خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


آموزش تقویت رزومه دکتری

انتشار : 19 آذر 1397
مطالعه : 4 دقیقه

رزومه های تحصیلی خود را تقویت نمایید و به راحتی در مصاحبه دکتری موفق شوید

آموزش تقویت رزومه دکتری

راه موفقعیت در مصاحبه دکتری رزومه ای قوی و پربار است . رزومه های تحصیلی خود را تقویت نمایید و به راحتی در مصاحبه دکتری موفق شوید . راه های تقویت رزومه دکتری و قبولی در مصاحبه دکتری در دستان کارشناسان موسسه اشراق.

در مقالات قبلی در خصوص رزومه و انواع آن و اینکه چگونه رزومه باید بنویسیم بسیار به تفضیل سخن گفته شد . در این مقاله قصد بر آموزش و راهنمایی دانشجویان عزیز داریم تا بتوانیم از این پس آنان را با واژه عالی و بسیار افتخار آفرین دکتر خطاب نماییم .

تبریکات فراوان خدمت دکتر های عزیزی که توانستید پیروز میدان کنکور دکتری تخصصی باشید. در این مرحله وارد یک خان مهم می شوید که باید موفق و پیروز شوید تا با سربلندی بر مسند و کرسی تحصیل در مقطع دکتری رشته خودتان بشینید .

در این مرحله شما وارد یک ماراتون علمی می شوید که برای سبقت گرفتن از رقبای خود باید در کوتاه ترین زمان که تا مصاحبه دکتری دارید تمامی سوابق و پژوهش های علمی خود را گردآوری نمایید .

در روز مصاحبه دکتری از شما خواسته می شود تا تمامی مشخصات شخصی ،اطاعات تحصیلی و علمی ، تمامی دستاوردهای علمی و پژوهشی و نیز مهارتهای خود را در قالب رزومه مستند و مکتوب ساخته و ارائه نمایید .

بندهای رزومه دکتری :

 1. در بند اول باید مشخصات فردی خود را بصورت صحیح مانند موارد زیر بنویسید . البته قبل از مشخصات فردی باید یک قطعه عکس جدید در سایز عکس پرسنلی را اسکن نموده و در اولین قسمت رزومه قرار دهید .

مشخصات فردی :

محل

 قرارگرفتن

 عکس

 

نام و نام خانوادگی

نام پدر /   محل تولد  /  تاریخ تولد

کد ملی   /   شماره شناسنامه

آدرس پستی   /    شماره تماس    /     آدرس پست الکترونیکی

 

 1. در بند دوم باید تمامی مشخصات و سوابق تحصیلی خود را شامل مقطع تحصیلی ، رشته و معدل مقطع را با تاریخ ورود و اخذ آن اعلام نمایید.

مقطع کارشناسی ارشد :

مقطع تحصیلی / دانشگاه مربوطه / رشته / گرایش / تاریخ شروع و پایان / معدل / موضوع پایان نامه /  نمره پایان نامه

مقطع کارشناسی:

مقطع تحصیلی / دانشگاه مربوطه / رشته / گرایش / تاریخ شروع و پایان / معدل / موضوع پایان نامه ( در صورت ارائه) /  نمره پایان نامه

مقطع کاردانی:

مقطع تحصیلی / دانشگاه مربوطه / رشته / گرایش / تاریخ شروع و پایان  / معدل

مقطع دیپلم:

مقطع تحصیلی / رشته تحصیلی / تاریخ شروع و پایان / معدل

مدارک معتبر زبان انگلیسی

 1. سوابق حرفه ای

در این بخش تمامی سوابق خود در بخش اشتغال را با تاریخ آغاز و پایان و مدت زمان و سمت و حرفه ای که داشته اید را بیان نمایید .

این بخش در رزومه دکتری زیاد حائز اهمیت نیست .

 1. سوابق علمی و پژوهشی

سوابق علمی و پژوهشی خود را که شامل پایان نامه ، مقالات چاپ شده در مجلات و کنفرانسها و همچنین کتاب های چاپی است  در این بخش با توجه به ترتیب زیر بنویسید .

  • پایان نامه
  • مقالات علمی چاپ شده در مجلات معتبر داخلی و خارجی
  • مقالات چاپ شده در کنفرانس های داخلی و خارجی
  • کتاب های ترجمه شده / کتاب های چاپ شده
  • اختراع یا تحقیق

این بخش برای کسب امتیاز بالای مصاحبه اهمیت بسیار فوق العاده ای دارد.

 1. دوره های آموزشی و کارگاه ها

در صورتی که دوره ای مرتبط با رشته مورد نظر گذرانده اید و مدارک معتبر دال بر این ادعا را دارید در این قسمت بنویسید .

 1. مهارتها

مهارتها و استعدادهای خاص خود را که مرتبط با رشته مورد نظر است و همچنین می تواند منجر به جذب داوران شود را ارائه نمایید.

 1. معرف ها

در این بخش اگر از جانب استاد و شخصی دارای رتبه علمی و عضو هیئت علمی معرفی نامه و توصیه نامه ای دارید در این بخش با معرفی نام و مشخصات کامل معرف بیان نمایید .

راهکارهای تقویت رزومه دکتری

درخصوص تقویت رزومه دکتری باید این مهم را بدانیم که بندهای یک و دو بدلیل ثابت بودن قادر به تغییر و تقویت آنان نیسیتیم .

بند سوم هم که طبق آنچه بیان شد در رزومه دکتری زیاد حائز اهمیت نیست .

اما مهم ترین و اصلی ترین بخش رزومه دکتری که سوابق علمی و پژوهشی است و اهمیت فوق العاده ای دارد. بند چهارم رزومه دکتری را برای قبولی راحت تر و بهتر حتما باید تقویت نمایید .

تقویت این بخش در دستان کارشناسان موسسه اشراق می باشد .

توصیه می شود که هرچه سریع تر اقدام به پذیرش مقالات علمی خود نمایید تا بتوانید تا روز مصاحبه تمامی امتیازات این بخش را کسب نمایید . کارشناسان موسسه اشراق می توانند شما را در کسب 22 امتیاز مربوط به مقالات علمی که هر مقاله 2 امتیاز دارد همراهی نمایند. محققان ما می توانند با استخراج مقالات علمی از پایان نامه های شما و همچنین پذیرش و چاپ فوری آنان در مجلات معتبر داخلی و خارجی به کسب این امتیاز کمک کنند . علاوه بر این 4 امتیاز مربوط به چاپ مقالات در کنفرانس های داخلی و خارجی را نیز می توانید به راحتی بدست بیارید . و اما مهم ترین بخش مصاحبه و امتیاز عالی چاپ کتاب ، دانشجویان عزیز می توانید از طریق موسسه اشراق پایان نامه های علمی خود را به کتاب تبدیل کنید و آنها رو به چاپ برسانید و 4 امتیاز بخش چاپ کتاب را دریافت نمایید ، همچنین می توانید با ترجمه کتاب و چاپ آن نیز امتیاز چاپ کتاب را دریافت نمایید .لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق