خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

قیمت نگارش و چاپ مقاله

انتشار 7 شهریور 1398
مطالعه 4 دقیقه

مقاله نوشته‌ای است تحقیقاتی که درباره یک موضوع خاص نوشته می‌شود. معمولا بیشترین کسانی که با مقاله سروکار دارند، دانشجویان و اساتید هستند. نوشتن و ارائه مقاله، می‌تواند امتیازات به خصوصی برای این افراد داشته باشند.

قیمت نگارش و چاپ مقاله

مقاله بخش طولانی از یک نوشته‌ای است علمی، تحقیقی و یا تجزیه تحلیل یک موضوع. کلمه‌ی مقاله بر گرفته از کلمه‌ی لاتین "exagium" است که به معنای ارائه‌ی یک مورد است.

 6 مرحله برای نوشتن یک مقاله:

مرحله 1: موضوع خود را انتخاب کنید

موضوعی را انتخاب کنید که به اندازه کافی به آن علاقه مند باشید حداقل برای یک یا دو هفته روی آن تمرکز کنید. اگر موضوع شما گسترده است، آن را محدود کنید. علاوه بر نحوه نوشتن موضوع سعی کنید درباره بودجه لازم هم تحقیقی انجام دهید. سپس یک پیش نویس بنویسید، از جمله همه چیزهایی که می توانید در مورد آن فکر کنید. از تحلیل خودداری کنید و از روند اشتراک گذاری آنچه که می‌دانید لذت ببرید. وقتی کارتان تمام شد، شیرازه‌ی مقاله‌ای را خواهید داشت که فقط می توانید آن را بنویسید. سپس آن را برای مدتی کنار بگذارید.

مرحله 2: نیازهای دانشجویی خود را بیان کنید

حالا دوباره به نوشته خود برگردید. روش را عوض کنید و تصور کنید که خواننده این مقاله هستید. برای توصیف مخاطبی که می خواهید به آنها بپردازید، سه کلمه را انتخاب کنید (مثلاً افراد حرفه‌ای، افراد مجرب). به عنوان این نویسنده، به چه سؤالات خواننده پاسخ خواهید داد؟ ممکن است پاسخ ها را هنوز ندانید، اما به هر حال سوالات را ذکر کنید. در مرحله بعد پاسخ خواهید یافت.

مرحله 3: تحقیق

تحقیقات باعث می شوند نوشته شما به حد مقاله واقع شود. جزئیات خوب با نحوه عملکرد شما:

  • ارجاع به کتب تخصصی در موضوع شما
  • انجام کارهای عملی
  • آمار
  • به نقل از افراد شناخته شده
  • تعاریف
  • حکایات (داستانهای کوتاه و مصور در مورد خود یا شخص دیگری)
  • نقل قول ها و نمونه هایی از افرادی مانند خواننده یا از کتاب های محبوب در مورد این موضوع
  • ارجاع به رسانه های دیگر (فیلم، تلویزیون، رادیو)
  • ارجاع به مکانها یا رویدادهای محلی (در صورت انتشار یک نشریه محلی یا غیرمحلی)
  • ابزار، منابع یا محصولات مفید

هر آنچه را که بدست آورده اید جمع کنید و آن را در یک پوشه، یک سند الکترونیکی، یک دفترچه یادداشت یا هر آنچه دوست دارید قرار دهید. فراموش نکنید که در صورت درخواست بعداً از یک ویراستار برای تأیید صحت منابع، منابع را پیگیری کنید. ممکن است بخواهید تحقیقات خود را در یک نشست جداگانه از جمع آوری آن انجام دهید. جمع آوری اطلاعات برای مقاله‌تان زمانی پایان می‌یابد که شما احساس کنید که اطلاعات جمع شده کافی می‌باشد.

مرحله 4: محکم کردن طرح

با توجه به مخاطبان خود، یک پیش‌نویس محکم‌تر بنویسید که شامل اطلاعات پشتیبانی جدیدی است که جمع آوری کرده‌اید. گاهی اوقات آنچه در مراحل 2 و 3 آموخته اید ممکن است شما را مجبور کند که با یک پیش نویس کاملاً تازه شروع به کار کنید. یا ممکن است فقط بخواهید در هنگام انجام کار خود تجدید نظر کنید و لحن مکالمه ای را با مراجعه مستقیم به مخاطبان خود حفظ کنید. این بار که پیش نویس خود را می خوانید، از خود بپرسید: آیا برای مخاطبان مفید خواهد بود؟ آیا خیلی کلی نوشته شده است؟ آیا متن آن خسته کننده است؟ آیا خوانندگان را جذب میکند؟  اگر چنین نبود، به سراغ مجلات بروید ببینید نویسندگان از چه تکنیکی استفاده می کنند که شما ممکن است بکار ببرید؟

مرحله 5: خاص کنید

دوبار بررسی کنید تا ببینید که شما هر مرحله مربوط به روند را گنجانده اید. مقالات چگونه و کی کامل می‌شوند. شما می‌خواهید که خواننده شما از راه دور بفهمد که مقاله شما ارزش خواندن و پرداخت هزینه برای آن را دارد و یا امتیاز کافی را دریافت میکند. یکی از راهکارهای جذاب کردن مقاله این است که اطلاعات پیچیده ای را بیان کنید سپس ذکر کنید تجزیه آن در مراحل بعدی آورده شده است.

مرحله 6: بخوانید، دوباره تکرار کنید

پیش نویس مقاله خود را با صدای بلند برای یک دوست حامی بخوانید. سپس یک سری سؤال از او بپرسید: آیا او اکنون روند را درک می کند؟ آیا هیچ افتی وجود ندارد؟ آیا چیز دیگری وجود دارد که او دوست دارد درباره این موضوع بداند؟ آیا او می تواند خودش کار را انجام دهد؟ با توجه به پیشنهادات دوست خود، بهترین تصمیم خود را برای تصمیم گیری در مورد ایجاد تغییرات در صورت وجود، بگیرید.

 

💠  موسـسـه  اشــراق  💠

موسسه اشراق در راستای کارهای علمی تحقیقاتی پروژه های زیادی انجام می‌دهد. یکی از این کارها چاپ مقاله در مجلات مختلف است، هزینه چاپ مقاله با توجه به مجلاتی که قرار است چاپ شود متفاوت است مانند: مجلات داخلی، مجلات معتبر ایمپکت دار، نشریات ISI، نشریات ISC، ژورنال‌ها، Elsevier، مجله علمی پژوهشی داخلی، مجلات PUBMED و JCR. قابل ذکر است که در موسسه اشراق به دلیل فعالیت قانونی، اجازه نگارش مقاله نداریم. نگارش مقاله سرقت علمی محسوب می‌شود .ولی می توانیم مقالات علمی را از پایان نامه شما استخراج نموده و در مجلات معتبر چاپ نماییم. برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه ارتباط برقرار کنید.

 🔰 جهت سفارش کلیک کنید   

📝ثبت سفارش    

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق