خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

پله به پله چاپ مقاله در مجلات معتبر علمی

انتشار 6 آبان 1398
مطالعه 4 دقیقه

پذیرش مقاله‌ی علمی و چاپ تضمینی مقالات در همه‌ی رشته‌های علمی و دانشگاهی در مجلات و ژورنال‌های معتبر نظیر ISI ,ISC ,SCOPUS, PUBMED, ELSEVIER و مجلات مورد تایید وزارت علوم و بهداشت و مجلات علمی پژوهشی داخلی و خارجی و کنفرانس‌ها، همایش‌ها و کنگره‌ها در کمترین زمان ممکن در موسسه اشراق

پله به پله چاپ مقاله در مجلات معتبر علمی

 انتخاب مجله مناسب در اسکوپ مقاله 
انتخاب صحیح مجله نقش تعیین کننده در پذیرش یا رد مقاله شما دارد. هر مجله‌ای هر مقاله‌ای را چاپ نمی‌کند. مجلات زمینه فعالیت مشخص و تخصصی دارند و این‌گونه نیست که تمامی مجلات در تمامی رشته‌ها و موضوعات مختلف مقاله چاپ کنند. بنابراین در انتخاب مجله باید توجه نمایید که حتما زمینه فعالیت مجله متناسب با اسکوپ و موضوع مقاله شما باشد.

نحوه‌ی ارسال و یا سابمیت مقاله 
 مجلات، به دو صورت پستی و الکترونیکی ارسال می‌شود که در حال حاضر بیشتر مجلات، دریافت مقالات را به صورت الکترونیکی به دلیل امن‌تر و سریع‌تر بودن، ترجیح می‌دهند. در ارسال به روش پستی باید علاوه بر نامه همراه، سه تا پنج نسخه از مقاله را پرینت بگیرید و همراه با دیسکت یا CD حاوی متن مقاله، شکل‌ها و جدول‌ها به آدرس پستی مجله ارسال کنید. فایل مقاله را به فرمت Word یا PDF تهیه و از جدیدترین ویرایش آن‌ها استفاده کنید. سپس فایل PDF را با دقت بخوانید تا مطمئن شوید تمام حروف، اعداد و نمادها به درستی منعکس شده‌اند. از نمادهای غیر استاندارد استفاده نکنید. پس از ارسال مقاله باید منتظر دریافت نامه اعلام وصول از جانب سردبیر باشید که به پست الکترونیک یا آدرس پستی شما ارسال می‌شود.

 بررسی اولیه مقاله توسط ادیتور مجله 
ممکن است مقاله شما به سرعت از جانب سردبیر مورد پذیرش واقع شود. این اتفاق نادر هنگامی رخ می‌دهد که ایده تحقیقاتی شما واقعاً تازه و جالب باشد اما عمدتاً مقاله پس از غربالگری اولیه و اولویت‌بندی توسط سردبیر یا هیأت سردبیری مجلات، در اختیار چند داور یا کارشناس قرار می‌گیرد تا به دقت آن را ارزیابی نمایند. داوران موظفند در بازه زمانی که در اختیار دارند، مقاله را نقد و بررسی و نظراتشان را اعلام کنند. معمولاً فرمی در اختیار داور قرار می‌گیرد تا بر اساس آن، کیفیت و نقاط ضعف و قوت مقاله را بررسی کند.

 ریجکت فوری و یا ارسال برای پروسه داوری 
مقاله شما ممکن است بدون داوری و مستقیماً از جانب سردبیر رد شود. رد شدن سریع مقاله دلایل مختلفی دارد و همواره به معنای کم ارزش بودن مقاله شما نیست. ممکن است مقاله اصلاً در حیطه علمی مورد علاقه آن مجله نبوده باشد. اگر مقاله شما پس از بررسی توسط داوران و جمع بندی نظرات آن‌ها مردود تشخیص داده شود، سردبیر در قالب یک نامه محترمانه ضمن اعلام این مطلب، نظرات داوران را به شما منعکس می‌کند. از همان روزی که مقاله شما رد شد، دوباره دست به کار شوید. نخست کلیه ایراداتی را که داوران مجله به آن‌ها اشاره کرده اند اصلاح کنید و نظرات داوران را به دقت بررسی کنید و آن‌ها را در مقاله‌تان اعمال نمایید. زیرا به علت تخصصی بودن موضوع، ممکن است مقاله‌تان پس از ارسال به مجله بعدی، مجدداً در اختیار همان داور یا داوران قرار گیرد. مجله بعدی را با دقت انتخاب کنید.

 ریجکت یا اکسپت مقاله توسط داوران 
 مجلات خارجی نیاز به اصلاح یا رد مقاله را پس از بررسی توسط داوران مجلات ارائه می‌کنند. ممکن است مقاله شما بدون هیچ‌گونه نیاز به تغییر مورد پذیرش قرار گیرد، اما در اکثر موارد به بازبینی و اصلاح مقاله نیاز پیدا می‌کنید. به این مفهوم که سردبیر مجله با اعلام پذیرش مشروط مقاله، از شما می‌خواهد تغییرات جزئی یا کلی را که براساس نظرات داوران برای شما فهرست گردیده است در مقاله اِعمال کنید تا مقاله‌تان مجدداً بررسی شود. در این صورت معمولاً یک بازه زمانی برای شما تعیین می‌گردد تا اصلاحات مورد نظر را انجام دهید. اگر مدت زیادی از زمان ارسال مقاله می‌گذرد، مراجع آن را به روز کنید. سعی کنید کار اصلاح را پیش از تمام شدن فرصتی که در اختیارتان گذاشته شده به پایان رسانید.

 پذیرش و چاپ مقاله 
 پس از آن که مقاله شما مورد پذیرش قرار گرفت، به خودتان تبریک بگویید. پس از پذیرش مقاله و پیش از چاپ آن، ویرایش نهایی انجام می‌شود که گستردگی آن در مجلات مختلف متفاوت است. این ویرایش شامل غلط گیری املایی، اصلاح علائم نقطه گذاری، روان‌سازی جملات، رفع ابهامات گرامری، و بررسی بخش‌هایی است که احتمال خطا در آن‌ها زیاد است (چکیده، قسمت‌های آماری، شکل ها، جدول ها و مراجع). در برخی مجلات، برطرف کردن ایرادات از طرف دفتر سردبیر به ویراستار فنی ارجاع می‌شود. پس از این مرحله، نسخه آماده برای چاپ مقاله در اختیارتان قرار می‌گیرد تا برای آخرین بار بررسی و آن را تأیید کنید.

 

 موسسه اشراق 

موسسه اشراق این قابلیت را دارد که بهترین خدمات را در راستای درخواست شما در انواع زمینه‌های علمی ارائه دهد. فقط کافیست سفارش خود را از طریق راه‌های ارتباطی موسسه ثبت کنید. دانشجویانی که دارای مقالات علمی هستند، شانس بالاتری برای دریافت پذیرش در مقاطع بالای تحصیلی به ویژه در مقطع دکتری دارند همچنین موفقیت در انتشار و چاپ مقالات علمی یکی از فاکتورهای تعیین کننده در ارزیابی فعالیت‌های تحقیقاتی و طرح‌های پژوهشی محسوب می‌گردد. ما در افق با در اختیار داشتن کادری مجرب و حرفه‌ای جهت ترجمه تخصصی مقالات، پذیرش مقالات در مجلات آی اس آی و آی اس سی آمـاده‌ی ارائه خدمات به کلیه‌ی اساتید، فرهیختگان و دانشجویان هستیم.

 بیشتر بخوانید 

💥سریع‌ترین و آسان‌ترین راه برای چاپ مقالات

💥قیمت نگارش و چاپ مقاله

💥فوت و فن مقاله نویسی در کمترین زمان

💥امتیاز چاپ مقاله در کدام مجلات بیشتر است؟

💥ارسال مقاله به مجلات معتبر دنیا

💥نکاتی که باید قبل از چاپ مقاله رعایت کنیم

💥27 نکته طلایی برای چاپ مقاله در مجلات علمی دنیا

💥6 مرحله برای نوشتن یک مقاله

💥7 مرحله نوشتن مقاله در کوتاه‌ترین زمان ممکن

💥انواع روش های سابمیت مقاله

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق