خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام‌ در نوبت دوم کنکور سراسری‌ سال‌ 1403

انتشار 16 فروردین 1403

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام‌ و شرکت‌ در نوبت دوم آزمون‌ سراسری‌ سال 1403 است. پس از تمدید مهلت ثبت نام، داوطلبان تا ساعت 24 پنجشنبه 16 فروردین 1403 فرصت دارند در این آزمون ثبت نام کنند.

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام‌ در نوبت دوم کنکور سراسری‌ سال‌ 1403

به گزارش موسسه انتشاراتی اشراق به نقل از پایگاه خبری سوفیانیوز، آزمون سراسری سال 1403 برای پذیرش در رشته‌های با آزمون در دوره‌های‌ روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌نور، مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و غیردولتی و رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

نوبت اول آزمون سراسری سال 1403 در روزهای 6 و 7 اردیبهشت 1403 و نوبت دوم آزمون سراسری سال 1403 در روزهای 7 و 8 تیر 1403 برگزار می‌شوند.

ثبت نام نوبت اول آزمون سراسری سال 1403 در پاییز سال 1402 انجام شده است و ثبت نام نوبت دوم آزمون سراسری سال 1403 از 7 فروردین 1403 آغاز شد و پس از تمدید، این مهلت پنجشنبه 16 فروردین 1403 به پایان می‌پذیرد.

داوطلبان واجد شرایط می‌توانند در مهلت مقرر با ورود به سامانه https://my.sanjesh.org/login برای ثبت نام اقدام کنند.

دکتر علیرضا کریمیان مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیش از 710 هزار داوطلب در نوبت دوم آزمون سراسری سال 1403 خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 710 هزار داوطلب برای شرکت در نوبت دوم آزمون سراسری سال 1403 ثبت نام کرده‌اند و مهلت ثبت نام در این آزمون روز پنجشنبه 16 فروردین ماه پایان می یابد.

مشاور رییس سازمان سنجش آموزش کشور تأکید کرد: آن ‌دسته از متقاضیانی که قبلاً ثبت‌نام کرده‌اند نیز می‌توانند در صورت تمایل تا تاریخ فوق، نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند. داوطلبانی نیز که آذر ماه سال گذشته برای نوبت اول آزمون سراسری سال 1403 ثبت نام کرده‌اند چنانچه تمایل به شرکت در نوبت دوم دارند حتماً لازم است برای نوبت دوم آزمون سراسری ثبت نام کنند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: آزمون نوبت دوم برای داوطلبان در روزهای پنجشنبه و جمعه 7 و 8 تیر ماه 1403 برگزار خواهد شد و داوطلبان باید توجه کنند که نوبت اول آزمون سراسری سال 1403 روزهای پنجشنبه و جمعه 6 و 7 اردیبهشت ماه 1403 برگزار می‌شود.

تکالیف داوطلبان برای ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 1403 (نوبت دوم):‌

1- دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون سراسری سال 1403 (نوبت دوم):

داوطلبان لازم است برای اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، ضوابط مربوط به استفاده از سهمیه ایثارگران، مقررات وظیفه عمومی (برای برادران)، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیر ایرانی و سایر موارد مورد نیاز، دفترچه راهنمای ثبت‌نام در این آزمون را مطالعه کرده و در صورتی که شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای موردِ نظر را دارند، به عنوان داوطلب در این آزمون ثبت‌نام کنند.

دفترچه راهنمای ثبت‌نام هم‌زمان با شروع ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس قرار گرفته است.

2- آماده کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت‌نام:

داوطلب پس از مطالعه دفترچه راهنما، بایستی مدارک یا اطلاعات لازمِ مندرج در تقاضانامه ثبت‌نام، از جمله فایل عکس اسکن شده را بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه آماده کند. در صورت تمایل به ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی، لازم است با ورود به حساب کاربری خود نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی اقدام کند.

تذکر 1: همه متقاضیانی که سابقه تحصیلی کامل گروه آزمایشی مورد نظر خود را ندارند (اعم از دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلان شاخه‌های نظری، فنی و حرفه‌ای و کار و دانش در تمام نظام‌های آموزش و پرورش، طلاب حوزه‌های علمیه، متقاضیانی که نمره خود را قبل از خرداد سال 1384 اخذ کرده‌اند، فارغ‌التحصیلان مدارس بین‌الملل و دارندگان گواهینامه معادل دوره متوسطه و پیش‌دانشگاهی) باید نسبت به ایجاد سابقه تحصیلی برای دروس عمومی و اختصاصی از طریق شرکت در امتحانات نهایی (نظام 3-3-6) که توسط وزارت آموزش و پرورش در خرداد ماه هر سال برگزار می‌شود، اقدام کنند.

تذکر 2: داوطلبان لازم است در تکمیل اطلاعات حساب کاربری ثبت‌نام دقت کافی داشته باشند. بعد از اتمام مهلت ثبت‌نام و ویرایش به هیچ‌وجه امکان تغییر اطلاعات اعم از مشخصات فردی، اقامتی یا آزمونی میسر نیست. مسؤولیت ثبت اطلاعات در حساب کاربری کاملاً به عهده شخص داوطلب است.

هزینه ثبت‌نام در این آزمون مبلغ دو میلیون و 80 هزار ریال (208 هزار تومان) است که داوطلبان پس از تکمیل اطلاعات در سامانه باید نسبت به پرداخت آن بصورت الکترونیکی اقدام کنند.

تبصره 1- با توجه به اینکه مقرر شده در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق ارسال پیام کوتاه ارائه شود، مبلغ یک‌صد هزار ریال به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه دریافت می‌شود.

تبصره 2- هر داوطلب مطابق ضوابط آزمون می‌تواند در یکی از گروه‌های پنج گانه آزمایشی شامل گروه آزمایشی 1 (علوم ریاضی و فنی)، گروه آزمایشی 2 (علوم تجربی)، گروه آزمایشی 3 (علوم انسانی)، گروه آزمایشی 4 (هنر) و گروه آزمایشی 5 (زبان‌های خارجی) شرکت کند.

تبصره 3- چنانچه تمایل به ثبت‌نام در 2 گروه آزمایشی دارید، لازم است به ازای هر گروه آزمایشی مبلغ دو میلیون و 80 هزار ریال (208 هزار تومان) پرداخت کنند.

تبصره 4- اعلام علاقه‌مندی به رشته‌های دانشگاه‌های پیام نور و مؤسسات غیرانتفاعی در مرحله انتخاب‌رشته (دهۀ سوم مردادماه سال 1403) انجام خواهد شد.

تبصره 5- متقاضیان پذیرش در رشته‌های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی نیز می‌توانند با پرداخت مبلغ دو میلیون و 80 هزار ریال (208 هزار تومان) در آزمون سراسری 1403 (نوبت دوم)، مانند سایر داوطلبان، ثبت‌نام کرده و بدون شرکت در جلسه آزمون‌های مذکور، در نیمه دوم مرداد ماه 1403، نسبت به انتخاب این‌گونه رشته‌ها اقدام کنند.

سایر شرایط و ضوابط مهم:

داوطلبانی که متقاضی گزینش با نمرات اختصاصی آزمون سراسری سال 1402 هستند لازم است جهت انتخاب‌رشته و گزینش در این آزمون ثبت‌نام کنند. این دسته از داوطلبان نیازی به شرکت در جلسه آزمون و پاسخ‌گویی به سوالات آزمون را ندارند.

منظور از ثبت‌نام در 2 گروه آزمایشی بدین صورت است که داوطلب می‌تواند علاوه بر انتخاب یکی از گروه‌های آزمایشی (علوم ریاضی و فنی یا علوم تجربی یا علوم انسانی) به عنوان گروه آزمایشی اصلی، صرفاً در یکی از گروه‌های آزمایشی هنر و یا زبان‌های خارجی نیز متقاضی شود؛ به عبارت دیگر، نمی‌توان به طور هم‌زمان، در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی ثبت‌نام کرد.

به دلیل هم‌زمانی نوبت برگزاری آزمون گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی، داوطلبان منحصراً مجاز به ثبت‌نام در یکی از گروه‌های آزمایشی هنر و یا زبان‌های خارجی هستند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق