خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

اپلای در دانشگاه های معتبر بین المللی

انتشار 3 دی 1399
مطالعه 4 دقیقه

اپلای ( Apply ) و اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر بین المللی با رزومه قوی پژوهشی در کمتر از یک ماه .

اپلای در دانشگاه های معتبر بین المللی

برای اخذ پذیرش و دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه های معتبر خارجی داشتن رزومه علمی قوی موثر ترین روش است . داشتن مقالات علمی چاپ شده در مجلات معتبر بین المللی مانند مجلات ISI و Scopus ، کتاب های چاپ شده و از همه مهمتر کتاب های تخصصی ترجمه و چاپ شده عامل اصلی در پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور می باشد .

اپلای (Apply) یا درخواست پذیرش، به مجموعه اقداماتی گفته می شود که می تواند منجر به دریافت پذیرش تحصیلی (Admission) از دانشگاه های خارج از کشور شود. به طور عمومی حتی به مراحل بعد از ادمیشن یا دریافت پذیرش از دانشگاه، مثل دریافت فرم های مربوط به ویزا، تعیین وقت سفارت و اقدامات مربوط به درخواست ویزا و تهیه بلیط هواپیما نیز اپلای گفته می شود. به کسی که اپلای می کند، متقاضی دریافت پذیرش یا Applicant می گویند.

اول از همه شما باید یک فرم با عنوان Application Form که متن درخواست رسمی شما برای پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان هست را تکمیل نمایید و به دانشگاه مورد نظرتان ارسال بفرمایید . در این فرم باید اطلاعاتی از قبیل مشخصات شخصی ، سوابق درسی و تحصیلی ، سوابق پژوهشی و دستاوردهای علمی خودتان را ارائه نمایید .

تصویر
بخش سوابق پژوهشی را باید به دستان کارشناسان مجرب موسسه شاراق بسپارید تا در کوتاه ترین زمان صفر تا صد چاپ مقالات علمی ، چاپ کتاب و چاپ کتاب های ترجمه شده را به صورت کاملا حرفه ای برای شما داوطلبان عزیز انجام دهند .

این نکته را در خصوص اپلای کردن باید بدانید که اپلای کردن یک فرایند هزینه دار و زمان بر هست که فرد متقاضی باید از این روند اطلاع کافی داشته باشه تا بتواند اطلاعات کاملی از خودش را ارائه نماید تا مورد تائید دانشگاه مورد نظر قرار گیرد.

مراحل اپلای کردن:

 1. مرحله اول :

قبل از فکر کردن به اپلای و مسائل مربطو به آن ، باید زبان انگلیسی خودتان را تقویت نمایید . باید در آزمونهای آیلتس IELTS ، تافل TOEFL و جی آر ایی GRE شرکت کنید و حتما مدرک قبولی این آزمون ها را با نمره مورد تایید دانشگاه و کشور مد نظرتان داشته باشید . علاوه بر این باید زبان رسمی کشوری که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید نیز فرابگیرید .

تصویر

 1. مرحله دوم :

یه لیست از دانشگاه ها و رشته هایی که دوست دارید در آن ها ادامه تحصیل دهید را گردآوری نمایید .

تصویر
 1. مرحله سوم:

رزومه و سابقه تحصیلی و کاری خودتون رو بنویسید وتمام مدارکی که دارید رو ترجمه رسمی بکنید.

در این بخش بهتر است که یک رزومه علمی و تحصیلی قوی بنویسید . همان طور که می دانید قبلا در خصوص تقویت رزومه های تحصیلی و همچنین رزومه های مصاحبه دکتری صحبت کردیم که می توانید آنها را مطالعه نمایید . اینجا را کیلیک کنید .

در این بخش هرچقدر سوابق پژوهشی علمی شما بیشتر باشد شانس شما بیشتر است . محققان و کارشناسان موسسه اشراق در کنار شما هستند تا با استخراج مقاله علمی از پایان نامه ، ترجمه تخصصی مقالات ، پذیرش و چاپ فوری مقالات در مجلات معتبر خارجی از جمله مجلات isi که در اپلای دانشگاههای خارجی بسیار حائز اهمیت است ، تبدیل پایان نامه به کتاب ، ترجمه کتاب و چاپ آن در انتشارات خارجی ، بتوانید تمامی امتیازات لازم برای پذیرش و اپلای را بدست آورید .

تصویر

 1. مرحله چهارم :

نوشتن Statement of Purpose که به آن SOP و یا انگیزه نامه هم می گویند . باید در SOP از دلایل و اهداف خود برای تحصیل در خارج از کشور و اینکه چرا آن دانشگاه را انتخاب نموده اید بنویسید . البته بارها در موارد بسیاری در خصوص نحوه نگارش انگیزه نامه صحبت کرده ایم که می توانید آنها را مورد مطالعه قرار دهید .

 1. مرحله پنجم :

داشتن توصیه نامه یا Recommendation که متقاضی باید یک توصیه نامه داشته باشد . که به آن Letter of Recommendation نیز گفته می شود . این Letter of Recommendation یک برگه است که استادی که می شناسد باید دلایل خودش را درباره اینکه شما فردی موجه برای ادامه تحصیل در دانشگاه مقصد هستید را اعلام بدارد .

 1. مرحله ششم :

قدم بعدی ترجمه رسمی مدارک تحصیلی، که در صورت تایید در بسیاری از موارد به شما Fund یا کمک هزینه تحصیلی داده می شود.

 1. مرحله هفتم :

این قسمت تکمیل کردن اپلیکیشن آنلاین هست که باید در وب سایت دانشگاه مورد نظر ثبت نمایید . که این موارد هم بر اساس سیستم آموزشی هر کشور متفاوت هست و مدارکی مثل ترجمه مدارک تحصیلی و یا مدارک و نمره آزمون زبان را می خواهند .

تصویر
 1. مرحله هشتم :

این مرحله پیگیری کردن ارسال توصیه نامه از استادانی که شما را معرفی نموده اند در ایران می باشد و باید منتظر اعلام نتیجه Apply باشید .

در این بخش کسانی که موفق به دریافت Admission یا پذیرش تحصیلی شده اند باید مراحل زیر را طی نمایند:

 1. پذیرش Offer دانشگاه به این معنی است که ممکن است شما بخاطر داشتن چندین پذیرش بخواهید پیشنهاد پذیرش از یک دانشگاه را رد کنید یا بپذیرید.
 2. اقدامات مربوط به درخواست ویزا بر طبق کشور مقصد
 3. دریافت ویزای تحصیلی
 4. تهیه بلیط هواپیما و ورود به کشور مقصد
 5. برای گرفتن بلیط هواپیما و یا پرداخت هزینه های مرتبط به دانشگاه خود می تونید از ویزا کارت و یا مستر کارت استفاده نمایید.

تصویر

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار دانشگاهی و بورسیه دکتری به صفحات اجتماعیی موسسه اشراق مراجعه فرمایید .

تصویر

کانال تلگرام :

https://t.me/eshragh1

صفحه اینستا گرام :

https://instagram.com/eshragh_company?igshid=1wptltk7ov8kr

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق