خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


بهترین کشور برای تحصیل رایگان

انتشار : 20 آبان 1397
مطالعه : 5 دقیقه

تحصیل در خارج از کشور آن هم بطور رایگان زیاد هم دور از ذهن و رویایی دست نیافتنی نیست. بلکه فقط نیاز به تصمیم قطعی و اراده شما دارد . موسسه اشراق هم در کنار شما و پا به پای شما می آید تا قدمهای اولیه را به راحتی بردارید .

بهترین کشور برای تحصیل رایگان

تحصیل رایگان در کشوری خارجی نه تنها موضوع مورد بحث و رویای دست یافتنی دانشجویان در ایران بوده بلکه در بسیاری از کشور های دیگر نیز مورد استقبال قرار گرفته است. حتی در آمریکا نیز به دلیل شهریه بالای دانشگاه ها، بسیاری از افراد به دنبال کشوری برای تحصیل هستند که در آن بتوانند ضمن آموزش رایگان، از فرصت آینده سازی خوبی نیز بهره مند باشند.

در حال حاضر و با شرایط کنونی ، تحصیل رایگان در دنیا تقریبا کمیاب و نادر است و تنها کشورهایی که تا سال ۲۰۱۴ می توانستیم از آنها با عنوان کشورهای با تحصیلات رایگان نام ببریم کشورهای اتریش ، آلمان ، فرانسه ، نروژ و فنلاند بودند. با وجود برخی از تغییرات مالی در سرتاسر دنیا و وجود برخی تحریم ها برای کشور ایران ؛ امکان تحصیل رایگان در اروپا همواره برای متقاضیان واجد شرایط تحصیل رایگان در کشورهای اتریش ، آلمان موجود می باشد.

منظور از تحصیل رایگان در اروپا در سالهای اخیر منظور هزینه ای تقریبا برابر با صفر یورو بود اما امروزه ، با تصویب قوانین جدید و پولی شدن اکثر دانشگاههای کشورهایی که جزء نظام آموزشی و تحصیل رایگان در اروپا بودند همانند کشور سوئد ، تحصیل در کشورهای اتریش ، آلمان ، فرانسه ، نروژ و فنلاند نیز شامل هزینه گردید.

افرادی که دانشجو یا فارغ التحصیل از دانشگاههای علمی کاربردی و یا پیام نور هستند ، با اینکه در اتریش و آلمان شانسی نخواهند داشت ، اما می توانند برای کشور ایتالیا اقدام نمایند ، ایتالیا دارای نظام آموزشی تحصیل رایگان در اروپا نیست، اما می توان آن را به دلیل بورسیه های خاصی که در اختیار دانشجویان قرار می دهد در سیستم آموزشی رایگان قرار داد. دانشگاه های ایتالیا به بیش از نود درصد دانشجویان بورسیه تحصیلی استانی می دهند، که دریافت این بورس نیازمند ارائه مدارکی دال بر اثبات مورد مکفی نبودن حقوق ماهیانه در ایران است ، با دریافت این نوع از بورسیه ها هم هزینه تحصیل رایگان می گردد و هم اینکه بطور مثال در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس پنج هزار یورو در سال و در مقطع دکترا سیزده هزار و چهارصد یورو در سال کمک هزینه زندگی داده خواهند شد ، آن هم البته شرایط خاصی را میطلبد.

با اینکه تحصیلات در کشورهای اتریش ، آلمان ، فرانسه ، نروژ و فنلاند پولی گشته و دیگر رایگان نمی باشد باز هم این مبلغ در مقایسه با هزینه برخی از کشورهای دیگر همچون سوئد رایگان محسوب می گردد ، زیرا سوئد پس از پولی شدن دانشگاههایش تقریبا هزینه تحصیل در آنها بطور متوسط سالانه از دوازه هزار یورو به بالا می باشد ، حال آنکه در اتریش دانشجویان دانشگاه های دولتی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس تقریبا زیر هزار یورو در سال بابت تحصیل می پردازند.

در مقطع دکترا نیز دانشجویان دکترا مبلغی زیر دو هزار یورو در سال بابت تحصیل می پردازند . به همین جهت این سیستم آموزشی همچنان در دنیا بعنوان نظام آموزشی و تحصیل رایگان در اروپاشناخته می شود ، زیرا ارزانتر از این دانشگاهها در سطح دنیا دیگر پیدا نمی گردد . البته در طی این روند هزینه دار شدن دانشگاههای رایگان دنیا ، دانشگاههای فرانسه و فنلاند و نروژ نیز از حالت رایگان کاملآ خارج شدند . و فقط کشورهای اتریش و آلمان باقی ماندند که البته با شرایط سخت کنونی آلمان جهت اخذ ویزای تحصیلی ، می توان گفت در حال حاضر بهترین کشور برای تحصیلات رایگان در اروپا با شرایط راحت و تقریبآ قطعی ویزا ، کشور اتریش می باشد .

با توجه به آنچه که گفته شد تنها کشوری را که می توان به عنوان کشور دارای تحصیلات رایگان دانست کشور اتریش می باشد .که دانشگاههای آن از اعتبار جهانی بسیار بالایی برخوردار هستند ، و همچنین در سال ۲۰۱۵ بهترین کشور دنیا از همه نظر شناخته شده و این رتبه تا سال پیش به کشور سوئیس تعلق داشت ، اما اکنون اتریش برترین کشور دنیاست و البته با یک چهارم هزینه های زندگی ، هزینه های زندگی در اتریش  ، کمترین هزینه های زندگی در دنیا محسوب می گردد .

یعنی دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را بصورت رایگان دارند با انتخاب اتریش می توانند در بهترین نقطه دنیا با تمام امکانات رفاهی و خدمات اجتماعی که در دنیا بهترین است ، هم رایگان تحصیل کنند و هم هزینه های زندگی بسیار پایینی بپردازند . و مهم ترین گزینه این است که اجازۀ کار کردن نیز خواهند داشت و پس از فارغ التحصیلی مانند کشورهای دیگر مجبور به بازگشت به کشور خود نخواهند بود .

البته شرایط خاصی نیز بر فرآیند اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای رایگان اتریش وجود دارد ،آن هم اینکه فقط دانشگاههای سراسری مورد قبول می باشند ، به تازگی تقریبآ شصت درصد پرونده های دانشگاه آزاد را نیز با توجه به شرایط خوب بودن شعبه دانشگاه و معدل دانشجو و نمرات دروس اختصاصی وی قبول می نمایند و در موارد بسیار قلیلی نیز دیده شده که دانشجویان یا فارغ التحصیلان دانشگاههای غیرانتفاعی را نیز قبول نموده اند ، اما متاسفانه افرادی که دانشجو یا فارغ التحصیل از دانشگاههای علمی کاربردی و یا پیام نور هستند شانسی برای قبولی و تحصیل رایگان در اروپا نخواهند داشت . که طبق آنچه گفته شد می توانند از شرایط تحصیلی و بورسیه ای دانشگاه های کشور ایتالیا استفاده کنند هرچند تحصیل در ایتالیا بصورت رایگان نمی باشد .

دریافتیم که تحصیل در خارج از کشور آن هم بطور رایگان زیاد هم دور از ذهن و رویایی دست نیافتنی نیست. بلکه فقط نیاز به تصمیم قطعی و اراده شما دارد . موسسه اشراق هم در کنار شما و پا به پای شما می آید تا قدمهای اولیه را به راحتی بردارید . موسسه اشراق با ارائه خدماتی در زمینه استخراج مقاله از پایان نامه ، فرمت بندی و ترجمه تخصصی آن ، پذیرش و چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر خارجی ، چاپ کتاب و ... شما را در زمینه ثبت و افزایش رتبه علمی تان همراهی می نماید .   

برای ثبت سفارش میتوانید با شماره های 09149724933 و یا 04133373424 با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید و از مشاوره آنها بهره مند شوید و یا درخواست خود را از طریق ایمیل  isiisc2011@gmail.com  ارسال نمایید تا مشاور های مورد نیاز برای شما ارائه شود.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق