خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

استخراج مقاله از پایان نامه

انتشار 1 آذر 1399
مطالعه 16 دقیقه

استخراج مقاله از پایان نامه. چگونه پایان نامه خود را به مقاله تبدیل کنیم. صفر تا صد استخراج مقاله از پایان نامه ارشد و رساله دکتری. روش های استخراج مقاله از پایان نامه به چه شکلی می باشد.آموزش استخراج مقاله از پایان نامه به صورت تخصصی.صفرتاصد استخراج مقاله از پایان نامه.

فهرست []
 1. استخراج مقاله چیست؟
 2. تفاوت میان پایان‌نامه و مقاله در چیست؟
 3. چرا باید از پایان‌نامه خود مقاله استخراج‌کنیم؟
  1. مزایای استخراج مقاله از پایان‌نامه
  2. شرایط مقالات استخراج‌شده از پایان‌نامه
  3. ساختار و اصول کلی نگارش مقاله
 4. مراحل استخراج مقاله از پایان‌نامه
  1. چگونه برای مقاله خود عنوان بنویسیم؟
  2. نوشتن اسامی و مشخصات نویسندگان
  3. چکیده مقاله
   1. نکات مهم در نگارش چکیده مقاله
   2. اجزای تشکیل دهنده چکیده مقاله
  4. نکات مهم برای نوشتن کلیدواژه‌های مقاله چیست؟
  5. مقدمه مقاله
   1. بخش‌های اصلی تشکیل دهنده مقدمه مقاله
  6. پیشینه تحقیق در استخراج مقاله چگونه نوشته می‌شود؟
   1. انواع روش‌های نوشتن پیشینه تحقیق در مقاله چیست؟
  7. روش تحقیق در استخراج مقاله
  8. چگونه بحث و نتیجه‌گیری منسجم برای مقاله استخراج‌کنیم؟
  9. منابع مقاله مستخرج از پایان‌نامه
 5. استخراج مقاله خود را به کجا می‌توانیم بسپاریم؟
  1. چرا موسسه اشراق را برای استخراج مقاله خود انتخاب کنیم؟
  2. مراحل استخراج مقاله از پایان‌نامه
  3. خدمات موسسه اشراق برای استخراج مقاله از پایان‌نامه
استخراج مقاله از پایان نامه

یکی از روش‌های داشتن رزومه قوی تحصیلی و یا کاری اعم از اخذ نمره پایان‌نامه، مصاحبه دکتری، ارتقا اساتید، اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارجی و همچنین موقعیت شغلی و اداری برخی افراد، چاپ مقاله مستخرج از پایان‌نامه هست. وقتی مقاله چاپ‌شده شما از مقالات مستخرج از پایان‌نامه‌تان باشد این به‌منزله قوی بودن پایان‌نامه شماست به همین خاطر می‌تواند رزومه قوی محسوب شود. قبل از تبدیل پایان‌نامه به مقاله، باید در نظر داشته باشید که فرم و ساختار مقاله با پایان‌نامه بسیار متفاوت هست و باید در ابتدا نکات مهم و قواعد مقاله‌نویسی را یاد بگیرید زیرا یک مقاله خوب و قوی علاوه بر محتوای محکم نیاز به ساختار صحیح نیز دارد. به همین خاطر با نوشتن مقاله از پایان‌نامه ارشد یا رساله دکتری درواقع میزان تسلط و علم و تخصصتان را در حیطه رشته تحصیلی خود نشان می‌دهید. حال اگر بتوانید این مقاله را در مجلات معتبر خارجی به چاپ برسانید قطعاً مقاله‌تان از ارزشی چند برابر بهره‌مند می‌شود و کار شما در سطح بین‌المللی مطرح خواهد شد.

استخراج مقاله چیست؟

استخراج به معنای بیرون کشیدن است و استخراج مقاله از پایان‌نامه دقیقاً دلالت بر بیرون کشیدن مطالب و داده‌های اصلی از بخش‌های مختلف پایان‌نامه هست.

با توجه به تعریف بالا در نظر داشته باشید استخراج مقاله از پایان‌نامه با نگارش مقاله کاملاً متفاوت است. در نگارش نویسنده این اختیار را دارد که مطالب جدید و خارج از موضوع پایان‌نامه را در مقاله درج نماید، اما در استخراج مقاله از رساله این امکان وجود ندارد.

قبل از توضیح درباره نحوه استخراج و آموزش آن، ابتدا به تفاوت‌های میان پایان‌نامه و مقاله بپردازیم.

استخراج مقاله

تفاوت میان پایان‌نامه و مقاله در چیست؟

برای این که بتوان از بخش های مختلف پایان نامه مطالب اساسی و مهم را در قالب مقاله جدا کرد، باید به تفاوت های میان رساله و مقاله آگاه بود.

تفاوت اول:

هر دانشگاه برای تائید پایان‌نامه‌های دانشجویان دستورالعمل‌های خاصی دارند که اگر پایان‌نامه بر اساس این دستورالعمل‌ها و چهارچوب فرمت بندی نشوند مورد تائید دانشگاه نخواهند بود. لازم به ذکر است این دستورالعمل از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت هست.

اما دستورالعمل استاندارد مقالات از سوی دانشگاه‌ها ارائه نمی‌شود بلکه این مجله است که چهارچوب و فرمت خاص مقاله را تعیین می‌کند و مانند دانشگاه‌ها، هر مجله فرمت استاندارد خود را دارد که تنها مقالات در این فرمت را پذیرش می‌کند.

تفاوت میان پایان‌نامه و مقاله

تفاوت میان پایان‌نامه و مقاله

تفاوت دوم:

اهداف پایان‌نامه و مقاله با توجه به مخاطبان آن‌ها کاملاً با یکدیگر تفاوت دارند. هدف از ارائه پایان‌نامه، اخذ مدرک تحصیلی و سنجش میزان سواد شما است؛ اما هدف از چاپ مقاله، پیشرفت و بهبود سطح سواد در رشته تخصصی و افزودن اعتبار به جامعه علمی است، هیچ مخاطب مقاله‌ای قصد سنجش سواد نویسنده را نخواهد داشت و از مقاله چاپ‌شده تنها دررسیدن به گام‌های مطالعاتی بعدی استفاده خواهد کرد.

تفاوت سوم:

پایان‌نامه ازنظر فصل‌بندی و حجم نیز تفاوت اساسی با مقاله دارد. هر پایان‌نامه شامل فصل‌های مختلف هست و به‌طور میانگین بسته به رشته و دانشگاه بین 80 الی 250 صفحه را شامل می‌شود.

بااین‌حال مقاله در حجم بسیار کم و به‌طور میانگین در حدود 12 الی 25 صفحه نوشته می‌شود.

تفاوت پایان نامه با مقاله

چرا باید از پایان‌نامه خود مقاله استخراج‌کنیم؟

استخراج مقاله از پایان‌نامه‌های ارشد و دکتری درواقع از اصلی‌ترین تجربه‌های پژوهشی دانشجو به‌حساب می‌آید. مطلع کردن جامعه علمی از دستاوردها و تحقیقات خود تنها با چاپ مقاله امکان پذیرش است. علاوه بر است چاپ مقاله مستخرج از پایان‌نامه دانشجو را برای ورود به دوره‌های تحصیلات تکمیلی بعدی و شغل موردنظر یاری می‌نماید. در ادامه به چند مزیت استخراج مقاله از پایان‌نامه می‌پردازیم:

مزایای استخراج مقاله از پایان‌نامه

 • اخذ 2 نمره چاپ مقاله در کارشناسی ارشد

 • کسب اجازه دفاع در مقطع دکتری

 • پذیرش راحت‌تر در مصاحبه دکتری

 • اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی جهان

 • شناخته شدن به‌عنوان متخصص و صاحب‌نظر

 • استخدام راحت‌تر در ادارات و سازمان‌های دولتی و خصوصی

 • ثبت تحقیقات انجام‌شده به نام خودتان و حفظ دائمی آن‌ها

مزایای استخراج مقاله از پایان‌نامه

شرایط مقالات استخراج‌شده از پایان‌نامه

مقاله استخراج‌شده باید دارای استانداردهای مجلات علمی باشد و بر اساس دستورالعمل درخواستی مجله انتخابی باشد. مقالات برخلاف پایان‌نامه به‌جای عناوینی مانند فصول دارای بخش‌های مختلف هستند که در ادامه به این بخش‌ها به‌صورت خلاصه اشاره می‌شود. همچنین مقالات دارای محدودیت ازنظر تعداد لغات می‌باشند و معمولاً یک بازه‌ای برای آن در نظر گرفته می‌شود که باید بر اساس آن نوشته شود. فرم و ساختار مقالات نیز با پایان‌نامه متفاوت است. تحقیق انجام‌شده که به‌صورت پایان‌نامه نوشته می‌شود در مقاله به‌طور مفصل شرح داده نمی‌شود و بخش‌هایی منتخب از کار پژوهشی در مقاله ارائه می‌شود.

ساختار و اصول کلی نگارش مقاله

ساختاری کلی تمامی مقالات معمولاً به شکل زیر هست؛ اما ممکن است استثنائاتی هم در برخی مجلات برای این نوع ساختار وجود داشته باشد که معمولاً جزئی هستند.

 • عنوان

 • اسامی نویسندگان

 • چکیده

 • کلیدواژه‌ها

 • مقدمه

 • پیشینه تحقیق

 • روش تحقیق

 • بحث و نتیجه‌گیری

 • منابع

ساختار و اصول کلی نگارش مقاله

مراحل استخراج مقاله از پایان‌نامه

با توجه به اینکه با ساختار مقاله استاندارد آشنا شدیم، در ادامه مراحل استخراج مقاله از پایان‌نامه را گام‌به‌گام توضیح می‌دهیم تا به‌راحتی بتوانید در این زمینه متخصص شوید.

چگونه برای مقاله خود عنوان بنویسیم؟

عنوان از مهم‌ترین بخش‌های یک مقاله به حساب می‌‌آید. عنوان مانند سرنخی است که خواننده را به هدف، موضوع اصلی و اهمیت مقاله سوق می‌دهد. هر چقدر عنوان جذاب‌تر و جدیدتر باشد، به همان میزان توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند. زمانی که مقاله خود را به داوری در یک مجله ارسال می‌کنید؛ اولین بخشی که داور با آن روبه رو می‌شود "عنوان مقاله" است، پس باید به اندازه‌ای جذاب باشد که داور را را ترعیب به خواندن مقاله نماید.اما فراموش نشود که عنوان باید مختصر و کوتاه و بدون ابهام باشد.

عنوان مقاله

اسامی و مشخصات نویسندگان

نوشتن اسامی و مشخصات نویسندگان

ترتیب نوشتن اسامی در مقاله معمولا بر اساس میزان مشارکت و همکاری در انجام تحقیق نوشته می‌شود، با این حال اگر برای اخذ نمره پایان‌نامه خود مقاله ارائه می‌دهید به یاد داشته باشید که ترتیب اسامی باید بر اساس فرمت دانشگاه‌تان باشد.

افلیشن یا وابستگی سازمانی برای هر یک از نویسندگان باید به ترتیب زیر طرح شود:

رتبه علمی (استادیار، دانشیار، استاد، دانشجوی دکترا، ارشد، کارشناسی)، رشته یا گروه، دانشکده، دانشگاه، شهر و کشور

چکیده مقاله

چکیده مقاله و کلیدواژه‌ها تنها بخش‌های یک مقاله هستند که در پایگاه‌های علمی و جستجوگرها قابل مشاهده می‌باشند. چکیده مناسب و تخصصی می‌تواند شانس دیده شدن مقاله را افزایش دهد و در نتیجه باعث افزایش استناد به مقاله شود.

به دلیل اینکه چکیده مقاله در پایگاه‌های علمی نمایه می‌شوند، نگارش آن باید با دقت و کاملا حرفه‌ای انجام شود. در ادامه نکات کاربردی و مهم در ارتباط با نحوه نگارش چکیده مقاله را شرح می‌دهیم.

چکیده مقاله

نکات مهم در نگارش چکیده مقاله

1- چکیده مقاله را بعد از اتمام نگارش مقاله‌تان انجام دهید. این کار باعث می‌شود تمام اطلاعات مهم در مقاله خود را به طور دقیق در چکیده بیان نمایید.

2- نوشتن چکیده به معنای کپی کردن مطالب داخل مقاله نیست، پس از انجام این کار اجتناب نمایید. همچنین از نوشتن نقل قول‌ها در چکیده پرهیز نمایید. بهترین راه نوشتن چکیده، نگارش آن با جملات خودتان می‌باشد.

3- چکیده باید خود تبیین‌گر باشد. یعنی برای درک بخشی از چکیده که دارای ابهام یا اطلاعات ناقص است نیازی به مراجعه خواننده به اصل مقاله وجود نداشته باشد.

4- در نگارش چکیده مقاله به دستورالعمل‌های مجلات توجه نمایید. به صورت کلی طول چکیده در مقالات نظری و مروری بین 75 تا 100 کلمه و در مقالات پژوهشی بین 120 تا 150 کلمه است. با این حال برخی از مجلات استفاده از 250 الی 300 کلمه را نیز در نگارش چکیده توصیه می‌کنند.

5- در چکیده مقاله نیازی به استفاده از منبع نیست حتی اگر جمله یا متنی را از مقاله یا کتاب یا هر رفرنس دیگری مورد استفاده قرار داده‌اید.

6- اگر در چکیده مقاله از اختصارها، نام‌ها یا واژه‌های تخصصی استفاده می‌کنید باید حتماً در داخل پرانتز آن‌ها را توضیح دهید. در مورد اختصارها می‌توان کلمات را در متن مقاله نوشت و اختصار را در مقابل آن و در داخل پرانتز آورد.

7- چکیده مقاله باید به صورت دقیق نوشته شود. یعنی نشانگر و انعکاس دهنده محتوای مقاله باشد. بنابراین اشاره به مطالبی خارج از مقاله یا اشاره نکردن به بخش‌های مهم مقاله در نگارش چکیده صحیح نیست.

8- چکیده مقاله باید به صورت یکپارچه و منسجم نوشته شود. باید در انتخاب فعل‌ها، معلوم یا مجهول بودن آن‌ها و زمان جمله‌ها دقت شود تا متنی یک‌دست به خواننده ارائه گردد.

9- چکیده مقاله باید خلاصه باشد و در عین حال تمامی اطلاعات مهم و مفید را منتقل نماید. بهتر است در انتخاب کلمات دقت شود و کلماتی که به احتمال بیشتری سرچ می‌شوند در متن چکیده استفاده شوند.

اجزای تشکیل دهنده چکیده مقاله

ساختار چکیده مقاله در تمامی مقالات پژوهشی مشابه است. چکیده می‌تواند به دو صورت ساختارمند یا بدون ساختار باشد. خلاصه بدون ساختار به صورت یک پاراگراف و پی در پی نوشته می‌شود. از سوی دیگر در چکیده دارای ساختار بخش‌های مختلف مانند مقدمه، روش کار، یافته‌ها و نتیجه‌گیری از یکدیگر جدا می‌شوند. چکیده به هر کدام از دو شکل بالا که نوشته شود در محتوای آن و اجزای تشکیل دهنده آن تغییری ایجاد نخواهد شد.

1- زمینه یا مقدمه: در یک الی دو جمله شواهدی در قالب نظرات متخصصان یا نتایج پژوهش‌های دیگر را بیان کنید که وجود مسئله را نشان دهد.

2- هدف: در یک جمله هدف انجام پژوهش را بیان کنید. در بیشتر مقالات هدف را در انتهای مقدمه اضافه می‌کنند و تیتر جداگانه‌ای به آن اختصاص نمی‌دهند.

3- مواد و روش‌ها: در یک الی دو جمله اطلاعات مربوط به جامعه، نمونه، ابزارها، آزمایش‌ها و سایر موارد را بیان کنید.

4- یافته‌ها: در یک الی دو جمله یافته‌های اصلی و مهم را در راستای هدف پژوهش بیان کنید. بنابراین ارائه یافته‌هایی که اهمیت کمتری دارند یا یافته‌های جانبی در این بخش ضرورت ندارد.

5- نتیجه‌گیری: در یک الی دو جمله نتیجه‌گیری مقاله را بنویسید. تا حد امکان از نوشتن مطالب مربوط به بحث خودداری نمایید و تنها نتیجه‌گیری اصلی مربوط به یافته‌ها که همسو با هدف باشد را بیان کنید.

کلمات کلیدی

نکات مهم برای نوشتن کلیدواژه‌های مقاله چیست؟

 1. کلیدواژه‌ها نشانگر محتوای مقاله هستند پس در انتخاب آن‌ها دقت نمایید.

 2. تعداد کلید واژه‌ها بسته به فرمت مجله معمولا بین 3 تا 5 کلمه می‌باشد. البته در برخی مجلات می‌تواند کمتر یا بیشتر باشد.

 3. کلید واژه‌ها باید از واژگان اصلی مقاله باشند.

 4. کلیدواژه می‌تواند شامل کلماتی باشد که در عنوان و چکیده نیامده است ولی در متن اصلی مقاله استفاده شده‌اند.

 5. کلید واژه‌ها را با علامت ؛ از هم جدا می‌کنند.

مقدمه مقاله

در مقدمه مقاله سعی بر این است که خواننده را از منطق نگارش مقاله آگاه نماییم. همچنین باید خواننده متوجه شود که مقاله حاضر چه تایثیری بر حوزه‌ی پژوهشی دارد. اگرچه برای بیشتر نویسندگان نوشتن مقدمه مقاله سخت‌ترین بخش مقاله به حساب می‌آید ولی اگر نحوه نگارش را بدانید کار چندان سختی نیست.

مقدمه مقاله در واقع مرور کلی بر مقاله است. مقدمه مقاله به بیان موضوع اصلی مقاله می‌پردازد، ابتدا یک ایده‌ی کلی درباره مقاله بیان می‌کند سپس بحث را به مشکل پژوهش و فرضیات محدود می‌کند. چگونگی حل مسئله د مقدمه مقاله شرح داده می‌شود و با سرنخ هایی که ایجاد می‌کند خواننده را مجاب می‌سازد کل مقاله را با نگاهی عمیق مطالعه نماید.

بخش‌های اصلی تشکیل دهنده مقدمه مقاله

 • پیش زمینه

 • اهمیت

 • محدودیت‌ها

 • فرضیه ها

مقدمه مقاله

پیشینه تحقیق در استخراج مقاله چگونه نوشته می‌شود؟

پیشینه تحقیق یا مرور ادبیات (Literature review) به بررسی پژوهش‌‌های انجام شده در حوزه مقاله حاضر می‌پردازد.

پیشینه تحقیق خلاصه‌ای از مهمترین مطالعاتی است که تاکنون در زمینه مقاله به ترتیب زمان ارائه شده است. این بخش باید دربرگیرنده نظریه‌ها و مدل‌های اصلی مرتبط با مسئله تحقیق مقاله باشد. همچنین، باید به ارتباط موضوع مقاله با آنچه تاکنون در این زمینه تحقیقاتی انجام شده، بپردازید.

انواع روش‌های نوشتن پیشینه تحقیق در مقاله چیست؟

روش‌های مختلفی برای نوشتن پیشینه تحقیق وجود دارد که در این بخش، مهم‌ترین انواع روش نوشتن پیشینه تحقیق در مقاله معرفی شده است.

بررسی استدلالی (Argumentative Review)

در این روش منابع علمی به شکل گزینشی بررسی می‌شوند تا یک استدلال، فرض یا مسئله‌ که در گذشته مطرح شده، تایید یا رد شود. هدف از بررسی استدلالی، جمع آوری مجموعه‌ای از مستندات علمی جهت مطرح کردن یک دیدگاه انتقادی است. در پژوهش‌های مرتبط با علوم اجتماعی می‌توان از این روش استفاده کرد. در این روش باید از جهت گیری پرهیز کنید.

بررسی یکپارچه (Integrative Review)

یک نوع پژوهش است که منابع را به صورت یکپارچه مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد تا چارچوبی جدید در ارتباط با حوزه‌ مورد بحث ایجاد شود. این روش، کاربرد زیادی در علوم اجتماعی دارد.

بررسی تاریخی (Historical Review)

در این روش، پژوهش‌های انجام شده در یک دوره‌ زمانی خاص بررسی می‌شود. نقطه‌ شروع معمولا زمانی است که یک موضوع، مفهوم، تئوری یا پدیده برای اولین بار در منابع علمی مطرح شده است. هدف از بررسی تاریخی پیگیری تحولات یک موضوع در منابع علمی است تا تحولات علمی شناسایی شود و مسیر پژوهش‌های آتی مشخص گردد.

بررسی روش‌ شناختی (Methodological Review)

در این روش به جای تمرکز بر یافته‌ها، به چگونگی دستیابی به یافته‌‌ها (روش تحلیل) تمرکز می‌کنند. بررسی روش‌‌های تحلیل، یک نوع چارچوب ادراکی در سطوح مختلف (شامل نظریه، تحقیقات میدانی، رویکردهای پژوهشی، روش‌های جمع آوری داده و تکنیک‌های تحلیلی) فراهم می‌کند. هدف از بررسی روش‌ شناختی، آگاهی از چگونگی استفاده پژوهشگران از منابع علمی در فعالیت‌‌هایی مانند نمونه ‌برداری، مصاحبه، جمع ‌آوری داده، ، تحلیل و دیگر موارد است.

بررسی نظام مند (Systematic Review)

در روش نظام مند، مطالعات مرتبط با موضوع تحقیق بررسی می‌شوند که مسئله‌ مورد بحث را به روشنی شرح می‌دهند. در این روش، برای شناسایی و ارزیابی منتقدانه پژوهش‌های انجام شده، همچنین جهت گزارش، جمع ‌آوری و تحلیل مطالعات انجام شده در بخش پیشینه، از روش‌های از پیش‌ تعریف شده و استاندارد استفاده می‌شود. معمولا این روش پیشینه تحقیق بر اساس یک پرسش تجربی از نوع علت و معلول انجام می‌شود، به عنوان مثال این نوع پرسش را مطرح می‌کند که مورد A تا چه میزان بر B تاثیر می‌گذارد؟

این روش بیشتر در بررسی مطالعات پژوهشی پیشین در زمینه پزشکی بالینی و دیگر حوزه‌های سلامت همگانی کاربرد دارد، اما در علوم اجتماعی نیز استفاده می‌شود.

بررسی نظری‌ (Theoretical Review)

هدف این شکل از پیشینه تحقیق، بررسی مجموعه مطالعات نظری انجام شده در رابطه با یک موضوع، مفهوم، نظریه و پدیده خاص است. در این روش، نظریه‌های موجود بررسی می‌شوند و روابط بین آن‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد. همچنین، مشخص می‌شود که تئوری‌های پیشین تا چه اندازه‌ مورد آزمایش قرار گرفته‌اند. بررسی نظری پیشینه تحقیق کمک می‌کند تا فرضیه‌های جدید مورد آزمایش قرار گیرد، چرا که کمبودهای موجود در زمینه نظریه‌های مرتبط را شناسایی می‌کند و یا نشان می‌‌دهد که نظریه‌های فعلی برای توضیح موضوعات پژوهشی جدید کافی نیستند.

روش تحقیق در استخراج مقاله

در این قسمت از مقاله به کارهایی که برای تحقیق و نگارش مقاله خود پرداخته‌اید اشاره میکنید که شامل موارد زیر می‌باشد:

 1. جامعه مورد مطالعه

 2. نمونه

 3. ابزار و شیوه جمع‌آوری اطلاعات

 4. روش‌های تجزیه و تحلیل داده‎ها

 5. ملاحظات اخلاقی

روش تحقیق در مقاله

چگونه بحث و نتیجه‌گیری منسجم برای مقاله استخراج‌کنیم؟

ساختار بحث همانند بخش نتایج براساس سوالات پژوهشی یا اهداف پژوهش است. پس به این قسمت از مقدمه مراجعه کنید و بحث مقاله را تکمیل کنید.

 • نتایج کلیدی هر سوال یا هر هدف را بنویسید.

 • نتایج را دقیق و روشن بدون اعداد و محاسبات آماری خلاصه کنید.

 • استنباط ها، تفسیرها و هر گونه تبیین های احتمالی خود را از نتایج بیان کنید یعنی نتایج بدست آمده، دلالت بر چه چیزی دارند.

 • بیان کنید آیا نتایج بدست آمده فرضیه های پژوهش شما را حمایت می کند یا خیر؟

 • ارتباط نتایج با مطالعات گذشته را بیان کنید. پس به بخش بررسی متون بروید و تمام پژوهش های مرتبط با این نتایج را بیابید.

 • بیان کنید آیا نتایج بدست آمده با پژوهش های قبلی در یک راستا بوده اند یا خیر، یا نتایج جدید هستند؛ به عبارتی نشان دادن تفاوتها ونشان دادن دانش نو

 • اگر نتایج در یک راستا نبودند و نتایج جدید بودند، می توانید دو تا سه دیدگاه و استدلال خود را درباره این نتایج بیان کنید.

 • بعد آن کاربردهای پژوهش خود را بیان کنید (Implications & Originality) یعنی آیا یافته های شما بینشی نو و کاربردی یا دانش نو و کاربردی یا راهکاری نو و کاربردی تولید کرده است (Contribution of Knowledge) و در کل توسعه را تغذیه می کند.

 • به عبارتی تاثیر احتمالی پژوهشتان را بیان کنید و تاکید کنید اگر نتایج این پژوهش بکار گرفته شود، چه تاثیری برجامعه هدف دارد.

 • محدودیت های پژوهش (Limitations)، عوامل بازدارنده و متغیرهای غیرقابل کنترلی که در طی فرایند پژوهش با آن مواجه بودید بیان کنید.

 • با توجه به نتایج پژوهشتان، پیشنهادهایی برای پژوهش بیشتر در آینده بیان کنید (Further Research).

منابع مقاله مستخرج از پایان‌نامه

در انتهای مقاله باید منابعی که در مقاله از آن‌ها استفاده شده نوشته شود.

معمولا هر مجله فرمت خاصی برای نحوه نگارش منابع درخواست می‌کند که نویسنده موظف هست منابع را در آن فرمت بنویسد برای اطلاع از نوع فرمت درخواستی مجلات باید به قسمت راهنمای نویسندگان در سایت رسمی مجله مراجعه نمایید.

منابع مقاله

استخراج مقاله خود را به کجا می‌توانیم بسپاریم؟

چنانچه خودتان زمان کافی برای استخراج مقاله از پایان‌نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری را ندارید و یا می‌خواهید کارتان را به مراکز متخصصی بسپارید که خیالتان از پذیرش و چاپ مقاله راحت باشد، بهتر این است افرادی که در این زمینه تخصص دارند راهنمایی گرفته و کار را به آن افراد بسپارید. در ابتدا باید موسسه‌ای را پیدا کنید که قابل‌اعتماد بوده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهترین مقاله را از پایان‌نامه‌تان استخراج خواهد کرد. موسسه اشراق با داشتن چندین سال تجربه و به گردهم آوری برترین محققین در تمامی رشته‌ها می‌تواند انتخابی خوبی برای شما باشد.

چرا موسسه اشراق را برای استخراج مقاله خود انتخاب کنیم؟

موسسه اشراق با هدف هموار کردن مسیر موفقیت دانشجویان و محققان بالغ بر 8 سال هست که در زمینه استخراج مقاله از پایان‌نامه و چاپ مقاله فعالیت دارد. باعث افتخار موسسه اشراق است که تا کنون توانسته رضایت بالغ بر 90 درصد از کابران را جلب نماید.

از چندین دلیلی که برتری موسسه اشراق به سایر موسسات را نشان می‌دهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گارانتی کیفی

 • زمان کوتاه استخراج ( 3 الی 4 روز)

 • حفظ محرمانگی و امانت داری پایان‌نامه

 • پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

مراحل استخراج مقاله از پایان‌نامه

برای شروع کار تنها نیاز است فایل پایان‌نامه‌تان را از طریق ثبت سفارش و یا ایمیل کارشناسان برای ما ارسال نمایید تا در اولین مرحله عناوین و تعداد مقالات قابل‌استخراج خدمتتان اعلام شود. سپس شما می‌توانید با در نظر گرفتن تمامی شرایط یک و یا هر تعداد مقاله‌ای که مدنظرتان است را انتخاب نموده و اقدامات لازم آن صورت گیرد. همچنین ما می‌توانیم علاوه بر استخراج مقاله از پایان‌نامه فارسی از پایان‌نامه‌های به زبان لاتین نیز مقاله و یا مقالاتی را استخراج نماییم. در نظر داشته باشید پایان‌نامه به هر زبانی نوشته شود در ابتدا مقاله استخراجی به همان زبان انجام‌شده و پس‌ازآن با تائید شما می‌توان آن را ترجمه نموده و به مجلات مختلف ارسال کرد.

به دلیل رفاه حال مشتریان و همچنین تسریع درروند کار همه خدمات به‌صورت آنلاین و از طریق سایت موسسه صورت می‌گیرد بنابراین دانشجویان، فرهیختگان و اساتید عزیز در هر شهری که باشند می‌توانند تمامی درخواست‌های خود را از طریق ثبت سفارش و یا ایمیل موسسه برای کارشناسان ما ارسال کرده و در کمترین زمان پاسخ ایمیلتان را دریافت خواهید کرد.

خدمات موسسه اشراق برای استخراج مقاله از پایان‌نامه

خدمات موسسه اشراق برای استخراج مقاله از پایان‌نامه

موسسه اشراق یکی از بزرگترین دپارتمان های فعال در سطح کشور در زمینه کارهای پژوهشی نظیر استخراج و چاپ مقاله از پایان‌نامه می‌باشد. موسسه اشراق با استخدام متخصصان و محققان باسابقه در تمامی رشته‌ها توانسته حرف اول را در خدمات پژوهشی بزند. مفتخر هستیم به عرض برسانیم خدمات استخراج مقاله نه تنها از پایان‌نامه‌های فارسی، بله از پایان‌نامه به زبانهای دیگر مانند عربی، انگلیسی، افغانی، روسی و ... نیز در موسسه اشراق انجام می‌پذیرد.

برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش می‌توانید با شماره‌ درج شده در بالای صفحه تماس بگیرید یا از طریق واتساپ و ایمیل پیام ارسال نمایید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

خیر. استخراج به این معنا می ‌باشد که تماما از محتوای پایان نامه استفاده می‌شود.

از پایان‌نامه فارسی ابتدا مقاله فارسی استخراج می‌شود، سپس به انگلیسی ترجمه می‌شود.

از آنجایی که بعضی مجلات محدودیت تعداد صفحه یا کلمه دارند، باید بر اساس مجله انتخابی تنظیم گردد. با این حال بهترین تعداد کلمات 4000 برای مقاله می‌باشد که توسط اغلب مجلات مورد تایید می‌باشد.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس اشراق
8 ماه پیش
با سلام و عرض ادب احتراما در خدمتتان هستیم برای استخراج مقاله ابتدا فایل پایان نامه با فایل مقاله ای که استخراج شده است را ارسال بفرمایید تا محقق بررسی کند امکان استخراج یک مقاله دیگر اگر وجود داشته باشد استخراج در بازه 5الی 7 روز کاری انجام می شود و سپس پارافریز صورت می گیرد باتشکر isi.eshragh@gmail.com
بازدیدکننده
مریم عراقی
8 ماه پیش
سلام من یک مقاله از پایان نامم استخراج و در ژورنال داخلی سابمیت کردم که پذیرفته شد. الان برای مقاله isi نیاز به استخراج مقاله q1 یا q2 دارم. با پارافایز
بازدیدکننده
کارشناس اشراق
9 ماه پیش
با سلام و عرض ادب احتراما در خدمتتان هستیم می توانیم استخراج مقاله را با عنوان پیشنهادی انجام داده و فرمت بندی و سابمیت مقاله را انجام دهیم.شما می توانید از طریق ایمیل موسسه isi.eshragh@gmail.comفایل پایان نامه را ارسال بفرمایید تا بعد از بررسی محقق استخراج مقاله را انجام دهیم باتشکر
بازدیدکننده
المیرا فاخری
9 ماه پیش
سلام،میخوام از پایان نامه ام که دربعد حقوقی و اقتصادیه فقط بعد حقوقی اش استخراج بشه و به صورت مقاله دراید
بازدیدکننده
کارشناس اشراق
1 سال پیش
سلام و ادب لطفا فایل پایان نامه تون رو ارسال فرمایید تا محقق بررسی نمایند و موضوع مقاله پیشنهاد نمایند هر کدام مورد تایید بود اقدامات لازم را انجام می دهیم .
بازدیدکننده
بهمن
1 سال پیش
سلام ووقت بخیر،خواستم درخصوص استخراج مقاله از رساله دکتر مشورت بگیرم.باتشکر
بازدیدکننده
کارشناس اشراق
1 سال پیش
سلام و ادب احتراما ضمن تشکر از ارسال دیدگاه، استدعا میشود جهت اخذ راهنمایی های لازم با کارشناس موسسه اشراق با شماره 09149724933 تماس حاصل نمایید.
بازدیدکننده
حسین رضا مقدم
1 سال پیش
با سلام لطفا در خصوص موضوع اخذ پذیرش مقاله راهنمایی فرمایید. با تشکر
بازدیدکننده
کارشناس اشراق
2 سال پیش
سلام و ادب به دلیل اینکه هزینه استخراج مقاله از پایان نامه بر اساس زبان پایان نامه و فرمت فایل متغیر است ، استدعا میشود با کارشناسان موسسه تماس بگیرید تا راهنمایی دقیق انجام گیرد. موسسه قبل از اقدام به استخراج، پایان نامه شما را بررسی می کند و عناوین قابل استخراج را به اطلاع شما میرساند و در صورتی که عناوین را تایید فرمودید اقدام به استخراج می کند. شماره تماس موسسه 09149724933
بازدیدکننده
لیلا
2 سال پیش
سلام هزینه استخراج مقاله از پایان نامه چقدره؟ پایان نامه باید چه شرایطی داشته باشه؟ حتما باید چیزجدیدی ارائه داده باشه؟
بازدیدکننده
کارشناس اشراق
2 سال پیش
سلام و ادب بابت اعتماد شما و همکاری با موسسه اشراق متشکریم. انشالله برای چاپ مقاله ارزشمندتان نیز در خدمت باشیم.
بازدیدکننده
سروشان
2 سال پیش
سلام ازتون بابت استخراج بسیار خوب، حرفه ای و تخصصی که زحمتش را کشیده بودید ازتون ممنونم. انشاالله در ادامه ی مسیر پس از تایید استادم مصدع خواهم شد. واقعا شما بهترین خدمات را ارائه دادید با تشکر


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق