خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

فرمت بندی و سابمیت مقاله

انتشار 6 آذر 1399
مطالعه 9 دقیقه

فرمت بندی مقاله چیست؟

فرمت بندی مقاله به معنای تنظیم مقاله است. برای هر مقاله دو نوع فرمت بندی قابل انجام است.

  1. فرمت بندی محتوایی

  2. فرمت بندی ساختاری

  • فرمت بندی محتوایی یا علمی عبارت است از فرمتی که هر نویسنده برای نگارش متن مقاله در نظر می‌گیرد و ترتیب مطالب و بخش‌های مقاله را تعیین می‌کند.

  • فرمت بندی ساختاری مقاله به عبارت ساده یعنی این‌که اندازه و نوع فونت، اندازه‌های بین سطرها، اندازه تصاویر و ...، به‌طورکلی شکل ظاهری مقاله، را آن‌گونه که مجله می‌خواهد تنظیم کنید.

مقاله

نکات مهم

اهمیت فرمت بندی مقاله

به دلیل اهمیت فرمت بندی مقاله باید قبل از ارسال آن به مجله‌ای باید حتماً در فرمت درخواستی مجله تنظیم شود. دلایل زیادی برای فرمت بندی وجود دارد ولی دو دلیل مهم آن به شرح زیر است.

  • فرمت بندی مقالات بر اساس یک شیوه باعث ایجاد نظم و یکپارچگی میان مقالات یک مجله می‌شود که نشان‌دهنده تعلق داشتن به یک مجله است.

  • اگر مقاله ارسالی به مجله در فرمت درخواستی آن مجله نباشد، سردبیر مجله آن را ریجکت می‌نماید بدون اینکه حتی از نظر محتوایی داوری شده باشد.

نحوه انجام فرمت بندی علمی مقاله

برای اطلاع از نحوه فرمت بندی مقالات علمی هر ژورنال باید به سایت رسمی آن مجله مراجعه نمایید و در بخش راهنمای نویسندگان از نحوه شکل و شیوه فرمت بندی مطلع شوید.

درست است که تنظیم ظاهری مقاله مانند اندازه فونت، اندازه صفحه، فاصله بین سطرها و... را باید بر اساس مجله موردنظر تنظیم کرد ولی تمامی مقالات استاندارد یک ساختار و چهارچوبی دارند که باید مقاله بر اساس آن نوشته شود.

ساختار مقاله

تمامی مقالات باید از چهارچوب یک مقاله استاندارد پیروی کنند و صرف‌نظر از این‌که برای کدام مجله ارسال می‌شوند، باید ساختار یک مقاله علمی را داشته باشند. هر مقاله استانداردی دارای ساختارهای زیر است.

عنوان مقاله

عنوان یا title مقاله اولین نوشته از هر مقاله‌ای است که در بالای صفحه اول مقاله آورده می‌شود. عنوان مقالات اغلب بین هشت‌تا 12 کلمه نوشته می‌شوند.

توجه نمایید که عنوان مقاله باید به نحوی نوشته شود که در نگاه نخست نظر خوانندگان را به خود جلب نماید.

اسامی و مشخصات نویسندگان

بعد از عنوان مقاله اسامی نویسندگان و مشخصات آنان به ترتیب نوشته می‌شود. مشخصات شامل مقطع و رشته تحصیلی، گروه، دانشکده، دانشگاه، شهر و کشور و همچنین ایمیل شخصی یا دانشگاهی است.

چکیده

چکیده قسمت مهم و مستقل مقاله است که معمولاً بین 150 تا 250 کلمه نوشته می‌شود. چکیده درواقع خلاصه‌ای از مقاله است که اطلاعات اصلی شامل هدف، روش و نتایج پژوهش را ارائه می‌دهد.

مقدمه

در مقدمه ماهیت اصلی و اهداف تحقیق بیان می‌شود. نویسنده در مقدمه مقاله باید به ارائه اطلاعات زمینه‌ای درباره موضوع پژوهشی، طرح تحقیق و متغیرها بپردازد.

موارد و روش

در این قسمت اطلاعات دقیق و کامل درباره نحوه انجام تحقیق و روش به‌کاررفته توضیح داده می‌شود.

نتایج و بحث

نتایج یک مقاله علمی و بحث درباره آن مسیر تحقیقات را برای مطالعات بعدی هموار می‌نماید. در این قسمت نویسنده به بیان نتایج با استفاده از جداول و نمودارها می‌پردازد. همچنین درباره رد یا تائید فرضیات مقاله و دلایل آن بحث می‌کند. به‌عبارت‌دیگر نویسنده بحث مقاله را هماهنگ با نتایج به‌دست‌آمده پی می‌برد تا بتواند خواننده را متقاعد نماید.

نتیجه‌گیری

نتیجه‌گیری در پایان مقاله می‌آید. نویسنده درنتیجه گیری بین می‌کند که یافته‌های تحقیق تا چه حد کاربردی و قابل‌استفاده است.

تقدیر و تشکر

در قسمت پایان مقاله نویسنده از استادان راهنما و مشاور و همچنین سازمانی که برای انجام دادن مراحل مختلف تحقیق و نگارش وی را حمایت کردند تشکر می‌نماید.

منابع یا رفرنس‌ها

تمامی منابعی که در متن مقاله به آن ارجاع داده‌شده بود باید به‌صورت کامل در انتهای مقاله جمع‌آوری شوند.

فرمت بندی ساختاری مقاله

اغلب نویسندگان تصور می‌کنند اگر مقاله را در چهارچوب استانداردی تنظیم کنند، مورد تایید تمامی مجلات است. باید بگوییم این دیدگاه کاملاً اشتباه است و فرمت بندی هر مجله می‌تواند با مجلات دیگر متفاوت باشد.

توجه کرده‌اید که مقالات چاپ شده در یک مجله از نظر ظاهری همگی عین هم هستند. برای مثال همه آن مقالات با فونت یکسانی نوشته شده‌اند، یا تصاویر، نمودار و جداول همه مقالات به یک اندازه هستند. هیچ کدام از این موارد تصادفی نیستند بلکه این همان فرمت درخواستی مجله است که مقالات بر اساس آن تنظیم شده‌اند.

نوشتن مقاله

فرمت ساختاری مورد تایید هر مجله را از کجا پیدا کنیم؟

همان‌گونه که توضیح دادیم فرمت هر مجله مختص همان مجله است. ولی از کجا می‌توانیم فرمت موردنظر مجله را بدانیم؟ جواب خیلی ساده است. تنها کافی است به قسمت راهنمای نویسندگان در سایت مجله موردنظر مراجعه نماید. در این قسمت به‌طور کامل فرمت مورد تائید برای مقالات شرح داده‌شده است. لازم است گام‌به‌گام با آن پیش بروید تا درنهایت مقاله در فرمت درخواستی مجله داشته باشید.

احتیاط

بدون فرمت بندی مقاله را به مجله ارسال نکنید

همان‌طور که پیش‌تر ذکر شد هر مجله‌ای فرمت خاص خود را دارد و تمامی مقالات چاپ‌شده در یک آن مجله ازنظر فرمت بندی یا به‌عبارت‌دیگر شکل ظاهری مشابه هم هستند. زمانی که نویسنده‌ای قصد ارسال مقاله را به مجله‌ای دارد باید ابتدا مقاله را به فرمت آن مجله تنظیم نماید و سپس به مجله ارسال کند. دلیل این امر این است که مجلات تنها مقالاتی را داوری می‌کنند که در فرمت مجله ارسال‌شده باشند و چنانچه مقاله ارسالی در فرمت درخواستی مجله نباشد ویراستار مجله بدون داوری محتوایی مقاله، آن را به نویسنده پس می‌فرستد تا فرمت بندی شود.

هزینه فرمت بندی مقاله

هر مقاله به دلیل متفاوت بودن از نظر حجم و زبان و... با مقالات دیگر، هزینه فرمت بندی متفاوتی خواهد داشت. هزینه فرمت بندی بر اساس عواملی تعیین می‌شود از جمله موارد زیر:

تعداد کلمات مقاله

زبان مقاله

زمان انجام فرمت بندی

سطح فرمت بندی

تایپ شعر و فرمول

هر چه تعداد کلمات فایل مقاله بیشتر باشد هزینه انجام فرمت بندی آن نیز بر اساس فرمت درخواستی مجله بیشتر خواهد بود.

مقالات با زبان فارسی و انگلیسی که رایج‌ترین زبان برای مقالات هستند، هزینه فرمت بندی پایین‌تری نسبت به سایر زبان‌ها دارند.

هر مقاله در بازه زمانی 5 روز فرمت بندی می‌شود؛ اگر زمان انجام کار نصف و یا حتی کوتاه‌تر نیز شود هزینه فرمت بندی مقاله بیشتر می‌شود.

فرمت بندی مقالات در دو سطح طلایی و طلایی پلاس قابل انجام هستند. در سطح طلایی پلاس ویرایش ادبی مقاله نیز انجام می‌گیرد.

تایپ فرمول و شعر نیز در هزینه فرمت بندی مقاله تاثیرگذار است و به نسبت درصد وجود آن در متن مقاله هزینه فرمت بندی افزایش می‌بابد.

سابمیت چیست؟

سابمیت کردن مقاله به مجله به معنای ارسال مقاله برای داوری در مجله است. نویسنده ابتدا مقاله خود را در فرمت درخواستی مجله تنظیم می‌کند و سپس به سردبیر مجله ارسال می‌کند ناداوری محتوایی انجام شود.

انواع سابمیت مقاله

سابمیت یا ارسال مقاله به مجله به دو طریق شایع است.

1. سابمیت از طریق ایمیل

در این نوع سابمیت نویسنده ابتدا راهنمای کامل سابمیت را از سایت مجله مطالعه نموده و مقاله خود را در فرمت درخواستی مجله تنظیم می‌نماید. بعد از آماده کردن مقاله فرمت بندی شده، نویسنده یک ایمیل حاوی فایل ورد مقاله را به آدرس ایمیل سردبیر مجله ارسال می‌نماید و خواستار داوری آن می‌شود.

بعد از ارسال ایمیل از طرف نویسنده و دریافت آن توسط سردبیر مجله، برای نویسنده ایمیلی مبنی بر دریافت مقاله از طرف مجله ارسال می‌شود. ازآنجایی‌که زمان داوری دقیق مجلات مشخص نیست، نویسنده باید صبر نماید تا سردبیر بعد از اتمام داوری وی را از نتیجه آن مطلع نماید.

نوشتن ایمیل

2. سابمیت از طریق پنل

در سابمیت مقاله از طریق پنل بعد از اینکه نویسنده راهنمای نویسدگان موجود در سایت مجله را به طور کامل مطالعه کرده و مقاله را در فرمت درخواستی مجله تنظیم نمودغ دیگر نیازی به ارسال کردن ایمیل به سردبیر مجله نمی‌باشد. بلکه کافی است نویسنده در سایت مجله ثبت‌نام نموده و از بخش ارسال مقاله، فایل مقاله خود را بارگذاری نماید. در این نوع سابمیت روند داوری، نتیجه داوری و اصلاحات درخواستی از نویسنده تنها از طریق پنل به وی اطلاع داده می‌شود.

گاهی زمان بارگذاری فایل‌های مقاله لازم است تصاویر و جداول، چکیده فارسی و انگلیسی، اسامی نویسندگان و فرم‌های درخواستی مجله به‌صورت جداگانه‌ای ارسال شوند.

مقاله

هم فکری

فرمت بندی و سابمیت مقاله خود را به چه کسی بسپاریم؟

همان‌طور که میدانید ارزش مقالات و یافته‌های علمی به این است که هر چه سریع‌تر در مجله‌ای چاپ‌شده و در دسترس نویسندگان دیر باشد و اگر نویسنده مقاله کمی دیر بجنبد قطعاً شخص دیگری مقاله‌ای درزمینهٔ مقاله و یا مشابه آن نگارش و به چاپ می‌رساند و باعث سوختن اعتبار مقاله نویسنده می‌گردد. الآن که به حساسیت موضوع و لزوم در داشتن سرعت عمل در فرمت بندی و سابمیت مقاله را دریافتید باید کسی را پیدا کنید که این کارها را در بازه زمانی خیلی کوتاه و با دقت هرچه‌تمام‌تر به انجام می‌رسانند.

موسسه اشراق پیشرو در فرمت بندی و سابمیت مقالات

فرمت بندی مقاله از مواردی است که اگر به‌طور دقیق و کامل انجام نشود باعث ریجکت مقاله و هدر رفتن زمان و انرژی نویسنده می‌شود. پس بسیار مهم است که فرمت بندی مقاله به‌طور دقیق و کامل انجام شود. درست است که فرمت بندی مقاله به‌ظاهر کار بسیار ساده‌ای به نظر می‌رسد ولی اگر شخصی تجربه کافی در این زمینه نداشته باشد و نتواند تمام موارد فرمت بندی را انجام دهد باعث رد شدن مقاله می‌شود. موسسه اشراق یکی از چندین موسسه‌ای است که خدمات فرمت بندی و سابمیت مقاله را انجام می‌دهد؛ اما داشتن ویژگی‌های منحصربه‌فردی باعث تمایز موسسه اشراق از سایر موسسات شده است.

  • سرعت عمل: موسسه اشراق از ارزش زمان آگاه است و می‌داند باید در کوتاه‌ترین زمان کار فرمت بندی و سابمیت را انجام دهد.

  • پشتیبانی تا حصول نتیجه: موسسه اشراق از معدود مؤسساتی است که پیگیری تمام و کمال از مجله را عهده‌دار است و تا حصول نتیجه تمام پیگیری و مکاتبات را خود انجام می‌دهد و نیازی به پیگیری مستقیم نویسنده از مجله نیست.

  • فرمت بندی و سابمیت رایگان در صورت ریجکت سریع: چنانچه مقاله به هر دلیلی تا 10 روز از طرف مجله ریجکت شود موسسه اشراق برای همدلی با نویسنده یک‌بار دیگر مقاله وی را بدون دریافت هزینه‌ای و کاملاً رایگان برای مجله دیگری فرمت بندی و سابمیت می‌نماید.

  • گارانتی کیفی: موسسه اشراق برای خدمات فرمت بندی مقاله گارانتی کیفی ارائه می‌دهد که باعث اطمینان خاطر نویسنده میگردد که کار فرمت بندی بدون نقص و به صورت حرفه‌ای انجام می‌شود.

موسسه اشراق

خدمات موسسه اشراق برای فرمت بندی و سابمیت مقاله

موسسه اشراق برای فرمت بندی و سابمیت همراه شما نویسندگان عزیز است و تمامی اقدامات لازم جهت سابمیت و پیگیری‌های لازم تا حصول نتیجه از سمت موسسه اشراق انجام خواهد شد. اگر سابمیت مجله از طریق سایت باشد پس از انجام تمام مراحل نام کاربری و رمز عبوری در خدمت شما قرار داده می‌شود که می‌توانید با آن تمامی مراحل را بررسی و کنترل نمایید و درصورتی‌که سابمیت از طریق ایمیل باشد نیز شما می‌توانید ایمیلی ساخته و اطلاعات آن را برای ما ارسال نمایید تا تمامی مراحل سابمیت از طریق ایمیل شما انجام شود که بتوانید به‌تمامی مکاتبات انجام‌شده دسترسی داشته باشید در غیر این صورت تمامی مراحل به‌صورت اسکرین شات از سمت موسسه برای شما ارسال خواهد شد.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

برای ثبت سفارش فرمت بندی و سابمیت مقاله می‌توانید از طریق ایمیل journal.arman@gmial.com و یا تماس با شماره 09149724933 سفارش خود را ثبت نمایید.

فرمت بندی مقاله به معنای ویرایش ساختاری و محتوایی مقالات قبل از ارسال به مجلات می‌باشد. تمامی مجلات معتبر دنیا فرمت مخصوص خود را دارند و مقاله خارج از این فرمت را ریجکت خواهند کرد.

بلی. فرمت بندی برای تمامی مجلات داخلی و خارجی الزامی می‌باشد.

خیر. مقاله‌ای که به فرمت مجله ارسالی نباشد توسط سردبیر ریجکت می‌شود.

یکی از مهم ترین اصل موسسه اشراق حفظ محرمانگی اطلاعات و فایل‌های ارسالی کاربران می‌باشد و تمامی مدارک و مقالات ارسالی به موسسه آمان به صورت محرمانه محفوظ می‌مانند.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس اشراق
2 سال پیش
سلام و ادب از شما ممنونیم که موسسه اشراق را برای همکاری انتخاب فرمودید. لطفا فایل پایان نامه خود را از طریق واتساپ یا ایمیل ارسال بفرمایید برای استخراج بررسی شده و عناوین قابل استخراج خدمتتان تقدیم شود. چنانچه مورد تایید جنابعالی بود، استخراج مقاله تان انجام میشود. با تشکر
بازدیدکننده
حسین رئیسی
2 سال پیش
سلام بنده می خواهم از پایان نامه ام مقاله ای استخراج کنم ... خواستم در این مورد راهنمایی بفرمایید تا آن را در مجلات خارجی چاپ کنم


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق