خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

شهریه دانشگاه آزاد را کاهش دهید

انتشار 11 اردیبهشت 1402

برخی کاربران سامانه فارس من با ثبت پویشی خواستار کاهش شهریه دانشگاه آزاد شدند.

شهریه دانشگاه آزاد را کاهش دهید

این کاربران در پویش خود آورده‌اند:

«به نقل از مدیر کل دفتر برنامه و بودجه دانشگاه آزاد در نیم سال اول سال تحصیلی مهر 1401 شاهد افزایش شهریه 5 تا 39 درصدی دروس عمومی و تخصصی بودیم!... با توجه به مطلب فوق سوالی که پیش می اید این است که دانشگاه آزاد بستری است برای گرایش مردم به سمت تحصیلات عالیه و ورود به فضای آکادمیک یا بستری است که چشم به جیبان مردم دوخته و می‌خواهد شرایط تحصیل بر آنان را سخت کند؟! چرا دانشگاه آزاد اسلامی به جای اینکه به فکر بیفتد چگونه در این شرایط سخت به دانشجویان کمک کند می‌خواهد عرصه را بر آنان تنگ‌تر کند؟

اگر فردی نتوانست دانشگاه دولتی قبول شود محکوم است به فنا و نابودی؟
هرکس که دانشگاه دولتی قبول نشود باید کمرش زیر هزینه‌های سنگین دانشگاه آزاد له شود؟ تازه خیلی از افراد هم که دانشگاه دولتی قبول می‌شوند هزینه‌های سنگینی برای قبولی در آن پرداخت کرده‌اند گویا حرف اول را هزینه‌ها و جیب‌ها می‌زند!
آن هم هزینه‌هایی که سال به سال بیشتر می‌شود گویا قرار است بهای افزایش تورم بازهم از جیب مردم پرداخت شود به جای اینکه شرایط را تسهیل کنید که دانشجویان بیشتر به سمت تحصیل و دانشگاه بروند شرایط را سخت‌تر می‌کنند پس فایده دانشگاه چیست؟

مهیا کردن شرایط تحصیل عموم مردم یا افزایش شهریه و حذف کردن آنان؟ مثل آنکه دانشگاه رفتن در ایران قرار است از مراحل هفت خوان رستم هم سخت‌تر شود یا غولی به نام کنکور قرار است جلوی پای شما باشد یا غولی به نام شهریه‌های فرا متغیر دانشگاه آزاد، هرجای این سیستم را که نگاه می‌کنید دنبال حذف سازی هستند یا حذف در کنکور یا حذف از دانشگاه آزاد شوربختانه تفکیک‌سازی همه جا مقام اول را دارد و سعادت و خوشبختی انسان قربانی مقام اول می‌شود. خواهشمندیم که جلوی این افزایش شهریه را بگیرید.»

علی عبادزاده سردبیر این پویش در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس گفت:‌ باتوجه به وضع تورم، افزایش شهریه دانشگاه آزاد موجب فشار مضاعف شده و بسیاری از دانشجویان که متاهل هستند، افزایش شهریه دانشگاه آزاد خرج‌رسانی آن‌ها را به خانواده سخت‌تر می‌کند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق