خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

مزایای چاپ مقاله اسکوپوس SCOPUS

انتشار 10 تیر 1399
مطالعه 5 دقیقه

داشتن مقاله امتیاز بالایی برای اعتبار علمی فرد به همراه خواهد داشت. اگر مجلاتی که مقالات را چاپ می کنند دارای ارزش و اعتبار علمی باشند می تواند مقاله را برای محقق ارزشمند کند.مجلات SCOPUS جز معتبرترین و شناخته شده ترین مجلات در دنیا محسوب می‌شوند.

مزایای چاپ مقاله اسکوپوس SCOPUS

مجلات اسکوپوس

اسکوپوس یکی از محصولات الزویر است که استفاده از اطلاعات آن نیاز به اشتراک و پرداخت هزینه دارد. محصولات الزویر دارای بیش از 55 میلیون مقاله و کتاب است که در حدود 22000 عنوان مجله و کتاب چاپ شده اند. اسکوپوس همه حیطه های علوم که شامل علوم زیستی، فیزیک و شیمی و علوم اجتماعی می شود را در برمی گیرد. در مقایسه ای که با وب آو ساینس انجام شده، اسکوپوس حدود ۲۰ درصد پوشش بیشتری از آن داشته است اما مقالات قبل از سال ۱۹۹۵ راندارد بر خلاف وب آو ساینس که تا سال ۱۹۴۵ را شامل می شود و گوگل اسکولار نسبت به این پایگاه ها دقت کمتری دارد و اطلاعات مربوط به یادکرد در آن کمی معیوب است و دیر به دیر به روز رسانی می شود. این ژورنالها در مقایسه با مقالات ISI که معتبر ترین مجلات سطح جهانی هستند در رتبه دوم قرار دارند و چاپ مقاله در این ژورنالها نیز همانند isi ها کمی پیچیده و زمانبر است و باید دقت زیادی داشته باشید تا بتوانید این مقالات را به چاپ برسانید. مقالات باید به صورت انگلیسی سلیس ترجمه شوند و کیفیت کافی داشته باشند تا در مرحله داوری این ژورنالها پذیرفته شوند. با مراجعه به سایت اسکوپوس می توانید از جدید ترین و به روزترین مقالات در حوزه همه علوم استفاده کنید.

مجلات اسکوپوس چه مجلاتی هستند

مجلاتی که در پایگاه اسکوپوس نمایه می شوند مجلات اسکوپوس هستند. این مجلات جز معتبرترین و شناخته شده ترین مجلات در دنیا محسوب می شوند که چاپ مقاله در این ژورنالها اعتبار و سطح علمی بسیار بالایی دارد. مقالاتی می توانند در این پایگاه ثبت شوند که از نظر سطح اعتبار علمی رتبه بسیار بالایی داشته باشند. مجلات اسکوپوس با شاخص Q سنجیده می شوند و از لحاظ سطح اعتبار مجلات به چهار دسته طبقه بندی می شوند Q1 و Q2 و Q3 و Q4 که هر مجله سطح علمی منحصر به خود را دارد.

 • کیو یکQ1:

نشان دهنده اين است که مجله جزء 25 درصد اول مجلات نمایه شده در اسکوپوس قرار دارد.

 • کیو دوQ:

نشان دهنده اين است که مجله از لحاظ رتبه جزء طبقه مياني يعني بين 25 تا 50 درصد يک طبقه ( category ) قرار دارد.

 • کیو سهQ3:

حاکی از آن است که مجله از لحاظ رتبه جزء طبقه ميانه به سمت پايين يعني بين 50 تا 75 درصد يک category قرار دارد.

 • کیو چهارQ4:

نشان می دهد که مجله جزء 25 درصد انتهايي يک طبقه ( category ) قرار دارد.

نحوه چاپ مقاله در اسکوپوس

چاپ مقاله در ژورنالهای اسکوپوس نیازمند تخصص و مهارت می باشد باید سعی کنید مقالات جدید و به روز خود را که در همه حوزه ها نوشته اید در این ژورنالها ثبت کنید. اما قبل از چاپ باید نگارش آنرا برحسب استاندارد های تعیین شده از طرف مجله انجام دهید. هیچ ژورنالی مقالاتی که خارج از استاندارد های تایید شده نوشته شده اند را پذیرش نمی کند بنابر این رعایت استاندارد ها کاملا ضروری و اساسی می باشد.

استاندارد نگارشی به ترتیب زیر می باشد:

 • عنوان
 • معرفی نویسندگان
 • چکیده
 • کلمات کلیدی
 • مقدمه
 • روش تحقیق
 • نتایج
 • بحث و نتیجه گیری
 • قدردانی
 • منابع

بعد از اینکه نگارش را به اتمام رساندید باید مراحل چاپ را شروع کنید چاپ مقاله به ترتیب و شیوه زیر می باشد:

 • ترجمه تخصصی
 • ویرایش دستور زبانی
 • اعتبار سنجی
 • انتخاب ژورنال متناسب با اسکوپ مجله
 • ویرایش و فرمت بندی
 • سابمیت
 • داوری
 • نتیجه داوری

چگونه بدانیم یک مجله اسکوپوس است یا خیر؟

برای چاپ میبایست مقاله از لحاظ اعتبار علمی در سطح بسیار بالایی قرار گرفته باشد و هم دارای عنوان ناب باشد و هم محتوای ناب داشته باشد مجلات اسکوپوس در همه زمینه ها و رشته ها مقاله پذیرش میکنند و در هر رشته ای که مقاله نوشته اید میتوانید برای چاپ در مجلات اسکوپوس اقدام فرمایید.امروزه با توجه به سو استفاده هایی که از چاپ مقاله در مجلات نامعتبر میشود میبایست قبل از اینکه مقاله را سابمیت کنید ابتدا از معتبر بودن ان اطمینان حاصل فرمایید از راههایی که میتوانید از معتبر بودن مجله و ایندکس شدن مقاله مطلع شوید میتوانید به سایتScopus.Com مراجعه فرمایید و عنوان مجله انتخابی خود را در این بخش جستجو کنید تا بدانید که مجله ایندکس شده است یا نه همچنین به منظور استعلام مجلات نمایه شده در SCOPUS می توان به لینک تهیه شده در وب سایت Elsevier تحت عنوان Journal Title List مراجعه کرد.علاوه بر این ها برای اطمینان بیشتر از مجلات ایندکس شده در اسکوپوس میتوانید از این لینک نیز اقدام فرمایید. Http://Www.Scimagojr.Com/Journalsearch.Php

مزایای چاپ مقاله در اسکوپوس

با چاپ مقاله در مجلات نمایه در پایگاه جهانی SCOPUS می توانید مزیتهای پژوهشی خوبی کسب کنید. از جمله این مزایا، اخذ پذیرش دانشگاههای بین المللی با چاپ مقاله در اسکوپوس می باشد. یکی از شروط قبولی پذیرش مقاله از نشریات مختلف در دانشگاه های معتبر خارجی نمایه شدن ژورنال یا نشریه در پایگاه جهانی تامسون رویترز و یا پایگاه جهانی اسکوپوس است. بنابراین داشتن پذیرش از مجلات اسکوپوس و یا چاپ و نمایه شدن مقاله در مجلات SCOPUSE در پذیرش دانشگاه های خارجی موثر است.

تمام مقالاتی که در نشریات نمایه شده در اسکوپوس چاپ میشوند در این پایگاه نیز نمایه میشوند. با این ویژگی شما میتوانید تعداد استنادات به هر مقاله را محاسبه کنید. همچنین می توانید با استنادات ایجاد شده در آن H-INDEX خودتان را افزایش دهید.

اسکوپوس همچنین برای هر نویسنده، یک پروفایل هم ارائه می دهد که اطلاعات مهمی را در بر دارد مانند (وابستگی به دانشگاه یا موسسات دیگر)، تعداد آثار چاپ شده و اطلاعات کتاب شناسی آنها، مراجع و تعداد استنادهایی که هریک از مقالات دریافت کرده است. همچنین اچ ایندکس را برای نوسینده حساب می کند. کاربرانی که ثبت نام کرده اند می توانند در حساب کاربری خود این قابلیت را فعال کنند که اگر در پروفایل کاربری تغییر خاصی ایجاد شد به آنها گزارش شود. مجلات اسکوپوس داوری آسان نسبت به مجلات ISI , PUBMED دارند و در بازه ی زمانی 20 روزه به درخواستها و مقالات ارسال شده پاسخ میدهند. هزینه چاپ مقاله در این مجلات بالای 800 هزار توامان می باشد.

جهت ارسال سفارشات و مشاوره رایگان در این زمینه می توانید عضو سامانه اشراق شوید و با شماره های 09149724933-09911851170-04133373424 تماس بگیرد و یا با آدرس ایمیل:isiisc2011@gmail.com یا isi.eshragh@gmail.com درخواست خود را ارسال نمایید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق