خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

پارافریز آنلاین

انتشار 7 آذر 1397
مطالعه 4 دقیقه

استفاده از سایت های آنلاین پارافریز بسیار راحت است . متن مقاله شما در سایت به دقت اسکن می‌شود و در سرتاسر وب یعنی در میان مقالاتی که دسترسی دارد مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پارافریز آنلاین

پارافریز آنلاین

پارافریز یا paraphrase که معانی دیگری از جمله بازنویسی ، خلاصه نویسی ، نقل قول غیرمستقیم، مشابه نویسی ، سایه نویسی ، نقل به مضمون را دارد .ابزار و ترفندی است برای رفع سرقت علمی مقالات . روش پارافریز به طور خلاصه عبارت است از تغییر در ساختار و ترکیب کلمات و استفاده از کلمات هم معنی و هم خانواده ، با حفظ معنی و مفهوم کلی جمله .

کاربرد پارافریز بیشتر در زبان انگلیسی و در ترجمه های انجام شده است . و عمده ترین کاربرد آن در رفع سرقت علمی Plagiarism می باشد.

Plagiarism در لغت به معنای دزدی ادبی است. دستبرد زدن و کپی برداری از مقالات و نتایج علمی سایرین و به نام خود زدن آن جرم بزرگی است که از آن با عنوان سرقت علمی یاد شده است .

به منظور جلوگیری از سرقت علمی که یکی از دلایل اصلی ریجکت مقالات از مجلات معتبر خارجی می باشد ؛ باید به رفع آنها بپردازیم . یکی از ترفندهای رفع سرقت علمی مقالات استفاده از روش پارافریز است . برای استفاده از روش پارافریز مهارتها و تخصص هایی لازم است که باید به آموختن آن بپردازیم یکی از روش های متداول استفاده از سایت های آنلاین پارافریز می باشد .

استفاده از سایت های آنلاین پارافریز بسیار راحت است . وارد سایت های آنلاین پارافریز شوید در بخشی از سایت که اشاره به مقاله یا متن شما شده است ، متن خود را وارد و یا کپی کنید . سایت ابتدا با جست وجو در میان مقالاتی که به آنها دسترسی دارد ، به یافتن مشابهات موجود در متن شما یا همان سرقت علمی می نماید .  متن مقاله شما در سایت به دقت اسکن می‌شود و در سرتاسر وب ( یعنی در میان مقالاتی که دسترسی دارد . که متاسفانه به بسیاری از مقالاتی که در پایگاههای معتبر خارجی ثبت شده اند دسترسی ندارند. ) مورد بررسی قرار می‌گیرد. به احتمال زیاد برخی موارد قرمز را در نتایج اعلام خواهد کرد . این موارد قرمز شده همان سرقت های علمی مقاله شما می باشد . اگر یک جمله کاملی در مقاله وجود داشته باشد که اصیل نیست، توسط سایت مشخص می گردد. این ابزار منبع اصلی را از محتوای دزیده شده و غیر اصل تشخیص می دهد. ممکن است لینک مقالات و مواردی که عبارات شما از آن کپی برداری شده است در همان جا قرار گیرد تا از این طریق بتوانید رفرنس دهی را انجام دهید .با کلیک بر روی مطالب قرمز شده می توانید منبع اصلی سرقت های علمی خود را مشاهده نمایید. زمانی که تست کامل شد، درصدی در اختیار شما قرار می گیرد که می گوید مقاله شما منحصر به فرد و اصیل است یا خیر.

بسیاری از این سایت ها بصورت رایگان در اختیار پژوهشگران قرار گرفته است . ولی همان طور که گفته شد این سایت ها به مقالات علمی چاپ شده در مجلات معتبر خارجی از جمله isi ، scopus ، Elsevier ، Spring و ... دسترسی ندارند . بنابراین نمی توانند سرقت علمی موجود در مقالات شما را به طور دقیق تشخیص دهند و رفع کنند.

علاوه بر تشخیص سرقت علمی ، سایت ها مشکلاتی نیز در رفع سرقت های انجام شده ، دارند . زیرا این رفع و پارافریز توسط سایت انجام می شود نه یک شخص متخصص ، بنابراین ممکن است اشکالات زیادی داشته باشد. مسئولین فنی این سایت ها همواره در حال بهینه سازی موتورهای جستجو و هوش مصنوعی موتور های خود می باشند ولی بازهم نمی توانند آن را تا حد یک شخص متخصص و با مهارت پیشرفت دهند.

به منظور رهایی از این مشکل و همچنین حل مسائل موجود در سایت های آنلاین ، موسسه اشراق در دپارتمان فرهنگی تحقیقاتی خود بخشی را فراهم ساخته است تا کارشناسان به بررسی و مطالعه مقالات علمی پژوهشگران بپردازند تا قبل از ارسال مقاله برای چاپ ، مشکل سرقت علمی را در همان ابتدای کار برطرف سازند . موسسه اشراق با دسترسی که به نرم افزار معتبر پایگاههای مجلات معتبر خارجی از جمله isi ، scopus ، Elsevier ، Spring دارد می تواند مقالات علمی شما را به دقت مورد بررسی قرار دهد تا با اطمینان کامل میزان سرقت علمی موجود در آن را اعلام نماید . در صورت وجود سرقت علمی در مقالات شما ، اقدام به رفع آن می نماید . در این جا دیگر مشکلی که سایت های آنلاین داشتند وجود ندارد . زیرا اولا به تمامی پایگاهها و مقالات آنان دسترسی دارند ، دوما فرایند رفع سرقت علمی که یکی از روش های آن پارافریز است توسط متخصصان در این رشته و زمینه صورت می گیرد ؛ متخصصانی که ادبیات زبان انگلیسی و فارسی تخصص کامل را دارند ؛ از اینرو سبب شده است تا مشکلات رایج در سایت ها دیگر وجود نداشته باشند . پارافریز های انجام شده توسط سایت ها باید مجددا توسط نویسنده مورد ویرایش قرار گیرد . ولی در موسسه اشراق مقاله پارافریز شده بصورت آماده و ویرایش شده به پژوهشگر تحویل داده می شود .

 

راههای ارتباطی موسسه اشراق 

  041-33373424                                      09149724933                               isiisc2011@gmail.com  

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق