خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


ارسال مقاله به کنفرانس

انتشار : 18 تیر 1399
مطالعه : 5 دقیقه

همه ساله کنفرانس ها و همایشهای متعددی برگزار می شوند که در آن اساتید و پژوهشگران بسیاری شرکت میکنند. یکی از این روشها ارسال مقاله به همایش در حوزه تخصصی آن است که اتفاقا در بین دانشجویان، محققین و اساتید بسیار مورد استقبال واقع شده است.

ارسال مقاله به کنفرانس

کنفرانس ها

از دیر باز تا کنون کنفران ها به عنوان یک محل علمی بسیار معتبر شناخته میشود که در آن اساتید و پژوهشگران بسیاری شرکت میکنند و علم و اطلاعات بسیاری اشتراک گذاری میشود.معمولاً کنفرانس ها در یک مرکز اجتماعات” Convention Center” برگزار می­ شود و شرکت­ کننده­ ها می­توانند با استفاده از تجهیزات ارتباطی نوین مانند ویدئوکنفرانس از راه دور با هم ارتباط برقرار ­کنند و به بحث و تبادل نظر بپردازند.کنفرانس ها معمولا به میزبانی دانشگاه ها سازمان ها و نهاد ها برگزار میشود.قبل از اینکه در یک کنفرانس شرکت کنید ابتدا باید هدفتان را از شرکت در این کنفرانس مشخص نمایید و بدانید که آیا برای ارائه مقاله میخواهید در این کنفرانس شرکت کنید و یا صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در هر صورت با شرکت در یک کنفرانس هم میزان معلومات خود را افزایش داده­ اید و هم به واسطه افزایش مخاطبان فرصت­های بیشتری را برای آینده خود به­ دست آورده ­اید. علاوه بر این، کنفرانس های بین المللی دارای اعتبار و فرصت­ های بیشتری نسبت به مشابه داخلی خود هستند.

چگونه از برگزاری کنفرانس ها مطلع شویم؟

در صورتی که قصد شرکت در کنفرانس داخلی را دارید می توانید از زمان برگزاری این کنفرانس ها از طریق سایت ها معتبر با خبر شوید.

سایت های اطلاع رسانی کنفرانس های داخلی

  • www.sid.ir

یکی از این سایت های معتبر داخلی که به روز ترین و جدید ترین همایش هایی که در حال دریافت مقالات علمی هستند را معرفی می نماید و شاخه و گرایش یعنی محورهای همایش و زمان برگزاری را اعلام می نمایند . سایت www.sid.ir یعنی پایگاه مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی است .

در این پایگاه علاوه بر اینکه می توانید به مقالات علمی پذیرش شده در پایگاههای معتبر داخلی و خارجی دسترسی داشته باشید ، می توانید از تاریخ و موضوع جدید ترین همایش های داخلی و خارجی نیز باخبر شوید.

  • www.civilica.com

روش بعدی و یا سایت بعدی جهت اطلاع از زمان برگذاری همایش های داخلی سایت www.civilica.com سیویلیکا می باشد . پایگاه اطلاع رسانی سیویلیکا علاوه بر اینکه مقالات علمی معتبر را ارائه می نماید ، خود یک ناشر مقالات چاپ شده در کنفرانس ها و همایش ها می باشد . بنابراین یک پایگاه معتبر به منظور اطلاع از تاریخ و محور برگزاری همایش ها و کنفرانس های داخلی می باشد .

  • conferencejoo.ir

سایت و پایگاه بعدی به منظور اطلاع از تاریخ و محور برگزاری همایش ها و کنفرانس های داخلی سایت http://conferencejoo.ir کنفرانس جو می باشد . سایت کنفرانس جو یک پایگاه اطلاع رسانی کنفرانس های معتبر ایران است که می توانید از طریق این پایگاه از زمان برگزاری کنفرانس ها با خبر شوید.

  • allconferences.ir

سایت و پایگاه بعدی در خصوص اطلاع از زمان برگزاری همایش های معتبر داخلی سایت http://allconferences.ir/ می باشد . پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی کشور نیز یک پایگاه اطلاع رسانی زمان برگزاری کنفرانس ها و همایش های داخلی می باشد .

مرحله اول - نام نویسی در سایت

ابتدا از طریق تقویم کنفرانسهای کشور و یا بانک اطلاعاتی گردهمایی ایران، کنفرانسی که در ارتباط با رشته مورد نظر شما می باشد و در آینده برگزار خواهد شد را جستجو نمایید. ممکن است در اطلاعات ثبت شده برای کنفرانس، تاریخ پذیرش مقالات گذشته باشد، ولی برای اطمینان هم وبسایت کنفرانس را مجددا کنترل فرمایید و یا در صورت لزوم به صورت تلفنی از دبیرخانه در زمینه تاریخ پذیرش مقالات اطمینان حاصل فرمایید و در سایت ثبت نام انجام دهید.

مرحله دوم - ارسال چکیده مقاله:

در این مرحله، بر اساس سیاست پذیرش مقاله هر کنفرانس، باید خلاصه مقاله خود به تعداد کلمات 1000الی 2500کلمه و یا اصل مقاله را از طریقی که توسط دبیرخانه اعلام شده است به دبیرخانه کنفرانس ارسال نمایید. برخی از کنفرانسها، ابتدا چکیده مقاله را پذیرش می نمایند و پس از داوری اولیه، اصل مقالات را جهت داوری نهایی دریافت میکنند. لذا باید در این زمینه دستورالعمل کنفرانس را مطالعه نمایید.

مرحله سوم – رعایت استاندارد مقالات کنفرانس و فرستادن اصل مقاله

برای تهیه اصل مقاله، حتما باید فرمت مقاله ای که توسط دبیرخانه معرفی شده است را دقیقا مطالعه نموده و مقاله خود را از هر نظر مطابق فرمت مقالات تهیه نمایید. توجه نمایید که عدم همخوانی با فرمت کنفرانس، میتواند دلیل عمده عدم پذیرش مقالات باشد. لذا حتما باید استاندارد مقالات کنفرانس رعایت شده باشد.

مرحله چهارم - ارزیابی و پذیرش مقالات

پس از داوری اولیه، نوع پذیرش مقاله شما (قطعی یا مشروط) به شما اعلام می شود که در حالت پذیرش مشروط، پذیرش مقاله شما منوط به اعمال اصلاحات ذکر شده توسط هیات داوران کنفرانس می باشد و در غیر این صورت مقاله شما پذیرفته نخواهد شد که این اصلاحات معمولا ویرایشی و مربوط به فرمت مقاله می باشند.

مرحله پنجم - پرداخت هزینه گواهینامه

درصورت پذیرش مقاله ارزشمندتان واریزی هزینه که معمولا از200.000تومان تا 550.000تومان میباشد.

مرحله ششم - شرکت در کنفرانس

در این مرحله در کنفرانس مورد نظر در تاریخ اعلامی شرکت می کنید.

اصولا مقالاتی که به کنفرانس ها ارسال میشوند بسیار سریعتر از مقالاتی که به مجلات ارسال میشوند پذیرفته میشوند و نیازی نیست که مدت زمان زیادی منتظر پذیرش باشید.توصیه ما به افرادی که برای اولین بار میخواهند مقاله ای ارائه کنند این است که از یک مقاله کنفرانسی آغاز نمایند.

بر اساس آیین نامه جدید وزارت علوم،تحقیقات و فناوری امتیاز مقاله کنفرانسی برای مصاحبه دکتری؛برای مقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر داخلی 1 امتیاز و خارجی 2 امتیاز و حداکثر امتیاز ارائه شده به مقالات کنفرانسی 4 امتیاز،اختصاص داده شده است.

🌷... موســسه اشــراق ...🌷

دانشجویانی که دارای مقالات علمی هستند، شانس بالاتری برای دریافت پذیرش در مقاطع بالای تحصیلی به ویژه در مقطع دکتری دارند همچنین موفقیت در انتشار و چاپ مقالات علمی یکی از فاکتورهای تعیین کننده در ارزیابی فعالیت های تحقیقاتی و طرح های پژوهشی محسوب می گردد.
اگر آشنایی کافی با فرایند ارسال و چاپ مقاله ندارید و یا اولین تجربه شما در چاپ مقاله می باشد، می توانید مقاله خود را به موسسه ما بسپارید تا تمام مراحل ارسال، پذیرش و چاپ را در کمترین زمان برای شما انجام دهد.

🌼جهت ارسال سفارشات و مشاوره رایگان در این زمینه می توانید عضو سامانه اشراق شوید و با شماره های 09149724933-09911851170-04133373424 تماس بگیرد و یا با آدرس ایمیل:isiisc2011@gmail.com یا isi.eshragh@gmail.com درخواست خود را ارسال نمایید.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق