خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

فرمت بندی مقاله در کمترین زمان

انتشار 8 اسفند 1396
مطالعه 4 دقیقه

فرمت بندی مقاله ی شما در کمترین زمان ممکن، همه‌ی ما چه در دوران تحصیل در مقطع کارشناسی و پایین‌تر و چه در دوران گذراندن دوره‌ی تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، تحقیق‌های مختلفی

فرمت بندی مقاله در کمترین زمان

فرمت بندی مقاله ی شما در کمترین زمان ممکن، همه‌ی ما چه در دوران تحصیل در مقطع کارشناسی و پایین‌تر و چه در دوران گذراندن دوره‌ی تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، تحقیق‌های مختلفی را انجام داده و سعی کرده‌ایم خروجی آن را در قالب‌های مقاله، کنفرانس، گزارش و از همه مهم‌تر پایان‌نامه کارشناسی ارشد و دکتری منتشر نماییم. در این بین باید به اصول و قواعد نگارش و ساختاری یک مقاله توجه کنیم و این موضوع موقعی که ما میخواهیم یک مقاله ISI چاپ کنیم شدت بیشتری میگیرد چون مجلات ISI هر مجله یا ژورنال یک فرمت و قالب استانداردی برای خود دارد که در قسمت راهنمای نویسندگان کاملا توضیح میدهد.و باید مقاله ما در ساختار و چهارچوب همان مجله باشد تا مورد تایید داوران مجله قرار بگیرد.

فرمت بندی

دو نوع فرمت بندی مقاله داریم:

  • محتوایی : فرمت بندی محتوایی فرمت بندی هست که توسط نویسنده مقاله صورت میگیرد.و در این قسمت نیز هر مجله چهارچوب مخصوص خود را دارد و باید نویسنده بر اساس فرمت قالب آن مجله که در قسمت راهنمای نویسندگان توضیح داده میشود.که شامل تعداد کارکترهای موجود در مقاله و چکیده  و یا محل تقدیر و تشکر و قبل ویا بعد از مقاله باشد... که مقاله مطابق آن نوشته و تهیه گردد.
  • ساختاری :فرمت بندی ساختاری فرمت بندی هست که توسط موسسه انجام میشود.که در این قسمت هم با توجه به مجله ای که میخواهیم مقاله خود را برای آن ارسال کنیم تهیه میگردد که شامل فونت، سایز، حاشیه، چهارچوب، ساختارقالب و رفرنس دهی مقاله میشود.

رفرنس دهی مقاله

سبک رفرنس نویسی اول – روش APA (اِی پی اِی)

روش رفرنس نویسی((APA (American psychological association) برای موسسه‌های دانشگاهی توسط انجمن روانشناسی آمریکا، خلق شد. این روش ارجاع دهی بیشتر برای کارهای پژوهشی و تحقیقات اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در سبک رفرنس نگاری APA از هر چهار طرف کاغذ یک اینچ (معادل ۲. ۵۴ سانتی متر) فاصله اعمال می‌شود. فونت مورد استفاده در این سبک عموما Times New Roman می‌باشد.

در این روش ارجاع دهی قسمتی از اطلاعات منبع در متن نوشته می‌‌آید و شکل کامل‌تری از مشخصات منبع در انتهای فایل متنی یا همان قسمت منابع یا مآخذ، قید می‌شود. برای مثال اگر قسمتی از نوشته‌ی یک کتاب را مورد استفاده قرار می‌دهیم، بعد از اتمام جمله درداخل پرانتز، نام کتاب- نام نویسنده و سال انتشار را به عنوان رفرنس آن نوشته می‌آوریم. اگر متن استفاده شده ۲ نویسنده داشت نام هر دو را در پرانتز قید می‌کنیم و اگر بیش از ۲ نویسنده داشت، به نوشتن نام اولین نویسنده «و همکاران»، در داخل متن اکتفا می‌کنیم.

روش رفرنس نویسی دوم  – MLA

سبک MLA عموماً برای نوشته‌های مربوط به شاخه‌ی ادبیات و علوم انسانی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. یعنی بیشتر زمان‌هایی که منبع ما از نوع کتاب است، از این روش استفاده می‌کنیم. این روش از استناد، برای هر منبع، نیاز به دو قسمت دارد. یک قسمت در متن اصلی و یک قسمت به انتهای نوشته ‌یعنی بخش منابع یا ارجاعات. در متن اصلی دقیقاً بعد از تمام شدن متن استناد شده از کتاب، در داخل پرانتز، نام خانوادگی نویسنده با یک فاصله و شماره‌ی صفحه قید می‌شود؛ مثل ( کاظمی ۲۵ )، و مابقی اطلاعات مربوط به کتاب در قسمت انتهایی یا همان منابع، آورده می‌شود.

روش رفرنس نویسی سوم – AMA

این سبک از استناد برای مقالات و تحقیقات پزشکی استفاده می‌شود. در این روش رفرنس نویسی به هر منبع یک شماره نسبت داده می‌شود و با آوردن این شماره‌ها در متن نوشته، به منبع مورد نظر اشاره می‌کنیم. در بخش منابع یا ارجاعات هم یک لیست شماره‌گذاری شده از رفرنس‌ها به همراه کلیه‌ی اطلاعات، در اختیار خواننده قرار می‌دهیم.

چهارمین سبک رفرنس نویسی – Chicago

روش ارجاع دهی شیکاگو بیشتر برای مطالب تاریخی کاربرد دارد. زمانی که شما  قصد انتشار یک متن را دارید، این روش استاندارد محسوب می‌شود. در انتهای هر نقل قول، متن یا نوشته‌ی اقتباس شده از دیگر نویسندگان، از یک شماره استفاده می‌کنیم. توضیحات را می‌توانیم در پی نوشت لحاظ کنیم و در این صورت نیازی به توضیح در فهرست منابع انتهای اثر نیست. فهرست منابع و پی نوشت تنها در فرمت نوشتاری تفاوت دارند.

پنجمین روش ارجاع دهی – The Turabian Style یا سبک مکینتاش

این روش ارجاع دهی با روش CMS از نظر موارد استفاده مشابه است؛ با این تفاوت که سبک رفرنس نویسی CMS برای نوشته‌هایی که قرار به انتشار آنها است، سازماندهی شده است ولی مکینتاش استاندارد انتشار نیست.

سبک رفرنس نویسی ششم – IEEE Documentation Style

سبک IEEE، استانداردی برای تمامی ژورنال‌ها و مجلات انجمن  IEEEمی‌باشد. این سبک رفرنس نویسی اکثر مواقع برای مقالات در زمینه‌ی مهندسی و علوم کامپیوتر، استفاده می‌شود. در این روش نیز، مانند سبک ارجاع دهی شیکاگو در متن از اعداد استفاده می‌کنیم و در انتها از فهرست منابع را، لحاظ مینماییم.

هفتمین روش ارجاع دهی – سبکIso 690

این روش رفرنس نویسی یک استاندارد ایزو است که برای ارجاع دهی متون، با هر موضوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شیوه ارجاع دهی برای فایل‌های متنی الکترونیکی بیشتر کاربرد دارد (XML-XSL) که از المان‌هایی خاص برای ارجاع، بهره می‌برد. نقطه‌گذاری‌ها و سبک خاص در نوشتن، جزو قواعد این روش نمی‌باشد، بلکه تنها وسیله‌ای برای بهتر ارائه دادن مطلب است. آخرین ورژن ارائه شده در سال ۲۰۱۰ می‌باشد که قابلیت ارجاع به کلیه منابع اطلاعاتی را دارد؛ از جمله کتاب، مقاله، منابع الکترونیکی (نرم افزارها و پایگاه‌های داده)، موسیقی، صدای ضبط شده، تصاویر متحرک و . . .  .

آخرین شیوه‌ی رایج رفرنس نویسی – سبک ارجاع دهی Harvard Referencing

روش رفرنس نگاری ‌Harvard سبکی است که در درجه‌ی اول توسط دانشجویان استفاده می‌گیرد. روش ارجاع دهی هاروارد دو نوع استناد را شامل می‌شود:

  • استناد در متن: زمانی که از یک نقل قول استفاده می‌کنیم، بلافاصله بعد اتمام جمله داخل پرانتز نام نویسنده و سال را قید می‌کنیم.
  • در دیگر موارد از فهرست منابع استفاده می‌کنیم که در این حالت اطلاعات کامل را در فهرست منابع قید می‌کنیم.

زمانبندی و هزینه فرمت بندی در موسسه اشراق

زمانبندی برای فرمت بندی در موسسه اشراق در کمترین زمان ممکن و طی 24 ساعت صورت میپذیرد و هزینه آن 100.000 هزار تومان میباشد.

موسسه علمی پژوهشی اشراق با بیش از 5 سال سابقه در زمینه چاپ مقالات در نشریات معتبر با ضریب تاثیر مثبت همواره با ارائه خدمات حرفه ای و تخصصی  و مشاوره های تخصصی رایگان در خدمت پژوهشگران بزرگوار است.

موسسه اشراق حاصل تلاش پژوهشگران و محققین برای چاپ مقالات ارزشمند خود در مجلات مورد تایید وزارت علوم را هموار می سازد و خدمات ترجمه، فرمت بندی و مشاوره را ارائه میدهند تا پژوهشگران بتوانند مقالات خود را در مجلات مورد تایید وزارت علوم چاپ کنند.

برای ثبت سفارش میتوانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید و از مشاوره آنها بهره مند شوید و یا درخواست خود را از طریق ایمیل  isiisc2011@gmail.com  ارسال نمایید تا مشاور های مورد نیاز برای شما ارائه شود.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
1 سال پیش
در پاسخ به:
با سلام هزینه نوشتن مقاله از پایان نامه سواد سلامت برای همین مجله چقدر می باشد؟
سلام و قت بخیر هزینه استخراج یک مقاله از پایان نامه 380 هزار تومان دو مقاله 703 هزار تومان و سه مقاله 1.0450.00 تومان می باشد . درصورت تمایل به استخراج مقاله از پایان نامه ، لطفا فایل پایان نامه را از طریق آدرس ایمیل زیر و یا واتساپ شماره زیر ارسال فرمایید تا کارشناسان ما پس از بررسی نتیجه رو اعلام نمایند. isi.eshragh@gmail.com 09911851170 بهراد @eshrag_company باتشکر
بازدیدکننده
نوری
1 سال پیش
با سلام هزینه نوشتن مقاله از پایان نامه سواد سلامت برای همین مجله چقدر می باشد؟
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
در پاسخ به:
سلام اگر من کارهای ازمایشگاهی رو انجام بدم و اطلاعات اماری رو در اختیار شما قرار بدم ایا نگارش مقاله رو انجام میدین؟ در صورت انجام ان هزینه نگارش و چاپ ان در مجلات معتبر isi را لطف کنید بگید
سلام و احترام خدمات نگارشی و محتوایی نداریم . نمی توانیم مقاله بنویسیم . ولی اگر پایان نامه داشته باشید می توانیم از پایان نامه شما مقاله استخراج کنیم . همچنین هزینه مجلات با توجه به تخصص مقاله و نوع مجله متفاوت است . جهت دریافت لیست مجلات مرتبط با تخصص مقاله لطفا درخواستتان را از طریق ایمیل ارسال فرمایید . isi.eshragh@gmail.com 09911851170 باتشکر
بازدیدکننده
هاشمی
4 سال پیش
سلام اگر من کارهای ازمایشگاهی رو انجام بدم و اطلاعات اماری رو در اختیار شما قرار بدم ایا نگارش مقاله رو انجام میدین؟ در صورت انجام ان هزینه نگارش و چاپ ان در مجلات معتبر isi را لطف کنید بگید


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق