خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


چاپ فوری مقاله SCOPUS

انتشار : 26 اردیبهشت 1397
مطالعه : 3 دقیقه

چاپ فوری مقالات علمی پژوهشگران و محققین ارجمند در مجلات معتبر SCOPUS در کمترین زمان در موسسه اشراق صورت می پذیرد.

چاپ فوری مقاله SCOPUS

وزارت علوم سه دسته از ژورنال ها را به عنوان نشریات معتبر معرفی کرده است؛ این سه دسته عبارتند از نشریات داخلی علمی و پژوهشی، نشریات معتبر ISI که همان JCR و یا WOS و iSI listed هستند. دسته سوم، ژورنال های Scopus هستند. این ژورنال ها از این نظر برای وزرات علوم مهم هستند که رتبه علمی کشور و یا رشد آن بر اساس گزارشات مربوط به Scopus سنجیده می شوند.

مجلات scopus

مجلات نمایه شده در اسکوپوس (scopus) مجلاتی هستند که تقریبا تمامی حیطه های علوم زیستی، علوم مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، علوم پزشکی، فیزیک و شیمی را در بر می گیرد و در مقایسه با پایگاه Web of science مربوط به موسسه ISI Thomson حدود 20 درصد پوشش بیشتری از ژورنال ها را داشته است. پایگاه Scopus یکی از محیط های جستجو برای مقالات و ژورنال های در حوزه های مختلف است که توسط پایگاه علمی الزویر (Elsevier) تهیه شده است. این پایگاه مجلات را به 4 دسته Q1، Q2، Q3،Q4 تقسیم بندی کرده و علامت Q نشان دهنده کیفیت ژورنال به شمار می رود. همچنین برای هر مولف یک کد شناسایی یا پروفایل نیز ارائه می کند که کد جهانی آن مولف به شمار می رود. در حال حاضر پایگاه اطلاعاتی اسکوپوس Scopus بیش از 25 میلیون مقاله و سند را در خود جای داده است.

بطور کلی مجلات اسکوپوس Scopus برای دانشجویان و محققان تمامی رشته ها مناسب است که تمایل به اکسپت و چاپ مقالات خود در نشریات Scopus با توجه به بازه زمانی کوتاه و همچنین هزینه کمتری نسبت به مجلات سایر پایگاه ها داشته باشند. دانشجویانی که تمایل به گرفتن Apply اپلای از دانشگاه های معتبر خارج از کشور و یا شرکت در مصاحبه دکتری را دارند، چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس Scopus گزینه مناسبی می باشد. دانشجویانی که تمایل به دفاع از پایان نامه خود را دارند، با پذیرش و چاپ مقاله در ژورنال های اسکوپوس Scopus می توانند 1 الی 1.5 نمره از پایان نامه را براحتی اخذ نمایند.

مجلات و ژورنال های نمایه شده در اسکوپوسScopus براساس امتیاز Q يا Quartile Scores (نمرات چارکی) رتبه بندی می شود. پایگاه اسکوپوس Scopus شامل مجموعه مقالات، کتاب ها و خلاصه کنفرانس هاي علمي است که در رشته هاي مختلف علوم مهندسی، علوم پزشکی، تکنولوژي، پزشکي، علوم اجتماعي، علوم انساني و هنر به نمايه سازي و index می پردازد. مجلات Scopus ، ژورنال های نمایه اسکوپوس از طرف وزارت علوم و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از پایگاه ها و نمایه های معتبر به منظور پذیرش و چاپ مقالات دانشجویان کارشناسی ارشد برای نمره مقاله از پایان نامه (چاپ مقاله Scopus)، دانشجویان دکتری برای دفاع از رساله دکتری (پذیرش و چاپ مقاله در مجلات Scopus)، اساتید برای ارتقای هیات علمی (پذیرش مقاله Scopus، چاپ مقاله Scopus) معرفی شده است.

مزیت های چاپ مقاله SCOPUS

 • مجلات SCOPUS در واقع برای دانشجویان و محققینی که قصد دارند در زمان کوتاه تر و با هزینه نسبتا کمتری، مقالات و یافته های علمی خود را درمجلات معتبر به چاپ برسانند مناسب می باشد.
 • همچنین دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند و تمایل به گرفتن اپلای ار دانشگاه های معتبر خارجی دارند، چاپ مقاله در مجلات SCOPUS برای آنها بسیار مناسب است.
 • با توجه به اینکه یکی از معیارهای اصلی سنجش دانشجویان در مصاحبه دکتری، داشتن مقالات علمی پژوهشی در مجلات معتبر می باشد، توصیه ما به شما این است که مقالات خود را در مجلات SCOPUS  به چاپ برسانید. زیرا در زمان کمتر و با صرف هزینه کمتر می توانید مقالات خود را به چاپ برسانید.
 • دانشجویانی که در مرحله دفاع از پایان نامه خود هستند، با پذیرش و چاپ مقالات خود در مجلات و ژورنال های SCOPUS می توانند 1-1.5 نمره باقی مانده پایان نامه خود را دریافت کنند.

مراحل ارسال مقاله به مجلات scopus

 1. مطالعه دقیق پايان نامه ارشد و دکتري يا طرح پژوهشي
 2. استخراج مقاله از پايان نامه ارشد و دکتري يا طرح پژوهشي
 3. ترجمه تخصصی و ویرایش مجدد مقالات
 4. درج اسامی یا افلیشن نویسندگان متناسب با دستورالعمل دانشگاه ها
 5. ارسال درخواست خود به ادرس ایمیل  isiisc2011@gmail.com 
 6. ارسال عنوان مقاله  ورشته تحصیلی خودبه موسسه جهت معرفی مجلات در اسکوپ مقاله تان
 7. بررسی مقاله و پیشنهاد مجلات q1 تا q4 مرتبط با مقاله
 8. انتخاب یکی از مجلات پیشنهادی توسط سفارش دهنده
 9. فرمت بندی در ساختار وچارچوب مجله درخواستی
 10. سابمیت یا ارسال مقاله به مجله
 11. داوری مقاله
 12. دریافت نامه پذیرش
 13. چاپ مقاله


لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق