خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


دستورالعمل تبدیل پایان نامه به کتاب

انتشار : 7 آذر 1397
مطالعه : 5 دقیقه

به تازگی علاقه دانشجویان و پژوهشگران به چاپ کتاب بیش از پیش شده است . چون علاوه بر این که نام نویسنده به عنوان نام مولف در کتابخانه ملی ثبت می شود ، بلکه با عث ایجاد حس افتخار و غرور در او می شود. چاپ کتاب به عنوان یک اثر علمی برای پژوهشگران امتیازات علمی فراوانی دارد .

دستورالعمل تبدیل پایان نامه به کتاب

به تازگی علاقه دانشجویان و پژوهشگران به چاپ کتاب بیش از پیش شده است . چون علاوه بر این که نام نویسنده به عنوان نام مولف در کتابخانه ملی ثبت می شود ، بلکه با عث ایجاد حس افتخار و غرور در او می شود. چاپ کتاب به عنوان یک اثر علمی برای پژوهشگران امتیازات علمی فراوانی دارد . برای اساتید و اعضای هئیت علمی چاپ کتاب امتیازات بسیاری به منظور ارتقاء رتبه علمی آنان دارد و همچنین امتیازی بالا برای شخصی که قصد عضویت در هئیت علمی را دارد محسوب می شود . همچنین امتیازاتی برای دانشجویانی دارد که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارند و یا از آزمون دکتری قبول شده اند و آماده مصاحبه دکتری می شوند .  

در نتیجه می توان بیان کرد که چاپ کتاب در تمامی مراحل زندگی علمی از جمله مصاحبه دکتری، ، مصاحبه شغلی و ارتقای هیئت علمی دارای امتیاز بالایی است. البته نباید این امر فراموش کرد که چاپ کتاب مستلزم طی فراین های خاص و مراحل اداری و قانونی و اجرایی بسیار زیادی است . و همچنین نوشتن کتاب ممکن است برای یک دانشجو یا استاد ماه‌ها و حتی سال‌ها زمان ببرد. بنابراین باید به دنبال راهی مناسب تر و سریع تر باشیم ؛ یکی از بهترین و قابل دسترس ترین روشها برای چاپ کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب می باشد.

تبدیل پایان نامه به کتاب درست است که یک راه سریع تر نسبت به نوشتن کتاب می باشد . ولی آنقدر ها هم راحت و آسان نیست بلکه یک کار تخصصی است که برای انجام آن باید مطالعات کافی داشته باشید و بتوانید مراحل آن را به درستی بگذرانید . و دستورالعمل های اساسی برای تبدیل پایان نامه به کتاب را رعایت نمایید . 

حال اگر قصد دارید پایان نامه خود را به کتاب تبدیل نمایید و نیاز فوری به چاپ آن دارید. اما فکر می کنید که مراحل تبدیل پایان نامه به کتاب سخت و دشوار هست و تجربه ی آن را ندارید و زمان کافی برای طی مراحل چاپ کتاب را ندارید ؛ تسلیم نشوید و پا پس نکشید چرا که موسسه هایی هستند که می توانند با استفاده از دانش و شناخت کافی در این زمینه راه را برای شما عزیزان سهل و هموار سازند.

معتبرترین و با سابقه ترین موسسه در این زمینه موسسه افق می باشد که کادری متخصص و مجرب در زمینه چاپ کتاب می تواند مراحل تبدیل پایان نامه به کتاب را به راحتی برای شما انجام دهد .

اگرچه موسسه افق داوطلب انجام کلیه مراحل تبدیل پایان نامه به کتاب و رعایت اصولی دستورالعمل های لازم تبدیل پایان نامه به کتاب می باشد ، بازهم نکات و توصیه هایی را در خصوص این دستورالعمل ها در اختیار پژوهشگران عزیز قرار می دهد .

دستورالعمل تبدیل پایان نامه به کتاب

 • اسم کتاب با عنوان پایان نامه تفاوت داشته باشد و عین پایان نامه نباشد.
 • تیترها و عناوین اصلی در پایان نامه را کلا تغییر دهید تا مشخص نشود عین پایان نامه را کتاب کرده اید.
 • ابتدا تمامی کلمات پایان نامه را با گزینه Replace در World تبدیل به کتاب کنید.
 • تمامی کلمات در این پژوهش و تحقیق و تمام کلماتی که نشان می دهند که کار پایان نامه می باشد را حذف کرده یا آنها را تبدیل به کتاب کنید.
 • فهرست ها در پایان نامه به صورت ریز مطالب می باشد و همچنین دارای فهرست اشکال و نمودار و جداول می باشد که در کتاب فهرست اشکال و نمودار و جداول باید حذف شود و فهرست مطالب باید به صورت کلی  باشد.
 • حتما در پیشگفتار کتاب بنویسید که کتاب برگرفته از پایان نامه است و حتما اسم استاد راهنما و دانشگاهتان را در پیشگفتار بیاورید
 • یک منبع دیگر به منابع اخر کتاب اضافه کنید که ان منبع جدید پایان نامه خودتان است و در جای جای کتاب به پایان نامه با صفحه مشخص استناد بدهید
 • اهداف، فرضیات ، بین مسئله و خیلی چیز های دیگر که نیازی نیست در کتاب بیایند حذف شوند البته مشا میتوانید این اطلاعات را در قسمت دیگر کتاب بیاورید مثلا بیان مسئله را هم به مقدمه اضافه کنید یا هر جایی که به نظر خودتان خوب است
 • در صورت امکان اگر اطلاعات جدیدی دارید به کتابتان اضافه کنید
 • هر اطلاعاتی که می بینید وجودش اضافی است از کتاب حذف کنید
 • رعایت مؤلفه های زیر در متن کتاب:
 1. روان سازی متن
 2. رعایت قواعد نگارش رایانه ای
 3. املای صحیح کلمات
 4. رعایت علائم سجاوندی
 5. نام کتاب ها در متن، فقط ایتالیک و بدون گیومه درج می شود؛
 6. نام اشخاص و مکان های لازم  فقط اولین بار درون گیومه درج می شود. نام مشاهیر و مکان های معروف از این قاعده مستثنی است .
 7. نقل قول هایی که منبع آنها در ارجاعات قید شده با تورفتگی ۱.۵ سانتی متر و یک پوینت کوچک و گیومه درج میشود.
 8. شماره فصل ها در هر بخش به صورت مستقل است و اگر کتاب بخش نداشت، از ابتدای کتاب به صورت مستقل می آید. و شروع هر فصل از یک سوم صفحه شروع می شود.
 9. شماره فصل با عدد می آید
 10. حجم فصل ها باید با هم متناسب باشد
 11.  عنوان و توضیح شکل و نمودار در پایین آن قرار می گیرد
 12.  توضیح جدول، شکل و نمودار در وسط صفحه، بدون بولد و با استایل مجزا آورده می شود
 13.  چنانچه جدول در یک صفحه قرار نگیرد، سرعنوان جدول  در صفحه های بعد تکرار می شود.
 14. طول و عرض جدول، شکل، نمودار و جز آن از طول، سطر و عرض صفحه نباید فراتر رود.

طبق آنچه گفته شد می توانید با رعایت دستور العمل های ذکر شده پایان نامه تان را به کتاب تبدیل کنید. اما در صورتی که نیاز به کمک داشتید می تواند با اعتماد به موسسه اشراق به راحتی تمامی این مراحل را به کارشناسان موسسه بسپارید تا علاوه بر استخراج کتاب از پایان نامه ، پس از آماده شدن کتاب اقدام به اخذ مجوز های لازم نمایند و مراحل چاپ کتاب را بگذرانند و کتاب آماده و چاپ شده شما را به ادرستان ارسال نمایند.

خدمات ما:

ترجمه فوق تخصصی در سایت شبکه مترجمین اشراق

پذیرش و چاپ مقاله در معتبریترین مجلات داخلی و خارجی

تبدیل پایان نامه به کتاب در تیراژ دلخواه شما

واریز و دریافت تمامی حوالجات دلاری و یورویی

 

راههای ارتباطی موسسه اشراق 

  041-33373424                                      09149724933                               [email protected]  

 لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق