خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

چاپ مقاله به‌صورت رایگان در مجلات معتبر علمی

انتشار 6 شهریور 1401
مطالعه 10 دقیقه

بسیاری از پژوهشگران به دلایل مختلفی که دارند خواهان ارسال مقاله به مجلاتی هستند که پذیرش و چاپ مقاله در آن‌ها به‌صورت رایگان انجام شود. این نوع مجلات شرایطی دارند که باید قبل از ارسال مقاله خود با آن‌ها آشنا شوید. در این بخش از اشراق می‌خواهیم در مورد مجلات رایگان صحبت کنیم با ما همراه باشید.

چاپ مقاله به‌صورت رایگان در مجلات معتبر علمی

آیا امکان چاپ مقاله به صورت رایگان در مجلات معتبر وجود دارد؟

قبل از اینکه به این پرسش پاسخ دهیم اجازه دهید تا تفاوت مجلات رایگان و غیر رایگان را با هم بررسی کنیم:

اوپن اکسس

مجلات اوپن اکسس

مجلات اوپن اکسس مجلاتی هستند که وقتی شما مقاله خود را به این نوع مجلات ارسال می‌کنید در صورت پذیرش و چاپ مقاله، پژوهشگر باید هزینه چاپ مقاله را بپردازد. مجلات اوپن اکسس معمولاً به‌صورت آنلاین در سایت مجله موردنظر قابل دسترس می‌شوند و مخاطبان آن دسترسی آزاد به مقالات دارند و می‌توانند بدون پرداخت هزینه مقاله را دانلود کنند درواقع این اجازه‌ای است که مولف مقاله صادر کرده است به عبارتی او هزینه‌های چاپ و انتشار مقاله را می‌دهد تا خوانندگان بتوانند به صورت آزادانه به محتوای مقاله وی دسترسی پیدا کنند. دلیل انتخاب بسیاری از دانشجویان برای چاپ مقاله خود در ژورنال اوپن اکسس این است که این نوع مجلات معمولاً داوری‌های خیلی سخت گیرانه ای نسبت به مجلات رایگان ندارند و همچنین مدت زمان داوری‌شان نیز کمتر است. از جمله مجلات اوپن اکسس می‌توان به مجلات ISI بدون ایمپکت فاکتور اشاره کرد.

CLOSE ACCESS

مجلات کلوز اکسس

مجلات کلوز اکسس مجلاتی هستند که به صورت رایگان اقدام به چاپ مقاله می‌کنند. روند کاری این مجلات به این صورت است که در صورت پذیرش و چاپ مقاله، هزینه‌ای جهت چاپ از مولف دریافت نمی‌شود و مخاطبان برای دسترسی به مقالات معمولاً بعد از خواندن چکیده مقاله اگر تصمیم به دسترسی کل مقاله داشته باشند بایستی هزینه آن را پرداخت کرده و سپس بتوانند مقاله موردنظر را دانلود کنند. مجلات کلوز اکسس معمولاً اعتبار بیشتری دارند و در عین حال نیز داوری‌های سخت گیرانه ای اعمال می‌کنند بنابراین اگر قصد ارسال مقاله به این نوع مجلات دارید باید بار علمی مقاله‌تان خیلی قوی باشد تا شانس اکسپت داشته باشید. ازجمله مجلات کلوز اکسس می‌توان به برخی از مجلات ISI دارای ضریب تاثیر (ایمپکت دار) یا همان JCR و یا مجلات علمی پژوهشی داخلی اشاره کرد.

مراحل آماده سازی و ارسال مقاله به مجلات معتبر رایگان

حال که با انواع مجلات رایگان و غیر رایگان آشنا شدید و دانستید که برای چاپ مقاله خود باید به سراغ کدام مجلات بروید. باید مراحل آماده سازی مقاله و فرآیند سابمیت مقاله را نیز یاد بگیرید. در ذیل مرحله به مرحله به این نکات می پردازیم:

تهیه و تنظیم مقاله

شما از دو طریق می توانید اقدام به تهیه و تنظیم مقاله کنید. راه اول) از طریق استخراج مقاله از پایان نامه و راه دوم) گردآوری و نگارش صفر تا صد مقاله. اگر فرصت کمی در اختیار دارید می توانید از راه اول کمک بگیرید معمولا از یک پایان نامه با محتوای علمی قوی حداقل 2 مقاله قابل استخراج می باشد. اما اگر می خواهید خودتان یک پژوهش ناب و جدید انجام دهید و سپس در قالب مقاله درآورید شاید کمی زمان بر باشد. به هر حال شما از هر روشی که استفاده کنید باید ساختار و اجزای استاندارد مقاله را را رعایت کنید. در شکل رو به رو اجزای یک مقاله را مشاهده می کنید.

اجزای مقاله

انتخاب مجله مرتبط

اگر شما تصمیم به چاپ مقاله خود در مجلات رایگان کرده اید، باید به سراغ مجلات JCR و یا علمی پژوهشی داخلی بروید اما در انتخاب این مجلات باید به معیارهای زیادی دقت کنید. برای مثال اسکوپ مجله باید با عنوان و موضوع مقاله شما همخوانی داشته باشد و یا حتما چک کنید که مجله انتخابی شما داخل مجلات بلک لیست نباشد و یا ممکن است برخی از مجلات محدودیت ها و قوانینی را وضع کنند که شما قادر به انجام آن ها در متن مقاله خود نباشید بنابراین این مرحله یک مرحله مهمی است که اگر درست انجام گیرد سرنوشت مقاله شما را به سمت و سوی مثبتی سوق خواهد داد.

JOURNAL SELECTION

ویرایش تخصصی مقاله

ویرایش تخصصی مقاله شما ارتباط مستقیم با کیفیت کارتان دارد. اللخصوص اگر قصدتان ارسال مقاله به مجلات رایگان دارید که داوری‌های سخت گیرانه ای اعمال می‌کنند، باید ویراستاری مقاله شما در حد عالی باشد. ویرایش تخصصی مقاله با ویرایش معمولی متفاوت است. ویرایش تخصصی مقاله را معمولاً ویراستاری انجام می‌دهد که خود در رشته تخصصی شما اطلاعات و آگاهی کاملی داشته باشد زیرا بدیهی است که مقاله شما دارای اصطلاحات و عبارات تخصصی و پیچیده زیادی است یک ویراستار معمولی توانایی انجام آن را ندارد. به طور کلی و عمومی، ویرایش به سه بخش قابل تقسیم است: ویرایش فنی که به شکل و ظاهر نوشته‌ها و هر آنچه که انسجام ظاهری نوشته‌ها و مقالات را بهبود می‌بخشد مانند اصلاح رسم‌ الخط کلمات، کنترل سایز و فونت حروف، غلط‌های املایی و تایپی و... دقت می‌کند. ویرایش زبانی و ساختاری که به مقوله رعایت دستور زبان و قواعد زبان در ویراستاری مقاله می‌پردازد. ویراستار باید تلاش کند تا تمام نکات دستوری مرتبط با فعل‌ها، اسم‌ها، صفت‌ها، قیدها و هر سرفصل دیگری از دستور زبان در متن به ‌درستی استفاده شده باشد. ویرایش علمی و محتوایی که مهم‌ترین مرحله از ویرایش مقالات تخصصی است و نیازمند داشتن تخصص در زمینه تخصصی مقاله است.

EDIT

رفع سرقت ادبی در صورت لزوم

استفاده از آثار دیگران در مقاله خود به ارزش علمی آن می افزاید و همچنین سطح مطالعه و سواد شما را در حوزه تخصصی خود اثبات می کند. اما اگر این مورد از چهارچوب قانونی خود بگذرد و درصد تشابهات بیشتر از حد مجازی که در سایت مجله و در قوانین آن ذکر شده است باشد، دچار سرقت ادبی یا پلاجیاریسم می شوید و مقاله شما نیاز به پارافریزنویسی پیدا می کند. تکنیک پارافریز مقاله در کاهش درصد تشابهات موجود در مقاله به شما کمک می کند. به عبارتی در این روش متن مقاله شما بازنویسی شده و شما با سبک و سیاق و زبان خود آن را به رشته تحریر در می آورید.

رفع سرقت ادبی

ترجمه تخصصی مقاله

اگر قصد شما ارسال مقاله به مجلات خارجی رایگان مانند JCR باشد، بایستی یک ترجمه تخصصی انگلیسی بسیار با کیفیت ارائه دهید و نیل به این هدف نیز مستلزم ترجمه مقاله شما توسط یک مترجم متخصص است که به حوزه تخصص مقاله شما مسلط باشد. برای مثال اگر رشته شما روانشناسی باشد باید یک مترجم که خود تحصیل کرده رشته روانشناسی است و یا حداقل سالهای زیادی را در ترجمه این رشته مهارت دارد، انجام دهد.

ترجمه تخصصی

فرمت بندی مقاله

هر مجله قوانین و دستورالعمل های مخصوص به خود را دارد و اینکار به دلیل یکپارچه سازی مقالات ارسالی و راحت بودن پروسه داوری می باشد. بنابراین قبل از اقدام به ارسال و یا حتی قبل از ویرایش و فرمت بندی مقاله خود باید به دقت قسمت راهنمای نویسندگان در سایت مجله را مطالعه کرده و طبق مطالب گفته شده در آن پیش بروید. در غیر اینصورت مقاله شما وقتی به دست سردبیر مجله برسد ریجکت خواهد شد. در فرمت بندی مقاله نیز به این موارد پرداخته می شود و سعی می شود اجزا و ساختار مقاله شما طبق فرمت گفته شده در مجله درآید.

فرمت بندی

سابمیت مقاله

پس از انجام تمامی مراحل ذکر شده، نوبت به آخرین مرحله یعنی سابمیت مقاله است. شما در مرحله سابمیت باید تمامی اطلاعات مربوط به مقاله یعنی کاورلتر، افیلیشن ها و... تهیه کرده باشید تا همه آن ها را به صورت جداگانه ارسال کنید. سابمیت مقاله به دو صورت آنلاین در سایت مجله و سابمیت از طریق ایمیل مجله انجام می گیرد. نوع روش سابمیت منافاتی با ارزش و اعتبار مجله موردنظر ندارد و کاملا به امکانات مجله مربوط است.

SUBMIT

چه کار کنیم تا مقاله ما در مجلات رایگان معتبر چاپ شود؟

همانطور که اشاره شد پذیرش مقاله در این نوع مجلات به دلیل داوری های سخت گیرانه بسیار دشوار است اما اگر شما چند پارامتر ساده را رعایت کنید شانس پذیرش مقاله تان افزایش می یابد. به برخی از این موارد در ذیل اشاره می شود:

هر مجله در سایت خود قسمتی تحت عنوان راهنمای نویسندگان و یا author guidelines دارد که شما قبل از اینکه بخواهید هرگونه تغییراتی در مقاله خود ایجاد کنید بسیار ضروری است که این بخش را با دقت مطالعه کنید. مواردی مانند سبک رفرنس دهی، اندازه فونت، نحوه قرارگیری اجزای مقاله و... همگی در این بخش توضیح داده شده است و شما اگر برخلاف آن ها عمل کنید مطمئن باشید که مقاله تان شانس پذیرش نخواهد داشت.

کاورلتر نقش بسیار مهمی در ایجاد یک دیدگاه مثبت از سوی ادیتور مجله دارد. نامه ای که شما در آن انگیزه خود از انجام پژوهش، اهمیت و ضرورت آن و همچنین مشخصات خود را با ترتیب و فرمت خاصی قید می کنید. اولین چیزی هم که سردبیر از طرف شما خواهد خواند همین کاورلتر می باشد پس در نگارش آن نهایت دقت را به خرج دهید.

سعی کنید موضوعی انتخاب کنید که به روز بوده و نیاز یا مسئله ای را حل کند. انتخاب موضوع مقاله و تحقیقات تکراری که قبلا در مورد آن ها کار شده است نمی تواند نظر داوران را به خود جلب کند. موضوع مقاله شما باید ویژگی‌هایی کلیدی داشته باشد از مهمترین این ویژگی ها می توان به جدید، به‌روز، پراهمیت و ناب بودن موضوع اشاره کرد. همچنین موضوع مقاله باید کاربردی باشد و به رشد دانش جامعه و پیشرفت علم کمک کند و موضوعی رویایی، عجیب و غریب و غیرمنطقی نباشد. موضوع خوب باید بینش درست و جدیدی از اهداف مقاله در خوانندگانش ایجاد کند و بتواند مسیر تحقیقات بعدی را روشن کند و حتی پیشنهادهای پژوهشی ارائه دهد.

سعی کنید از منابع و مقالاتی استفاده کنید که به روز باشند و ارزش و رتبه مقاله شما را نیز بالا ببرند. داوران مجله توجه ویژه ای در به روز بودن منابع دارند.

بخش بحث و نتیجه گیری معمولا آخرین بحثی است که در مقاله آورده می شود و پژوهشگران فکر می کنند برای این قسمت مطلبی باقی نمانده است و مطالب چکیده و مقدمه را بازنویسی می کنند اما داوران توجه ویژه ای به این امر دارند شما در قسمت بحث و نتیجه گیری بایستی به ضرورت و اهمیت تحقیق خود بپردازید و بیان کنید که چه سهی در حل مسئله موردنظر داشتید و نظرات تخصصی خود را بیان کنید.

مراحل ثبت سفارش پذیرش و چاپ مقاله در مجلات رایگان در موسسه انتشاراتی اشراق

اگر شما بهترین پژوهش را هم انجام بدهید تا زمانی که نتوانید در مجلات معتبر خارجی و داخلی چاپ و نشر دهید پژوهش های شما ارزشی نخواهند داشت اما به دلیل اینکه هر یک از مجلات روند و روش دریافت پذیرش و هزینه‌های متفاوتی برای نشر مقاله دارند ما در موسسه انتشاراتی اشراق به همراه متخصصان با تجربه در این زمینه آماده ایم تا مقاله شما را در مجلات معتبر بین المللی چاپ و نشر دهیم. پذیرش مقاله نیز کاملاً وابسته به کیفیت مقاله می‌باشد. برخی از ژورنال‌ها مقاله را به صورت تضمینی پذیرش می‌کنند اما برخی دیگر پذیرش تضمینی ندارند و همه چیز وابسته به نظر داوران می‌باشد. برخی از ژورنال‌هایی که دارای ایمپکت فاکتور بالایی هستند به هیچ عنوان مقالات را به صورت تضمینی پذیرش نمی‌کنند. برای اینکه روند داوری هر چه سریع‌تر اتفاق بیفتد و نتیجه پذیرش مشخص شود لازم است تغییراتی در ساختار مقالات به وجود آورید تا بیشتر مورد توجه داوران قرار بگیرد و سریع‌تر پذیرفته شود و به این خاطر هم متخصصان با تجربه در تیم موسسه انتشاراتی اشراق آماده انجام سفارشات چاپ مقاله شما در مجلات معتبر هستند.

ثبت

ابتدا یک پروژه چاپ مقاله ایجاد کرده و فایل مقاله و سایر اطلاعات موردنیاز را ارسال کنید

پشتیبانی

درخواست شما توسط پشتیبانی بررسی و مرتبط ترین مجله با مقاله شما معرفی می شود

ارسال

ارسال مقاله به مجله و پرداخت هزینه های انتشار مقاله و قرار دادن در پروسه داوری

تحویل

پیگیری وضعیت مقاله و دریافت پاسخ نهایی از سوی مجله و اعلام به شم

خدمات پذیرش و چاپ مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق

با توجه به نیاز مشتریان عزیز اعم از دانشجویان و اساتید و دانشگاهیان برای چاپ و نشر مقاله، موسسه انتشاراتی اشراق با گزینش دقیق و چند مرحله‌ای تیم فنی خود، در صدد ارائه خدمات با حفظ نهایت تعهد در امانت‌داری و کیفیت است تا دغدغه‌ی مراجعین برای چاپ و نشر مقاله را برطرف سازد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد پذیرش و چاپ مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

لوگو

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

شما می توانید با ارسال فایل مقاله خودتان از طریق ثبت سفارش چاپ مقاله در مجلات معتبر از طرف کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق هزینه نهایی را دریافت کنید.

پذیرش مقاله کاملا وابسته به کیفیت مجله می‌باشد. برخی از ژورنالها مقاله را به صورت تضمینی پذیرش می‌کنند اما برخی دیگر پذیرش تضمینی ندارند و همه چیز وابسته به نظر داوران می‌باشد.

زمان پذیرش و چاپ یک مقاله در ژورنال معتبر کاملا بستگی به زمان داوری دارد. پروسه داوری هرچقدر طولانی تر باشد واضح است که مقاله مدت زمان بیشتری در انتظار خواهد بود. اما اگر نتیجه داوری سریعتر مشخص شود مقاله در سریعترین زمان ممکن پذیرفته خواهد شد پس نتیجه کاملا وابسته به زمان داوری می‌باشد.

شما می توانید با کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق تماس بگیرید تا آن ها شما را راهنمایی کنند تا در نهایت بهترین مجله برای چاپ مقاله شما انتخاب شود.

ما مقاله شما را می توانیم در اکثر مجلات معتبر داخلی و خارجی چاپ کنیم.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق