خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


رزومه چیست؟

انتشار : 24 خرداد 1397
مطالعه : 1 دقیقه

رزومه یا CV یک سند است که تجربه کاری، آموزش، مهارت ها و دستاوردها را برای یک کارفرمای آینده نگر خلاصه می کند.

رزومه چیست؟

رزومه معمولا به عنوان بخشی از درخواست شغلی مورد نیاز است و اطلاعات مهمی در نظر گرفته می شود تا کارفرمایان برای ارزیابی اینکه آیا یک متقاضی مناسب برای مصاحبه میباشد، یا نه. یک رزومه یک سند یک تا دو صفحه ای است که در آن شایستگی های شغلی فرد به همراه سابقه های کاری و ... نوشته می شود. رزومه یک ابزار بازاریابی است که فرد با استفاده از آن،  ارزش خود را به کارفرمایان انتقال می دهد.

 • چه چیزی را در رزومه قرار دهید؟ 
  اطلاعات شخصی ضروری شامل نام کامل و مشخصات کلی و اطلاعات تماس شماست. این معمولا شماره تلفن و آدرس ایمیل شماست.
 • اهداف شغلی یا خلاصه ای از تجربیات 
  رزومه خود را با یک جمله کوتاه شروع کنید. اگر تجربه در کار  خاصی به دست آورید، مطرح کنید. هدف شغلی کمتر ضروری است، با این وجود ممکن است بخواهید آن را با یک خلاصه حرفه ای بیان کنید.  حرفه خود را در یک جمله کوتاه یا دو مورد توصیف کنید. تحصیلات و یا تجربه کاری خود را بعد از آن ذکر کنید.
 • تحصیلات
  ابتدا آخرین تجربیات آموزشی خود را تهیه فرمایید که شامل مدارک تحصیلی، مؤسسات یا دانشگاه های محل تحصیل شما، تاریخ فارغ التحصیلی و سایر تخصصها می باشد. هر جوایز ویژه و سایر دستاوردهای آموزشی را ذکر کنید.
 • تجربه کاری
  لیست شغلی جدید خود را از جمله عنوان موقعیت کاری، نام و محل سازمان و تاریخ استخدام را فهرست کنید.. کارآموزی و کار داوطلبانه نیز می تواند در اینجا ذکر شود.
 • اطلاعات اضافی شما
  ممکن است بخواهید عنوان هایی مانند «مهارت ها»، «قوت ها» یا «علاقه ها» خود و اطلاعات لیستی را که مربوط به شغل مورد نظر شما باشد، را لیست کنید. اطلاعاتی که مهارت شما در زبان ها، برنامه های کامپیوتری یا دانش پزشکی را نشان می دهد، باید در اینجا ذکر شود.
 • حجم رزومه
  رزومه خود را کوتاه و مختصر بنویسید تا در نگاه اول یک تصویر خوب در ذهن خواننده ایجاد کنید. اگر کمتر از 10 سال تجربه حرفه ای داشته باشید، یک یا دو صفحه را در نظر بگیرید. مدیران ارشد و یا دانشگاهیان ممکن است مایل به بازبینی سه صفحه یا بیشتر را داشته باشند.
 • فرمت و سبک
  رزومه شما باید به راحتی قابل خواندن باشد. استفاده از تنها یک یا دو فونت آسان برای خواندن، شامل سرصفحه، نقاط جداکننده و پاراگراف کافی است. اطمینان حاصل کنید که رزومه خود را به طور مرتب و با اول شخص نوشته اید و املا و دستور زبان آن مشکلی ندارد.
 • چه چیزی را در رزومه خود حذف کنید ؟
  اطلاعات شخصی مانند دین، سن یا وضعیت تاهل شما، هر کار شما تا به حال انجام داده اید که مرتبط با شغل فعلی نیست را بیان نکنید.

نمونه رزومه مناسب

رزومهلطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق