خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


7 مرحله نوشتن مقاله در کوتاه‌ترین زمان ممکن

انتشار : 16 مهر 1398
مطالعه : 3 دقیقه

مقاله بخش طولانی از یک نوشته‌ی علمی، تحقیقی و یا تجزیه تحلیل یک موضوع است. واژه‌ی مقاله بر گرفته از کلمه‌ی لاتین "exagium" که به معنای ارائه‌ی یک مورد است.

7 مرحله نوشتن مقاله در کوتاه‌ترین زمان ممکن

   در کمترین زمان ممکن مقاله بنویسید   

سریع نوشتن به این معنا نیست که در نوشتن افت کنید اگر به 7 نکته زیر توجه کنید حتی می‌توانید در 20 دقیقه یک مقاله خبری شروع و تمام کنید. بدون اینکه کیفیت را قربانی کنید. توجه کنید که مقالات علمی، تحقیقاتی و پژوهشی هیچ‌گاه در 20 دقیقه نوشته نمی‌شوند اینگونه مقالات نیازمند تحقیقات زیاد، انجام آزمایشات، کار با نرم افزار ها و تحلیل داده و غیره هستند که حتی ممکن است ماه‌ها و سال‌ها طول بکشد.

⬇⬇⬇⤵7مرحله زیر را دنبال کنید⤵⬇⬇⬇

   1. یک لیست ایده تهیه کنید.   

هنگامی که ایده های مختلفی به شما الهام شد ، آن‌را در یک نوت بوک یا یک فایل کلمه ای ضبط کنید. برای بسیاری از وبلاگ نویسان و سازندگان محتوا، پیدا کردن موضوع برای نوشتن نیمی از زمان طول می‌کشد. نگه داشتن لیست ایده ای، به شما امکان می دهد وقتی آماده نوشتن هستید به سرعت وارد یک پست جدید شوید.

   2. بگذارید ایده‌های شما رشد کند.   

اگر سعی کنید خود را مجبور کنید که بلافاصله از اطلاعات خود ایده خاصی به دست بیاورید، نتیجه درخشانی نخواهید گرفت. اجازه دهید آن موضوع برای چند روز در فکرتان حلاجی شود آنوقت می‌توانید ایده‌های جدیدی را بوجود بیاورید و هنگامی که برای نوشتن آماده شدید ، تمام اطلاعات مورد نیاز خود را از قبل تهیه کنید.

   3. قبل از شروع ویرایش کنید    

شما در این مرحله احتمالاً ایده های زیادی به دست آورده‌اید ، بنابراین زمان آن رسیده است که شروع کنید. هر ایده حمایتی را که متناسب با موضوع اصلی مقاله نباشد، حذف کنید. به یاد داشته باشید، ما در مورد نحوه نوشتن مقاله در 20 دقیقه صحبت می کنیم، نه حماسه.

   4- از نقاط قوت استفاده کنید   

امتیازهای شماره گذاری شده مانند "10 راه برای ..." ، می تواند نوشتن مقاله را از نظر سازمانی بسیار ساده تر کند زیرا دیگر لازم نیست که مفهوم را از یک ایده به ایده دیگر انتقال دهید. فایده مهم این است که خوانندگان لیست را دوست دارند؛ اینگونه جست وجو کردن برای آن‌ها آسانتر هستند.

   5. کوتاه نگه دارید   

اگر می خواهید مقاله را در 20 دقیقه به پایان برسانید ، سعی کنید آن را زیر 500 کلمه نگه دارید. احساس نکنید که از محتوای با کیفیت استفاده می کنید، مقاله شما فقط در حدود 500 کلمه است اما اطلاعات کلانی دارد.

   6. بعداً برگردید   

اگر احساس میکنید جایی گیر کرده اید ، سعی نکنید کلمات را مجبور کنید. مقاله را ذخیره کنید و برای مدتی روی چیز دیگری کار کنید. بعد از گذشت مدتی، دوباره نوشته را باز کنید. چند ایده را برای رسیدن به ایده‌های خود اختصاص دهید. این صرفه جویی در وقت است.

   7. هرگز ایده خوبی را ذخیره نکنید   

معمولا وقتی لیست ایده های خود را جستجو می کنید، بهترین گزینه ها را بعداً ذخیره کنید زیرا فکر می کنید نوشتن آن‌ها ساده‌تر خواهد بود. نباید بعداً پس انداز کنید، زیرا می‌خواهید هم اکنون در وقت خود صرفه جویی کنید. مقالاتی را که می‌دانید به راحتی به دست می‌آورید انجام دهید و از آن زمان نهایت استفاده را ببرید.

 

▫◽◻⬜    موسـسه اشـراق     ⬜◻◽▫

ما در افق با در اختیار داشتن کادری مجرب و حرفه‌ای جهت ترجمه تخصصی مقالات، پذیرش مقالات در مجلات آی اس آی و آی اس سی آمـاده‌ی ارائه خدمات به کلیه‌ی اساتید، فرهیختگان و دانشجویان هستیم. موسسه پژوهشی تحقیقاتی  اشراق در سال 1391 فعالیت خود را در زمینه مشاوره پروژه‌های دانشجویی آغاز کرد. انتشار مقاله در ژورنال‌های معتبر به عنوان جزء اجتناب ناپذیر پروسه تحصیل در مقاطع دانشگاهی به شمار می‌آید. چاپ مقالات علمی نشان‌ دهنده‌ی علاقه‌ی دانشجو به انجام کار تحقیقاتی و میزان جدیت وی در انجام آن می‌باشد. دانشجویانی که دارای مقالات علمی هستند، شانس بالاتری برای دریافت پذیرش در مقاطع بالای تحصیلی به ویژه در مقطع دکتری دارند همچنین موفقیت در انتشار و چاپ مقالات علمی یکی از فاکتورهای تعیین کننده در ارزیابی فعالیت‌های تحقیقاتی و طرح‌های پژوهشی محسوب می‌گردد.

🔴🔴بیشتر بخوانید:

📍چاپ مقاله

📍📍📍مقاله نویسی

📍نمونه مقاله نویسی

📍آموزش مقاله نویسی

📍دانلود آموزش مقاله نویسی

📍فوت و فن مقاله نویسی در کمترین زمان

📍20 مولفه مهم در نوشتن مقاله علمی پژوهشی

📍چگونگی چاپ مقاله در یک ژورنال علمیلطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق