خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


رفع سرقت علمی

انتشار : 7 آذر 1397
مطالعه : 4 دقیقه

اثرات و عواقب زیان بار سرقت علمی بر هر کسی مشخص و روشن است . به منظور ناب بودن و رعایت اصالت مقاله باید از وجود هرگونه سرقت علمی و ادبی در مقاله پرهیز نماییم .

رفع سرقت علمی

اثرات و عواقب زیان بار سرقت علمی بر هر کسی مشخص و روشن است . بنابراین سعی کردیم تا با شیوه های تشخیص سرقت علمی و همچنین روش های رفع آن در این مقاله آشنا شویم .

راه های تشخیص سرقت علمی مقالات

 • سایت های اینترنتی  مانند:

http://www.dustball.com/cs/plagiarism.checker
http://plagiarism-detect.com
http://www.duplichecker.com
http://www.dustball.com/cs/plagiarism.checker
http://www.scanmyessay.com


عملکرد این سایت ها این گونه است که متن مقاله خود را در آن کپی می کنید و موتور جستوجوگر این سایت ها میزان سرقت علمی موجود در متن را با جستوجو در میان مقالات ثبت شده در پایگاههای قابل دسترسشان اعلام می کنند . بسیاری از این سایت ها رایگان می باشند و در دسترس هرشخصی قرار دارند . اما این سایت ها دارای یک مشکل اصلی می باشند ، این سایت ها به مقالات علمی بسیاری از پایگاهها از جمله  JCR ، ELSEVIER ، SPRING ، ISI و ... دسترسی ندارند . در نتیجه وسعت جستوجو و اعتبارشان پایین است.

 • نرم افزارهای تشخیص سرقت علمی :

نرم افزارهایی که قابلیت دسترسی به مقالات علمی چاپ شده در مجلات معتبر داخلی و خارجی را دارندر. برای تشخیص میزان کپی برداری شده از مقالات چاپ شده سایر پژوهشگران از این  نرم افزار ها استفاده می شود. کارکرد این نرم افزارها نیز مانند سایت های گفته شده می باشد که متن مقاله را در آن بارگذاری یا کپی می کنید و بعد از مدتی نرم افزار اعلام می کند که چه مقدار از متن مقاله شما کپی برداری شده است. اسامی برخی از این نرم افزارها:

 • گرمرلی Grammerly
 • کپی‌لیکس COPYLEAKS
 • پلیجریزم چک Plagiarism checke
 • پلیجریزما (Plagiarisma)
 • داپلی چکر (DupliChecker)
 • PlagTracker
 • SmallSEOTools

پس از تشخیص وجود سرقت علمی در مقاله علمی نوبت به رفع آن می رسد . تشخیص وجود سرقت علمی به همان راحتی که گفته شد نیست . درست است که سایت ها و نرم افزارها به منظور کمک کردن به پژوهشگران ایجاد شده اند ولی هریک به نوبه خود دارای یک سری از مشکلات هستند . بهترین راه حل کمک گرفتن از یک شخص متخصص و موسسه معتبر می باشد. این خدمات به صورت تضمینی و قابل اعتماد در موسسه افق انجام می شود . کارشناسان متخصص موسسه افق با روش ها و شیوه های خاص خود به کمک نرم افزارهایی که مرجع استناد پایگاهها و مجلات معتبر می باشند ؛ به تشخیص میزان سرقت علمی موجود در مقالات می پردازند . پس از کشف سرقت های علمی و میزان آن اقدام به رفع آن می نمایند.

روش های متفاوتی برای رفع سرقت علمی وجود دارد :

 • یکی از این روش ها استفاده از روش پارافرایزر ، Paraphrasing است . در این روش از کلمات دیگر  هم معنی با کلمه اصلی استفاده می شود . ویا فاعل و فعل را تغییر می دهند.
 • روش دیگر  رفرنس دهی صحیح می باشد . موارد کپی شده را بطور دقیق رفرنس دهی می کنند تا از حکم دزدی خارج شود و در قالب قرض گرفتن قرار گیرد .
 • نقل قول مستقیم ، به بازنویسى دقیق کلام شفاهى یا کتبى دیگران نقل قول مستقیم است ، وقتى می‌خواهیم عین کلام کسى را در نوشته خود نقل کنیم، باید:  آن را بین دو گیومه ( « » ) بیاوریم و بلافاصله منبع را ذکر کنیم.
 • ذکر منبع ، اگر مطلب یا سخنی را از شخصی آورده ایم ولی عینا بیان نشده است حتما باید منبع آن ذکر شود. حتى هنگامى که یک عبارت یا یک کلمه خاص و مهم را از کسى یا منبعى نقل می‌کنیم. آن را در گیومه بیاورید. حتماً صفحه و کل دقیق مطلب نقل شده را ذکر کنیم.
 • نقل قول غیرمستقیم و خلاصه کردن ، هنگامى  که اطلاعات و مطالب منبعى را در نوشته خود ترکیب می‌کنیم و آن را با کلام خودمان بنویسیم،‌ نقل قول غیر مستقیم کرده‌ایم. خلاصه یا نقل قول غیرمستقیم باید به قلم ما باشد و از کلمات و جمله‌هاى خود براى بیان مطالب دیگران استفاده کنیم. به یاد داشته باشیم که فقط تغییر دادن یک یا دو کلمه نقل قول غیرمستقیم نیست؛ بلکه باید مطلبى را که خوانده‌ایم خوب فهم کنیم و سپس آن را با استفاده از کلمات و عبارات خود بیان کنیم.

خدمات موسسه افق در خصوص رفع سرقت علمی

همان طور که پیش تر گفته شد ، موسسه اشراق به همراه کارشناسان و متخصصان مجرب خود قادر به کشف سرقت علمی موجود در مقالات علمی شما می باشد . نرم افزار مورد استفاده در موسسه ، نرم افزار مرجع داوران مجلات معتبر خارجی می باشد . از این رو می توانید به نتایج حاصل از این فرایند اعتماد کامل را داشته باشید . هزینه انجام تشخیص سرقت علمی موجود در متن مقالات و همچنین درصد آن 150 هزار تومان برای هر یک مقاله می باشد . پس از تشخیص میزان سرقت علمی موجود کارشناسان قادر به رفع سرقت علمی یافت شده در متن مقاله می باشند که هزینه رفع سرقت علمی به درصد وجود سرقت علمی بستگی دارد .

خدمات ما:

ترجمه فوق تخصصی در سایت شبکه مترجمین اشراق

پذیرش و چاپ مقاله در معتبریترین مجلات داخلی و خارجی

تبدیل پایان نامه به کتاب در تیراژ دلخواه شما

واریز و دریافت تمامی حوالجات دلاری و یورویی

 

راههای ارتباطی موسسه اشراق 

  041-33373424                                      09149724933                               [email protected]  لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق