خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


چاپ مقاله در کنفرانس

انتشار : 20 آبان 1397
مطالعه : 6 دقیقه

به مقالاتی که برای کنفرانس ها نگارش و ارائه می شوند ، مقالات کنفرانسی ( Proceedings ) یا همایشی می گویند. بیشتر اوقات، ایده‌ای که در آغاز به ذهن می‌رسد به صورت یک مقاله کنفرانسی چاپ شده و به جامعه علمی عرضه می‌شود. یک کنفرانس ، مانند یک گرد همایی است.

چاپ مقاله در کنفرانس

کنفرانس چیست ؟

نوعی گردهمایی علمی و پژوهشی است که در آن پژوهشگران و اندیشمندان متخصص چه در ایران و چه در کشورهای خارجی از سرتاسر دنیا در زمینه یک موضوع یا موضوعات مختلف مشارکت می کنند و به تبادل اطلاعات از طریق ارائه ی مقاله و یا سخنرانی می پردازند. در یک کنفرانس، افرادی که در زمینه خاصی به تحقیق و پژوهش مشغول هستند، به تبادل اطلاعات می‌پردازند.

انواع کنفرانس ها و همایش ها عبارتند از :

 • کنفرانس خارجی
 • کنفرانس بین المللی
 • کنفرانس ملی یا کشوری
 • کنفرانس منطقه ای
 • کنفرانس استانی
 • کنفرانس داخلی

مقاله کنفرانسی چیست؟

در تعریف مقاله باید گفت که مقاله تحقیقی است که توسط یک یا چند نفر صورت می گیرد؛ که این تحقیق حرف تازه ای در موضوع خودش برای گفتن داره . به مقالاتی که برای کنفرانس ها نگارش و ارائه می شوند ، مقالات کنفرانسی ( Proceedings ) یا همایشی می گویند. بیشتر اوقات، ایده‌ای که در آغاز به ذهن می‌رسد به صورت یک مقاله کنفرانسی چاپ شده و به جامعه علمی عرضه می‌شود. یک کنفرانس ، مانند یک گرد همایی است. معمولا پژوهشگران و اهالی علم در مورد موضوع خاصی گرد هم می آیند و نظرات و تجربیات خود را در اختیار هم قرار می دهند.معمولا در همه جای دنیا در ابتدای شکل گیری ایده ای جدید ، پژوهشگران ایده خود را به صورت یک مقاله کنفرانسی آماده و به چاپ می رسانند و جامعه علمی را از تفکرات خود آگاه می سازد. در این مرحله هنوز جزییات و ریزه کاری ها مشخص نشده است و با دیگر پژوهش های مرتبط مقایسه ای انجام نگرفته است. مقالات کنفرانسی این مزیت را دارند که در حضور جمعی از پژوهشگران و به صورت شفاهی ارائه می شوند ، به این ترتیب تبادل نظر و بحث و گفتگو پیرامون مسائل انجام می پذیرد. اگر مقالات ارائه شده به کنفرانس ها دارای بار علمی بالایی باشند ، معمولا در ژورنالهای معتبر و کتاب خانه های دیجیتالی به چاپ می رسند.

 در این مرحله هنوز جزییات، مورد بررسی دقیق قرار نگرفته و مقایسه کافی با دیگر پژوهش‌های مشابه انجام نشده است. معمولا هر کنفرانس برای ارائه ی مقاله زمانی مشخص می کند و مقالات ارسالی بعد از آن زمان ،داوری نمی شوند.مقاله های ارایه شده به کنفرانس توسط گروهی از داوران بررسی می شود.مقالات کنفرانس یا به صورت چاپی و یا به صورت الکترونیکی منتشر می شوند.

ارسال مقاله به کنفرانس نیازمند پرداخت هزینه می باشد که البته ثبت نام کننده می تواند هزینه ی ثبت نام را واریز کند اما به عنوان شرکت کننده در کنفرانس حضور داشته باشد و مقاله ارائه ندهد.مقالات کنفرانسی ،چنانچه بار علمی بالایی داشته باشند امکان چاپ در ژورنال ها را نیز دارند.مقالات یا از طریق ایمیل و یا از طریق سابمیت آنلاین به کنفرانس ارسال می گردند .

 

معمولا نسخه تکمیل شده مقالات برتر کنفرانس (Best papers) در مجلات چاپ می‌شود که ممکن است برخی از این مجلات نیز ISI باشند. این موضوع در سایت کنفرانس اعلام شده است. در این حالت، این مقالات در مجموعه مقالات کنفرانس چاپ نمی‌شوند و نویسندگان می‌بایست جهت داوری مجدد، مقاله را برای آن مجله‌ی معرفی شده ارسال نمایند. به این ترتیب، مقاله از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و لذا پس از داوری مجدد و پذیرش، به صورت یک مقاله ژورنال چاپ می‌شود. ممکن است این مقالات در شماره ویژه مجله (Special issue) و یا شماره معمولی (Regular issue) به چاپ برسند. معمولا فرآیند پذیرفته شدن این دسته از مقالات که از کنفرانس برای مجله ارسال می‌شوند، نسبت به اینکه مقاله‌ها مستقیما برای مجله ارسال شود ساده‌تر است. همچنین هر کنفرانسی برای بهترین ارایه‌ها و بهترین پوسترها و یا بهترین مقالات دانشجویی، جوایزی را در نظر می‌گیرد.

مقالات پذیرفته شده در کنفرانس معمولا به دو صورت برای شرکت کنندگان ارایه می‌شود:

الف) ارایه شفاهی (Oral): مقاله به صورت شفاهی در زمان تقریبی بیست دقیقه برای حاضرین ارایه می‌شود. در این حالت پانزده دقیقه برای ارایه نویسنده و پنج دقیقه برای پرسش و پاسخ در نظر گرفته می‌شود. فایل ارایه باید به صورت پاورپوینت (PowerPoint) باشد.

ب) پوستر (Poster): اگر شخص نتواند یا نخواهد مقاله را به صورت شفاهی ارایه دهد و یا داوران با ارایه مقاله به صورت پوستر موافقت کرده‌اند؛ می‌تواند پوستر مقاله را تهیه کرده و در محل تعیین شده قرار دهد. معمولا زمان مشخصی در اختیار نویسندگان قرار داده می‌شود تا بتوانند در مورد مقاله خود به شرکت کنندگان توضیح دهند.

 

 

مزایای شرکت در کنفرانس 

 • امکان آشنایی با اساتید و پژوهشگران معتبر فعال در امور پژوهشی کشور
 • آشنایی با چهره های برتر ملی و بین المللی و استفاده از سخنرانی های افراد شاخص
 • دریافت گواهی مقاله به دو زبان فارسی و انگلیسی
 • اهدای گواهینامه حضور در کنفرانس
 • چاپ مقاله به صورت کامل در لوح فشرده و به همراه مجموعه مقالات
 • دریافت لوح تقدیر و پوستر 
 • دریافت پکیج های کنفرانسی که شامل گواهینامه ، لوح فشرده ، کیف و پذیرایی می باشد
 • امکان چاپ مقاله در مجلات معتبر داخلی و بین المللی
 • هزینه چاپ مقاله در ژورنالها بیشتر از چاپ مقالات کنفرانسی است.
 • معمولا داوری مقالات ژورنالی بیشتر از مقالات کنفرانسی طول می کشد.
 • داوری مقالات کنفرانسی  بسیار آسانتر از مقالاتی است که به ژورنالها ارسال می شود .

معمولا تمام کنفرانس ها به میزبانی دانشگاه ها و نهاد های علمی و با موضوع علمی کاملا مشخصی برگزار می شوند.در این کنفرانس ها نظرات ، افکار ، ایده ها و موضوعات مختلف مورد بحث قرار می گیرد. مقالات کنفرانسی به دلیل پذیرش سریع و زمان داوری کوتاه ، مورد توجه بسیاری از پژوهشگران قرار دارند. باید بدانید که اکثر همایش ها و کنفرانس ها ، بخش دریافت مقاله هم دارند که مهلت ارسال مقاله ، یک بازه مشخصی است که قبلا به صورت عمومی اعلام میشود که بایستی در همان بازه ، مقاله به سایت کنفرانس ارسال گردد.

پس از آماده سازی و فرمت بندی ، مقاله به سایت کنفرانس ارسال شده و فرآیند داوری مقاله آغاز میشود.داورانی که برای کنفرانس انتخاب میشوند ، معمولا بر اساس تجربه آنها در ارسال مقالات علمی است که توسط کمیته علمی کنفرانس انتخاب میشوند.ممکن است مقاله ای ریجکت یا پذیرش گردد که پس از داوری به اطلاع نویسندگان مقاله ، رسانده میشود.

امتیازات پژوهشی مقالات کنفرانسی

بر اساس آیین نامه جدید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری امتیاز مقاله کنفرانسی برای مصاحبه دکتری سال 97 ؛ برای مقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر داخلی 1 امتیاز و خارجی 2 امتیاز و حداکثر امتیاز ارائه شده به مقالات کنفرانسی 4 امتیاز ، اختصاص داده شده است.

 

 خدمات موسسه اشراق در خصوص چاپ مقالات در کنفرانس ها

موسسه اشراق با در نظر گرفتن هدف پژوهشگران و دانشجویان اقدام به چاپ مقالات می نماید . موسسه اشراق در بخش پذیرش و چاپ مقالات در مجلات معتبر خارجی و داخلی سوابق درخشانی دارد ولی این بدان معنی نیست که در بخش چاپ مقالات در کنفرانس فعالیت ندارد . بلکه موسسه طبق درخواست و هدف متقاضی اقدام به چاپ مقالات پژوهشگر در هر جایی که او می خواهد چه کنفرانس و چه مجلات داخلی و خارجی می نماید . موسسه اشراق با بهره گیری از پیشرفته ترین امکانات و استفاده از پرسنل نخبه و مجرب، جهت رفاه نویسندگان، دانشجویان و محققان محترم ، در بخش چاپ مقاله ، با تعاملات و رایزنی های گسترده با نشریات معتبر داخلی و خارجی ، امکان چاپ مقالات تضمینی را فراهم آورده است.

راههای ارتباطی موسسه اشراق                                       

  041-33373424                                          09149724933                               isiisc2011@gmail.com                                       

 لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق