خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

اعلام شرایط پذیرش مدارک تحصیلی مقاطع بالاتر جهادگران جهاد دانشگاهی

انتشار 19 اسفند 1402

مدیرکل تعالی سرمایه انسانی و توسعه رفاه جهاد دانشگاهی با اشاره به اصلاح تبصره ماده 32 آیین‌نامه استخدامی این نهاد در هیات امنای جهاد دانشگاهی، شرایط پذیرش مدارک تحصیلی مقاطع بالاتر جهادگران را اعلام کرد.

اعلام شرایط پذیرش مدارک تحصیلی مقاطع بالاتر جهادگران جهاد دانشگاهی

به گزارش موسسه انتشاراتی اشراق به نقل از پایگاه خبری سوفیانیوز، تیمور مرجانی با اشاره به اصلاح تبصره ماده 32 آیین‌نامه استخدامی جهاد دانشگاهی به‌ منظور پذیرش مدارک تحصیلی مقاطع بالاتر در هیات امنای جهاد دانشگاهی گفت: جهاد دانشگاهی به‌ عنوان یک‌ نهاد دانش‌بنیان و فعال در حوزه‌های متعدد فرهنگی، پژوهشی و آموزشی نیازمند برخورداری از سرمایه‌های انسانی متعالی و اندیشمند است. در این راستا با توجه به رویکرد ویژه رییس جهاد دانشگاهی در خصوص حفظ و نگهداشت این سرمایه دانشی ارزشمند و متخصص و حمایت اعضای هیات امنا، با پیشنهاد معاونت پشتیبانی و مدیریت منابع، تبصره ماده 32 آئین‌نامه استخدامی جهاد دانشگاهی مبنی بر پذیرش مدارک تحصیلی مقاطع بالاتر اعضای این نهاد در تاریخ 14 اسفند ماه 1402 اصلاح و به تصویب رسید.

مدیرکل تعالی سرمایه انسانی و توسعه رفاه جهاد دانشگاهی با بیان اینکه ارتقای سطح دانش و بینش اعضا و حفظ و نگهداشت آنها به منظور دستیابی به اهداف عالیه شبکه بزرگ جهاد دانشگاهی امری ضروری است، ادامه داد: در پاسخ به درخواست‌های اعضای جهاد در خصوص اعمال مدارک تحصیلی مقاطع بالاتر، این موضوع مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت و بدین منظور پیشنهاد اصلاح تبصره ماده 32 آئین‌نامه استخدامی به نحوی تهیه و تنظیم شد تا هم به تقاضای همکاران پاسخ داده و هم نیازهای سازمانی این نهاد در جهت حفظ این سرمایه ارزشمند تأمین شود. در واقع تلاش شده تا همگرایی و همسویی بین خواسته‌ها و علایق اعضا و نیازها و اولویت‌های سازمان ایجاد شود تا همه ذینفعان بیشترین منافع را داشته باشند.

وی با بیان اینکه از این تاریخ به بعد اعضا می‌توانند در تمام مقاطع بالاتر ادامه تحصیل بدهند، گفت: البته رشته و مقطع تحصیلی که در آن ادامه تحصیل می‌دهند باید منطبق با شغل و پست سازمانی‌شان باشد و واحد سازمانی به آن رشته و مقطع تحصیلی نیاز داشته باشد؛ برای بررسی این موضوع لازم است که همکاران قبل از هر اقدامی برای ادامه تحصیل، تصمیم ادامه تحصیل خودشان را به واحد سازمانی اعلام کند و از کمیته‌ طرح طبقه‌بندی مشاغل و معاونت مربوطه در دفتر مرکزی موافقت و تاییدیه مکتوب دریافت کنند؛ همچنین باید از نظر سابقه خدمت و معدل مدرک تحصیلی، حدنصابی که در دستورالعمل مربوطه بدین منظور تعیین‌شده است را در نظر داشته و رعایت کنند.

مرجانی در پاسخ به این سؤال که آیا جهادگرانی که قبل از این مصوبه ادامه تحصیل داده‌اند ولی بر اساس مقررات قبلی مدرک تحصیلی‌شان اعمال نشده است به چه صورت اقدام خواهد شد، گفت: مدرک تحصیلی این افراد نیز در چارچوب همین مصوبه و در صورت تطبیق رشته و مقطع تحصیلی با پست سازمانی و تایید کمیته طرح طبقه‌بندی مشاغل، قابل‌ اعمال است.

مدیرکل تعالی سرمایه انسانی و توسعه رفاه جهاددانشگاهی در مورد پذیرش مدارک تحصیلی ایثارگران نیز عنوان کرد: پذیرش مدارک تحصیلی این گروه از جهادگران در مقاطع بالاتر در چارچوب مقررات خاص مختص ایثارگران بررسی و انجام می‌شود.

دکتر مرجانی در پایان گفت: ضمن ابلاغ این مصوبه و دستورالعمل مربوطه به تمام واحدهای سازمانی جهاد دانشگاهی فرآیندهای اجرایی آن به اطلاع جهادگران جهاد دانشگاهی خواهد رسید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق