خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


چگونه پایان نامه را به کتاب تبدیل کنیم ؟

انتشار : 7 آذر 1397
مطالعه : 6 دقیقه

نویسندگی نیاز به مهارهای خاص و تحصیلات خاصی دارد . نویسندگی کتاب نیز علاوه بر مهارتهای اساسی که یک نویسنده باید داشته باشد ، مهارتهای ویژه ی دیگری را نیز نیاز دارد .کتاب نوشته شده باید امتیازات و شرایط خاص خود را داشته باشد تا امکان چاپ داشته باشد .

چگونه پایان نامه را به کتاب تبدیل کنیم ؟

نویسندگی نیاز به مهارهای خاص و تحصیلات خاصی دارد . نویسندگی کتاب نیز علاوه بر مهارتهای اساسی که یک نویسنده باید داشته باشد ، مهارتهای ویژه ی دیگری را نیز نیاز دارد .کتاب نوشته شده باید امتیازات و شرایط خاص خود را داشته باشد تا امکان چاپ داشته باشد . هر نوشته ای قابلیت چاپ به عنوان کتاب را ندارد ، باید تمامی قوانینی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه نموده است را رعایت نماید . کتابی که برای چاپ آماده می شود باید با هیچ یک از قوانین جمهوری اسلامی مغایرت نداشته باشد . نباید مطالبی که در کتاب نوشته می شود مخالف سیاست ها و فرهنگ های رایج کشور باشد . بنابراین باید از فیلترها و مراحل مختلفی بگذرند و از موسسات و بخش های مختلف زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد مجوز های لازم را اخذ نماید .

در جامعه علمی چاپ کتاب برای بسیاری از محققان ، دانشجویان ، اساتید و ... امتیاز بزرگ علمی محسوب می شود . از این رو بسیاری از دانشجویان خصوصا دانشجویان کارشناسی ارشد که قصد ادامه تحصیل در دوره دکتری را دارند ؛ در صدد چاپ کتاب می باشند . دانشجویانی که از کنکور دوره دکتری قبول شده اند و آماده مصاحبه ورودی می باشند ، می دانند که داشتن یک کتاب چاپ شده برای آنان چه امتیاز بزرگی دارد . به طور کلی در مرحله مصاحبه دکتری، دانشجو می تواند 40 امتیاز را کسب کند که از این 40 امتیاز 4 امتیاز آن مربوط به چاپ کتاب می باشد .چاپ کتاب می تواند با عنوان تالیف کتاب یعنی خود نویسنده کتاب آن را به چاپ برساند و یا در قالب ترجمه باشد که یک کتاب خارجی را که نویسنده آن شما نیستید ترجمه کنید و به چاپ برسانید .

با توجه به آنچه گفته شد یکی از بهترین امتیازها در مصاحبه دکتری داشتن کتاب چاپ شده ، می باشد. شما در هر زمینه ای که فعالیت دارید،  چه دانشجو و استاد در بخش علمی باشید و چه یک فعال در حوزه هنری و ادبی باشید ، چاپ کتاب برای شما به منزله ی اعتبار علمی در حوزه فعالیتتان می باشد. ولی می دانید که نگارش کتاب به همین سادگی نیست بسیاری مهارت آن را ندارند و یا وقت نگارش را ندارند .  یک راه حل مناسب برای این مشکل تبدیل پایان نامه به کتاب است.

 از آنجایی که یک کتاب علمی که برگرفته از پایان نامه می باشد، در مصاحبه دکترا و آزمون های استخدامی، پوئن مثبتی محسوب می شود، لذا بسیاری از دانشجویان ، اساتید و پژوهشگران در فکر تبدیل پایان نامه های خود به کتاب می باشند. البته به این نکته باید توجه نمود که کیفت خود پایان نامه در مصاحبه دکتری دارای 4 امتیاز می باشد بنابراین اگر پایان نامه ای بتواند همچین امتیازی را بگیرد مناسب چاپ در فرمت کتاب می باشد .

تصویر
 
 

طبق مطالب گفته شده در بالا یک مشکل را پست سر گذاشتیم و بجای نگارش کتاب اقدام به استخراج کتاب از پایان نامه نمودیم . اما نباید این را فراموش بکنیم که این عمل آنگونه که به نظر می رسد راحت و آسان نیست ، بلکه سختی ها و شرایط خاص خود را دارد . گمان نکنید که می توانید به همین راحتی پایان را در ابعاد و اندازه کتاب به چاپ برسانیم . بلکه باید شرایط و مراحل خاصی را بگذرانید . باید فرمت پایان نامه را به فرمت کتاب تبدیل نمایید . اصول و قواعد نگارش پایان نامه مختص خودش می باشد و نگارش کتاب نیز استانداردهای خاص خود را دارد .

 موسسه اشراق به همراه کارشناسان و متخصصان خود که سابقه ای بسیار درخشان در زمینه استخراج مقاله از پایان نامه ، پذیرش و چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی را دارد ، در بخش چاپ کتاب هم همراه و یاری رسان پژوهشگران عزیز است . کارشناسان مجرب موسسه اشراق توانایی تبدیل پایان نامه شما پژوهشگران عزیز را به صورت کاملا تخصصی در فرمت و استاندارد کتاب را دارند و می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن پایان نامه های شما را به کتاب تبدیل نمایند و وارد پروسه چاپ آن شوند.

توصیه های موسسه افق در خصوص تبدیل پایان نامه به کتاب:

  • تمامی مطالبی که در پایان نامه وجود دارند نیازی نیست که در کتاب بیایند.
  • در استاندارد پایان نامه ن ویسی ، دانشجو باید مطالب خود را در 5 فصل در پایان نامه گرد آوری کند. این فصل ها عبارتند از : فصل اول کلیات پژوهش، فصل دوم مبانی نظری و پیشینه‌های پژوهش، فصل سوم روش‌شناسی پژوهش، فصل چهارم تجزیه و تحلیل اطلاعات و فصل پنجم بحث و نتیجه‌گیری است. ولی نیاز نیست که تمامی این 5 فصل در کتاب آورده شوند.
  • در کتاب مستخرج از پایان‌نامه مبانی نظری و ادبیات تحقیق که شامل تعاریف، اهداف و انواع موضوع مورد نظر است ارائه می‌شود. ولی سایر فصل ها نباید آورده شوند. در بعضی از موارد بخش بحث و نتیجه‌گیری که شامل پیشنهادهای تحقیق نیز است، بیان می‌شود.
  • به طور کلی در متن کتاب ضرورتی به آوردن فرضیه، سوالات پژوهش، بیان مساله و مواردی از این دست نیست.
  • برای کتاب خود نمایه، فهرست منابع تهیه کنید. تمامی منابعی که در نگارش پایان نامه شما دخیل بوده اند باید بی کم و کسر در منابع کتاب آورده شوند.
  • در علوم مختلف، استفاده از کلمات، اصطلاحات و اسامی اشخاص و مکان‌ مرسوم است. برای آشنایی مخاطبان خود سعی کنید از مطالب به‌کار رفته در بخش پیوست‌های کتاب نمایه‌نامه تهیه کنید. نمایه‌نامه فهرستی از اصطلاحات و اسامی به‌کار رفته در متن کتاب، همراه با ذکر شماره صفحه و تعداد دفعات به‌کار گیری است.
  • فهرست مطالب نیز باید مانند پایان نامه در کتاب آورده شود . دقت کنید که لیست منابع پایان‌نامه خود را با مطالب ذکر شده در کتاب تطبیق دهید.
  • باید ناشری پیدا کنید که توانایی و تجربه به جاپ رساندن کتب شما را داشته باشد . باید ناشر بتواند، کتاب آماده شده شما را ویراستاری و صفحه آرایی نماید و به خوبی به چاپ برساند.
  • کتاب باید قبل از چاپ صفحه آرایی شود و جلد مناسبی برایش تهیه شود.برای جلب نظر مخاطبان، تصویرگری و نحوه صفحه‌آرایی کتاب بسیار اهمیت دارد. با توجه به آن‌که در تهیه کتاب از پایان‌نامه، نویسنده پایان‌نامه اشراف کاملی بر موضوع خود دارد. بهتر است با توجه به موضوع، تصویر مناسب برای روی جلد پیشنهاد داده شود. همچینین در صفحه‌آرایی با توجه به اشکال و تصاویر ارائه شده در متن، قطع مناسب را پیشنهاد دهید. بسیاری از کتاب‌ها در قطع وزیری و رقعی انتشار می‌یابند. در صورتی که نیاز است تصویری به صورت واضح‌تر و بزرگتر ارائه شود، مناسب است این موضوع را به اطلاع ناشر، لیتوگراف و صفحه آرا برسانید.

برای آن دسته از عزیزانی که رعایت این اصول و بخش ها برایشان دشوار است می توانند با اطمینان کامل مسئولیت فرایند تبدیل پایان نامه ی خود به کتاب را به متخصصین موسسه افق بسپارند .

خدمات ما:

ترجمه فوق تخصصی در سایت شبکه مترجمین اشراق

پذیرش و چاپ مقاله در معتبریترین مجلات داخلی و خارجی

تبدیل پایان نامه به کتاب در تیراژ دلخواه شما

واریز و دریافت تمامی حوالجات دلاری و یورویی

 

راههای ارتباطی موسسه اشراق 

  041-33373424                                      09149724933                               [email protected]  

 

 لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق