خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


چطور یک مقاله خوب بنویسیم ؟

انتشار : 26 آذر 1397
مطالعه : 3 دقیقه

راز موفقیت در مقاله نویسی. مطالعه کنید ، تمرین کنید و یک مقاله نویس حرفه ای شوید .

چطور یک مقاله خوب بنویسیم ؟

راز موفقیت در مقاله نویسی. مطالعه کنید ، تمرین کنید و یک مقاله نویس حرفه ای شوید . تمرین و تمرین راه حلی منسب برای نگارش یک مقاله علمی خوب .

برای اینکه بتوانید در امر مقاله نویسی و انتشار مقاله موفق باشید باید مطالعه بسیار پیرامون نحوه مقاله نویسی و همچنین موضوع مورد نظرتان داشته باشید. باید با تمامی قوانین و اصول اسای نگارش مقاله آشنا شویم . همچنین برای اینکه یک مقاله خوب و قوی ارائه دهیم باید با ویژگی های یک مقاله خوب آشنا شویم . باید بدانیم که وجود چه موارد و ویژگی هایی سبب تقویت و بهبود مقاله می شود و چه مواردی سبب ضعف مقاله می شود .

در حالت کلی هرچقدر میزان مطالعه مقالات علمی و همچنین آشنایی با مقالات موفق ارائه شده در زمینه علمی مورد نظرتان بیشتر باشد موفقیتتان در نگارش مقاله بیشتر می شود . به تمامی رازها و رمزهای موفقیت مقاله نویسی دست می یابید و تبدیل به یک مقاله نویس حرفه ای می شوید.  

کارشناسان و محققان موسسه اشراق که پیوسته در پی یافتن راه هایی برای افزایش رتبه علمی پژوهشگران و دانشجویان کشور عزیزمان هستند که به طبع به دنبال این امر موجب رشد و توسعه علم و دانش سرزمینمان نیز خواهند شد . راهکارهایی را به منظور ارائه یک مقاله علمی خوب و همچنین نمونه فرمت مقالات را ارائه نموده اند تا با بهره گیری از این موارد مقالات علمی خوب و موفق خود را نگارش نمایید .

مقاله علمی چیست ؟

مقاله یک نوشتار تحلیلی و متقاعد کننده است. برای نوشتن مقاله نویسنده باید بطور خلاقانه ای از حقایق، جزییات و امثال استفاده کند و نظرات حمایت کننده از مقاله را نشان دهد.  نویسنده باید بداند که کدام حقایق برای حمایت از نظرش مفید است و کدام یک ضروری هستند.

زمانی که مقاله می نویسید باید در نظر داشته باشید که نویسندگان معتبر دیگر در مورد موضوع شما چه نوشته اند و کدام مطلب نتیجه گیری  شما راجع به موضوع است.  از آنجایی که مقاله باید اصل باشد و نه خلاصه ای از سایر مقالات،  شما نیاز دارید تا منابع زیادی را مطالعه کنید و با ارتباط دادن آنها بهم مطلب جدیدی را استخراج کنید.

مقاله یک روش مفید و کارآمد برای جمع آوری و نشان دادن اطلاعات قابل اعتماد است. این مقالات معمولا در دوران کارشناسی و بیشتر در مقاطع ارشد و دکتری تهیه می شوند.

یک مقاله نباید :

 1. نوشته ای بی پایه و اساس باشد .
 2. از منابع نا معتبر و غیر علمی استباط شده باشد .
 3. فقط جمع آوری داده و گزاره ها باشد.
 4. خلاصه ای از اطلاعات نوشته شده توسط بقیه باشد.
 5. فقط گزارشی باشد از آنچه دیگران گفته اند.
 6. توضیحی و توصیفی باشد.
 7. ارائه تحقیقات پیشین باشد.
 8. ارائه امثال و موارد اجرا شده باشد .

ویژگی های یک مقاله ی خوب

مهم نیست مقاله شما چه موضوعی دارد یا چند صفحه است. تمامی مقالات معتبر دارای ویژگی های زیر هستند:

 1. مقاله موفق کاملا روی موضوع پایان نامه و موضوع مورد بحث تمرکز می کند.
 2. مقاله نشان می دهد که نویسنده عمیقا موضوع مقاله و منابع استفاده شده را درک کرده است.
 3. مقاله نشان می دهد که نویسنده منابع زیادی از جمله مقالات نویسندگان معتبر را به خوبی مطالعه کرده است.
 4. مقاله نظرات مخالف را نیز مورد بررسی قرار می دهد و نشان می دهد که مطلب ارائه شده در مقاله معتبر تر است.
 5. سازماندهی روند مقاله بصورت منطقی.
 6. هر نکته ای توسط مطالب ثابت شده و مثال ها حمایت می شوند.
 7. مطالب باید اصل باشند و از جایی کپی نشده باشند.
 8. از فرمت استاندارد مقاله نویسی پیروی کند.
 9. بهتر است مقاله را به زبان انگلیسی ترجمه کنید.

طبق آنچه که در خصوص ویژگی مقاله علمی خوب گفته شد می توان یک مقاله علمی قوی و خوب نگارش نمود همچنین می توانید از سایر مطالب و آموزش های ارائه شده در خصوص مقالات علمی استفاده کنید. همچنین با دانلود نمونه فرمت های مقالات علمی می توانید در فرمت آنها بهترین مقاله علمی را نگارش نمایید . در صورتی هم که موفق به نگارش مقالات علمی خود نشدید اصلا نگران نباشید زیرا محققان موسسه اشراق می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن یعنی در عرض 2 الی 3 روز مقالات علمی شما را از پایان نامه شما استخراج نمایند . و بعد از ترجمه فوق تخصصی مقالات علمی شما ، آنهارا در کوتاه ترین زمان ممکن در مجلات معتبر داخلی و خارجی به چاپ برسانند . 

 لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق