خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


بهترین کشورها برای تحصیل ایرانیان

انتشار : 5 آذر 1397
مطالعه : 6 دقیقه

با ثبت مقالت علمی در مجلات معتبر خارجی عازم ادامه تحصیل در خارج از کشور شوید. یک شخص فرهیخته که قصد ادامه تحصیل و یا اقامت در خارج از کشور را دارد باید امتیازهای لازم را بدست بیاورد . یکی از راه های کسب این امتیازات ثبت مقالات علمی در مجلات معتبر خارجی می باشد .

بهترین کشورها برای تحصیل ایرانیان

یک شخص فرهیخته که قصد ادامه تحصیل و یا اقامت در خارج از کشور را دارد باید امتیازهای لازم را بدست بیاورد . یکی از راه های کسب این امتیازات ثبت مقالات علمی در مجلات معتبر خارجی می باشد . بسیاری از اساتید برای بالابردن رتبه علمی خود و اخذ راحتر پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور دست به نگارش مقالات علمی می زنند که ثبت این مقالات امتیاز بزرگی برای این اشخاص دارد. پژوهشگران مستعد که نتایج علم و تلاش چندین ساله خود را در قالب مقاله درآورده اند نیازمند ثبت آنان در مجلات معتبر خارجی هستند که این امر به خودی خود امتیاز بزرگی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور می باشد ؛ موسسه اشراق چندین سال متوالی است که توانسه است با به چاپ رساندن مقالات پژوهشگران در مجلات معتبر خارجی رویای علاقه مندان به ادامه تحصیل در خارج از کشور را به حقیقت تبدیل کند .

تصویر

ایرانیان از دیرباز، کشورهای اروپایی را به عنوان مقصد مهم و اول برای ادامه تحصیل انتخاب می کردند و این موضوع به دوران قاجار باز می گردد. از آن زمان تا به امروز در این بازه زمانی بیش از ۹۰ سال بازهم ایرانی های زیادی مشتاق به تحصیل در قاره سبز هستند.

عوامل متعددی وجود دارد که برخی از کشورها را به مکانی مناسب برای تحصیل دانشجویان ایرانی در اروپا بویژه تحصیل در رشته پزشکی تبدیل می کند. عواملی از قبیل هزینه های تحصیل در اروپا، هزینه های زندگی در اروپا، سطح کیفیت آموزشی ، ویژگی های فرهنگی کشور مقصد، فاصله از ایران، سهولت اخذ ویزا، رتبه بندی دانشگاه، شرایط پذیرش دانشگاه ها و آزمون های ورودی، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ، زبان محلی و امکان فرصت های شغلی و مهاجرت و غیره ... برخی از ملاحظات جهت بهترين كشور برای تحصيل ايرانيان است. وقتی دانشگاه ها را انتخاب می کنید مطمئن شوید که مدارک تحصیلی آنها مورد تایید ایران است.

شرایط بهترين كشورها برای تحصيل ايرانيان

استرالیا

یکی از محبوب ترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی است. شرایط ویژه این کشور برای ایرانی ها عبارت است از مدارک تحصیلی قوی، کیفیت بالای زندگی، فرصت های شغلی و برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی. با این حال، آنچه باعث می شود استرالیا مقصدی ایده آل برای دانشجویان ایرانی باشد، فرصتی برای زندگی در جامعه چند فرهنگی و فرصتی برای درخواست اقامت دائم است.

تصویر

تحصیل ایرانیان در کانادا

از شرایط و عللی که می توان کانادا را انتخاب کرد می توان به فرصت های نوآورانه و فراوانی تحقیق و همچنین امکان مهاجرت به عنوان سرزمین فرصت ها ، احتمال زیاد بودن اقامت دائم و محل سکونت در کانادا پس از اتمام تحصیل، اشاره نمود. با این حال، برای تحصیل در کانادا مزایای دیگری از قبیل یک جامعه چند فرهنگی، کیفیت بالای زندگی، استانداردهای علمی و آموزش عالی با ارزش وجود دارد.

تصویر

مالزی

یکی از راحت ترین کشورها برای ایرانیان است . این کشور علاوه بر دلایلی همچون خط مشی های آسان ویزا ، وجود شاخه های زیادی از دانشگاه های برتر آمریکا، استرالیا و بریتانیا مانند دانشگاه ناتینگهام ارائه برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی ، جمعیت انگلیسی زبان، دلایل فرهنگی و مذهبی نیز برای جذب دانشجویان ایرانی دارد.

تصویر

شرایط تحصیل ایرانیان در آلمان

آلمان به عنوان کشوری با کیفیت بالای سیستم آموزشی شناخته شده است.

مزایای فراوانی برای دانشجویان ایرانی وجود دارد ، اما مزیت منحصر به فرد آن رایگان بودن در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی است. بسیاری از ایرانی ها در آلمان زندگی می کنند و شما می توانید با هم در ارتباط با جامعه ایرانی و در طول تحصیلات دوستان ایرانی داشته باشید. اما برای تحصیل در آلمان، باید زبان آلمانی را بخوانید زیرا اکثر برنامه های دوره کارشناسی به زبان آلمانی است.

تصویر

آموزش ایرانیان در نروژ

نروژ به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی رتبه بندی شده است و مقصدی عالی برای تحصیل ایرانیان است . تحصیل در نروژ رایگان است و دانشجویان ایرانی می توانند از هر دو آموزش عالی با کیفیت بالا و کیفیت زندگی بهره مند شوند. اکثر نروژی ها به صورت روان انگلیسی صحبت می کنند. برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی، اما دوره های کارشناسی نیاز به مهارت در زبان نروژی دارد.

تصویر

تحصیل و اقامت در ترکیه

سفر به ترکیه نیازی به ویزا برای ایرانیان ندارد، مطالعه و زندگی در ترکیه مقرون به صرفه است و سفر به ایران برای بازدید از خانواده بسیار راحت است. این عوامل ترکیه مقصد خوبی برای دانشجویان ایرانی است.

تصویر

این شرایط و کشورها به طور عمده کشورهای مورد عاقه ایرانیان برای اقامت و تحصیل می باشند .

و اما در مورد رشته پزشکی

از آنجایی که رشته پزشکی از جمله پر مخاطب ترین و رقابتی ترین رشته تحصیلی در ایران است، متقاضیان زیادی برای تحصیل در اروپا این رشته را انتخاب می نمایند. به طور معمول مخاطبان تحصیل پزشکی اروپا به دو دسته تقسیم می شوند:

گروه اول افرادی هستند که خود و خانواده هایشان از ابتدا هدف خود را به تحصیل در رشته پزشکی در کشورهای اروپایی پایه گذاری کرده اند.

گروه دوم اولویت اول آن ها تحصیل در کشور ایران است اما با توجه به ظرفیت محدود این رشته در ایران و متقاضیان بالای آن، قادر به اخذ پذیرش در دانشگاه های ایران نیستند و به عنوان اولویت دوم، تحصیل در اروپا را انتخاب می کنند.

بر اساس آمار معاونت آموزشی وزارت بهداشت ایران از سال 1390 تا کنون اولین مقصد دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در رشته های علوم پزشکی در کل جهان کشور فیلیپین می باشد. بعد از آن کشور هند قرار دارد. در بین کشورهای اروپایی نیز اولین مقصد کشور مجارستان است. براساس آمارهای موجود حدود 900 دانشجوی رشته های علوم پزشکی در مجارستان مشغول به تحصیل هستند. این آمار اولویت تحصیل در مجارستان را به عنوان یکی از کشورهای کلیدی در رشته پزشکی نمایان می کند. در این بین کشور ترکیه جایگاه دوم در تعداد دانشجویان علوم پزشکی را در اختیار دارد. کشورهای ایتالیا، آلمان، بلاروس، انگلستان، اوکراین، آذربایجان و قبرس از دیگر کشورهای اروپایی مقصد ایرانیان جهت تحصیل در رشته های علوم پزشکی می باشند.

راههای ارتباطی موسسه اشراق

041-33373424 09149724933 isiisc2011@gmail.comلطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق