خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


چطور رزومه دکتری قوی بنویسیم ؟

انتشار : 19 آذر 1397
مطالعه : 2 دقیقه

رزومه دکتری و یا همون رزومه تحصیلی که به منظور ارائه در مصاحبه دکتری تدوین و نگارش می شود . باید حاوی اطلاعات تحصیلی و پژوهشی دانشجو باشد .

چطور رزومه دکتری قوی بنویسیم ؟

رزومه دکتری و یا همون رزومه تحصیلی که به منظور ارائه در مصاحبه دکتری تدوین و نگارش می شود . باید حاوی اطلاعات تحصیلی و پژوهشی دانشجو باشد .

دانشجویانی که در مصاحبه دکتری شرکت می کنند وارد پروسه بسیار حساس و دشواری  شده اند که ورود آنان به عرصه تحصیلات تکمیلی مقطع دکتری ملزم به قبولی در این مصاحبه می باشد . حساسیت این مصاحبه در ارائه مدارکی است که باید بصورت مستند در اختیار داوران قرار گیرد . مدارکی که از جانب دانشجو برای داوران ارائه می شود حاوی موفقعیت های علمی و پژوهشی در دوران تحصیل دانشجو می باشد . این موفقعیت ها به همراه مدارک معتبر باید در جلسه مصاحبه به داوران ارائه شود . ولی از آنجایی که مطالعه تک به تک این مدارک در جلسه مصاحبه زمان بر است و یا هنگام ارائه توسط دانشجو ممکن است برخی از آنان فراموش شود . همچنین در صورت نیاز به بررسی های مراحل بعدی امکان به یاد داشتن توسط داوران وجود ندارد . باید یک نوع مدرک و سند مکتوب وجود داشته باشد که کلیه این اطلاعات و مطالب را در خود جای دهد . این سند مکتوب و معرفی موفقعیت های علمی و پژوهشی دانشجو رزومه نام دارد . رزومه دکتری که باید در مصاحبه دکتری در اختیار داروران قرار بگیرد .

رزومه دکتری یک نوع رزومه تحصیلی است که علاوه بر اطلاعات شخصی دانشجو باید اطلاعات تحصیلی و پژوهشی و مهارتی رو نیز ذکر نماییم . یک نمونه فرمت رزومه تحصیلی برای آشنایی بیشتر در اختیار دانشجویان عزیز قرار دادیم . می توانید اطلعات خود را در فرمت این رزومه برای ارائه در جلسه مصاحبه قرار دهید .

و اما در خصوص نحوه نمره دهی و یا امتیاز دهی به مطالب ارائه شده در مصاحبه دکتری

امتیاز دهی پروسه قبولی در مقطع دکتری از قرار زیر می باشد :

  1. قبولی در آزمون دکتری تخصصی : 30 امتیاز

قبولی در آزمون ورودی مقطع دکتری فقط نیمی از راه ورودی به مقطع تحصیلی دکتری می باشد و با قبولی در این آزمون فقط 50 % راه را رفته اید و ما بقی راه و امتیازات مربوط به جلسات مصاحبه می باشد .

  1. مصاحبه دکتری : 70 امتیاز

مصاحبه دکتری تخصصی ترین و اصلی ترین مرحله اخذ پذیرش در مقطع دکتری می باشد . امتیاز دهی این بخش به دو نوع آموزشی و پژوهشی تقسیم می شوند .

30 امتیاز مربوط به سوابق آموزشی می باشد و 40 امتیاز مربوط به سوابق پژوهشی و علمی

نحوه تقسیم بندی امتیازات مصاحبه و رزومه تحصیلی دکتری :

تصویر

 

با معرفی امتیازات مصاحبه دکتری می توانیم بگوییم که بسیاری از این امتیازات قابل کسب می باشد و می توانید به همراهی کارشناسان موسسه اشراق اقدام به کسب این امتیازات نمایید یعنی با پذیرش و چاپ مقالات علمی ، تبدیل پایان نامه به کتاب ، ترجمه کتای و چاپ کتاب امتیازات لازم برای قبولی در مصاحبه دکتری را بدست آورید .لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق