خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

پارافریز و بازنویسی

انتشار 21 مرداد 1400
مطالعه 4 دقیقه

پارافریز مقالات انگلیسی و فارسی و بازنویسی تخصصی متن راه حل اساسی جهت رفع مشکلات مشابهت یابی. پارافریز یا بازنویسی یک تخصص ویژه است که معمولا برای کاهش سرقت ادبی (plagiarism) مورد استفاده قرار می گیرد.

پارافریز و بازنویسی

پارافریز چیست؟

پارافریز و یا بازنویسی مقالات و متون بدین معنی است که تغییرات به نحوی در متن و جملات ایجاد شود که میزان مشابهت به مطالب تکراری و کپی برداری شده قبلی بسیار کاهش یابد ولی هیج تغییری در مفهوم و معنای مقاله و متن ایجاد نشود. در پارافریز متن، عبارات و کلمات طوری جایگزین می شوند که معنا و مفهموم جملات دچار آسیبی نشوند. پارافریز کمک می کند ایده ها و نظرات نویسنده در عین اینکه از جهت سرقت ادبی یا plagiarism کاهش پیدا می کند شفاف و روشن تر بیان شود.

یکی از مهم ترین خدمات مورد نیاز اساتید و دانشجویان ، خدمات پارافریز تخصصی متون است. در خدمات پارافریز یا بازنویسی، ویراستار بدون این که به مفهوم جملات آسیبی بزند، از نظر واژگان در آن تغییرات جدی ایجاد می کند به شکلی که دیگر شباهتی با متن اصلی نخواهد داشت ولی هیچگونه تغییری در مفهوم و معنای اصلی ایجاد نمی شود . از موارد کاربرد پارافریز، کاهش سرقت ادبی یا Plagiarism ، تولید محتوای باکیفیت و ... است.

چرا باید متن خود را پارافریز کنیم؟

  • در برخی کاربردها از قبیل چاپ مقالات علمی و تخصصی در مجلات معتبر ISI و Scopus و علمی پژوهشی ، استفاده مستقیم و کپی برداری شده از مطالب منتشرشده در مقالات و مراجع دیگر قابل قبول نیست و می بایست نویسنده مقاله جدید، مطالب و برداشت های خود از مطالعات قبلی را به زبان و انشا خود ارائه دهد. مجلات معتبر علمی، معمولاً با ابزارهای نرم افزاری گران قیمت که به مجموعه های بزرگی از مقالات منتشر شده متصل هستند، شباهت و سرقت ادبی یا Plagiarism مقالات ارسالی را با مقالات دیگر از سایر نویسندگان بررسی می کنند و در صورت بالاتر بودن شباهت از یک حد مشخص، به علت سرقت ادبی مقاله را رد کرده و از چاپ آن خودداری می کنند.به همین دلیل، استفاده از خدمات پارافریز برای مقابله با این مسئله پیشنهاد می شود.
  • دلیل دیگر برای انجام پارافریز و یا بازنویسی ، مشابهت مقالات استخراج شده از یک پایان نامه است . پایان نامه های تخصصی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری با توجه به زحمات علمی چندین ساله دانشجویان و اساتید راهنما ، همیشه قابلیت استخراج تعداد 2 مقاله و یا بیشتر را دارند . ولی از آنجایی که این مطالب از یک نوشته ، یک نوع ادبیات ، یک مطالعه و نتیجه و یک پایان نامه است ؛ حتما مشابهت های زیادی با هم خواهند داشت که راه حل این مشکل هم باز نویسی می باشد .

پارافریز و یا باز نویسی در موسسه اشراق به زبان های انگلیسی ، فارسی ، عربی و فرانسوی انجام می شود .

نحوه انجام پارافریز در موسسه اشراق

ابتدا میزان و درصد شباهت و سرقت ادبی یا Plagiarism به وسیه نرم افزارهای مورد استفاده مجلات معتبر ISI و Scopus دریافت می شود و سپس با توجه به میزان سرقت ادبی و یا مشابهت و با توجه به هدف نویسنده و کیفیت های موجود پارافریز انجام می شود .

پارافریز متون و مقالات در موسسه اشراق به دو روش زیر انجام می شود:

1- کاهش شباهت متن بر اساس گزارش iThenticate

IThenticate

iThenticate چیست؟

iThenticate یک نرم افزار تشخیص سرقت ادبی است که با اتصال به پایگاه های بسیار قدرتمند سرقت ادبی، مقاله شما را به صورت دقیق بررسی و میزان شباهت آن با سایر مقالات را در قالب یک گزارش ارائه می دهد. در موسسه اشراق مبنای پارافریز درصورت استفاده از این سرویس ، بر اساس گزارش ارائه شده توسط نرم افزار iThenticate خواهد بود. به این صورت که گزارش تشابه متن اصلی با متن پارافریز شده مقایسه خواهد شد.

پکیج های این سرویس:

کیفیت

حداکثر درصد تشابه

کاربرد ها

بازخوانی و رفع ایرادات

برنزی

40 درصد

محتوای غیرتخصصی و مطالعه ی عمومی متون

نقره ای

30 درصد

تولید محتوای تخصصی و پروژه های دانشگاهی

طلایی

20 درصد

کنفرانس های معتبر بین المللی، مجلات معتبر بین المللی ISI, SCOPUS, PubMed, Medline

طلایی پلاس

20 درصد

کنفرانس های معتبر بین المللی، مجلات معتبر بین المللی ISI, SCOPUS, PubMed, Medline

پریمیوم

15 درصد

برخی از مجلات JCR و اسکوپوس Q1 و Q2

2- کاهش شباهت متن با Plagiarism Checker X

Plagiarism Checker X

Plagiarism Checker X چیست؟

Plagiarism Checker X هم یک نرم افزار تشخیص تشابه متن است که در حالت آفلاین درصد تشابه دو متن را می توان باهم اندازه گیری کرد. درصورت استفاده از این سرویس ، بر اساس مقایسه متن اصلی و متن پارافریز شده توسط موسسه اشراق خواهد بود و سایر مقالات و متونی که ممکن است در مجلات آنلاین موجود باشند، لحاظ نخواهند شد.

پکیج های این سرویس:

کیفیت

حداکثر درصد تشابه

کاربرد ها

بازخوانی و رفع ایرادات

برنزی

50 درصد

محتوای غیرتخصصی و مطالعه ی عمومی متون

نقره ای

30 درصد

تولید محتوای تخصصی، پروژه های دانشگاهی و کتاب های عمومی

طلایی

15 درصد

کنفرانس ها، کتاب ها و مقالات تخصصی، اسناد تجاری و مالی

طلایی پلاس

15 درصد

کنفرانس ها، کتاب ها و مقالات تخصصی، اسناد تجاری و مالی

جهت دریافت گزارش سرقت ادبی یا Plagiarism و پارافریز و رفع آن از طریق راه های ارتباطی زیر اقدام نمایید .

تصویر

041-33373424

👈 09911851170 خانم بهرادفرد isi.eshragh@gmail.com 👉

👈09149724933 خانم پاکرو isiisc2011@gmail.com 👉

تصویر

جهت اطلاع از جدید ترین اخبار دانشگاهی ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید.

👇👇

کانال تلگرام موسسه اشراق

صفحه اینستاگرام موسسه اشراق

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق