خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

مراحل چاپ کتاب با بهترین کیفیت

انتشار 18 تیر 1401
مطالعه 9 دقیقه

چاپ کتاب دارای امتیازات زیادی است که افراد با اهداف گوناگونی ممکن است این کار را انجام دهند؛ اما برای موفقیت در این راه مستلزم به طی کردن تمامی مراحل مربوط به آن و اخذ مجوزهای مربوطه هستید. این مراحل ممکن است در ابتدا کمی زمان بر و دشوار به نظر برسد. به همین خاطر در این بخش از اشراق می‌خواهیم در مورد مراحل چاپ کتاب صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

مراحل چاپ کتاب با بهترین کیفیت

چاپ کتاب چه مزایایی دارد؟


مزیت چاپ کتاب برای افراد در شرایط و جایگاه‌های مختلف، متفاوت است. به دلیل اینکه ممکن است یک دانشجو جهت مصاحبه دکتری بخواهد اقدام به چاپ کتاب کند و شانس قبولی خود را تا حد زیادی بالا برد و بسته به موضوع آن می‌تواند بین 5 الی 20 نمره نصیب خود کند. و یا ممکن است یک نفر از روی علاقه و کسب درآمد بخواهد این کار را انجام دهد به‌هرحال در هر جایگاهی که هستید چاپ کتاب برای شما به منزله اعتبار است و مزایای مختلفی را نصیب شما خواهد کرد؛ و یا حتی ممکن است شما کتابی برای چاپ کردن نداشته باشید، اما به ترجمه کتاب‌های دیگر نویسندگان علاقه مند باشید که در این صورت نیز مستلزم به طی کردن مراحل چاپ کتاب خواهید بود؛ اما بعد از همه این مطالب، بهتر است بدانید مهم‌ترین دلیل و مزایای چاپ کتاب پیشگیری از سرقت‌های ادبی است. هر فردی می‌تواند مقاله‌ای که در روزنامه، مجلات یا فضای اینترنت منتشر شده است را به نام خودش چاپ کند. به همین راحتی همه تلاش‌ها و زحمات نویسنده اصلی ضایع شود و مشکلات حقوقی متعددی نیز به وجود خواهد آمد. بهترین راه برای مقابله با سرقت ادبی، تبدیل مقالات به کتاب در شمارهای پایین است.

چاپ کتاب

مراحل چاپ کتاب چیست؟


حال که با مزایای چاپ کتاب آشنا شدید، بهتر است به سراغ مراحل آن برویم که باید قدم به قدم این مراحل را جهت چاپ موفق کتاب طی کنید. این مراحل ممکن است گاهی اوقات برای یک نویسنده پیچیده و مبهم است اما برای موسساتی که در این حوزه فعالیت دارند و روزانه کتاب‌هایی را آماده به چاپ می‌کنند بسیار ساده هستند. در ذیل میتوانید گام به گام و به ترتیب با مراحل چاپ کتاب آشنا شوید.

نگارش کتاب

آماده سازی

اخذ شابک

اخذ فیپا

اخذ مجوز چاپ

چاپ و صحافی

اخذ مجوز پخش

تجدید چاپ

نگارش کتاب

مرحله اول: نگارش کتاب


قبل از شروع به نوشتن کتاب، شما باید مخاطبین و هدف خود از نگارش کتاب را مشخص کنید. هنگامی‌که می‌خواهید شروع به نوشتن کتاب کنید، بهتر است در فایل وورد کار خود را آغاز کنید؛ اما توصیه می‌شود تمامی بخش‌های کتاب را در یک فایل ننویسید بلکه می‌توانید هر بخش از کتاب را در فایل‌های جداگانه وورد نگارش کنید. در این صورت بهتر می‌توانید به موضوع و کلیات کتاب تسلط داشته باشید. هنگام نگارش متن سعی کنید بر اشتباهات نگارشی و جزئیات کمتر توجه کنید زیرا ممکن است این کار وقت شما را بگیرد. بعد از به اتمام رسیدن نگارش متن کتاب، آن را تحویل یک ویراستار دهید تا اشتباهات نگارشی و فنی آن را ویرایش و اصلاح کند.

صفحه آرایی

مرحله دوم: آماده سازی کتاب


بعدازاینکه کار نوشتن کتابتان به اتمام رسید باید آن را صفحه آرایی کنید. صفحه آرایی کتاب به منظور بهتر خوانده شدن کتاب و همین‌طور به ساختار و زیبایی کتاب کمک بسیاری می‌کند. صفحه‌آرایی یا Page Layout هنر چیدمان و ترکیب بندی محتوای متنی، تصویری و دیگر عناصر موجود در یک صفحه به صورت اصولی و زیبا در کنار هم برای خوانش بهتر مطالب است. در این مرحله علاوه بر صفحه آرایی، جلد کتاب نیز آماده می‌شود. مهم‌ترین بخش کتاب، همین جلد می‌باشد که باعث جذب مخاطب و معرفی کتاب می‌شود؛ بنابراین باید در طراحی آن نهایت دقت را به خرج داد. طراحی جلد کتاب از سه قسمت روی جلد، پشت جلد و عطف کتاب که رابط و میان پشت و روی جلد است تشکیل شده است و باید طرح روی جلد کتاب با موضوع و عنوان کتابتان همخوانی داشته باشد و مرتبط با آن باشد.

مرحله سوم: اخذ شابک


بعد از مراحل صفحه آرایی و طراحی جلد نوبت به دریافت شابک میرسد. شابک به انگلیسی ISBN مخفف عبارت انگلیسی (International Standard Book Number) که به اختصار به آن شماره استاندارد بین المللی کتاب گفته می‌شود به عنوان اولین مجوز رسمی برای چاپ کتاب شناخته می‌شود. این کد شامل یک شماره 13 رقمی منحصر به فرد برای هر کتاب و نویسنده آن است که در بازار هر کتاب با این کد شناسایی و قابل جستجو و پیگیری است. مزایای اخذ شابک را میتوان دلایل زیر دانست:

سهولت جستجوی کتاب بدون دانستن نام کتاب، نویسنده و ناشر کتاب.

آسان‌تر شدن فرآیند انبارگردانی، فروش و توزیع کتاب.

سهولت کنترل موجودی کتاب‌ها در انبار و ارزیابی دقیق و سریع آمار تولید و فروش در مراکز توزیع و فروش کتاب.

آسان نمودن فرآیند گردش امانت کتاب در کتابخانه‌ها.

جست‌وجو و سفارش دقیق یک کتاب خاص.

شابک

فیپا

مرحله چهارم: اخذ فیپا


مرحله چهارم در چاپ کتاب، اخذ مجوز فیپا می‌باشد. هر کتابی برای عرضه در بازار کتاب و انتشار نیاز دارد که یک فهرست توصیفی و تحلیلی برای چاپ در شناسنامه‌ی کتاب داشته باشد. فیپا، (مخفف: فهرست نویسی کتاب پیش از چاپ)، یک فهرست نویسی توصیفی و تحلیلی کتاب، برای درج در صفحه‌ی اول کتاب، پیش از چاپ می‌باشد. درواقع هنگامی که شما یک فیپا تهیه می‌کنید، اطلاعات کتاب شما به منظور شناسایی و بازیابی بر مبنای استانداردها و قوانین و ضوابط بین المللی، پیش از انتشار کتابتان، ثبت می‌شود. مزایای اخذ فیپا را می‌توان دلایل زیر دانست:

یکدستی‌ و هماهنگی‌ فهرست نویسی‌

جلوگیری‌ از انجام‌ کار تکرار‌ی

افزایش‌ سرعت‌ بازیابی‌ منابع‌ در کتابخانه‌ها

تسریع‌ امر اشاعه اطلاعات‌

افزایش‌ سرعت‌ گردش‌ اطلاعات‌

مجوز چاپ

مرحله پنجم: اخذ مجوز چاپ


اهمیت اخذ مجوزهای قانونی کتاب، غیرقابل انکار است زیرا این مجوزها باعث حفظ تمامی حقوق مادی و معنوی نویسنده می‌شود. کتاب‌هایی که به‌صورت غیرقانونی به چاپ می‌رسند اجازه پخش ندارند و همچنین ازلحاظ قانونی قابل پیگیری نیز نیستند. در مرحله اخذ مجوز چاپ، سه نسخه از کتاب چاپ می‌شود و برای اداره فرهنگ و ارشاد ارسال می‌گردد. در این مرحله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کتاب را با شناسنامه تطبیق داده و متن کتاب را از نظر ممیزی‌های مختلف ازجمله سیاسی و اخلاقی و مذهبی و غیره بررسی می‌کند و در صورت صدور مجوز وزارت ارشاد، انتشارات اجازه دارد کتاب را در شمارگان زیاد چاپ کند.

مرحله ششم: چاپ و صحافی


پس از دریافت مجوز‌ چاپ از وزارت ارشاد و پیش از دریافت مجوز پخش، کتاب به چاپخانه فرستاده خواهد شد. برای کتاب‌های دارای تیراژ بالای 1000 جلد معمولاً از چاپ افست استفاده می‌شود و برای کتاب‌های زیر 1000 نسخه معمولاً چاپ دیجیتالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از آماده شدن کتاب چاپ شده، صحافی کتاب انجام می‌گیرد. به عمل تا کردن و ترتیب فرم‌های چاپ شده متن، جلد گذاری و درنهایت برش کتاب عمل صحافی کتاب گفته می‌شود. صحافی کتاب ظریف‌ترین مرحله از چاپ کتاب می‌باشد و با توجه به اینکه این مرحله در اختیار خود ناشر قرار دارد معمولاً به سرعت انجام می‌گیرد.

صحافی

پخش

مرحله هفتم: اخذ مجوز پخش


مجوز پخش توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می‌گردد و تقریباً ظرف مدت 2 الی 3 روز کاری این مجوز صادر می‌شود. بدون داشتن این مجوز، نویسنده اجازه پخش کتاب خود را ندارد و اگر بدون اخذ این مجوز، اقدام به پخش کتاب کند بعد از شناسایی از کتاب‌فروشی‌ها و فروشگاه‌ها جمع آوری می‌شود؛ و برای دانشجویانی که قصد اخذ امتیازات مربوطه رادارند، بدون دریافت اعلام وصول فاقد وجاهت قانونی است.

تجدید چاپ

مرحله هشتم: تجدید چاپ


مرحله تجدید چاپ، مرحله ای است که برای تمامی کتاب‌ها شامل نمی‌شود و فقط مخصوص کتاب‌هایی می‌تواند باشد که ازلحاظ فروش مورد استقبال مخاطبان قرارگرفته و جز کتاب‌های پرفروش به‌حساب آید. در این مرحله نیز اگر نویسنده بخواهد اقدام به تجدید چاپ کند، درصورتی‌که تغییراتی در محتوای کتاب اعمال نکرده باشد، تنها با اخذ مجوز ارشاد می‌تواند اقدام کند؛ اما در غیر این صورت موظف است تمامی مراحل را از اول طی کند. تجدید چاپ از چند نظر نسبت به چاپ اول کتاب ارجحیت دارد:
کاهش هزینه تولید

دوره جا افتادن کتاب در بازار

بالا بردن اعتبار کتاب

چه عواملی در هزینه و کیفیت چاپ کتاب تاثیرگذار است؟


برای دانشجویان و اساتیدی که قصد دارند کتاب عمومی یا تخصصی خود را به چاپ برسانند، یکی از مهم ترین عوامل، هزینه و نحوه محاسبه قیمت چاپ کتاب است. هزینه چاپ کتاب معمولا به مواردی چون تعداد صفحات کتاب، تعداد جلد، جنس کاغذ و... بستگی دارد که در ذیل به شرح هر یک می پردازیم:

تعداد صفحات:

اساسی ترین معیار هزینه چاپ کتاب تعداد صفحات آن است که تعداد صفحات با هزینه رابطه مستقیم دارد.

جنس کاغذ:

جنس و کیفیت کاغذ نیز بنا به درخواست مشتری قابل انتخاب است و هر چه کیفیت کاغذ بهتر باشد به همان میزان نیز هزینه چاپ کتاب بالا می رود.

تعداد تیراژ:

تعداد تیراژ نیز یکی از عامل های اساسی تعیین قیمت سفارش چاپ کتاب است و نحوه محاسبه قیمت نهایی هم به این صورت است که تعداد تیراژ در قیمت کتاب واحد ضرب می شود.

قطع کتاب:

قطع کتاب یا اندازه کتاب در تعیین قیمت چاپ کتاب نقش دارد چون با توجه به اندازه طول و عرض کتاب در قطع های مختلف میزان استفاده از کاغذ متفاوت است و بدین ترتیب این مورد در قیمت نقش خواهد داشت.

چاپ رنگی:

چاپ کتاب به حالت تمام رنگی یا سیاه و سفید و یا ترکیبی از این دو انجام می شود که طبیعتا چاپ کتاب به صورت رنگی هزینه بیشتری خواهد داشت.

خدمات درخواستی:

برخی از خدمات برای چاپ کتاب از طرف مشتری درخواست می شوند مثل درخواست طراحی جلد, درخواست بازبینی وبازخوانی متن, درخواست صفحه آرایی, صحافی کتاب و بسته بندی و ... که در این صورت بر هزینه نهایی سفارش افزوده می شود.

مراحل ثبت سفارش چاپ کتاب با بهترین کیفیت در موسسه انتشاراتی اشراق


تیم تخصصی چاپ کتاب موسسه انتشاراتی اشراق با انجام تمام فرآیندهای لازم برای چاپ کتاب اعم از صفحه آرایی و ویراستاری و طراحی جلد، شما را در انجام این مهم یاری رسانده و با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت کتاب های ارزشمند شما را به چاپ خواهد رساند. شما عزیزان طبق مراحل زیر میتوانید اقدام به چاپ کتاب های ارزشمندتان کنید.

ثبت سفارش

فایل کتاب و سایر اطلاعات مورد نیاز را ارسال کنید تا سفارش شما ثبت و هزینه نهایی اعلام شود.

پرداخت

بعد از ایجاد سفارش هزینه در قالب فاکتور به شما اعلام می شود تا مبلغ فاکتور را پرداخت نمایید.

آماده سازی

در این مرحله کتاب شما طبق درخواست هایی که در زمان ثبت سفارش اعلام کرده اید آماده می شود.

پرینت

کتابی که در مرحله قبل آماده و نهایی شده است به تعداد تیراژ درخواست شده چاپ و بسته بندی می شود.

مجوز

مجوز های مورد نیاز برای نشر و فروش یک کتاب و همچنین مجوز های درخواستی شما اخذ می شوند.

تحویل

کتاب های چاپ و بسته بندی شده به همراه مجوز های اخذ شده در نهایت به مشتری تحویل داده می شوند.

خدمات چاپ کتاب در موسسه انتشاراتی اشراق


در کنار هزینه چاپ کتاب، یکی از اساسی ترین موضوعات امروز در حوزه‌های دانشگاهی تبدیل پایان نامه به کتاب برای کسب امتیاز و تقویت رزومه پژوهشی محققین و دانشجویان تحصیلات تکمیلی است. تبدیل پایان نامه به کتاب اساسا کار چندان سختی نیست، زیرا نیاز به صرف زمان طولانی مدت برای تالیف آن ندارد و محتوای آن تقریبا آماده است و صرفا لازم است مراحل آماده سازی آن برای چاپ طی شود. از طرفی هزینه چاپ کتاب از پایان نامه نیز آن‌قدرها گزاف و سنگین نیست که نتوان از عهده آن بر آمد. بنابراین می‌توانید با صرف هزینه اندکی برای چاپ کتاب، رزومه خود را تقویت کرده و موقعیت‌های بعدی خود را تضمین کنید ما در موسسه انتشاراتی اشراق به همراه تیم حرفه‌ای متشکل از ویراستاران، طراحان گرافیک و ناظرین چاپ آماده‌ایم تا با بهره‌گیری از اصول نوین و مدرن و به وسیله دستگاه های چاپ پیشرفته آثار نویسندگانی که قصد دارند اندیشه‌ و دانش خود را ماندگار سازند را چاپ کنیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد چاپ کتاب، میتوانید با کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق در ارتباط باشید.

لوگو

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

موسسه انتشاراتی اشراق هم در زمینه چاپ کتاب های عمومی و هم در زمینه چاپ کتاب های دانشگاهی فعالیت دارد.

اخذ مجوز از وزارت ارشاد اسلامی، شابک و فیپا از کتابخانه ملی

قطع همان اندازه کتاب است. قطع‌های رایج برای کتاب‌های علمی وزیری و در صورت کم بودن تعداد صفحات قطع رقعی می‌باشد. برای کتاب های غیر علمی هم معمولا برای کتاب های رمان و حجیم همان قطع وزیری و برای کتاب‌های خاص‌تر و کم حجم‌تر مثل شعر و دل نوشته، قطع رقعی مناسب می‌باشد. البته برای کتاب‌های علمی انواع مختلف قطع مورد استفاده قرار می‌گیرد که کاملاً سلیقه‌ای است و سلیقه‌ی صاحب اثر مد نظر است

وقتی مجوز فیپای کتاب اخد می­‌شود صاحبین اثر می‌­توانند به صورت آنلاین آن را در سایت سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران مشاهده کنند. همچنین بعد از چاپ کتاب، صاحبین اثر می­‌توانند وارد وب سایت خانه کتاب شده و در آنجا نیز با جستجوی نام اثر و کتاب خود از گرفتن مجوزهای رسمی برای چاپ کتاب مطمئن شوند.

خیر تعداد نویسندگان و مترجمان در هزینه‌­ چاپ کتاب هیچ تغییری به وجود نخواهد آورد.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس موسسه اشراق
6 ماه پیش
در پاسخ به:
سلام احتراما چاپ کتاب برای اپلای امتیاز دارد؟
با سلام احتراما چاپ کتاب یک رزومه پژوهشی محسوب می شود که میتواند برای اپلای، استخراج، مصاحبه دکتری و ارتقاء علمی شامل امتیاز باشد. باتشکر
بازدیدکننده
کارشناس موسسه اشراق
6 ماه پیش
در پاسخ به:
سلام تبدیل پایان نامه به کتاب شامل امتیاز برای مصاحبه دکتری هست؟
با سلام و عرض ادب احتراما تالیف و چاپ کتاب 4امتیاز کامل دارد. باتشکر
بازدیدکننده
کارشناس موسسه اشراق
6 ماه پیش
در پاسخ به:
با سلام هزینه یه کتاب که 500صفحه داره در 10 جلد چقدر میشه؟
سلام و عرض ادب احتراما جهت برآورد هزینه چاپ کتاب از قسمت ثبت سفارش کتاب اقدام نمایید لینک خدمت شما https://isi-isc.com/module-41/create باتشکر
بازدیدکننده
کارشناس موسسه اشراق
6 ماه پیش
در پاسخ به:
با سلام برای چاپ کتاب از چه نوع کاغذی استفاده می کنید؟
سلام و عرض ادب احتراما جهت دریافت اطلاعات دقیق می توانید با شماره های که پایین صفحه قرار دادیم تماس حاصل نمایید. باتشکر
بازدیدکننده
کارشناس موسسه اشراق
6 ماه پیش
در پاسخ به:
با سلام بسیار عالی ممنونم از خدمات شما
با سلام و احترام بابت ارسال دیدگاه ارزشمندتان سپاسگزاریم در خدمتیم
بازدیدکننده
بازدیدکننده
7 ماه پیش
با سلام بسیار عالی ممنونم از خدمات شما
بازدیدکننده
بازدیدکننده
7 ماه پیش
با سلام برای چاپ کتاب از چه نوع کاغذی استفاده می کنید؟
بازدیدکننده
بازدیدکننده
7 ماه پیش
با سلام هزینه یه کتاب که 500صفحه داره در 10 جلد چقدر میشه؟
بازدیدکننده
بازدیدکننده
7 ماه پیش
سلام تبدیل پایان نامه به کتاب شامل امتیاز برای مصاحبه دکتری هست؟
بازدیدکننده
بازدیدکننده
7 ماه پیش
سلام احتراما چاپ کتاب برای اپلای امتیاز دارد؟
بازدیدکننده
بازدیدکننده
7 ماه پیش
سلام روز بخیر خیلی ممنونم از مطالب خوبتون حتما سفارش خواهم داد
بازدیدکننده
کارشناس موسسه اشراق
7 ماه پیش
در پاسخ به:
سلام برای چاپ کتاب نوع کاغذتون معمولی هست میتونیم از نوع گلاسه سفارش دهیم؟
سلام احتراما بله حتما چاکتاب با کاغذ گلاسه هم میتونید سفارش دهید در خدمتیم
بازدیدکننده
کارشناس موسسه اشراق
7 ماه پیش
در پاسخ به:
سلام خسته نباشید بصورت رنگی هم چاپ میکنید؟ هزینه اش چقدر میشه؟
سلام خیلی ممنون از دیدگاهتان بله کتاب تمام رنگی و یا بخشی رنگی میتونیم چاپ کنیم جهت اطلاع از هزینه با کارشناس موسسه تماس بگیرید
بازدیدکننده
کارشناس موسسه اشراق
7 ماه پیش
در پاسخ به:
سلام کتابهایی که چاپ کردید به فروش هم می رسونید؟
سلام احتراما ضمن تشکر از دیدگاه شما بله بصورت الکترونیکی میتونیم بفروش برسانیم.
بازدیدکننده
بازدیدکننده
7 ماه پیش
سلام کتابهایی که چاپ کردید به فروش هم می رسونید؟
بازدیدکننده
بازدیدکننده
7 ماه پیش
سلام خسته نباشید بصورت رنگی هم چاپ میکنید؟ هزینه اش چقدر میشه؟
بازدیدکننده
بازدیدکننده
7 ماه پیش
سلام برای چاپ کتاب نوع کاغذتون معمولی هست میتونیم از نوع گلاسه سفارش دهیم؟
بازدیدکننده
بازدیدکننده
7 ماه پیش
ایا فایل کتاب میتونه به عنوان اثر علمی رزومه بشه؟
بازدیدکننده
کارشناس موسسه اشراق
7 ماه پیش
در پاسخ به:
سلام مجوز کتاب چقدر طول می کشد تا از کتابخانه ملی صادر می شود؟
با سلام احتراما بعد از دریافت فیپا، مجوز چاپ کتاب معمولا دوماه طول می کشد.
بازدیدکننده
کارشناس موسسه اشراق
7 ماه پیش
در پاسخ به:
سلام شرایط و هزینه دقیق چاپ کتاب را از چه طریق باید استعلام بگیریم؟
با سلام و عرض ادب ضمن تشکر از شما جهت مشاوره و استعلام قیمت می توانید با شماره 09149724933 کارشناس مربوطه تماس خاصل نمایید.
بازدیدکننده
بازدیدکننده
7 ماه پیش
سلام شرایط و هزینه دقیق چاپ کتاب را از چه طریق باید استعلام بگیریم؟
بازدیدکننده
بازدیدکننده
7 ماه پیش
سلام مجوز کتاب چقدر طول می کشد تا از کتابخانه ملی صادر می شود؟
بازدیدکننده
کارشناس موسسه اشراق
11 ماه پیش
در پاسخ به:
سلام از بابت پشتیبانی و راهنمایی های خوبتون بسیار ممنونم
با سلام و عرض ادب ضمن تشکر از دیدگاه شما. از اینکه توانسته ایم رضایت شما را در انجام خدمات جلب کنیم بسیار خرسندیم. به امید همکاری های بیشتر با شما پژوهشگر عزیز.
بازدیدکننده
رضوی
11 ماه پیش
سلام از بابت پشتیبانی و راهنمایی های خوبتون بسیار ممنونم
بازدیدکننده
کارشناس موسسه اشراق
1 سال پیش
در پاسخ به:
سلام من برای اولین بار میخواهم کتابم را چاپ کنم و حدود 2۰ جلد از کتابم را بیشتر نمیخواهم آیا میتوانم کتابم را به چاپ برسانم؟
با سلام و عرض ادب ضمن تشکر از دیدگاه شما. بله می تونید به چاپ برسانید. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با موسسه در ارتباط باشید.
بازدیدکننده
زهرا
1 سال پیش
سلام من برای اولین بار میخواهم کتابم را چاپ کنم و حدود 2۰ جلد از کتابم را بیشتر نمیخواهم آیا میتوانم کتابم را به چاپ برسانم؟


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق