خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


پایان نامه خود را چگونه به مقاله تبدیل کنیم؟

انتشار : 29 شهریور 1401
مطالعه : 8 دقیقه

پژوهشگران جهت تهیه و تدوین مقاله و ارسال آن به ژورنال های خارجی می توانند از دو طریق اقدام به گردآوری مقاله کنند. 1) نگارش صفر تا صد مقاله و انجام پژوهش های لازم 2) تبدیل پایان نامه به مقاله. در این بخش از اشراق می خواهیم در رابطه با مورد دوم صحبت کنیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

پایان نامه خود را چگونه به مقاله تبدیل کنیم؟

تبدیل

تبدیل پایان نامه به مقاله چه اهمیتی دارد؟

تبدیل پایان نامه به مقاله که اصطلاحا استخراج مقاله نام دارد مزایای زیادی دارد که به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم. بسیاری از دانشجویان می خواهند پایان نامه ای را که برای گردآوری آن سال ها زحمت کشیده اند با تبدیل کردن به مقاله و بعد ترجمه مقاله آن را جاودان سازند. از طرفی مجلات برای پذیرش و چاپ مقاله، معمولا فرمت خاصی را قبول می کنند و به همین خاطر نمی توان پایان نامه را به همان حالت مستقیما به مجله ارسال کرد بنابراین لازم است تا آن را ابتدا به فرمت مقاله تبدیل و سپس اقدام به سابمیت مقاله شود. برای استخراج مقاله می بایست از یک متخصص با تجربه در این زمینه بهره ببرید تا یک مقاله باکیفیت و حرفه ای از پایان نامه تان استخراج شود. می توان گفت تعداد استخراج مقاله بستگی به نتایج پایان نامه شما دارد ولی از یک پایان نامه امکان استخراج حداقل 2 مقاله و حداکثر 4 مقاله وجود دارد.تفاوت فرمت پایان نامه با مقاله در چیست؟

قبل از این که بخواهیم با مراحل تبدیل پایان نامه به مقاله آشنا شویم بایستی در ابتدا با فرمت مقاله و پایان نامه آشنایی کامل داشته باشیم و تفاوت های آن ها را بشناسیم. در ذیل می خواهیم به تفاوت های آن ها بپردازیم:

پایان نامه

پایان نامه دارای فصول مختلف می باشد.
پایان نامه جهت اخذ مدرک تحصیلی به دانشگاه ارائه می شود.

مخاطبان پایان نامه اساتید دانشگاهی هستند.

محدودیت تعداد کلمات در پایان نامه وجود ندارد.

در پایان نامه اگر از پرسشنامه استفاده شده است حتما باید در قسمت پیوست ها ارائه شود.

شرح آزمایش ها و و نتایج به صورت مفصل الزامیست.

مقاله

مقاله به صورت فصل بندی نمی باشد و دارای بخش های مختلفی است.

مقاله جهت اثبات سطح علم و دانش و اخذ امتیاز مربوطه ارائه می شود.
مخاطبان مقاله داوران بین المللی و مخاطبان هم رشته هستند.

در مقاله باید محدودیت تعداد کلمات رعایت شود.

در مقاله نیازی به ارائه پرسشنامه و سایر ضمائم نمی باشد.

شرح نتایج صرفا در قالب نمودار و جدوال کفایت می کند.

پایان نامه را چگونه به مقاله تبدیل کنیم؟

قبل از استخراج مقاله از پایان نامه، لازم است تا با ساختار مقاله به خوبی آشنا شوید و سپس به صورت جداگانه به استخراج بخش های مختلف بپردازید. استخراج هر بخش از مقاله قوانین و اصول خاص خود را دارد که در ادامه مطلب می خواهیم بیشتر با این اصول آشنا شویم:

نحوه استخراج عنوان مقاله

می توان گفت عنوان مقاله مهمترین قسمت مقاله می باشد که که معرف مقاله شماست و باعث دیده شدن یا نشدن مقاله شما می شود و همچنین باید طوری باشد که توانایی جذب داوران و سپس مخاطبان را داشته باشد. عنوان مقاله الزاما نباید همانند عنوان پایان نامه باشد و بایستی یک عنوان جذاب تر و کوتاه تر از پایان نامه استخراج شود. معمولا تعداد کلمات عنوان نباید بیشتر از 12 کلمه باشد همچنین عنوان باید توانایی نشان دادن متغیر های مقاله را داشته باشد. معمولا از یک پایان نامه، می تواند حداکثر تا 4 عنوان استخراج کرد اما این عدد در پایان نامه ها می تواند متفاوت باشد و بستگی به پژوهش های انجام شده در پایان نامه دارد.

title

نحوه استخراج چکیده مقاله

بعد از عنوان نوبت به چکیده مقاله می رسد. چکیده نقش مهمی در مقاله شما ایفا می کند به طوری که در مجلات داخلی اکثرا در خواست داده می شود تا آن را به انگلیسی ترجمه کنند و همچنین جز مواردی است که ادیتور مجله به آن بسیار اهمیت می دهد و بررسی می کند. می توانید چکیده پایان نامه خود را با کمی تغییر و به صورت بازنویسی شده استخراج کنید و بنویسید. چکیده ای باکیفیت محسوب می شود که دارای چند بخش اساسی مانند توضیح اهمیت تحقیق، چرایی تحقیق و ابزارها و روش های آن باشد. به نوعی می توان گفت چکیده مقاله، عصاره و فشرده کل مقاله می باشد.

چکیده

نحوه استخراج مقدمه مقاله

برای استخراج مقدمه مقاله باید به چند فصل از پایان نامه خود مراجعه کنید. درواقع چون مقدمه خود از سه قسمت تشکیل شده است بنابراین لازم است از بخش های مختلف پایان نامه استخراج شود. بند اول مقدمه معمولا با معرفی مسئله مورد نظر شروع می شود و شما باید فرضیه ای را که در عنوان مقاله آورده اید معرفی کنید و درباره آن توضیح دهید. بند دوم مقاله معمولا پیشینه پژوهش را تشکیل می دهد برای استخراج این بخش می توانید به فصل دوم پایان نامه خود مراجعه کنید چون معمولا پیشینه پژوهش و یا مرور ادبیات در این فصل نوشته می شود. در بند سوم مقدمه نیز شما به نوعی مخاطب را قانع می کنید که چرا تحقیق شما مهم است و ضرورت انجام آن توسط شما چه بوده است.

مقدمه

نحوه استخراج روش شناسی مقاله

قسمت روش شناسی مقاله خود را می توانید از متدلوژی پایان نامه خود استخراج کنید. اما در نظر داشته باشید ممکن است شما در پایان نامه خود در رابطه با چند فرضیه صحبت کرده باشید. اما بهتر است تمامی فرایض و نتایج را در قسمت روش شناسی مقاله خود نیاورید. در این قسمت ابتدا داده های تحقیقتان را مشخص می کنید و سپس ابزارها و آزمایش هایی که را که بر روی این داده ها انجام داده اید را شرح می دهید.

روش شناسی

نحوه استخراج یافته های مقاله

در قسمت قبل به معرفی داده های خود پرداختید ولی در این قسمت به نتایج و یافته هایی که از متدلوژی کسب کردید به کمک نمودار و جداول شرح می دهید.برای استخراج این قسمت باید به فصل چهارم از پایان نامه خود مراجعه کنید. سعی کنید نمودارها و جداولی که استفاده می کنید توسط یک نرم افزار خوب و با کیفیت ترسیم شده باشند.

یافته ها

نحوه استخراج بحث و نتیجه گیری مقاله

بحث و نتیجه گیری آخرین بخش مقاله است که پزوهشگران معمولا یک اشتباه بزرگ در استخراج این قسمت انجام می دهند و آن این است که مطالبی را که در قسمت چکیده و مقدمه نوشته اند را تکرار می کنند و یا آن ها را به نحوی با تغییر جملات بازنویسی می کنند. در حالیکه در این قسمت شما باید علاوه بر بیان نظرات خود درخصوص پژوهش انجام گرفته شده و همچنین یک نتیجه گیری با کیفیت که در حکم مهر تایید برای تحقیق شما باشد، استخراج کنید. داوران مجلات معمولا برای این قسمت ارزش خاصی قائل هستند بنابراین در نگارش آن نهایت تلاش خود را انجام دهید.

نتیجه گیری

نحوه استخراج منابع مقاله

منابع مقاله معمولا همانند منابع پایان نامه خواهد بود با این تفاوت که شاید مطالبی را در پایان نامه آورده باشید که در مقاله استخراجی تان آن موارد را حذف کرده باشید بنابراین منابع آن قسمت را نیز باید از قسمت رفرنس های خود خارج کنید. همچنین تعداد رفرنس های مقاله نیز همانند پایان نامه نباید به طور مفصل و با تعداد زیاد آورده شوند. سبک رفرنس دهی مقاله تان را هم باید طبق دستورالعمل مجله مشخص کنید.

منابع

مقاله استخراج شده را چگونه می توان به مجله ارسال کرد؟

بعد از اینکه پایان نامه خود را تبدیل به مقاله کردید حال نوبت آن است که با توجه به اهداف خود و اینکه چرا می خواهید در مجلات داخلی یا خارجی مقاله چاپ کنید به انتخاب یک مجله مناسب که اسکوپ آن با عنوان و موضوع مقاله تان همخوانی داشته باشد می پردازید. پس از انتخاب مجله و مطالعه دقیق آن و بررسی شرایط مربوطه می توانید باقی مراحل را به ترتیب زیر طی کنید:

چه کار کنیم تا کیفیت مقاله های استخراجی افزایش یابد؟

کیفیت استخراج شما بستگی به مواردی دارد که شما در حین استخراج آن ها را رعایت می کنید که به برخی از این موارد در ذیل اشاره می کنیم:

سعی کنید عنوان انتخابی تان به روز بوده و یا حداقل امکان به روز رسانی را داشته باشد.

اصل مختصرنویسی را در استخراج مقاله رعایت کنید. به یاد داشته باشید در مقاله همواره محدودیت های نوشتاری و تعداد کلمات وجود دارد.

قبل از استخراج مقاله بهتر است مجله موردنظر خود را انتخاب کرده و طبق راهنمای نویسندگان و دستورالعمل های موجود در آن عمل کنید.

بهتر است چند نمونه مقاله پژوهشی را قبل از نگارش مقاله از طریق دانلود مقالات ISI یا منابع فارسی مثل پایگاه مقالات جهاد دانشگاهی را مطالعه کنید.

ایجاد انسجام و یکپارچگی در بخش های مختلف مقاله خود را فراموش نکنید تا کیفیت مقاله مستخرج شده از پایان نامه افت نکند.

اگر خودتان آشنایی کامل با مراحل استخراج مقاله علمی پژوهشی از پایان نامه را ندارید، می توانید آن را به دست متخصصان با تجربه در این حوزه بسپارید.

مراحل ثبت سفارش تبدیل پایان نامه به مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق

نوشتن یک پایان نامه کار بسیار سخت و زمان بر است ولی در نهایت اگر تبدیل به مقاله ای چاپ شده در مجلات معتبر شود بسیار ارزشمند خواهد بود اما بسیاری از دانشجویان به دلیل عدم آشنایی با فنون استخراج یا نگارش مقاله موفق به تبدیل کردن آن به مقاله استاندارد نمی شوند به همین دلیل مقالات آنان پس از سابمیت به سرعت ریجکت می گردد. ولی ما در موسسه انتشاراتی اشراق به همراه متخصصین با تجربه آماده ایم تا از پایان نامه شما مقالات با کیفیت استخراج کنیم تا در مجلات معتبر چاپ شوند.

سفارش

ثبت سفارش و ارسال فایل پایان نامه و اطلاعات مورد نیاز برای محاسبه و اعلام قیمت نهایی

بررسی

بررسی فایل پایان نامه توسط کارشناسان و برآورد اینکه چه تعداد مقاله قابل استخراج است

نتیجه

اعلام نتیجه و دریافت تائید نهایی و شروع کار استخراج مقاله از پایان نامه

تایید

تایید نهایی مقالات توسط بازرس و تحویل فایل های نهایی مقالات استخراج شده از پایان نامه

لوگو

خدمات تبدیل پایان نامه به مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق

با توجه به نیاز مشتریان عزیز اعم از دانشجویان و اساتید و دانشگاهیان برای خدمات استخراج مقاله از پایان نامه، موسسه انتشاراتی اشراق با گزینش دقیق و چند مرحله ی تیم فنی خود، در صدد ارائه خدمات با حفظ نهایت تعهد در امانت داری و کیفیت است تا دغدغه ی مراجعین برای استخراج یک یا چند مقاله از پایان نامه برای پذیرش در مجلات معتبر را برطرف سازد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره، میتوانید با کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق در ارتباط باشید.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


سوالات متداول

استخراج مقاله از پایان نامه های غیر زبان فارسی نیز در موسسه اشراق انجام می پذیرد.

در موسسه انتشاراتی اشراق قبل از شروع استخراج مقاله، محقق پایان نامه شما را کامل بررسی میکند تعداد و عناوین قابل استخراج از طرف محقق پیشنهاد داده می شود میتوان حداقل یک مقاله پژوهشی در سطح ISI از یک پایان نامه استخراج کرد.

برای دریافت هزینه استخراج مقاله با ارسال پایان نامه خود، کارشناسان ما بعد از بررسی سریعا قیمت را برای شما اعلام خواهد کرد.

مقالات استخراج شده از پایان نامه در موسسه انتشاراتی اشراق قابلیت پذیرش در تمام مجلات معتبر داخلی و خارجی را دارا می باشد.

تمامی مولفین و محققینی که در موسسه انتشاراتی اشراق فعالیت دارند، دارای سابقه کار طولانی و حرفه ای در این زمینه بوده و در رشته تحصیلی شما تحصیلات دانشگاهی دارند، و در ضمن برای تضمین کیفیت گارانتی تا زمان چاپ مقاله در مجلات و ژورنال ها صادر می شود.

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق