خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


هزینه ی چاپ مقاله در نشریات SCOPUS

انتشار : 3 خرداد 1397
مطالعه : 2 دقیقه

چاپ مقالات علمی پژوهشگران در مجلات و نشریات SCOPUS در موسسه اشراق صورت می پذیرد.

هزینه ی چاپ مقاله در نشریات SCOPUS

اسکوپوس یکی از محصولات ناشر پرطرفدار هلندی یعنی الزویر است و می توان گفت پس از آی اس آی بزرگترین و محبوب ترین پایگاه نمایه کننده نشریات می باشد. اسکوپوس همه حیطه‌های علوم که شامل علوم زیستی، فیزیک و شیمی و علوم اجتماعی می‌شود را در برمی‌گیرد در مقایسه‌ای که با وب آو ساینس انجام شده، اسکوپوس حدود ۲۰ درصد پوشش بیشتری از آن داشته‌است اما مقالات قبل از سال ۱۹۹۵ راندارد.

SCOPUS چیست؟

اسکوپوس یکی از نمایه‌های استنادی معتبر و شناخته‌شده‌است که اطلاعات کتاب‌شناختی حدود ۲۵ میلیون سند را در خود جمع‌آوری کرده‌است. اسکوپوس اطلاعات محصولات حدود ۵هزار ناشر علمی را از سراسر جهان در خود جای داده‌است. در مجموع اسکوپوس اطلاعات ۱۶ هزار و پانصد مجله علمی پژوهشی را در خود نمایه کرده‌است. اسکوپوس(Scopus) یکی از محصولات الزویر(Elsevier) است که استفاده از اطلاعات آن نیاز به اشتراک و پرداخت هزینه دارد.

Scopus  سایتی جامع و دربرگیرنده اطلاعات موجود در حیطه علوم انسانی، شیمی، زیست و … است. شاخصی که Scopus از آن بهره می برد، شاخص SCImago Journal & Country Rank )SJR) است. این شاخص همانند فاکتور تاثیر است اما اهمیت یا پرستیژ یک ژورنال را نیز لحاظ می‌کند. پرستیژ با استفاده از الگوریتم PageRank موتور جستجوی گوگل برآورد می‌شود و دربرگیرنده ارزش علمی ژورنال ارجاع دهنده است. برای برآورد این شاخص، از آنالیز ۳ ساله داده‌های ارجاع پایگاه داده Scopus از سال ۱۹۹۶ استفاده می‌شود. نتایج این شاخص هر ساله در نوامبر آپدیت می‌شوند. برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در موسسه اسکوپوس می توانید به آدرس سایت زیر مراجعه کنید: http://www.scimagojr.com/journalsearch.php

رتبه بندي مجلات پايگاه اسکوپوس (Scopus)

نمره Q يا Quartile Score در حقيقت براي رتبه بندي مجلات اسکوپوس به شمار مي رود. بر اساس هر طبق يا category که مجلات در آن قرار دارند امتيازي بين Q1 تا Q4 به آنها تعلق مي گيرد. چيزي شبيه ضريب تاثير در مجلاتISI. با اين تفاوت کهIF  ممکن است از يک هزارم تا ۳۰ (که معمولا مجلاتي مانند نيچر و ساينس دارند) متغير باشد ولي Quartile Scores از يک تا ۴ متغير خواهد بود. در حقيقت Quartile Scores امتياز عملکردي هرمجله در category خود به شمار مي رود.  داشتن نمره بين Q1 تا Q4 حاکي از ارزش خاص آن مجله است.

  • Q1= نشان دهنده اين است که مجله جزء ۲۵ درصد صدر يک طبقه يا category  قرار دارد.
  • Q2= نشان دهنده اين است که مجله از لحاظ رتبه جزء طبقه مياني يعني بين ۲۵ تا ۵۰ درصد يک category  قرار دارد.
  • Q3= نشان دهنده اين است که مجله از لحاظ رتبه جزء طبقه ميانه به سمت پايين يعني بين ۵۰ تا ۷۵ درصد يک category  قرار دارد.
  • Q4= نشان دهنده اين است که مجله از لحاظ رتبه جزء طبقه پايين يعني جزء ۲۵ درصد انتهايي يک category  قرار دارد.

معمولا در بسياري از ارزشيابي ها مجلات Q1و Q2 به عنوان مجلات پرامتياز به شمار مي روند و متقاضياني که قصد پذيرش(Admission يا Apply) از دانشگاه هاي خارجي را دارند بايد در اين دسته از مجلات مقالات خود را چاپ کنند.

هزینه ی چاپ مقاله در نشریات SCOPUS

مجلات اسکوپوس SCOPUS داوری آسانی را نسبت به مجلات ISI , PUBMED دارند و پروسه داوری کوتاه تری دارند و در مدت 20 روزه می باشد و نتیجه اکسپت و یا ریجکت مقاله خیلی سریع مشخص می شود . هزینه چاپ مقالات علمی در مجلات SCOPUS از رنج قیمت 800 هزار تومان به بالا می باشد و بسته به نوع مجله ای که انتخاب می کنید ممکن است این رنج قیمت تغییر کند.

موسسه اشراق با سال ها فعالیت در زمینه چاپ مقاله و ارسال آن به مقالات معتبر جهانی، با دریافت چکیده مقالات شما می تواند مجلات معتبر و مرتبط با موضوع مقاله شما معرفی کند تا بدون اتلاف وقت بتوانید مقالات خود را ساب میت نمایید. 
اگر آشنایی کافی با فرایند ارسال و چاپ مقاله ندارید و یا اولین تجربه شما در چاپ مقاله می باشد، می توانید مقاله خود را به موسسه ما بسپارید تا تمام مراحل ارسال، پذیرش و چاپ را در کمترین زمان برای شما انجام دهد.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
در پاسخ به:
از لحاظ کیفیت ژورنال isi با scopus تفاوت چندانی نداره ولی چرا هزینه scopus 800 هزارتومن؟؟ولی isi ایمپکت حدود ۴۰۰؟؟
با سلام مجلات isi ایمپکت دار close access هستند و چاپ رایگان دارند و هزینه 250 هزار تومان بابت فرمت بندی و سابمیت دریافت می شود . ولی مجلات scopus چاپ رایگان نداشته و open access هستند و مجله هزینه دریافت می کند .
بازدیدکننده
محمد عسکری
4 سال پیش
از لحاظ کیفیت ژورنال isi با scopus تفاوت چندانی نداره ولی چرا هزینه scopus 800 هزارتومن؟؟ولی isi ایمپکت حدود ۴۰۰؟؟


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق