خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


با آزمون آیلتس (IELTS) آشنا شوید.

انتشار : 3 اردیبهشت 1397
مطالعه : 2 دقیقه

آزمون آیلتس (IELTS) برای سنجش چهار مهارت اصلی Writing ،Listening،Reading و Speaking طراحی شده است و به صورت سیستماتیک و کاملاً هدفمند به سنجش و ارزیابی این مهارت‌ها می پردازد.

با آزمون آیلتس (IELTS) آشنا شوید.

آزمون آیلتس The International English Language Testing System محبوب‌ترین آزمون زبان انگلیسی در جهان به شمار میرود که معمولا برای طراحی سوالات آزمون آیتلس از یک تیم مجرب و متشکل از رشته های روانشناسی، جامعه شناسی، و کارشناسان زبان و تست زنی استفاده می شود و برای قسمت Listening از چندین نفر با لهجه های مختلف استفاده می کنند.

آزمون آیلتس چیست؟

آیلتس که در ابتدا با نام (ELTS) پا به عرصه گذاشت و برای اولین بار در سال ۱۹۸۰ توسط دانشگاه کمبریج و British Council طراحی و برگزار گردید. آزمون آیلتس آزمونی با شیوه ای نوین و خلاقانه بود برای همین در بین دیگر آزمون ها متمایز گشت و مورد توجه قرار گرفت. البته اگر چه در ابتدا تعداد شرکت کنندگان در آزمون آیلتس بسیار کم بود ولی با پیوستن به موسسه  (IDP) استرالیا این آزمون چهره‌ای بین‌المللی گرفت و نام (IELTS) با اضافه شدن کلمه (International) برای این آزمون انتخاب شد.
آزمون آیتلیس با در نظر گرفتن چهار ویژگی و سنجش آنها همه یاله با رشد 15درصدی همراه است. آزمون آیلتس در حال حاضر در بیش از ۱۴۰ کشور جهان و بالغ بر ۱۰۰۰ مرکز آزمون برگزار می‌شود.

ویژگی های آزمون آیلتس

امروزه مدرک آیلتس در سراسر دنیا بویژه دانشگاههای آمریکایی و ارگانهای دولتی و غیر دولتی مدرک آیلتس را به عنوان مرجع  سنجش دانش زبانی، معتبر دانسته و آن را جایگزین مدرک تافل کرده‌اند و فقط در چند مورد خاص از مدرک تافل استفاده می کند.
 از ویژگی های این آزمون که باعث موفقیت و پذیرش، آن توسط همه شد دقت و سنجیدگی در نحوه طراحی و چیدمان سؤالات آزمون می باشد. آزمون آیلتس نه تنها به سنجش دانش زبانی و  میزان سواد انگلیسی افراد می پردازد، بلکه با ساختاری منسجم و روشی کاملاً علمی سطح معلومات و IQ، دقت و سرعت عمل داوطلبین را نیز می سنجد.
نحوه امتیازدهی آزمون آیلتس، بصورت یک امتیاز برای هر سوال نمی باشد و به صورت حیطه ای در نظر می گیرد. نوع سؤالات به گونه ای طراحی شده است که ترکیبی از سؤالات گزینشی و نوشتاری باشد که با این روش احتمال شانسی جواب دادن به سوالات کاهش می یابد.

انواع آزمون های آیلتس

آزمون آیلتس در سه مدل آیلتس آکادمیک، آیلتس جنرال و آیلتس لایف اسکیلز برگزار می شود.

آیلتس آکادمیک: برای آن دسته از متقاضیانی است که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و بالاتر دارند.

آیلتس جنرال: برای آن دسته از متقاضیانی است که قصد مهاجرت به یکی از کشورهای انگلیسی زبان (استرالیا، کانادا، نیوزلند، بریتانیا) و یا تحصیل در مقاطع پایین‌تر از کارشناسی دارند.

آیلتس لایف اسکیلز: برای متقاضیان دریافت ویزای Family Member برای انگلستان می‌باشد.

  • پیش از ارائه آزمون لایف اسکیلز، ۷۶% از شرکت کنندگان متقاضی شرکت در آیلتس آکادمیک و ۲۴% دیگر نیز داوطلب آیلتس جنرال بودند.
  • هر مؤسسه شرایط پذیرش متفاوتی دارد. در بعضی موارد هم آیلتس آکادمیک و هم جنرال از متقاضی پذیرفته می‌شود. اگر مطمئن نیستید که در کدام نوع آزمون باید شرکت کنید، با مؤسسه مورد نظر تماس بگیرید و از شرایط مطلع شوید.
  • هر چهار مهارت زبان شنیداری، خواندن و درک مطلب، نوشتاری و گفتاری، در آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک سنجیده می‌شود مگر این که به خاطر ناتوانی جسمی از یکی از مهارت‌ها، معاف شوید.
  • مهارت‌های شنیداری و گفتاری در دو نوع آزمون جنرال و آکادمیک مشترک ولی بخش‌های خواندن (درک مطلب) و نوشتاری متفاوت است.

 توجه داشته باشید که برای دریافت ویزای انگلستان حتما باید مدرک آیلتس مورد تایید انگلستان یا همان UKVI را دریافت کنید. دقت کنید که UKVI یکی از انواع آزمون آیلتس نیست و نباید آنرا با آزمون آیلتس لایف اسکیلز اشتباه گرفت. آیلتس UKVI تنها به مرکز برگزارکننده آزمون ارتباط داشته به نحوی که این مراکز باید مورد تایید دولت انگلستان باشد. لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق