خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


پی پال چیست ؟

انتشار : 2 دی 1397
مطالعه : 3 دقیقه

انجام کلیه حوالجات بین المللی و همچنین پرداخت هزینه مجلات خارجی در موسسه اشراق با امن ترین و مطمئن ترین روش انتقال وجه الکترونیکی و بین المللی یعنی پی پال Paypal صورت می گیرد .

پی پال چیست ؟

انجام کلیه حوالجات بین المللی و همچنین پرداخت هزینه مجلات خارجی در موسسه اشراق با امن ترین و مطمئن ترین روش انتقال وجه الکترونیکی و بین المللی یعنی پی پال paypal صورت می گیرد .

یعنی پژوهشگران و دانشجویان عزیز می توانند هزینه چاپ مقالات علمی خود را از طریق موسسه اشراق به مطمئن ترین روش پرداخت نمایند . همچنین علاوه براین برای انتقال حوالجات خود در صورتی که مشخصات پی پال مقصد که فقط یک ایمیل پی پال است داشته باشید می توانید از طریق موسسه اشراق اقدام به انتقال وجه نمایید .

اما این روش پی پال چیست چگونه عمل می کند ؟

پی پال یک شرکت آمریکایی است که در زمینه تجارت الکترونیکی و سامانه انتقال وجه الکترونیکی فعالیت می‌کند. سامانه پی پال، پرداخت و انتقال وجه را از طریق اینترنت و به صورت آنی امکان پذیر می‌کند. این سامانه جایگزین مناسبی برای شیوه‌های سنتی نقل و انتقال وجه نقد، همانند چک و حواله پولی است.  PayPal هم اکنون یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های پرداخت الکترونیکی در سرتاسر جهان است . این شرکت در سال ۱۹۹۸ تاسیس شد و اولین سهام آن در سال ۲۰۰۲ به صورت عمومی عرضه شد.

پی پال چگونه کار می‌کند ؟

تصویر
 
 

پی پال به کاربران خود اجازه می دهد در ابتدا به ساده ترین شکل ممکن و در زمانی کوتاه با اطلاعات شخصی (یا شرکتی) و با استفاده از تنها یک ایمیل آدرس، برای خود یک حساب کاربری در وب سایت PayPal.com  ایجاد نمایند. در ابتدای کار پی پال از شما می خواهد تا با اطلاعات واقعی نسبت به ایجاد اکانت اقدام نمایید اما در این مرحله کنترل خاصی را برای راستی آزمایی این اطلاعات انجام نمی دهد. 
در مرحله بعد پی پال برای فعال سازی امکانات اکانت پی پال، از شما می خواهد تا با اتصال آن به یک حساب بانکی یا کارت اعتباری یا نقدی (مثل ویزا کارت یا مستر کارت) نسبت به وریفای (Verify) کردن اکانت پی پال خود اقدام نمایید. پس از وریفای شدن اکانت پی پال، شما می توانید مبالغ ارزی موجود در حساب بانکی خود (طبعاً در یک کشور خارجی) یا موجودی ارزی کارت اعتباری یا نقدی خود را به پی پال انتقال دهید یا مستقیما از طریق اکانت پی پال موجودی حساب یا کارت را به یک اکانت پی پال دیگر منتقل کنید یا با آن خرید کنید. 

بدین ترتیب پولی که تا پیش از این در قالب موجودی یک حساب بانکی یا کارت نقدی یا اعتباری بوده است، حالا در داخل شبکه ای از حسابهای کاربری پی پال قرار دارد. بدین ترتیب در داخل این شبکه می توان از طریق درگاه های پی پال خرید کرد، به سایر افرادی که در این سایت حساب کاربری دارند پول انتقال داد و به طور متقابل نیز از آن ها پول دریافت کرد. بدین ترتیب تمامی تراکنش ها نه در قالب حساب ها در بانک های مختلف یا در تعداد زیادی از کارت های اعتباری و نقدی، بلکه به طور یکپارچه در داخل شبکه ای به نام PayPal به انجام می رسند. در نتیجه شرکت پی پال این امکان را دارد تا به همه تراکنش ها نظارت کند و از صحت ارائه خدمات و رضایت پرداخت کنندگان و همچنین عدم سوء استفاده یا سرقت در داخل این شبکه حصول اطمینان کند. 

تصویر
 
 

طبق آنچه گفته شد با سیستم پی پال paypal و نحوه عملکرد آن آشنا شدید . شاید هم بتوانید یک حساب پی پال برای خود باز کنید ولی طبق آنچه گفته شد برای انتقال پول به این حساب باید یک مستر کارت داشته باشید که این بخش مشکل است و لزوما هر کسی به یک مستر کارت دسترسی ندارد علاوه براین هزینه و کارتی که به این سیستم اتصال می یابد تمام موجودی آن تحت عنوان پی پال شده و فقط باید با این سیستم پرداخت شود که شاید برای یک شخص و یا دانشجوی عادی امکان پذیر نباشد که موجودی حساب خود را به این حساب انتقال دهد . بنابراین روش پی پال با اینکه مطمئن ترین روش انتقال وجه بین المللی است ولی محدودیت هایی دارد که از عهده هر محقق و دانشجویی بر نمی آید که بتواند با این روش کار کند . بنابراین می توانید از کارشناسان موسسه اشراق کمک بگیرید تا بدون هیچ دغدغه ای تمام حوالجات بین المللی شما را انجام دهد و هزینه مقالات خارجی شما را به راحتی واریز نماید .  لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق