خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


پذیرش مقاله ISI

انتشار : 19 آبان 1397
مطالعه : 7 دقیقه

انتخاب یک مجله معتبر و متناسب با موضوع مقاله بخش بسیار مهمی در انتشار مقاله علمی ISI می باشد.  موسسه اشراق در این زمینه یاری رسان پژوهشگران است و بهترین انتخاب ها را در اختیار پژوهشگران می گذارد. در نتیجه مقالات شما در بهترین و معتبرترین مجلات ISI در سریع ترین زمان به چاپ می رسند .   

پذیرش مقاله ISI

مقاله نویسی

مقاله نویسی و چاپ آن در مجلات معتبر از مراحل جدایی ناپذیر تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی می باشد.دانشجویان و پژوهشگران جهت نمایش میزان توانایی ، آگاهی ، علاقه ، خلاقیت ، اندیشه و آموخته های خود در مدت تحصیل درصدد تحریر و چاپ مقاله برمی آیند. در مراحل مختلف تحصیل همواره از دانشجو درخواست ارائه مقاله می شود و در این زمینه انتظاراتی که از توانایی او در نگارش مقاله می رود مرحله به مرحله تغییر کرده و دچار پیشرفت می شود . در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه های کشور 2 نمره پایان نامه را  به نگارش و یا استخراج مقاله علمی از پایان نامه و چاپ آن اختصاص داده اند . این مقالات برای چاپ در انواع مختلف مجلات تدوین می شوند چه مجلات داخلی و چه خارجی و زیرشاخه های هرکدام . برخی از دانشگاهها و اساتید الزام بر چاپ مقالات در مجلات ISI می نمایند. که این مقالات باید دارای شرایط خاصی باشند تا از داوری قبول شده و اجازه چاپ در مجلات ISI  را دریافت نمایند .

تصویر
 

مقالات ISI

 ISI مخفف  Institute for Scientific Information  به معنی  موسسه اطلاعات علمی می باشد. ISI بانک اطلاعات مرکزی است جهت نمایه جامع مهمترین مجلات علمی منتشرشده در دنیا به منظور تبادل اطلاعات میان پژوهشگران مختلف است . شمار مجلات ISI ثابت نیست. یک مجله ممکن است در یک زمان از مجلات ISI  محسوب شود اما به دلیل کاهش بار علمی بعداً از لیست مجلات ISI کنار گذاشته شود.

دانشجویانی که دارای مقالات علمی هستند، شانس بالاتری برای دریافت پذیرش در مقاطع تحصیلی بالاتر، به ویژه در مقطع دکتری هستند و همچنین شانس بیشتری برای ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند. در مقاطع دکتری الزام چاپ مقالات ISI  برای دانشجویان وجود دارد که با موفقیت در این پروسه به مهم ترین مرحله در تعیین ارزیابی فعالیت های تحقیقاتی و طرح های پژوهشی می شوند . موسسه اشراق روند اخذ پذیرش و چاپ مقالت علمی پژوهشگران در مجلات ISI را هموارتر نموده و از اولین پله جهت پذیرش تا رسیدن به مرحله چاپ همراه پژوهشگران بوده و پیگیری های لازم را در این بازه زمانی به خوبی انجام می دهد .

تصویر

 

 انتشار مقاله ISI مزایایی برای پژوهشگران دارد . از جمله :

پذیرش راحت تر در مقطع دکتری افزایش رتبه علمی ، گرفتن بورس تحصیلی از دانشگاه های معتبر بین المللی در سراسر جهان ، عضو هیات علمی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی ،افزایش حقوق و مزایای شغلی ، امکان عضویت در بنیاد نخبگان ملی ، شناخته شدن به عنوان متخصص و صاحب نظر در موضوع ، امکان گرفتن پروژه های تحقیقاتی با درآمدهایی بسیار بالا ، ایجاد احساس افتخار و اعتماد به نفس در نویسندگان مقالات ، نظریه پردازی و بیان دیدگاه های نویسندگان در زمینه های تخصصی ، ثبت کردن تحقیقات و مطالعات انجام شده به نام نویسندگان و حفظ دائمی آنها ، عرضه پژوهش و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی به افراد زیادی در تمامی نقاط جهان

مراحل نگارش و تدویل مقاله ISI :

نگارش مقاله علمی که باید توسط خود پژوهشگر انجام گیرد و از نظر اخلاقی و علمی نگارش آن توسط شخص دیگر کار ناپسندی می باشد و موسسه در این زمینه هیچگونه مسئولیت و فعالیتی ندارد .  و این وظیفه خطیر به عهده خود پژوهشگر نی باشد .

معرفی مراحل نگارش مقاله جهت کمک به پژوهشگران عزیز به طور مختصر

گام اول- هدف

هدف مهم ترین و اصلی ترین گام نوشتن مقاله ISI می باشد. هدف از نوشتن مقاله علمی باید کمک به توسعه ی دانش و علم در زمینه ی مطالعه باشد . هدفمان از نگارش مقاله باید ارائه یک راهکار جدید و یا یک نتیجه جدید که می تواند مبنای کار سایر پژوهشگران در این زمینه قراربگیرد ؛ باشد.

گام دوم انتخاب موضوع

موضوعی که برای نوشتن مقاله انتخاب می شود نباید خیلی کلی باشد که بتوان برای آن کتاب نوشت. عنوان، مفهوم اصلي مقاله را نشان مي‏دهد و بايد به طور خلاصه، مضمون اصلي پژوهش را نشان دهد. عنوان بايد كوتاه و گويا و تنها بيانگر متغيرهاي اصلي پژوهش باشد. برای دانشجویان ارشد و دکتری انتخاب موضوع کار دشواری نیست، زیرا آنها موضوع را قبلا در پایان نامه انتخاب کرده اند

گام سوم نام مؤلف يا مؤلفان و سازمان وابسته

بعد از عنوان پژوهش، نام مؤلف يا مؤلفان به همراه ، نام دانشگاه يا مؤسسه كه هر يك از مؤلفان در آن مشغول به كارند، مي‏آيد.

گام چهارم چكيده

چكيده، خلاصه جامعي از محتواي يك گزارش پژوهشي است كه همه مراحل و اجراي اصلي پژوهش را در خود دارد. در متنِ چكيده بايد از ذكر هرگونه توضيح اضافي خودداري شود. چكيده در حقيقت بخشي كامل، جامع و مستقل از اصل گزارش در نظر گرفته مي‏شود و نبايد پيش از انجام گزارش، پژوهش تهيه شود.

گام پنجم واژگان كليدي

معمولاً در انتهاي چكيده، واژگان كليدي پژوهش را بيان مي‏كنند تا به خواننده كمك كنند، پس از خواندن چكيده و آشنايي اجمالي با روند تحقيق، بفهمد چه مفاهيم و موضوعاتي در اين مقاله مورد توجه قرار گرفته است.

گام ششم مقدمه

هر مقاله علمي با يك مقدمه شروع مي‏شود و آن، خلاصه‏اي از فصل اول و دوم پايان نامه‏ها و رساله‏ها است كه به طور مختصر به بيان كليات تحقيق و بررسي مختصري از پيشينه آن مي‏پردازد. مقدمه بايد يك منطق اساسي را در تحقيق بيان كند و به خواننده نشان دهد كه چرا اين تحقيق ادامه منطقي گزارش‏هاي پيشين است. در اين بخش پس از نتيجه‏گيري از پژوهش‏هاي بررسي شده، محقق بايد پرسش‏هاي پژوهش خود را به صورت استفهامي بيان كرده و به تعريف متغيرهاي تحقيق به صورت عملياتي بپردازد.

گام هفتم طرح روش کار و مواد مورد نیاز برای انجام کار

هدف اصلی از نوشتن بخش مواد و روش ها، ارائه جزئیات کافی برای یک محقق، برای تکرار مطالعه شما و تولید نتایج  جدید است. روش علمی مستلزم آن است که نتایج شما قابل تکرار باشد و شما باید مبنایی برای تکرار مطالعه خود توسط دیگران باشید.

گام هشتم نگارش نتایج حاصل

این بخش نشان می دهد که چگونه کار از زمینه فعلی دانش، پیشرفت می کند. در برخی از مجلات، این بخش در مقالات بصورت جداگانه نوشته می شود؛ در برخی دیگر، این نتایج به همراه بحث نوشته می شود. در هر صورت، بدون نتیجه گیری دقیق، خوانندگان، کار شما را مورد انتقاد قرار می دهند و از طرفی مجله آن را به جاپ نمی رساند. شما باید توجیه علمی روشن برای کار خود را در این قسمت ارائه دهید و در صورت لزوم توضیح بیشتری برای آن ذکر کنید. علاوه بر این، شما می توانید کارهایی که در آینده در ادامه پژوهش شما می تواند انجام بگیرد را مطرح کنید

گام نهم منابع

تمامی استنادات و نتایجی را که از دیگر منابع استفاده نموده اید را حتما در قسمت منابع آن ذکر نمایید.

گام دهم ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی

پس از اتمام نگارش و دست یابی به یک نتیجه جدید و ناب که باید هرچه سریع تر به اطلاع پژوهشگران سراسر دنیا برسد مقاله آماده ارسال به مجله می باشد . اما مشکل اصلی در بخش ترجمه تخصصی آن است. زیرا دریافت مقالات از جانب مجلات ISI فقط و فقط به زبان انگلیسی می باشد .بنابراین اگر نتوانستید مقاله علمی خود را با توجه به استانداردهای مجلات  ISIبه زبان انگلیسی ترجمه کنید؛ هیچ فایده ای نداشته و تلاش شما بی نتیجه خواهد ماند. اگر در ترجمه مقاله خود فرمت مجله ای که میخواهید مقاله شما در آنجا چاپ شود را در نظر نگیرید مقاله  شما ریجکت شده و تمامی زحمات شمااز بین می رود. موسسه افق با مترجمین مجرب خودکه با اصول و قواعد اینگونه مجلات کاملا آشنا هستند در خدمت پژوهشگران عزیز می باشد .

تصویر

 
 

گام یازدهم انتخاب یک مجله معتبر

انتخاب یک مجله معتبر و متناسب با موضوع مقاله بخش بسیار مهمی در انتشار مقاله علمی ISI می باشد.  موسسه اشراق در این زمینه یاری رسان پژوهشگران است و بهترین انتخاب ها را در اختیار پژوهشگران می گذارد. در نتیجه مقالات شما در بهترین و معتبرترین مجلات ISI در سریع ترین زمان به چاپ می رسند .   

برای ثبت سفارش میتوانید با شماره های 09149724933 و یا 04133373424 با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید و از مشاوره آنها بهره مند شوید و یا درخواست خود را از طریق ایمیل  [email protected]  ارسال نمایید تا مشاور های مورد نیاز برای شما ارائه شود.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق