خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


آموزش کاملا رایگان سابمیت فوری مقاله

انتشار : 22 آذر 1400
مطالعه : 7 دقیقه

آموزش کاملا رایگان ارسال و یا سابمیت مقاله به صورت فوری در مجلات داخلی و خارجی .

آموزش کاملا رایگان سابمیت فوری مقاله

سابمیت مقاله

فرمت بندی فوری مقاله

برای سابمیت و یا ارسال مقاله به مجلات ابتدا باید مقاله نوشته شده و یا استخراج شده را طبق فرمت مجله مورد نظر فرمت بندی نمایید . برای فرمت بندی مقاله طبق فرمت مجله مورد نظر حتما باید قسمت راهنمای نویسندگان در مجلات داخلی و قسمت Authors Guide در مجلات خارجی را مطالعه نمایید . پیشنهاد می شودکه فایل راهنما با فرمت word را در مجلات داخلی و یا article template با فرمت word را در مجلات خارجی دانلود نموده و مقاله را داخل این فایل ها فرمت بندی نمایید . این کار کمی پروسه فرمت بندی را راحت تر کرده و همچنین سرعت فرمت بندی را نیز بالا می برد .

یکی از اولین و اصلی ترین اقداماتی که قبل از سابمیت مقاله به مجله باید انجام دهید فرمت بندی تخصصی و استاندارد مقاله طبق فرمت مجله می باشد .

دو نوع فرمت بندی مقاله داریم:

فرمت بندی محتوایی

فرمت بندی محتوایی فرمت بندی هست که باید توسط نویسنده مقاله به طور کاملا ماهرانه و تخصصی انجام شود . در بخش فرمت بندی محتوایی نیز هر مجله چهارچوب مخصوص خود را دارد و باید نویسنده بر اساس فرمت قالب آن مجله که در قسمت راهنمای نویسندگان توضیح داده می شود. مقاله خود را نگارش و یا استخراج نماید.

اصولا این موارد که از سوی مجله در اختیار نویسندگان قرار می گیرد عبارت است از :

 • الزام اینکه نویسنده مسئول عضو هئیت علمی باشد یا نه

 • در خصوص مجلات خارجی بعضاً الزام به این است که نویسندگان کارمند دولت نباشند

 • کد ارکید نویسندگان و یا نویسنده مسئول

 • کد اخلاق که در ابتدا صفحه سایت مجله چه داخلی چه خارجی مشخص می شود .

 • تعداد کلمات مقاله و یا تعداد صفحات مقاله

 • تعداد کارکترهای موجود در مقاله

 • نحوه ارائه چکیده ( ساختاریافته و یا معمولی )

 • ارائه چکیده مبوسط فارسی و یا انگلیسی

 • محل تقدیر و تشکر و غیره ...

فرمت بندی محتوایی

فرمت بندی ساختاری

فرمت بندی ساختاری فرمت بندی هست که توسط نویسنده مقاله و یا تیم فرمت بندی موسسه اشراق انجام می شود. که در این قسمت نیز با توجه به مجله ای که می خواهید مقاله خود را برای آن ارسال و یا سابمیت کنید تهیه می گردد که شامل فونت، سایز، حاشیه، چهارچوب، ساختارقالب و رفرنس دهی مقاله می شود.

فرمت بندی ساختاری

اصولا این موارد که از سوی مجله در اختیار نویسندگان قرار می گیرد عبارت اند از :

 1. عنوان عنوان مقاله باید جامع و روشن باشد

 2. اسامی: نام و نام خانوادگی نویسندگان . بر روی نام شخصی که باید مکاتبات با وی صورت گیرد علامت « * » گذاشته شود یعنی همان ارسال کننده مقاله. همچنین در این بخش باید مدرک تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل به همراه سمت نویسندگان نوشته شود .

 3. چکیده: در این قسمت چکیده مقاله نویشته می شود خلاصه ای از روند تحقیق و همچنین گوشه ای از نتایج حاص شده . تعداد کلمات چکیده چیزی است که در فرمت بندی مقالات باید به آن توجه کرد . زیرا هر مجله تعداد کلمات خاصی در نظر گرفتند . عموما نباید بیشتر از 300 کلمه باشد.

 4. کلمات کلیدی: بعد از چکیده باید واژگان کلیدی آورده شود نباید از 10 کلمه بیشتر باشد .

 5. مقدمه: در مقدمه بطور خلاصه به معرفی موضوع و تحقیق می پردازیم و به طور گذرا از پیشینه تحقیق و انچه که با ان روش شروع به تحقیق و گرداوری اطلاعات نمودیم صحبت می کنیم . اما توجه کنید که در مقدمه از نتایج بدست آمده صحبتی نخواهد شد .

 6. متن اصلی: متن اصلی در ادامه مقاله می آید که با توضیحاتی از پیشینه تحقیق و روش تحقیق به نتایج آخر مقاله می رسد . نحوه ساختار و اصول نگار این بخش و همچنین نوع فونت و سایز آن نیز بستگی به نوع مجله ای دارد که قصد ارسال مقاله به آن را دارید.

 7. منابع: در مقاله فقط منابعی ذکر می شود که در متن مقاله استفاده شده و دست اول باشند، هرچند در پایان نامه و رساله ممکن است از دانشجو خواسته شود که به زمینه و پیشینه موضوع پرداخته و منابع دیگری استفاده شود که بیانگر درک و فهم دانشجو از موضوع پایان نامه و رساله باشد.

مراجع بایستی کامل بوده و بر اساس ترتیبی که در متن مقاله ارجاع داده می شوند، شماره گذاری شوند. شماره منبع در متن بایستی داخل کروشه، [ ]، قرار گیرد. نام تمام نویسندگان بایستی در لیست مرجع ذکر شود. طبق فرمت مجله و آنچه که در اصول و استانداردهای مجله برای نویسندگان اعلام ده است .

سابمیت فوری مقاله

سابمیت فوری مقاله

روند سابمیت مقاله به دو صورت است که مجلات بسته به نظر خود از یک یا هر دو شکل آن استفاده می کنند و این موضوع ارتباطی به اعتبار آن ها ندارد. مجلات در قسمت سابمیت نیز معمولا راهنمای سابمیت قرار می دهند که مرحله به مرحله و روند سابمیت را اعلام می کند.

سیستم سابمیت مجلات

سیستم آنلاین:

برخی مجلات از یک سیستم مکانیزه برای دریافت مقالات استفاده می کنند. در این حالت، نخست شما در وب سایت مجله ثبت نام کرده و نام کاربری و کلمه عبور دریافت می کنید. سپس به صفحه پروفایل خود وارد می شوید و مراحل زیر را یک به یک طی می کنید:

 • عنوان مقاله و چکیده را در قسمت تعیین شده وارد نمایید.

 • نام مؤلفین را به ترتیب اسامی ثبت کنید و وابستگی (Affiliation) آن ها یعنی سازمانی که در آن مشغول به کار هستند را مشخص کنید.

 • نویسنده مسئول را مشخص نمایید. تمام اطلاعات به حساب کاربری نویسنده مسئول ارسال خواهد شد و ادامه مراحل تنها برای نویسنده مسئول امکان پذیر خواهد بود.

 • موافقت با قوانین مجله از جمله عدم چاپ مقاله در سایر مجلات یا کپی برداری از نتایج دیگران را تأیید کنید.

 • نامه انگیزشی یا CoverLetter را در قسمت مخصوص آن بنویسید. نامه انگیزشی مشتمل بر معرفی نویسندگان و موضوع مقاله بوده و به بیان اهمیت و منحصربه فرد بودن تحقیق انجام شده می پردازد.

 • در مرحله بعد باید فایل متنی و فایل جداول و یا تصاویر را به صورت جداگانه آپلود نمایید. نباید نام یا اطلاعات نویسندگان را در فایل های آپلود شده درج کنید.

 • دو گزینه pdf و html نمایش داده خواهند شد که با انتخاب هر کدام، فایل مقاله ارسالی به همان فرمت به شما نشان داده خواهد شد. پس از تأیید فایل مقاله، گزینه Submit فعال می شود که اگر روی آن کلیک کنید، مقاله به دفتر مجله ارسال می گردد و دیگر امکان اعمال تغییرات روی آن وجود نخواهد داشت.

 • در نهایت یک کد یا Manuscript number دریافت می کنید که برای شناسایی مقاله شما از میان صد ها مقاله ارسال شده دیگر به ژورنال است. برای هر نوع مکاتبه و انجام اصلاحات روی مقاله باید از این کد استفاده کنید.

 • هر عملیاتی که از سوی ژورنال روی مقاله شما انجام می گیرد، در پروفایل کاربری نویسنده مسئول نمایش داده خواهد شد و از این طریق می توانید روند سابمیت مقاله خود را پیگیری کنید.

  بعد از اینکه سابمیت از طریق سیستم آنلاین و یا پنل انجام شد می توانید وضعیت مقاله را با مراجعه به پنل سابمیت و وارد کردن یوزر پسورد بررسی نمایید . در پنل بخش های مختلف سابمیشن submition که نشان می دهد مقاله در چه تاریخی سابمیت شده است و اینکه پروسه سابمیت کامل بوده است یا نه . بخش های ریویو Review و یا تصمیم گیری Decision که تاریخ های ریوایز و یا اصلاحات و همچنین نتیجه تصمیم گیری داوران در خصوص پذیرفته شده accepted و یا رد شده Reject را مشخص می کند.

آشنایی با نحوه نگارش افیلیشن ها

نحوه نگارش صحیح افیلیشن مقاله طبق آیین نامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

Department of...( گروه ) .... Faculty of ... ( دانشکده ) ....University of ...( شهر دانشگاه ) ....,..( نام دانشگاه) ... Iran.
Department of Architecture, Faculty of Engineering, University of Tehran , Tehran, Iran.

نحوه نگارش صحیح افلیشن مقاله طبق آیین نامه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی:

Department of...( گروه ) .... Faculty of ... ( دانشکده ) .... , ...( واحد دانشگاهی )... Branch, Islamic Azad University ,...( شهر دانشگاه ) ... , Iran.

Department of Architecture, Faculty of Engineering, South Tehran Branch, Islamic Azad University, Tehran, Iran

نحوه نگارش صحیح افلیشن مقاله طبق آیین نامه دانشگاه پیام نور:

Department of … ,..( گروه) .... Payame Noor University (PNU), P.O. Box, ...( صندوق پستی ) ...., ...(شهر داشگاه ) ..., Iran

 • از شما در قسمت مشخصات نویسندگان و یا مراحل بعدی کد ارکید نوینسده مسئول و یا تمامی نویسندگان را خواهند خواست .

سیستم ایمیلی:

در این حالت شما می توانید مقاله خود را که مطابق دستورالعمل ژورنال تهیه کرده اید، طبق آن چیزی که در بخش فرمت بندی مقاله توضیح داده شد ، مقاله را دقیقا طبق فایل راهنمای نویسندگان و یا article template فرمت بندی کرده و به ایمیل مجله ارسال کنید. گاهی پس از ارسال ایمیل، برای مقاله شما یک کد یا Manuscript Number در نظر گرفته می شود که شما قادر خواهید بود با استفاده از آن با سردبیر مجله مکاتبه کنید.

سفارش فرمت بندی

به خدمات فرمت بندی مقاله, پایان نامه و اسناد نیاز دارید؟

با توجه به نیاز مشتریان عزیز اعم از دانشجویان و اساتید و دانشگاهیان و شرکت ها و موسسات برای خدمات فرمت بندی، موسسه انتشاراتی اشراق با گزینش دقیق و چند مرحله‌ای تیم فنی خود، در صدد ارائه خدمات با حفظ نهایت تعهد در امانت‌داری و کیفیت است تا دغدغه‌ی مراجعین برای فرمت بندی مقاله, پایان نامه, اسناد اداری و ... را برطرف سازد.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:


سوالات متداول

پس از ثبت سفارش خود، محاسبه قیمت برای فایل ارسالی شما توسط کارشناس برای شما ارسال می شود.

برای تمامی مجلات و حتی برای کنفرانسها انجام می شود

4 الی 7 روزه انجام می شود.

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق