خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


چطور مقاله را سابمیت کنیم ؟

انتشار : 26 آذر 1397
مطالعه : 4 دقیقه

سابمت مقاله استارت و پله اول پذرش و چاپ مقاله.

چطور مقاله را سابمیت کنیم ؟

سابمت مقاله استارت و پله اول پذرش و چاپ مقاله.

اولین مرحله برای پذیرش مقالات علمی در مجلات سابمیت مقاله است . باید مقاله را سابمیت کنیم تا مورد داوری قرار بگیرد.

اما نحوه سابمیت کردن به چه شکل است ؟  آیا تمامی پژوهشگران و دانشجویان می توانند مقالات علمی خود را سابمت کنند ؟ درست است که کارشناسان فعال موسسه اشراق آماده ارسال و سابمیت کردن مقالات علمی شما در مجلات داخلی و خارجی هستند. و می توانید با اطمینان خاطر تمامی مراحل سابمیت مقالات علمی خود را به کارشناسان موسسه اشراق بسپارید با این حال تصمیم داریم تا شما را با نحوه سابمیت کردن مقالات علمی در مجلات داخلی و خارجی آشنا سازیم .

زمانی که مقاله ای را برای داوری در یک ژورنال، ارسال می‌کنید در حقیقت مقاله خود را سابمیت کرده‌اید. برای سابمیت یک مقاله به یک ژورنال، باید به سایت ژورنال مراجعه کرده و از قسمت مربوط به سابمیت اقدام نمایید. البته قبل از اقدام به سابمیت، ابتدا باید قسمت دستورالعمل برای نویسندگان را که معمولاً با عناوینی مانند Instruction For Authors آورده می‌شود مطالعه کنید.

البته متن‌ این قسمت به زبان انگلیسی بوده و کار را برای فارسی‌زبانان که تسلط کافی به زبان انگلیسی ندارند، دشوار می‌نماید. البته با وجود موسسه افق و انجام مراحل سابمیت توسط کارشناسان با تجربه این مشکل حل شده است . زیرا کارشناسان متخصص که به زبان انگلیسی تسلط کافی را دارند و همچنین بر تمامی مراحل انجام سابمیت آشنایی کامل دارند مسئولیت سابمیت مقالات علمی پژوهشگران و دانشجویان عزیز را بر عهده می گیرند.

سابمیت (Submit)

اولین اقدام در گرفتن پذیرش و در انتها چاپ مقاله انتخاب یک مجله مناسب و معرفی مقاله شما به آن است. وقتی شما مراحل ثبت یک مقاله را در یک مجله طی و در نهایت موفق به ارسال مقاله شدید در حقیقت مقاله را سابمیت کرده اید. سابمیت در لغت به معنای ارائه کردن و معرفی کردن است و هیچ امتیاز علمی برای نویسنده ندارد. یعنی در رزومه خود نمی توانید برای سابمیت کردن مقاله امتیازی بگیرید یا نسبت به آن ادعایی داشته باشید چون هر چیز بی ربطی را می‌توان به یک مجله کاملا معتبر سابمیت کرد و مانعی در این زمینه وجود ندارد. در برخی دانشگاهها برای دانشجویی که مقاله خود را سابمیت کرده به دلیل آنکه زیر نظر استادان راهنما و مشاور این کار انجام شده و فرض بر این است که مقاله محتوای علمی دارد برای آن پوئنهای مثبتی در زمان دفاع در نظر می‌گیرند.

فرایند سابمیت مقاله دو نوع است.

  1. استفاده از سیستم مکانیزه سابمیت:

گاهی مجله سیستم ارسال مانیزه ای دارد مثلا ژورنالهای گروه امرالد سیستم پیشرفته ای دارند که در آن ابتدا شما نام کاربری و کلمه عبور دریافت می کنید. سپس وارد صفحه مربوط به خود شد و مراحل را یکی به یکی طی  کرده و در نهایت یک کد یا سابمیت نامبر دریافت می کنید که از ان پس برای هر نوع مکاتبه و انجام تغییرات برای مقاله از آن کد استفاده می‎کنید. همچنین هر عملیاتی که از طرف ژورنال بر رو مقاله شما انجام می شود در این سیستم ثبت می گردد و شما قادرید مقاله خود را ردیابی کنید.

  1. استفاده از ایمیل:

 در این  نوع سابمیت شما از ایمیل مجله استفاده کرده و مقاله خود را که دقیقا مطابق با راهنمای ژورنال تهیه شده برای مجله ارسال می‌کنید. در برخی مجلات بعد از ارسال ایمیل برای مقاله شما کد یا همان سابمیت نامبر در نظر گرفته شده و شما هر دفعه از طریق ان می‌توانید با ادیتور مقاله خود مکاتبه کنید. استفاده از هر کدام از این روشها به معنای اعتبار بیشتر یک مجله نیست و بستگی به امکانات مجله دارد.

 منیو اسکریپت (manuscript)

همان مقاله‌ای که شما سابمیت کرده‌اید و هنوز داوری نشده و چاپ نگردیده است منیو اسکریپت یا دست نویس محسوب می‌شود مقاله شما در صورت چاپ در یک مجله بعد از داوریpaperیا Articleخوانده می‌شود.  

منیو اسکریپت نامبر (manuscript NO)

 همان شماره ای است که به مقاله ارسالی شما به ژورنال اختصاص داده می‌شود و شما می‌توانید از آن برای مکاتبات خود با مجله یا پیگیری وضعیت مقاله استفاده کنید. می‌تواند عدد یا ترکیبی از عدد یا حرف باشد که به آن Manuscript IDگفته می‌شود.

طبق آنچه در ابتدا گفته شد کارشناسان موسسه افق آماده انجام کلیه مراحل مربوط به چاپ مقالات شما از استخراج مقاله از پایان نامه ، فرمت بندی  مقالات ، ترجمه تخصصی مقالات علمی ، سابمیت مقالات و پذیرش و چاپ مقالات علمی شما در مجلات معتبر داخلی و خارجی هستند . با این حال با مطالعه موارد بالا می توانید تا حد زیادی با فرایند سابمیت مقاله آشنا شوید . لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق