خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

استخراج مقاله از پایان نامه در کوتاه ترین زمان

انتشار 1 دی 1397
مطالعه 9 دقیقه

اگر قصد استخراج مقاله از پایان نامه خود را دارید، موسسه اشراق در کوتاه ترین زمان ممکن و با مناسب ترین هزینه، مقاله شما را بصورت تایپ شده و ویرایش شده ( و در صورت تمایل بصورت ترجمه شده)، از طریق ایمیل به شما تحویل می دهد.

استخراج مقاله از پایان نامه در کوتاه ترین زمان

استخراج مقاله از پایان نامه یکی از اهداف اصلی تمامی دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد تا بتوانند نتایج یافته های خود را به دست سایر محققین در اقسی نقاط جهان برسانند. فرایند نگارش پایان نامه با استخرج مقاله از پایان نامه کمی متفاوت است. در نگارش پایان نامه حجم مطلب نگارشی بسیار بالاست اما چون به زبان فارسی نوشته می شود و تنها توسط استاد راهنما، داوران جلسه دفاع و احتمالا چند دانشجوی علاقمند به رشته شما، خوانده می شود، نیاز به حساسیت خیلی بالایی ندارد. اما چون مقاله پژوهشی بعد از چاپ در یک مجله خارجی توسط صدها محقق دیگر خوانده می شود، بر خلاف حجم بسیار کم ان در مقایسه با پایان نامه، بایستی حساسیت بیشتری در نگارش آن به خرج داد. از این رو قبل از اقدام به استخراج مقاله از پایان نامه لازم است تا با اصول نگارش مقاله آشنا شوید و سپس شروع بع نگارش مقاله از پایان نامه نمایید. 
همانطور که می دانید و در بسیاری از مقالات پژوهشی دیده اید، یک مقاله از بخش های زیر تشکیل شده است:

 1. عنوان
 2. اسامی نویسندگان
 3. افیلیشن یا آدرس سازمانی نویسندگان
 4. چکیده
 5. مقدمه
 6. روش کار
 7. نتایج
 8. بحث
 9. نتیجه گیری
 10. رفرنس ها

هر کدام از این بخش ها به جز اسامی نویسندگان و افیلیشن، عینا در پایان نامه نیز وجود دارد با این تفاوت که حجم آنها در پایان نامه بخصوص بخش مقدمه بسیار طولانی تر از مقاله نوشته می شوند. همچنین یک پایان نامه تنها توسط یک دانشجو انجام میگیرد و فردی که محصل نیست نمی تواند کار پایان نامه انجام دهد. اما مقاله پژوهشی توسط هر فردی که در آن حوزه تحصیل کرده و دارای اطلاعات کافی در آن حوزه می باشد، می تواند نوشته شود. از طرفی پایان نامه صرفا برای اتمام دوره تحصیلی و اخذ مدرک دانشگاهی انجام میگیرد و امتیاز پژوهشی خاصی برای آن در نظر گرفته نمی شود؛ زیرا یکی از الزامات تحصیلات تکمیلی و دکتری محسوب می شود. اما استخراج مقاله از پایان نامه دارای امتیازات پژوهشی خوبی برای دانشجو می باشد و می تواند در موفقیت او در مصاحبه دکتری نقش مهمی داشته باشد.  بنابراین با توجه به اهمیت استخراج مقاله از پایان نامه، لازم است تا دانشجویان حتما بعد از دفاع و اتمام کار پایان نامه، اقدام به استخراج مقاله از آن نمایند.

نحوه استخراج مقاله از پایان نامه 

 1. با توجه به شباهت ساختاری مقاله با پایان نامه، دانشجو تنها کاری که بایستی در استخراج مقاله از پایان نامه انجام دهد، خلاصه کردن فصول پایان نامه و جاگذاری هر مطلب در جای مناسب خود در مقاله می باشد. یعنی یک پایان نامه ای که در حدود 100 تا 150 صفحه می باشد بایستی حداکثر در 10 تا 15 صفحه خلاصه شود.
 2. اگر موضوع مقاله شما به گونه ای است که دارای چندین متغییر بوده و بیش از یک فرضیه در آن مطرح شده است، می توانید بیش از یک مقاله از پایان نامه خود استخراج نمایید. برای این کار در ابتدا بایستی عنواینی که برای هر مقاله می خواهید را انتخاب نمایید تا بر اساس آن عنوان، بخش هایی از پایان نامه که به آن عنوان مربوط می شود را جدا کرده و در آن مقاله قرار دهید. برای مثال به عنوان زیر توجه نمایید:

عنوان پایان نامه : تاثیر تغییرات آب و هوا بر میزان شیوع بیماری X در میان کودکان دختر و پسر زیر 10 سال در شهر Y 

عنوان مقاله اول : تاثیر تغییرات آب و هوا بر میزان شیوع بیماری X در میان کودکان دختر زیر 10 سال در شهر Y 

عنوان مقاله دوم : تاثیر تغییرات آب و هوا بر میزان شیوع بیماری X در میان کودکان پسر  زیر 10 سال در شهر Y 

همانطور که در مثال بالا مشاهده می کنید، از عنوان پایان نامه ذکر شده می توان دو مقاله استخراج کرد. اما نکته ای که بایستی در اینجا به آن اشاره کنیم این است که لزوما نیازی نیست که عنوان پایان نامه را برای مقاله انتخاب کنید. برای مثال در دو عنوان انتخاب شده برای دو مقاله، عناوین دقیقا از روی عنوان پایان نامه نوشته شده است و کاملا عین هم هستند و تنها تفاوت آنها در  کلمه دختر و پسر می باشد. با توجه به اینکه عنوان مقاله نقش بسیار مهمی در انتخاب آن توسط خواننده دارد، بنابراین بهتر است یک عنوان جذاب برای مقاله خود انتخاب نمایید تا باعث جلب توجه مخاطب شود و هم اینکه شانس پذیرفته شدن در مجلات معتبر ISI،  ISC،  اسکوپوس Scopus و یا پابمد pubmed و مدلاین medline را داشته باشد. مثلا می توانید عناوین بالا را بصورت زیر بنویسید:

عنوان مقاله اول : شیوع بیماری X در دختران زیر 10 سال شهر Y تحت تاثیر تغییرات آب و هوایی

عنوان مقاله دوم : تغییرات آب هوا در شهر Y می تواند باعث شیوع بیاری X در دختران زیر 10 سال شود.

 1. مورد دیگری که در انتخاب عنوان مقاله بایستی به آن توجه نمایید این است که عنوان مقاله استخراج شده از پایان نامه نباید مشابه با عناوین مقالات پیشین داشته باشد. برای فهمیدن این موضوع کافیست کلمات کلیدی مقاله خود را در گوگل اسکولار جستجو نمایید، در این صورت تمامی عناوینی که کلمات کلیدی شما در آن استفاده شده است را برای شما نمایش می دهد.
 2. بخش بعدی که در استخراج مقاله از پایان نامه اهمیت زیادی داشته و نقش بسیار زیادی در جذب خواننده برای خواندن مقاله شما دارد، چکیده مقاله است. چکیده یک توضیح کوتاه اما جامع و کامل از کل محتوای مقاله است که به خواننده کمک می کند تا یک درک کلی از محتوای مقاله داشته باشد و تصمیم بگیرد که به سراغ خواندن مقاله برود یا نه. مطمئنا اگر چکیده مقاله جذاب باشد، خواننده ناخودآگاه به سراغ خواندن بخش مقدمه و ادامه مقاله می رود. نوشتن چکیده و یا به اصطلاح ABSTRACT مقاله بایستی حرفه ای انجام شود تا هم برای داوران مجله جالب و جذاب باشد هم برای مخاطبان. حجم چکیده مقاله بین 100 تا 300 کلمه در نظر گرفته می شود و نبایستی بیشتر از این مقدار باشد.تصویر
 3. بخش مقدمه مقاله بعد از چکیده نوشته می شود و شامل یک توضیح کلی از موضوع کار پژوهشی، ارائه فرضیات و طرح مساله اصلی پژوهش می باشد که تمامی این ها در فصل اول و دوم پایان نامه نوشته شده است. سعی کنید در استخراج مقاله از پایان نامه ، مقدمه را کوتاه و مفید بنویسید تا خواندن مقاله شما برای خواننده کسالت اور نشود. به طور استاندارد حجم مقدمه مقاله بین 1 تا 1.5 صفحه می باشد. 
 4. بخش مهم تر مقاله که بیشترین توجه داوران مجله بر روی این قسمت ازر مقاله می باشد، بخش نتایج است. در استخراج مقاله از پایان نامه نوشتن تمامی نتایج الزامی می باشد. اما برای کاهش حجم نوشته های این بخش می توانید از نمودار و جداول استفاده نمایید که هم باعث جذاب شدن مقاله شما می شود و هم حجم مقاله را کاهش می دهد. در نوشتن نتایج مقاله دقت زیادی باید داشته باشید. کوچکترین اشتباه و ایراد در نوشتن نتایج  بعد از چاپ مقاله، قابل جبران نیست. چرا که مقاله بعد از چاپ بصورت آنلاین در سایت مجله قرار میگیرد و شاید روزانه صدها نفر آن را مطالعه نمایند. بنابراین وجود یک اشتباه کوچک در نتایج، کل کار پژوهشی شما را زیر سوال می برد.
   
 5. مورد آخر که در استخراج مقاله از پایان نامه بسیار اهمیت دارد، بخصوص برای داوران مجلات؛ رفرنس دهی مقاله است. رفرنس هایی که برای مقاله خود انتخاب می کنید سعی کنید از رفرنس های 5 سال اخیر باشد نه رفرنس های قبل از سال 2000. این موضشوع برای مجلات اهمیت زیادی دارد و در پذیرش مقاله نیز تاثیر گذار است. منابع استفاده شده در مقاله را حتما در گوگل اسکولار سرچ کرده و شکل صحیحی رفرنس دهی آن را بنویسید. با توجه به اینکه سبک های مختلف رفرنس نویسی وجود دارد، لازم است تا از سبک رفرنس نویسی مورد قبول مجله مطلع شوید تا رفرنس های مقاله خود را طبق آن انتخاب نمایید. مثلا اگر مجله از  شما بخواهد که با سبک APA رفرنس های مقاله را بنویسید، بایستی رفرنس خود را در گوگل اسکولار جستجو کرده و آن سبک از رفرنس را انتخاب نمایید و در مقاله خود درج کنید.
 6. و در آخر مهم ترین و سرنوشت سازترین بخش از استخراج مقاله از پایان نامه، انتخاب مجله ای مناسب برای چاپ آن مقاله است. اگر مجله ای که انتخاب می کنید متناسب با موضوع شما نباشد، پذیرفته نخواهد شد. از طرفی اگر مجله انتخابی در لیست مجلات معتبر دانشگاه های داخل کشور نباشد، هیچ ارزش و امتیازی برای شما نخواهد داشت و تمام زحمات چندین ماهه شما به هدر خواهد رفت. این را به خاطر داشته باشید که این مجله انتخابی شماست که سرنوشت مقاله شما را تعیین می کند. 

خدمات موسسه اشراق در استخراج مقاله از پایان نامه:

اگر فارغ التحصیل شده اید و یا در حال اتمام کا پایان نامه خود هستید و قصد دارید تا از پایان نامه خود مقاله استخراج نمایید اما اصول استخراج مقاله را نمی دانید، کارشناسان ما در موسسه اشراق شما را به هدفتان می رساند. کافیست فایل پایان نامه خود را برای ما ایمیل نمایید تا در کمتر از 72 ساعت مقاله استخراج شده شما را تحویل دهیم. موسسه اشراق با در نظر گرفتن تمامی جوانب کار، استخراج مقاله از پایان نامه شما را بصورت حرفه ای انجام داده و موارد زیر را در نظر میگیرد.

 • کاملا آن تایم بوده و در زمان مقرر فایل شما را تحویل می دهد.
 • در صورت وجود هر نوع ایرادی در متن مقاله، دوباره آن را برای شما ویرایش می کند.
 • در استخراج مقاله از پایان نامه از اصطلاحات تخصصی مربوط به هر رشته استفاده می شود و ترجمه مقاله توسط فرد متخصص در رشته شما انجام میگیرد.
 • مجلاتی که کارشناسان ما به شما معرفی می کنند تماما جز مجلات معتبر می باشند و در هیچ بلک لیستی قرار ندارند. از طرفی کاملا متناسب با موضوع مقاله شما هستند.
 • تمامی کارهای مربوط به ارسال مقاله به مجله، فرمت بندی مقاله، سابمیت و پیگیری داوری را انجام داده و نامه پذیرش را به شما ارسال می کند.

با توجه به اینکه امروزه بسیاری از موسسات مقالات دانشجویان را در مجلات فاقد اعتبار یا مجلات جعلی به چاپ می رسانند، موسسه اشراق تضمین می کند مجله ای که مقاله استخراج شده از پایان نامه در آن پذیرش خواهد شد جزو مجلات جعلی و فاقد اعتبار (بلک لیست) نباشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما از طریق راه های ارتباط در تماس باشید تا شما سروران گرانقدر را یاری رسانند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق