خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


تعریف مقاله ISI

انتشار : 6 آذر 1397
مطالعه : 4 دقیقه

برای آگاه سازی جوامع علمی از دستاوردهای خود و همچنین متقاعد ساختن سایر پژوهشگران از درستی و قبول نتایج علمی خود و یا انتقاد آن دست به چاپ مقاله علمی می زنید . اما این مقالات کدامند منظور از مقالات isi چیست ؟

تعریف مقاله ISI

مقاله چیست ؟

مقاله بحث و گفت و گو در مورد یک موضوع و یا پایان نامه است که نظر و پیشنهاد نویسنده را بیان می کند. مقاله یک نوشتار تحلیلی و تحقیق است که به منظور متقاعد کردن خواننده می باشد . بطور مثال، نویسنده تلاش می کند تا خوانندگان را متقاعد کند که مطالب گفته شده ی او در مقاله معتبر است یا مسئله مهمی است که نیاز به بررسی های بیشتر دارد. به همین دلیل برای نوشتن مقاله ، نویسنده باید بطور خلاقانه ای از حقایق، جزئیات و مثال ها استفاده کند و نظرات حمایت کننده از مقاله را نشان دهد.  نویسنده باید بداند که کدام حقایق برای حمایت از نظرش مفید است و کدام یک ضروری هستند.

زمانی که مقاله می نویسید باید در نظر داشته باشید که نویسندگان معتبر دیگر در مورد موضوع شما چه نوشته اند و کدام مطلب نتیجه گیری شما راجع به موضوع است. از آنجایی که مقاله باید اصل باشد و نه خلاصه ای از سایر مقالات،  شما نیاز دارید تا منابع زیادی را مطالعه کنید و با ارتباط دادن آنها بهم مطلب جدیدی را استخراج کنید. منظور از این بخش مطالعه پیشینه تحقیق می باشد که از مراحل اولیه نگارش مقاله می باشد.

ویژگی های مقالات موفق و معتبر:

  • مقاله موفق کاملا روی موضوع مورد بحث تمرکز می کند.
  • مقاله نشان می دهد که نویسنده عمیقا موضوع مقاله و منابع استفاده شده را درک کرده است.
  • مقاله نشان می دهد که نویسنده منابع زیادی از جمله مقالات نویسندگان معتبر را به خوبی مطالعه کرده است.
  • مقاله نظرات مخالف را نیز مورد بررسی قرار می دهد و نشان می دهد که مطلب ارائه شده در مقاله معتبر تر است.
  • سازماندهی روند مقاله بصورت منطقی.
  • هر نکته ای توسط مطالب ثابت شده و مثال ها حمایت می شوند.
  • مطالب باید اصل باشند و از جایی کپی نشده باشند.
  • از فرمت استاندارد مقاله نویسی پیروی کند.
  • بهتر است مقاله را به زبان انگلیسی ترجمه کنید.

همانطور که گفته شد، اولین قدم برای مقاله نویسی، مطالعه منابع علمی معتبر است. یکی از بهترین منابع مقالاتی است که توسط نویسندگان معتبر نوشته شده است و در ژورنال های معتبر چاپ شده است.

ISI چیست ؟

موسسه اطلاعات علمی (Institute for Scientific Information) ، که به آن ISI گفته می شود. موسسه است که به منظور تمرکز بر علم‌سنجی و انتشارات علمی پدید آمده است . هدف این موسسه اعتبارسنجی مقالات علمی است و حیطه فعالیتی آن فقط ارزیابی مقالات از نظر علمی و چاپ آنان به منظور نمایه سازی برای سایر پژوهشگران و محققان است . این موسسه در سال ۱۹۶۰ توسط یوجین گارفیلد تأسیس شد. این موسسه توسط موسسه علمی تامسون در سال ۱۹۹۲ خریداری و به‌عنوان Thomson ISI شناخته شد و اکنون نیز با نام Thomson Scientific شناخته شده است. این موسسه بخشی از شرکت Thomson Reuters  است. 

خدمات موسسه ISI در زمینه معرفی و لیست کردن  کتاب‌ها و نشریات معتبر حیطه خود و مقالات به چاپ رسیده در  آنها است . به‌طور اختصاصی این خدمات نمایه‌سازی نقل‌قول‌ها و تحلیل آنها است که توسط خود گارفیلد پایه‌گذاری شده است. این خدمات شامل نگهداری مطالب و اطلاعات هزاران هزار مقاله به چاپ رسیده در هزاران نشریه دانشگاهی است. این خدمات از طریق سرویس پایگاه داده ISI's Web of Knowledge در دسترس است. هدف از ایجاد این پایگاه این است که پژوهشگران و خوانندگان بدانند کدام مقاله‌ها بیشتر مورد ارجاع قرار گرفته و چه مقالاتی از این مقاله مطلبی را نقل‌قول کرده‌اند.

انواع مجلات ISI

قبل از آشنایی با انواع مجلات ISI ، بهتر است با عامل ایجاد نوع و یا عامل تمایز این مجلات آشنا شویم .

عاملی که سبب تقسیم بندی مجلات ISI می شود ، ضریب تاثیر یا IMPACT FACTOR می باشد .

 ضریب تاثیر impact factor که به اختصار به آن IF نیز می گویند ؛ بیانگر میانگین تعداد استنادها ، مرجع خوردن یعنی مورد استفاده قرار دادن مقالات آن ژورنال درسایر ژورنال ها و مراجع علمی است . لذا این ضریب در واقع بیانگر اعتبار آن ژورنال در زمینه پژوهشی خود در میان سایر ژورنال ها می باشد. ژورنالی با IF بالاتر اهمیت بیشتری نسبت به ژورنالی با IF پایین تر دارد. ضریب تاثیر IF توسط Eugene Garfield بنیانگذار موسسه ISI تعریف و تدوین شد.

حالا که با ضریب تاثیر مجلات ISI آشنا شدیم به معرفی انواع می پردازیم .

به طور کلی مجلاتی که دارای ضریب تاثیر IF باشند  JCR  می نامند .

و مجلاتی که دارای ضریب تاثیر IF نباشند ISI LISTED  می نامند .

 

تصویر
 
 

موسسه اشراق چندین سال متوالی است که با سابقه ای درخشان در خدمت پژوهشگران و محققان عزیز است تا در فرایند پذیرش و به چاپ رساندن مقالات علمی ISI ، همراه شما باشند . کارشناسان و متخصصان موسسه اشراق پس از دریافت مقالات فارسی شما ، با ترجمه تخصصی آن توسط مترجمینی که در زمینهعلمی شما متخصص و دارای تحصیلات و تجارب ثبت مقالات علمی می باشند وارد مرحله فرمت بندی واستاندارد سازی مقاله می شوند . و پس از طی این مراحل مقاله را برای پذیرش و چاپ به مجلات معتبر ISIارسال می کنند .

خدمات ما:

ترجمه فوق تخصصی در سایت شبکه مترجمین اشراق

پذیرش و چاپ مقاله در معتبریترین مجلات داخلی و خارجی

تبدیل پایان نامه به کتاب در تیراژ دلخواه شما

واریز و دریافت تمامی حوالجات دلاری و یورویی

راههای ارتباطی موسسه اشراق 

  041-33373424                                      09149724933                               isiisc2011@gmail.com  

 لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق