خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

چاپ تضمینی مقالات در مجلات دلخواه شما

انتشار 18 شهریور 1399
مطالعه 5 دقیقه

بسیاری از مواقع دانشجویان و پژوهشگران زحمات زیادی را بابت ارسال و چاپ مقالات خود انجام میدهند اما متاسفانه به دلایل مختلف مقاله ریجکت میشود ما در موسسه اشراق به صورت تضمینی مقاله شما را در مجلات دلخواه به چاپ می رسانیم.

چاپ تضمینی مقالات در مجلات دلخواه شما

مجلات و نشریات علمی زیادی در سراسر جهان منتشر می شوند که سبک و شیوه مخصوص به خود را دارند. بنابراین انتخاب مجله قبل از اقدام به نگارش مقاله یک امر مهم و ضروری می باشد و کمک می کند تا بتوانید برنامه درستی برای نگارش مقاله خود داشته باشید. نگارش و چاپ مقاله در مجلات معتبر جهان، بخشی از پروسه تحصیل دانشگاهی در مقاطع ارشد و دکتری می باشد. نگارش مقاله در نتیجه انجام یک کار پژوهشی انجام می گیرد. این کار باعث آشنایی دانشجویان با فرایند کار تحقیقاتی و تشویق آنهابه انجام کارهای پژوهشی می شود. معیارهای خاصی در انتخاب مجله به منظور چاپ مقاله وجود دارد که بایستی به آنها توجه نمایید. از جمله این معیارها دسترس بودن، تیراژ و خواندنی بودن، میزان فاکتور تاثیر آن (impact factor) و شمار خوانندگان می باشد.

انتخاب مجلات معتبر

انتخاب صحیح ژورنال برای مقالات تخصصی با توجه به کیفیت و حوزه تخصصی آنها انجام می شود. مجلات اسکوپ متفاوتی برای پذیرش مقاله دارند که باید توجه داشته باشید که مجله ای که برای مقاله انتخاب می کنید حتما مرتبط با حوزه تخصصی آن و یا اسکوپ آن باشد. معیار های خاصی که باید در انتخاب ژورنال به آن توجه کنید دسترس بودن، تیراژ و خواندنی بودن، میزان فاکتور تاثیر آن (impact factor) و شمار خوانندگان می باشد. ژورنال های دارای ایمپکت فکتور بالا پذیرش تضمینی ندارند. معروف ترین ژورنال های تخصصی که اعتبار بالایی دارند و پرطرفدار هستند عبارتند از: isi, isc, jcr, pubmed, scopus شرایط داوری و پذیرش مقاله در هر یک از این ژورنال ها کاملا متفاوت می باشد و هر مجله زمینه موضوعی خاصی برای پذیرش مقالات دارد بنابر این قبل از اینکه به فکر چاپ مقاله باشید ابتدا سعی کنید ژورنالی که مد نظر دارید را انتخاب کنید. سخت ترین فرآیند در مراحل پذیرش و چاپ مقالات انتخاب ژورنال می باشد که تاثیر زیادی در پذیرش یا ریجکت مقالات دارد.

معیارهای یک مجله خوب برای چاپ مقاله

1- قرار نداشتن در لیست مجلات نامعتبر: قبل از ارسال مقاله از معتبر بودن ژورنال اطمینان حاصل کنید تل در لیست سیاه وزارت علوم و وزارت بهداشت نباشد.

2- دامنه پژوهشی مجله: هر ژورنال در حوزه خاصی فعالیت می کند. شما باید موضوع ژورنالی را که مقاله منتشر می کند، بررسی کنید و در صورت مرتبط بودن با موضوعات تحقیقاتی خود، مقاله را ارسال کنید.

3- ضریب تأثیر (Impact Factor): برخی مجلات با کیفیت بالا و دارای ایمپکت فاکتور می باشند که چاپ در این ژورنال ها تضمینی نیست. اگر از مقاله خود مطمئن هستید از ژورنال هایی با Impact Factor بالا استفاده کنید، در غیر این صورت مجلات بدون ضریب تأثیر یا ضریب تأثیر کم را انتخاب نمایید.

4- نمایه سازی فهرست: اطمینان حاصل کنید که مجله مورد نظر در فهرست ژورنال های ISI فهرست بندی شده است. همچنین می توانید مقاله خود را در مجلات Scopus ،PubMed یا ISC چاپ کنید. مهم این است که شما ابتدا تعیین کنید که مقاله باید در کدام مجلات فهرست شود.

5- تعداد مخاطبان مجله: برخی مجلات به طور رایگان دسترسی به مقالات خود را ممکن می سازند که این کار تعداد مخاطبین را افزایش می دهد و تعداد استناد به مقالات را نیز بالا می برد.

6- پذیرش یا رد: به میزان پذیرش و ریجکت مقاله دقت کنید. هرچه میزان رد مقاله کمتر باشد، احتمال اینکه مقاله شما در آن مجلات پذیرفته شود، بیشتر است.

7- هزینه چاپ مقاله: هزینه چاپ مقالات هم می تواند نرخ های متنوعی برای تان داشته باشد. بعضی از نشریات داخلی و خارجی کاملا رایگان هستند. یعنی نیازی به پرداخت هزینه چاپ و انتشار در آنها وجود ندارد. اما برخی دیگر قیمت هایی برای انتشار آثار از شما دریافت می کنند. هزینه انتشار مقالات در ژورنال های خارجی به مراتب بیشتر است. این هزینه به شکل ارزهای خارجی دریافت می شود.

8- مدت زمان بررسی و انتشار مقاله در مجلات: مدت زمان داوری و انتشار مقاله در هر ژورنال متفاوت است. ژورنال های مختلف به یکی از فرم های ماهانه، هفتگی و فصلی منتشر می شوند. هرچه چاپ دو شماره متوالی در یک مجله کوتاهتر باشد، زمان بررسی مقالات کوتاه تر و بررسی سریعتر خواهد بود.

صفر تا صد چاپ مقاله به صورت اورژانسی برای مصاحبه دکتری

تصویر

اما سوالی که برای بسیاری از دانشجویان پیش می آید این است که از کجا و چگونه یک مجله خوب و معتبر پیدا کنیم؟

  • راه های مختلفی برای یافتن مجلات و نشریات علمی معتبر که متناسب با موضوع تحقیق شما باشد وجود دارد. یکی از این راه ها مشورت با استاد راهنما و یا مشاور است که تجربه کافی در زمینه چاپ مقاله دارند. معمولا دانشجویانی که برای اولین بار اقدام به نگارش مقاله می کنند، این بهترین راه ممکنه می باشد.

  • روش بعدی، بررسی فهرست منابعی که آنها را مورد مطالعه قرار داده اید. چند مورد از این منابع را در گوگل اسکولار سرچ کرده و مجلاتی که در آنها چاپ شده اند را پیدا کنید و آنها را بررسی نمایید. این یک روش خوب برای شناخت مجلاتی است که در حیطه کاری شما اقدام به چاپ مقاله می کنند.

  • راه دیگر کمک گرفتن از موسسات معتبری که در زمینه چاپ مقاله فعالیت می کنند. موسسه اشراق با داشتن کارشناسان با تجربه در زمینه معرفی مجلات معتبر و بر اساس آخرین لیست سیاه وزارت علوم و بهداشت، مجلات متناسب با موضوع مقاله شما را معرفی می نمایند.

وزارت علوم و وزارت بهداشت هر سال برای راهنمایی دانشجویان و اساتید لیستی را ارائه می دهد و برخی از مجلاتی که دارای ایندکس هایی مانند isi.pubmed.scopus,isc و غیره هستند به دلایل مختلفی از جمله پایین آمدن کیفیت علمی مجله و درج مقالات سطح پایین در آن از نظر وزارتین و دانشگاه آزاد؛ مجلاتی را که فاقد اعتبار هستند مشخص و معرفی می نماید .

لیست مجلات معتبر و نامعتبر وزارت علوم

لیست مجلات معتبر و نامعتبر وزارت بهداشت

چاپ مقاله در چه ژورنال هایی تضمینی می باشد؟

اگرچه یک نشریه معیارهای تقریبا ثابتی برای اکسپت مقالات و چاپ آن ها دارد، اما شما نمی توانید چاپ مقاله خود را در یک نشریه تضمین کنید. چاپ مقاله در ژورنال های تخصصی دارای ایمپکت فاکتور تضمینی نمی باشد و بستگی به کیفیت مقاله دارد. برخی از ژورنال های داخلی و خارجی نیز پذیرش تضمینی مقاله ندارند مانند ژورنال های ایمپکتدار jcr و ژورنال های isc که جز ژورنال های داخلی هستند پذیرش تضمینی مقاله ندارند. از همین رو نوع مجله ای که انتخاب می شود بسیار در شرایط چاپ مقاله تاثیر دارد.

چاپ تضمینی مقاله در موسسه اشراق

موسسه اشراق یکی از معتبر ترین موسسات در زمینه چاپ و معرفی ژورنال های تخصصی و معتبر می باشد. برای چاپ مقاله خود تنها کافیست رشته و گرایش و مقاله خود را از طریق راه های ارتباطی موسسه اشراق برای کارشناسان ارسال نمایید. موسسه اشراق با سابقه زیادی که در حوزه همکاری با ژورنال های معتبر دارد می تواند به بهترین نحو شما را جهت رسیدن به امتیاز چاپ مقاله راهنمایی کند. همکاری زیاد با مجلات معتبر باعث شده است که بهتر بتوانند ژورنال های معتبر و تخصصی را بشناسند و با حوزه های قابل پذیرش برای آنها آشنا باشند. این موسسه خدمات پذیرش تضمینی در برخی از ژورنال های تخصصی را نیز ارائه می کند.

چاپ و پذیرش مقاله ISI و SCOPUS با کمترین هزینه

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

شما می توانید با ارسال فایل مقاله خودتان از طریق ثبت سفرش چاپ مقاله در مجلات معتبر از طرف کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق هزینه نهایی را دریافت کنید.

پذیرش مقاله کاملا وابسته به کیفیت مجله می‌باشد. برخی از ژورنالها مقاله را به صورت تضمینی پذیرش می‌کنند اما برخی دیگر پذیرش تضمینی ندارند و همه چیز وابسته به نظر داوران می‌باشد.

زمان پذیرش و چاپ یک مقاله در ژورنال معتبر کاملا بستگی به زمان داوری دارد. پروسه داوری هرچقدر طولانی تر باشد واضح است که مقاله مدت زمان بیشتری در انتظار خواهد بود. اما اگر نتیجه داوری سریعتر مشخص شود مقاله در سریعترین زمان ممکن پذیرفته خواهد شد پس نتیجه کاملا وابسته به زمان داوری می‌باشد.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق