خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


هرآنچه که در خصوص سابمیت مقاله باید بدانید

انتشار : 12 مهر 1400
مطالعه : 4 دقیقه

سابمیت مقاله یکی از مهمترین مراحل در چاپ مقاله است. در فرآیند چاپ مقاله مرحله سابمیت مقاله نقطه مرکزی و عطف می‌باشد که با هرگونه خطا و سهل انگاری در این مرحله و مراحل قبل از آن نقش بسیار تاثیرگذاری در اکسپت یا ریجکت مقاله خواهد داشت.

هرآنچه که در خصوص سابمیت مقاله باید بدانید

سابمیت مقاله یکی از مهمترین مراحل در چاپ مقاله است. محققان و پژوهشگران نسبت به سابمیت و چاپ مقاله دیدگاه سهل و ساده انگارانه ای دارند و از نظر آنها چاپ مقاله از بعد از داوری و نظردهی سردبیر مجله آغاز می شود. اما باید گفت در فرآیند چاپ مقاله مرحله سابمیت مقاله نقطه مرکزی و عطف می باشد که با هرگونه خطا و سهل انگاری در این مرحله و مراحل قبل از آن نقش بسیار تاثیرگذاری در اکسپت یا ریجکت مقاله خواهد داشت. منظور از مراحل قبل ارسال مقاله به مجله مانند انتخاب موضوع، تدوین بخش های اصلی مقاله، ترجمه مقاله و انتخاب مجله برای مقاله است. در اینجا می خواهیم چک لیستی بسیار کاربردی از هرآنچه که در خصوص سابمیت مقاله باید بدانید:

تصویر

1️⃣ تنظیم فرمت بندی مقاله

هر مجله ای که انتخاب می کنید دستورالعمل و فرمت بندی خاصی دارد و در قسمت راهنمای نویسنده سایت خود بصورت تمپلیت قرار میدهند. سعی کنید دستورالعمل مجله را به صورت دقیق و مو به مو برای فرمت بندی مقاله خوانده و کاملا رعایت نمایید. فرمت بندی مقاله از لحاظ تعداد لغات مقاله، حاشیه و شماره صفحات، شکل رفرنس دهی داخل متن، فاصله خطوط، منابع، چکیده و فرمت فایل مورد قبول (PDF,word,laTeX) بسیار مهم هستند و باید رعایت کنید. موسسه اشراق با داشتن ویراستاران و محققین خبره در تمامی رشته ها فرمت بندی مقاله فارسی، انگلیسی و روسی و به چند زبان دیگر خدمات خود را با کیفیت بالا و بصورت تضمینی ارائه می دهد.

2️⃣ ساختار مقاله

قواعد و چهارچوب مقاله را رعایت کنید. عنوان، کلیدواژگان، چکیده، مقدمه، روشها، نتایج و بحث و نتیجه گیری، رفرنس ها، ضمایم، تقدیر و تشکر، و پانویس ها. این موارد جزو ساختارهای اصلی مقالات می باشند و باید دقیقاً طبق دستورالعمل های مجله رعایت شوند (آشنایی با ساختار علمی یک مقاله استاندارد). اگر مقاله شما باید مستخراج از پایان نامه باشد می توانید از موسسه اشراق در این زمینه کمک بگیرید. استخراج مقاله از پایان نامه نیازمند تخصص و اشرافیت کامل به محتوای پایان نامه دارد که موسسه اشراق با تکیه به پژوهشگران خبره در تمامی رشته ها دو روزه کاری با تضمین کیفیت مقاله مستخرج از پایان نامه را تقدیم حضور خواهد نمود.

3️⃣ ترجمه و نگارش مقاله

بعد از نگارش، مقاله شما باید ترجمه تخصصی، روان و سلیس داشته باشد اگر یک مجله خارجی انتخاب کردید ترجمه مقاله از نظر گرامر، نحوه ی نگارش، انسجام مطلب، انتخاب لغات و از نظر املایی واژگان از عناصر اصلی می باشند که باید به درستی رعایت شود. یکی از خدمات اصلی موسسه اشراق ترجمه تخصصی مقاله به 10زبان زنده ی دنیاست. تعداد زیادی از مقالاتی که توسط مترجمین اشراق انجام شده است در مجلات معتبر JCR چاپ شده اند این برای ما بزرکترین افتخار هست.

4️⃣جداول و نمودارها

طراحی جداول و نمودارها بسیار مهم هست. در سابمیت مقاله باید جداول و اشکال ها را در فایلی جداگانه ارسال کنید. اندازه فایل هریک از جداول و نمودارها، شفافیت و ریزولیشن عکس ها، عنوان نمودارها و جداول باید طبق دستورالعمل های مجله استاندارد رعایت شود.

5️⃣ جزییات

تمامی جزییات را بررسی کنید از کوچکترین تا بزرگیترین آنها. شفافیت داده ها، هماهنگی شماره ها بین جدول و متن، نمادها، واحدهای اندازه گیری و تطابق بین منابع درون متنی و پایان متن را حتماً چندبار بررسی کنید.

6️⃣ اطلاعات و افلیشن نویسنده

سعی کنید در مشخصات هر نویسنده موارد مرتبط وجود داشته باشد. نام، نام خانوادگی، یعد از اسامی باید مشخصات دانشگاهی طبق فرمت هر دانشگاه نوشته شود و همچنین آدرس تماس کامل، کد ارکید نویسندگان و اشاره به نویسنده مسول حتما قید شود (مولف یا مولفان پژوهش).

7️⃣ تقدیر و تشکر

سعی کنید از هر منبعی که در فرآیندی که در تولید مقاله کاربرد داشت و استفاده نموده اید تقدیر و تشکر کنید. حتی اگر در طول تحقیق فردی اجازه نامه ای به شما داده تا در یک نهاد یا سازمان در راستای پژوهش خود به جستجو و پژوهش بپردازید حتما از آنها تشکر و قدردانی کنید.

8️⃣ کاورلتر

کاورلتر باید شامل میزان ارتباط مقاله با مجله، مشخصات هویتی نویسندگان، اینکه شما قبلاً آیا این مقاله را در جایی چاپ نموده اید یا خیر، و اطلاعات تکمیلی تر را ارایه دهید کاورلتر باید کامل و قوی نوشته شود.

9️⃣ تضاد منافع

اگر در فرآیند پژوهش مثلا یک کمپانی از شما حمایت کرده است، آن را حتماً باید قید نمایید.

🔟 میزان انطباق

باید مقاله شما با اصول اخلاقی در پژوهش مطابق باشد. به طور مثال، اگر تحقیق شما بر روی حیوانات و یا انسانها انجام شده، تمامی قواعد اخلاق در پژوهش را که در باب نمونه های مورد استفاده دارید باید رعایت کرده باشید و آنها را نیز برشمارید. ادیتور مجله نمی خواهد مقاله ای را چاپ می کند بعداً به خاطر عدم رعایت اصول اخلاقی نویسندگان آن مقاله، دچار مشکل شود.

موسسه اشراق در زمینه فرمت بندی، پارافریز و سابمیت مقاله بصورت تخصصی و حرفه ای فعالیت دارد. با ارسال درخواست خود از ثبت سفارش و یا از طریق ایمیل های موسسه می توانید با ما در ارتباط باشید.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق