خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


آیا چاپ کتاب در مصاحبه دکتری امتیازی دارد ؟

انتشار : 8 آذر 1397
مطالعه : 4 دقیقه

دانشجویانی که در آزمون ورودی دوره دکتری پذیرش شده اند ، بدون شک به آن میزان توانایی و دانش رسیده اند که قادر به گذراندن یک مصاحبه علمی تخصصی باشند . در این جلسه مصاحبه قرار نیست که معجره کنید فقط آنچه که تا به آن روز در زمینه علمی خود چه در دوران تحصیل در دانشگاه و چه در خصوص سایر پژوهش ها بدست آورده اید را باید ارائه کنید .

آیا چاپ کتاب در مصاحبه دکتری امتیازی دارد ؟

دانشجویان مستعد و تلاشگر که در تدارکات شرکت در مصاحبه دکتری می باشند ، پیوسته سوالاتی در خصوص جلسه مصاحبه در ذهن دارند . سوالاتی از قبیل : مصاحبه دکتری چند امتیاز دارد ؟ چه چیزی را باید در جلسه ارائه نمایم ؟ رزومه مصاحبه دکتری را چگونه باید بنویسم ؟ در مصاحبه چه سوالاتی قرار است بپرسند ؟ چه مدارکی را باید با خود ببرم ؟ چگونه باید امتیاز کامل را کسب کنم ؟ چه مقالاتی امتیاز دارند؟ آیا چاپ کتاب امتیاز محسوب می شود ؟ و بسیاری سوالات دیگر

در خصوص پاسخ گویی به این سوالات باید مروری بر جلسه دکتری و محتوای آنچه که در آن جلسه رخ می دهد بپردازیم .

تصویر
 
 

دانشجویانی که در آزمون ورودی دوره دکتری پذیرش شده اند ، بدون شک به آن میزان توانایی و دانش رسیده اند که قادر به گذراندن یک مصاحبه علمی تخصصی باشند . در این جلسه مصاحبه قرار نیست که معجره کنید فقط آنچه که تا به آن روز در زمینه علمی خود چه در دوران تحصیل در دانشگاه و چه در خصوص سایر پژوهش ها بدست آورده اید را باید ارائه کنید .

پس نیازی به نگرانی و استرس و اضطراب نیست زیرا با راه کارها و راه حل هایی که ارائه خواهیم داد به راحتی می توانید از بخش با موفقعیت عبور نمایید .

توصیه می شود که در اولین قدم سعی به تقویت زبان انگلیسی خود نمایید و تا روز مصاحبه در یکی از آزمون های TOEFL، TOLIMO ،  IELTS، MSRT، MHLE ، UTEPT ، EPT شرکت نموده و نمره قبولی را اخذ نمایید .

تصویر
 
 

پس از آن باید سوابق آموزشی خود را از مدرک دوره کارشناسی تا کارشناسی ارشد را گرد آوری نمایید .

پس از آن وارد مرحله پژوهشی می شویم یعنی مواردی که در مصاحبه دکتری در زمینه سوابق پژوهشی مورد پرسش و امتیاز دهی قرار می گیرد .

این سوابق پژوهشی عبارتند از : مقالات علمی چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی ، مقالات علمی چاپ شده در مجلات isi - scopus -   Jcr و ... ، مقالات چاپ شده در مجلات علمی ترویجی ،مقالات علمی ارائه شده در کنفرانس های داخلی و خارجی ، تالیف کتاب ، ترجمه کتاب .

تصویر
 
 

تا اینجای کار گمان می شود که به پاسخ برخی از سوالاتتان رسیده اید و متوجه شده اید که چه مواردی را باید در جلسه مصاحبه ارائه دهید و چه مواردی امتیاز دارند ، البته در ادامه به نحوه امتیاز دهی و امتیاز هر یک از این بخش ها خواهیم پرداخت . با معرفی موارد امتیاز مصاحبه به این نتیجه رسیدیم که تالیف و چاپ کتاب می تواند برای مصاحبه دکتری امتیاز محسوب شود و در پاسخ این سوال که آیا چاپ کتاب در مصاحبه دکتری امتیازی دارد ؟ باید بگوییم که بله دارای امتیاز می باشد .

در مصاحبه دکتری باید امتیاز هریک از این بخش ها را بدست بیارید . ولی در صورتی که هیچ یک از این موارد را ندارید ، نگران نباشید ما به کمک شما آمده ایم تا تمامی این امتیازات را به طور کامل بتوانید کسب نمایید . متخصصین علمی در موسسه افق با ارائه خدماتی از جمله : استخراج مقاله علمی از پایان نامه ، ترجمه تخصصی مقالات علمی ، پذیرش و چاپ فوری مقالات علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی ، چاپ مقالات علمی در کنفرانس های داخلی و خارجی ، استخراج کتاب از پایان نامه ، ترجمه کتاب و چاپ کتاب می توانند دانشجویان عزیز را در کسب امتیاز های لازم به منظور قبولی از مصاحبه دکتری و ورود به آن دوره کمک کنند.

نحوه امتیاز دهی سوابق پژوهشی که پیش تر در مورد آن صحبت کردیم از قرار جدول زیر می باشد :

امتیاز دهی بخش سوابق پژوهشی دانشجو در مصاحبه دکتری

سوابق پژوهشی

امتیاز

مقالات علمی چاپ شده در مجلات معتبر داخلی و خارجی

 ( علمی پژوهشی ، Isi ، Jcr ، Scopus و ..)

22 امتیاز

( مقاله 7 امتیاز )

مقالات علمی چاپ شده در مجلات علمی ترویجی

6 امتیاز

 ( هر مقاله 2 امتیاز )

مقالات ارائه شده در کنفرانس های داخلی و خارجی

4 امتیاز

 ( کنفرانس های خارجی 2 امتیاز / کنفرانس های داخلی 1 امتیاز )

چاپ کتاب / ترجمه کتاب

4 امتیاز

کیفیت پایان نامه

4 امتیاز

 ( عالی 4 امتیاز / خیلی خوب 2 امتیاز )

مجموع امتیازات سوابق پژوهشی

40 امتیاز

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خدمات ما:

ترجمه فوق تخصصی در سایت شبکه مترجمین اشراق

پذیرش و چاپ مقاله در معتبریترین مجلات داخلی و خارجی

تبدیل پایان نامه به کتاب در تیراژ دلخواه شما

واریز و دریافت تمامی حوالجات دلاری و یورویی

 

راههای ارتباطی موسسه اشراق 

  041-33373424                                      09149724933                               [email protected]  

 لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
محمد غفاری خان
3 سال پیش
با سلام من یک کتاب تالیف کرده ام برای چاپ راهنمائی میخام


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق