتشار 17 اسفند 1396
مطالعه 3 دقیقه

پاب‌مِد (به انگلیسی: PubMed) یک موتور جستجوی تحت وب رایگان است که دسترسی به چندین پایگاه داده اصلی در گستره وسیعی از رشته های علوم پزشکی و زیست شناسی را فراهم می کند.

پایگاه داده پاب‌مِد PubMed

پاب‌مِد توسط کتابخانه ملی پزشکی (National Library of Medicine - NLM) وابسته به مرکز ملی اطلاعات زیست‌فناوری (National Institute of Health- NIH) ایالات متحده آمریکا نگهداری و بروزرسانی می شود.اصلی ترین پایگاه داده PUBMED مدلاین نام دارد که مهمترین و معروفترین پایگاه داده اطلاعات کتاب‌شناختی مقالات زیست-پزشکی است و به همین دلیل در برخی موارد دو واژه پاب‌مِد و مدلاین به جای یکدیگر بکار میروند. علاوه بر مدلاین پایگاه‌های داده دیگری هم از طریق این موتور جستجو قابل دسترس هستند. تا تاریخ ۱۱ جولای ۲۰۱۷ پاب‌مِد دسترسی به بیش از ۲۷ میلیون رکورد اطلاعاتی مربوط به سالهای ۱۹۶۶ به بعد را فراهم می‌کرد که قدیمی‌ترین آنها به سال ۱۸۶۵ بازمی‌گردد. پاب‌مِد به هر رکورد نمایه شده در پایگاه داده اش یک شناسه یکتای هشت رقمی اختصاص می‌دهد که به نام شناسه پاب‌مِد (PubMed Identifier - PMID) شناخته می شود.

ویژگی های پابمد

جستجوی ساده در پاب‌مِد با وارد کردن واژگان کلیدی مربوط به موضوع مقاله در قسمت جستجو قابل پیگیری است. لیست نتایج جستجو بر پایه تاریخ ورود به پایگاه داده از جدیدترین به قدیمی ترین مرتب و نمایش داده می‌شوند که این ترتیب نمایش می‌تواند با توجه به نیاز کاربر تغییر یابد. یک ویژگی یکتای این موتور جستجو مرتب کردن نتایج جستجو بر پایه نویسنده آخر است که در سایر موتورهای جستجوی علمی مشاهده نمی شود.

جستجوی پیشرفته امکانات گوناگونی برای انتخاب فیلدهای مورد نظر همچون عنوان مقاله، نام نویسنده، نام ژورنال و تاریخ انتشار برای جستجو در اختیار کاربر قرار می گیرد.
یکی دیگر از ویژگی های پاب‌مِد بهره گیری از واژگان کنترل شده سرفصل موضوعی پزشکی یا مش (Medical Subject Heading - MeSH) است. این ویژگی به کاربران کمک می کند تا مقالاتی که مرتبط با موضوع مورد جستجو می‌باشند ولی از واژگان کلیدی متفاوتی استفاده شده را به اسانی پیدا کنند. یک ویژگی دیگر پاب‌مِد جایگذاری خودکار واژگان کلیدی (Auto Term Mapping) است به این ترتیب که اگر برای واژگان کلیدی وارد شده فیلد جستجوی خاصی مشخص نشده باشد واژگان کلیدی وارد شده طی یک فرایندی به فیلد های جستجوی مناسبی جایگذاری (Mapped) می‌شوند و نتایج آنها با هم ترکیب می شوند. پاب‌مِد یکی از مهمترین پایگاه‌های نگهداری مقاله‌های زیستی و پزشکی است.

اکسپت مقاله در pubmed

با توجه به نیاز پژوهشگران، محققان و اساتید دانشگاهی برای اکسپت، انتشار و چاپ نتایج تحقیقات، پایان نامه ها، مقاله ها و طرح های پژوهشی خود در این نوع مجلات، گروه علمی AminArticle در زمینه استخراج مقاله از پایان نامه جهت پذیرش وچاپ تضمینی و ارزان مقالات در مجلات و ژورنال های دارای نمایه پابمد pubmed خدمات متنوعی را بسته به نوع مقاله ارائه می دهد.
مجلات پابمد pubmed بیشتر برای دانشجویان و محققان گروه علوم پزشکی و علوم پزشکی پایه مناسب است که تمایل به اکسپت، پذیرش، چاپ مقالات خود در نشریات pubmed در بازه زمانی کوتاهتر و هزینه کمتری نسبت به مجلات سایر پایگاه ها دارند.و برای دانشجویانی که تمایل به گرفتن اپلای در دانشگاه های خارج از کشور و یا مصاحبه دکتری دانشگاه های علوم پزشکی، دکتری پژوهش محور دانشگاه های علوم پزشکی مناسب می باشد. با توجه با اینکه اساتید مجرب همکار باتجربه گروه علمی امین آرتیکل، اطلاعات مفید و دقیقی از زمانبندی داوری، پذیرش و انتشار مقالات در مجلات نمایه شده در پابمد pubmed را میدانند می توانند به محققان کمک بسزایی در هماهنگی نوع مجله pubmed، پروسه زمانی و اکسپت مقاله در مجله پابمد و غیره کنند.

امتیازات تعلق گرفته مقالات چاپ شده در مجلات پابمد/مدلاین Medline / Pubmed

طبق بخش نامه های متعدد وزارت بهداشت،و جدید ترین فرم مصاحبه داوطلبان دوره دکتری پژوهشی Ph.D. by Research بیانگر آن است که پذیرش مقاله در مجلات نمایه شده در ISI(web of science)، pubmed، Scopus برای نفر اول دارای 10 امتیاز و برای نفر همکار دارای 5 امتیاز هست. برای ارتقا اعضا هیئت علمی، ISI دارای IF بالای 1 و یا مدلاین دارای 7 امتیاز، ISI دارای IF کوچکتر از 1 و یا پابمد یا پابمد سنترال دارای 6 امتیاز، ISI بدون ضریب تاثیر و Scopus دارای 5 امتیاز، مجلات نمایه شده در Embase ، Cinahl، Psych Info ، , Chemical Abstract Biological Abstract دارای 3.5 امتیاز، مجلات نمایه شده در ساير ايندكسها دارای 3 امتیاز است. در نوع دیگری از امتیازدهی، مقالات دارای ایندکس های pubmed/ medline و یا ISI-Web of Science دارای 25 امتیاز، مقالات دارای نمایه های Scopus, Chemical Abstract, Embase, Biological Abstractsدارای 15 امتیاز به ازای هر مقاله، سایر مقالات منتشر شده 10 امتیاز تعلق میگیرد.

موسسه علمی پژوهشی اشراق با بیش از 5 سال سابقه در زمینه چاپ مقالات در نشریات معتبر با ضریب تاثیر مثبت همواره با ارائه خدمات حرفه ای و تخصصی  و مشاوره های تخصصی رایگان در خدمت پژوهشگران بزرگوار است.
موسسه اشراق حاصل تلاش پژوهشگران و محققین برای چاپ مقالات ارزشمند خود در مجلات مورد تایید وزارت علوم را هموار می سازد و خدمات ترجمه، فرمت بندی و مشاوره را ارائه میدهند تا پژوهشگران بتوانند مقالات خود را در مجلات مورد تایید وزارت علوم چاپ کنند.
برای ثبت سفارش میتوانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید و از مشاوره آنها بهره مند شوید و یا درخواست خود را از طریق ایمیل  isiisc2011@gmail.com  ارسال نمایید تا مشاور های مورد نیاز برای شما ارائه شود.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق