خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

طرح کلی از یک مقاله

انتشار 4 آبان 1398
مطالعه 4 دقیقه

اکسپت و چاپ تضمینی مقالات همه ی رشته ها در مجلات معتبر ISI ,ISC ,SCOPUS, مجلات مورد تایید وزارت علوم، علمی پژوهشی داخلی و کنفرانس ها و همایش ها و کنگره ها در کمترین زمان در موسسه اشراق

طرح کلی از یک مقاله

💠  ایجاد یک طرح کلی از مقاله  💠

📂 یادداشت نویسی برای مقاله  

هنگامی که تحقیق خود را به طور کامل انجام دادید و اطلاعات جمع آوری کردید، باید آن‌ را در مجلات معتبر علمی چاپ کنید. قسمت‌های مهم و مورد نیازتان را علامت‌گذاری کنید. این مرحله جزء مراحل مهم است. تحقیقات خود را مطالعه کنید. و چیزهایی که فکر می‌کنید مهم هستند یادداشت کنید و کلمات و عبارات کلیدی را هایلایت کنید. مستقیما در نسخه‌ای که آماده کرده اید، بنویسید. یادداشت‌نویسی کامل، کار نوشتن طرح کلی مقاله و یا نوشتن مقاله را آسان‌تر می‌کند. روی چیزهایی که فکر می‌کنیم کم اهمیت‌تر هستند و یا آن‌هایی که می‌توانند در مقاله استفاده شوند، علامت‌گذاری کنید. چنانچه شما قسمتهای مهم تحقیق را علامت‌گذاری کردید، می‌توانید توضیحات و تفسیرهای خود را نیز در جای مناسب به آن‌ها اضافه کنید تا بعدا در مقاله از آن‌ها استفاده نمایید.

📁 سازماندهی یادداشت  

شما برای یادداشت‌نویسی زمان زیادی لازم ندارید اما نیاز دارید تا بعد از یادداشت برداری آن را سازماندهی کرده و مرتب نمایید. سازماندهی یادداشت از طریق جمع‌آوری عبارات هایلایت شده و ایده‌ها در داخل دسته‌هایی با عنوان‌های مشخص، انجام می‌گیرد.

📂 ایجاد صفحه‌ی اولیه منابع  

در یادداشت‌های خود، در کنار اطلاعات هر منبعی که استفاده کرده‌اید؛ نام نویسندگان، شماره صفحه، عنوان و اطلاعات چاپ آن را یادداشت نمایید تا بعدا در مرحله مرجع نویسی راحت باشید.

📂 شناسایی هدف مقاله  

به طور کلی دو نوع تحقیق وجود دارد: 1.تحقیق استدلالی، 2.تحقیق تحلیلی. هر یک از این تحقیق‌ها سبک نوشتن متفاوتی دارند به خاطر همین بایستی قبل از نوشتن پیش‌نویس، نوع تحقیق مشخص گردد. یک تحقیق استدلالی روی موضوعات قابل بحث کار می‌کند و به استدلال یک نقطه نظر می‌پردازد. مقاله تحلیلی یک نگاه جدید را در یک موضوع مهم ارائه می‌کند. موضوع این نوع مقاله ممکن است بحث برانگیز نباشد اما شما بایستی مخاطبان خود را متقاعد کنید که ایده‌هایتان جالب هستند. اساس تحقیق تحلیلی ارائه ایده‌های منحصر به فرد است اما این بدان معنی نیست که ایده‌های شما کامل نیستند.

📁 مشخص کردن مخاطبان مقاله  

بسته به نوع مخاطبانی که قرار است از مقاله استفاده کنند، بایستی از لحن و سبکی استفاده کرد که موثرتر باشد ولی در حالت کلی شما بایستی این چنین مدنظر داشته باشد که مخاطبان شما در مورد موضوع شما اطلاعاتی ندارند.پس مهم است که مقاله شامل توضیحات و ذکر ایده‌ها و نظریه‌های اساسی تحقیق باشد. 

📂 نوشتن هدف مقاله  

بیانیه مقاله، 1 الی 2 جمله‌ی اول مقاله را شامل می‌شود که هدف اصلی مقاله را ذکر می‌کند. اگر چه شما می‌توانید این بیانیه را در پیش نویس نهایی تغییر دهید اما در حالت کلی، هدف اصلی مقاله در اول مقاله ذکر می‌شود. یک روش آسان برای نوشتن این قسمت پاسخگویی به این سوال است: مساله اساسی یا فرضیه‌ای که قصد اثبات کردن آن را در مقاله دارید، چیست؟ در قسمت بیانیه، اهداف اصلی مقاله، بدون ذکر تمامی دلایل و طرح کلی مقاله، ذکر می‌گردد.

📁 مشخص کردن نکات اصلی  

بدنه‌ی اصلی مقاله، در مورد ایده‌های اصلی و مهم مقاله نوشته می‌شود. در داخل یادداشت خود، نکات و اطلاعات اصلی را مشخص نمایید. ایده‌های اصلی را روی کاغذ بنویسید و تحقیقات مرتبط با هر کدام را در زیرهر یک قرار دهید.

📂 در نظر گرفتن دستورالعمل قالب بندی مقاله  

بسته به موضوع مقاله، دستورالعمل‌های کلاسی یا دستورالعمل‌های قالب بندی، شما ممکن است مقاله خود را با یک روش ویژه سازماندهی کنید. برای مثال زمانی که مقاله‌ی خود را در فرمت APA می‌نویسید بایستی سرفصل‌ها را به ترتیب مقدمه، راه و روش‌ها، نتایج و بحث سازماندهی کنید.

📁 نهایی کردن طرح  

با رعایت کردن راهنمایی‌های فوق می‌توانید کل طرح خود را سازماندهی کنید. نکات اصلی را به سمت راست آورده و عناوین فرعی را در زیر هر کدام از آن‌ها برجسته نمایید. طرح کلی باید مروری بر کل مطالب مقاله در یک نگاه باشد.

 

🌺 موسـسهــ  اشـراقــــ  

موسسه اشراق این قابلیت را دارد که بهترین خدمات را در راستای درخواست شما در انواع زمینه‌های علمی ارائه دهد. فقط کافیست سفارش خود را از طریق راه‌های ارتباطی موسسه ثبت کنید. دانشجویانی که دارای مقالات علمی هستند، شانس بالاتری برای دریافت پذیرش در مقاطع بالای تحصیلی به ویژه در مقطع دکتری دارند همچنین موفقیت در انتشار و چاپ مقالات علمی یکی از فاکتورهای تعیین کننده در ارزیابی فعالیت‌های تحقیقاتی و طرح‌های پژوهشی محسوب می‌گردد. ما در افق با در اختیار داشتن کادری مجرب و حرفه‌ای جهت ترجمه تخصصی مقالات، پذیرش مقالات در مجلات آی اس آی و آی اس سی آمـاده‌ی ارائه خدمات به کلیه‌ی اساتید، فرهیختگان و دانشجویان هستیم.

🌵 بیشتر بخوانید 

🌹ارسال مقاله به مجلات معتبر دنیا

🌹نکاتی که باید قبل از چاپ مقاله رعایت کنیم

🌹27 نکته طلایی برای چاپ مقاله در مجلات علمی دنیا

🌹6 مرحله برای نوشتن یک مقاله

🌹7 مرحله نوشتن مقاله در کوتاه‌ترین زمان ممکن

🌹مراحل نگارش یک مقاله

🌹ملاک‌هایی برای مقاله نویسی

🌹انواع روش های سابمیت مقاله

🌹قیمت نگارش و چاپ مقاله

🌹فوت و فن مقاله نویسی در کمترین زمان

برای ثبت سفارش کلیک کنید

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق